Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 12:47   #1621
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Figa, jestem trochę zszokowana, bo mnie zawsze na trądzik wszelkie ciotki i inne "genialne" doradczynie radziły ciążę

Mala_czarna, zawsze możesz użyć samoopalacza. Solarium moim zdaniem bardzo źle wpływa na cerę trądzikową Przesusza skórę, co może powodować nadprodukcję łoju. Do tego może być tak, że promienie nawet wywołują jakąś reakcję alergiczną czy cholera wie co innego i pryszcze pojawiają się po opalaniu.
A jeszcze tak dodam, że jasna skóra jest piękna i modna na całym świecie, więc nie ma się co jej wstydzić
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 14:56   #1622
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Czyli moge bezpiecznie uzywac tego pierwszego kremu, choc nie mam tradziku rozowatego?...
Tak, możesz.

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Tak, to masc. Poprzedni dermatolog mi ja przepisal jak mu powiedzialam, ze mi sie bardzo skora luszczy...
Ale to raczej miejscowo, a nie na całą twarz, bo może Cię pozapychać. Na jakieś wyjątkowo suche, zrogowaciałe, łuszczące się partie.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 14:57   #1623
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Figa, jestem trochę zszokowana, bo mnie zawsze na trądzik wszelkie ciotki i inne "genialne" doradczynie radziły ciążę
Skąd ja to znam Ja przez pierwsze 5 miesiacy wyglądałam dużo gorzej. I na forum rówieśniczym sporo dziewczyn na początku narzekało, później jak ręką odjął. I dopiero 4 miesiące po porodzie zaczeły się cuda.... Hormony mi chyba wracają do normy:-/ Problemów z hormonami jako taki nigdy nie miałam, tabsy na mnie nie działają.... brałam Diane 3 lata i też nic... A teraz nie wiem co robić... W sumie kwasić nie bardzo przy karmieniu, inne cuda chyba też odpadają, ale chyba się mimo wszystko do tej mojej dermatolog przejadę. Tylko boję się, że rozłoży ręce, bo tak zwykle lekarze reagują jak widzą ciężarną czy karmiącą i mają coś przepisać...
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 15:59   #1624
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tak, możesz.



Ale to raczej miejscowo, a nie na całą twarz, bo może Cię pozapychać. Na jakieś wyjątkowo suche, zrogowaciałe, łuszczące się partie.

Dzieki za pomoc kochana Widze, ze sie dobrze orientujesz i mozna liczyc na Ciebie

A tak P.S. to czemu nie odwiedzasz Nas zazdrosnic? Wyleczylas sie juz z tego?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 21:40   #1625
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mój sposób na niewyciskanie pryszczy : (UWAGA : ostrzegam niech osoby wrażliwe niech nie oglądają )
oglądam to http://www.youtube.com/watch?v=NC4DEFRdh6M

Po czymś takim stanowczo odechciewa się dotykania pryszczy. Co prawda to nie jest pryszcz ale zakażenie po źle zrobionym kolczyku.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-02-16 o 21:46
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 22:17   #1626
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja mam sposób na paskudne ropne wypryski, inny niż wyciskanie.

Nasączam wacik alkoholem, np spirytusem ale najchętniej wysoce alkoholowym tonikiem (typu Clinique 3steps albo Garnier Czysta Skóra). Przykładam do wyprysku i delikatnie masuję w miejscu zbierania się ropy. Masuję, masuję, dopóki doputy nie zauważę, że ropa zniknęła i jest na waciku. Następnie nakładam w to miejsce maść cynkową (mniej tłusta niż pasta). Ropsko paskudne usunięte, skóra nie jest zmaltretowana wyciskaniem, całość dużo szybciej się goi i co najważniejsze, nie zostawia śladu. Polecam
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 10:07   #1627
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
A ja mam sposób na paskudne ropne wypryski, inny niż wyciskanie.

Nasączam wacik alkoholem, np spirytusem ale najchętniej wysoce alkoholowym tonikiem (typu Clinique 3steps albo Garnier Czysta Skóra). Przykładam do wyprysku i delikatnie masuję w miejscu zbierania się ropy. Masuję, masuję, dopóki doputy nie zauważę, że ropa zniknęła i jest na waciku. Następnie nakładam w to miejsce maść cynkową (mniej tłusta niż pasta). Ropsko paskudne usunięte, skóra nie jest zmaltretowana wyciskaniem, całość dużo szybciej się goi i co najważniejsze, nie zostawia śladu. Polecam
a nie na odwrót? tzn. chyba pasta jest mniej tłusta?
A sposobu spróbuję.. do tej pory czasem przyklejałam na taką gulę kawałek chusteczki nasączonej spirytusem salicylowym też ąłdnie zasuszało.
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 10:14   #1628
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja juz chyba pozbyłam się pryszczy.
Pisaalm tutaj wczesniej, ze zacyznam chodzic do dermatologa..
Od paru dni juz zadnego pryszcza nie mam.
Wprawdzie na początku myslalam, że przesadnie się za mnie wzieła- antybiotyk, jakies smarowidło z apteki, kwasy, specjalne kosmetyki..
Moze opiszę wam jak to u mnie wyglądało.
Najpierw przecierałam tym a'la tonikiem zrobionym w aptece, jednoczesnie bralalm tabletki i uzywalam kosmetyków bioderma, potem roztwor jessnera, po 10 dniach znow(bralam wtedy tlko antybiotyk i uzywalam biodermy), teraz oczyszczanie twarzy i dzisiaj znow roztwor bedzie, za 10 dni kolejny peeling i koniec.
Musicie uważac na oczyszczanie twarzy. Chodzialm wczesniej do kosmetyczki i żandych rezultatów nie widziałam, a nakładała mi rozniste kremy, maseczki itd. W gabinecie u dermatologa zrobili mi zwykle oczyszczanie i jest ok
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 10:46   #1629
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dzieki za pomoc kochana Widze, ze sie dobrze orientujesz i mozna liczyc na Ciebie

A tak P.S. to czemu nie odwiedzasz Nas zazdrosnic? Wyleczylas sie juz z tego?
Raczej interesuje niż orientuje

Nie odwiedzam, bo nie mogłam nadążyć za Wami Tam trzeba wszystko czytać żeby się orientować, a ja nie mam niestety tyle czasu.
Ale faktycznie chyba się nieco "podleczyłam", bo tak do końca wyleczyć to się chyba nie da
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 23:15   #1630
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kaczikaczi->

Moja cera lepiej reaguje na maść, kwestia indywidualna
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 11:23   #1631
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Oczywiście, że sprawa indywidulana, nauczyłąm się tego przez te kilka lat na wizażu,że coś co dla nas jest KWC ,kogos innego nie zachwyca.Zapytałą bo napisałaś,że masc jest mniej tłusta a wydaje mi się że bardziej niz pasta,ale skoro na Ciebie tak działa to nie ma problemu


Moja07 napisz proszę dokładniej o przebegu swojego leczenia tzn. co za tabletki brałas, co było w tym "toniku" i opisz jak u Ciebie wyglądał peeling Jessnera(on jest taki bardzo silny?) aha i czy oczyszczanie u derm. to takie jak u kosmetyczki jeśli chodzi o przebieg.Bardzo mnie to ciekawi bo rzadko spotykam sie żeby dematolog tak fachowo i gruntownie podszedł do sprawy w jakim mieście sie leczysz?
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 11:33   #1632
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Raczej interesuje niż orientuje

Nie odwiedzam, bo nie mogłam nadążyć za Wami Tam trzeba wszystko czytać żeby się orientować, a ja nie mam niestety tyle czasu.
Ale faktycznie chyba się nieco "podleczyłam", bo tak do końca wyleczyć to się chyba nie da
No to gratuluje, ze juz sie "podleczyłaś", chociaż może to tak jest, że jak mamy dużo zajęć i mało czasu to przestajemy myśleć o tym, o czym nie powinniśmy


A odnośnie mojej kuracji to narazie (odpukać!) nie wyskakuje mi nic nowego, buzia w dotyku gładka, jedynie mam stare ślady po pryszczach i blizny. Mam nadzieje, że epiduo i effaclar K da sobie z nimi radę... Nie wiem tylko co zrobić z białymi podskórnymi grudkami...?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 18:16   #1633
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Oczywiście, że sprawa indywidulana, nauczyłąm się tego przez te kilka lat na wizażu,że coś co dla nas jest KWC ,kogos innego nie zachwyca.Zapytałą bo napisałaś,że masc jest mniej tłusta a wydaje mi się że bardziej niz pasta,ale skoro na Ciebie tak działa to nie ma problemu


Moja07 napisz proszę dokładniej o przebegu swojego leczenia tzn. co za tabletki brałas, co było w tym "toniku" i opisz jak u Ciebie wyglądał peeling Jessnera(on jest taki bardzo silny?) aha i czy oczyszczanie u derm. to takie jak u kosmetyczki jeśli chodzi o przebieg.Bardzo mnie to ciekawi bo rzadko spotykam sie żeby dematolog tak fachowo i gruntownie podszedł do sprawy w jakim mieście sie leczysz?
Tonik- trudno stwierdzic, wypisane znanym ,,lekarskim maczkiem"- wiem, że zawiera alkohol salicylowy i antybiotyk..
Antybiotyk- nazwy tez juz nie pamietam, skonczylam go brac okolo mc temu... opakowanie bylo płaskie, podłużne zawieralo 10 tabl.
Peeling- oj, strasznie piecze... najpierw odtłuszczanie, potem przecieranie tym peelingiem- roztworem. Trzeba wytrzymac kolo minuty, potem pryska lekko wodą, delikatnie osusza i smaruje kremami. Na początku skóra przez pare godzin piecze, szczegolnie gdy się ją dotyka i jest bardzo czerwona, ale nastepnego dnia juz jest lepiej Po paru dniach zaczyna schodzic...
oczyszczanie- najpierw zmycie makijażu, potem napulchnianie- para woda, jakis krem, nastepnie wyciskanie wszystkiego co sie da... poem przetarcie tonikiem i krem
We Wrocławiu
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 19:09   #1634
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
Tonik- trudno stwierdzic, wypisane znanym ,,lekarskim maczkiem"- wiem, że zawiera alkohol salicylowy i antybiotyk..
Antybiotyk- nazwy tez juz nie pamietam, skonczylam go brac okolo mc temu... opakowanie bylo płaskie, podłużne zawieralo 10 tabl.
Peeling- oj, strasznie piecze... najpierw odtłuszczanie, potem przecieranie tym peelingiem- roztworem. Trzeba wytrzymac kolo minuty, potem pryska lekko wodą, delikatnie osusza i smaruje kremami. Na początku skóra przez pare godzin piecze, szczegolnie gdy się ją dotyka i jest bardzo czerwona, ale nastepnego dnia juz jest lepiej Po paru dniach zaczyna schodzic...
oczyszczanie- najpierw zmycie makijażu, potem napulchnianie- para woda, jakis krem, nastepnie wyciskanie wszystkiego co sie da... poem przetarcie tonikiem i krem
We Wrocławiu
A to schodzenie skóry to takie drastyczne, czy można wyjśc do ludzi? I czy przebarwienia potrądzikowe po nim maleją? A i ile taki zabieg Cię kosztuje jeśli można wiedziec? Przepraszam za taka dociekliwosc ale trochę już czytałam na ten temat chcę z moim dermatologiem o tym płynie jessnera porozmwiac bo może się zdecyduje, a opinie kogoś kto już to przeszedł są dla mnie bardzo cenne. ) A robiłas sobie antybiogram i wymaz przed zastosowaniem antybiotyku?
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 19:40   #1635
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

nie, nie robilam antybiogramu, ani wymazu

hmm, skora schodzi w sumie stopniowo, jak masz grzywke to bd wygladalo jakbys miala łupież... Za pierwszym arzem strasznie mi schodzila, a teraz juz mniej
150zł jeden peeling i tak srednio co 10-14 dni. Wczoraj mialam trzeci, a tez wczesiej jak pisalam oczyszczanie
Spoko, pytaj smialo, tez na poczatku nei wiedzialam co mnei czeka, nic w usmie o tym nie wiedzialam, dopiero na sobie sie przekonywalalm
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 09:35   #1636
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość

A odnośnie mojej kuracji to narazie (odpukać!) nie wyskakuje mi nic nowego, buzia w dotyku gładka, jedynie mam stare ślady po pryszczach i blizny. Mam nadzieje, że epiduo i effaclar K da sobie z nimi radę... Nie wiem tylko co zrobić z białymi podskórnymi grudkami...?
Najważniejsze to ich nie wyciskać! Myślę że one też powinny zejść, ale trzeba na to więcej czasu bo są pod skórą, która teraz będzie się łuszczyć tak że w końcu wyjdą na wierzch. Ja na te grudki lubię serum LEMON z BU, ale jak się kurujesz Epiduo i Efaclarem to nie ma co juz nic więcej pchać złuszczającego.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 21:00   #1637
Kornka
Rozeznanie
 
Avatar Kornka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, pomóżcie mam takie może trochę głupie pytanie, otóż od wczoraj smaruję się epiduo na noc+ physiogel krem na to, rano hydrolat, clindacne i filtr. Epiduo mam nakładać co drugi dzień.I mam pytanie czy mogę podczas tego dnia przerwy potraktować buzię tonikiem BHA? Powoli bo powoli, ale pozbywam się dzięki niemu największych przebarwień... wcześniej miałam kilka nieudanych kuracji, i teraz od dwóch miesięcy trafiłam do chyba dobrej dermatolog i miałam kurację isotrexinem. Pryszczy mam dużo mniej, co kilka dni wiadomo-coś sie pojawia, ale już sporadycznie te wielkie podskórne zmiany które zostawiały ślady wielkości opuszki palca
__________________
Grudniowy wszystkowątek -> https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post87412851
Kornka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 17:43   #1638
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kochane
chciałam się podzielic sukcesem i byc moze podsunąc pomysł...
od dwóch a może już nawet więcej lat byłam bardzo zdesperowana bo nagle zaczęłam miec paskudne wysypy na twarzy. toż to nawet w okresie nastoletnim nie miałam takich problemów!!!... zaczęły mi wystakiwac ogromne czerwone pryszcze, które schodza miesiacami i zostawiaja po sobie blizny... pomogła jedynie kuracja antybiotykowa po wizycie u dermatologa. niestety jednak problem powrocil po ostawieniu leku, a przeciez nie mozna non stop byc na antybiotykach zadne maści dermatologiczne nic nie pomagaly - bo co z tego ze zluszczaly skórę i może przyspieszaly gojenie skoro i tak ciagle wyskakiwały nowe syfki... moja cera do tego stawala sie coraz bardziej wysuszona już nie wspominając o obecnych non stop na calej twarzy białych skórkach.
zakupiłam w końcu w aptece tabletki na cerę OENOBIOL Purifiant Peau. wczesniej mialam z tej serii tabletki przeciw wypadaniu włosów ktore naprawde fantastycznie zadziałaly - wlosy przestaly mi wypadac, co wiecej, zaczeły rosnąc nowe!!! (mam na czubku glowy malego "irokeza" z nowych krociutkich włosków ). niestety te tabletki sa dosyc drogie... ale chyba jednak działają. biorę je już półtora miesiąca (kuracja powinna trwac trzy miesiące) i moja cera się oczyściła - syfki przestały mi wyskakiwac!!! co prawda nie wiem na ile będzie to trwały efekt... bo moze sie okazac ze po odstawieniu problem wroci tak jak po antybiotykach zobaczymy... ale może a nuż tabletki te będą dla kogos alternatywą i pomogą. oprócz nich stosuję jeszcze Effaclar A.I. od neidawna ale raczej nie jemu przypisywalabym sukces, myślę że to właśnie zadziałanie od środka dużo więcej daje.
wiem ze są jeszcze tabletki Innoev D-tox Niedoskonałości, rownież na cerę. myślę że po nie sięgnęłabym jako po kolejną deskę ratunku.
z pewnością na każdego działa co innego. tak jak mówię, moja cera po OENOBIOLU naprawdę się poprawiła i cieszę się z tego niezmiernie bo po raz pierwszy od dłuższego czasu mam gładką twarz. tylko nie wiem na ile będzie to trwały efekt...
drei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 22:38   #1639
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, a moja cera poprawila się od kiedy zaczelam używać olejku neem ( kupionego na naturalne-piekno.pl) zmieszanego z cetaphilem MD, ktory niby poprawia wchlanianie innych specyfików. Uzywam juz takiej mieszanki kilka miesięcy i jest rewelacyjna. Na naturalnym pieknie juz nie ma tego olejku ale widzialam spokojnie na allegro sa! Pozdrawiam

aha i jeszcze jedno moje spostrzezenie!!! Nie używajcie na krosty ropne lub rozdrapane kwasow!!! Ja uzywalam na prychole kwasow z biochemi 10 % aha/bha i wyzarly mi dziury i mam teraz doly i blizny - a nigdy nie mialam * Tonik super jednak nie na rany poniewaz je poglebia! pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 09:15   #1640
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
kochane
chciałam się podzielic sukcesem i byc moze podsunąc pomysł...
od dwóch a może już nawet więcej lat byłam bardzo zdesperowana bo nagle zaczęłam miec paskudne wysypy na twarzy. toż to nawet w okresie nastoletnim nie miałam takich problemów!!!... zaczęły mi wystakiwac ogromne czerwone pryszcze, które schodza miesiacami i zostawiaja po sobie blizny... pomogła jedynie kuracja antybiotykowa po wizycie u dermatologa. niestety jednak problem powrocil po ostawieniu leku, a przeciez nie mozna non stop byc na antybiotykach zadne maści dermatologiczne nic nie pomagaly - bo co z tego ze zluszczaly skórę i może przyspieszaly gojenie skoro i tak ciagle wyskakiwały nowe syfki... moja cera do tego stawala sie coraz bardziej wysuszona już nie wspominając o obecnych non stop na calej twarzy białych skórkach.
zakupiłam w końcu w aptece tabletki na cerę OENOBIOL Purifiant Peau. wczesniej mialam z tej serii tabletki przeciw wypadaniu włosów ktore naprawde fantastycznie zadziałaly - wlosy przestaly mi wypadac, co wiecej, zaczeły rosnąc nowe!!! (mam na czubku glowy malego "irokeza" z nowych krociutkich włosków ). niestety te tabletki sa dosyc drogie... ale chyba jednak działają. biorę je już półtora miesiąca (kuracja powinna trwac trzy miesiące) i moja cera się oczyściła - syfki przestały mi wyskakiwac!!! co prawda nie wiem na ile będzie to trwały efekt... bo moze sie okazac ze po odstawieniu problem wroci tak jak po antybiotykach zobaczymy... ale może a nuż tabletki te będą dla kogos alternatywą i pomogą. oprócz nich stosuję jeszcze Effaclar A.I. od neidawna ale raczej nie jemu przypisywalabym sukces, myślę że to właśnie zadziałanie od środka dużo więcej daje.
wiem ze są jeszcze tabletki Innoev D-tox Niedoskonałości, rownież na cerę. myślę że po nie sięgnęłabym jako po kolejną deskę ratunku.
z pewnością na każdego działa co innego. tak jak mówię, moja cera po OENOBIOLU naprawdę się poprawiła i cieszę się z tego niezmiernie bo po raz pierwszy od dłuższego czasu mam gładką twarz. tylko nie wiem na ile będzie to trwały efekt...
Nie chcę cię martwić ale to nie będzie trwały efekt , też łykałam Oenobiol, owszem na początku była poprawa ale potem stan cery się pogorszył , jak dla mnie szkoda takiej kasy . Wolę moją spirulinę w tabletkach po której cera na prawdę mi się poprawiła
TU mój wątek o Oenobiolu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=337464
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 10:07   #1641
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a moja cera poprawila się od kiedy zaczelam używać olejku neem ( kupionego na naturalne-piekno.pl) zmieszanego z cetaphilem MD, ktory niby poprawia wchlanianie innych specyfików. Uzywam juz takiej mieszanki kilka miesięcy i jest rewelacyjna. Na naturalnym pieknie juz nie ma tego olejku ale widzialam spokojnie na allegro sa! Pozdrawiam

aha i jeszcze jedno moje spostrzezenie!!! Nie używajcie na krosty ropne lub rozdrapane kwasow!!! Ja uzywalam na prychole kwasow z biochemi 10 % aha/bha i wyzarly mi dziury i mam teraz doly i blizny - a nigdy nie mialam * Tonik super jednak nie na rany poniewaz je poglebia! pozdrawiam
A mi właśnie ten tonik leczy takie ranki - jednego dnia są bardzo czerwone, ropne itd, a jak nim to posmaruję to łagodnieją i płycieją, wybielają przebarwienia - jak dla mnie bardzo pomaga przy tych krostach, bo nic innego nie działa :/
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 11:27   #1642
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czy mycie twarzy olejkami jest dobre dla cery tłustej? Kończy mi się żel i zastanawiam się czy nie zamienić go na jakiś olejek z BU. Czy naprawdę oczyszcza i nie pozostawia "resztek oleju", tzn czy skóra się po nim nie swieci?
Dodam, że nie jest mi potrzebny do demakijażu ;D
satsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 15:19   #1643
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
A mi właśnie ten tonik leczy takie ranki - jednego dnia są bardzo czerwone, ropne itd, a jak nim to posmaruję to łagodnieją i płycieją, wybielają przebarwienia - jak dla mnie bardzo pomaga przy tych krostach, bo nic innego nie działa :/
Wiesz co ja mam na mysli takie dołki....bo ja jak mam jakeigos ropniaka to go strasznie gniote od zawsze gnoitlam i dlubalam albo zdzieralam strupki... i potem jak potraktuje to kwasami to wyzera mi ta gola rane jeszcze glebiej i powstaje dziura i teraz mam duzo takich i nie wiem jak sie ich pozbyc! a nigdy nie mialam blizn

sprobuj tego olejku neem... on nie zlikwiduje na amen tradziku ale bardzo ale to bardzo poprawia stan skory! Moja poprawil gdzies w 65 % a to duzo bo wydawalam kupe pieniedzy i nic a neem w granicach 15 zl mysle kupisz. i starczy ci na bbbaaaaaardzo dlugo pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 15:23   #1644
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
Wiesz co ja mam na mysli takie dołki....bo ja jak mam jakeigos ropniaka to go strasznie gniote od zawsze gnoitlam i dlubalam albo zdzieralam strupki... i potem jak potraktuje to kwasami to wyzera mi ta gola rane jeszcze glebiej i powstaje dziura i teraz mam duzo takich i nie wiem jak sie ich pozbyc! a nigdy nie mialam blizn

sprobuj tego olejku neem... on nie zlikwiduje na amen tradziku ale bardzo ale to bardzo poprawia stan skory! Moja poprawil gdzies w 65 % a to duzo bo wydawalam kupe pieniedzy i nic a neem w granicach 15 zl mysle kupisz. i starczy ci na bbbaaaaaardzo dlugo pozdrawiam
Nie dłub! Ja myślę, że od dłubania. Też mam jedno dziursko na nosie od gmerania przy jednym paskudniaku. Nie dotykaj tych pryszczy, tylko smaruj je kwasem, to powinno być dobrze.
Ale po ropniakach często zostają ślady, przynajmniej u mnie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:37   #1645
201606280916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 258
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez satsu Pokaż wiadomość
Czy mycie twarzy olejkami jest dobre dla cery tłustej? Kończy mi się żel i zastanawiam się czy nie zamienić go na jakiś olejek z BU. Czy naprawdę oczyszcza i nie pozostawia "resztek oleju", tzn czy skóra się po nim nie swieci?
Dodam, że nie jest mi potrzebny do demakijażu ;D
To mój pierwszy post na forum, ale mam nadzieję, że będzie pomocny. Ja mam cerę mieszaną, na czole bardzo tłustą (właściwie, to chyba była tłusta od wcześniejszego przesuszenia) i przez jakiś czas myłam twarz olejem. Przetłuszczanie się nie wzmogło, zniknęły wszelkie wypryski, a twarz była bardzo dobrze oczyszczona. Ewentualnie możesz zrezygnować z nawilżania po myciu, bo w moim przypadku okazało się, że czoła nie musiałam już nawilżać, olej zrobił to podczas mycia. Dodam, że używałam oleju rycynowego zmieszanego z jojobą i migdałowym.

Przy okazji podzielę się przepisem na płyn do mycia twarzy, który znalazłam na youtube, a dzięki któremu pozbyłam się trądziku. Trzeba zmieszać 3 łyżeczki mydła roślinnego (jeśli ktoś jest przeciwnikiem nawet takich mydeł, to myślę, że można je zastąpić jakimś łagodnym płynem do mycia twarzy), 3 łyżeczki soku z aloesu i ok 1-2 łyżeczek gliceryny roślinnej. Można dodać jakieś olejki eteryczne. Bardzo mi to pomogło, to chyba zasługa aloesu. Teraz jeszcze od czasu do czasu sporządzam tę miksturę i myję nią twarz, żeby efekt nie przepadł.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w zwalczaniu trądziku

ps. okazuje się, że to mój trzeci post. Ups, nie pamiętam dwóch pierwszych
201606280916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 13:23   #1646
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Byłam w końcu u dermatologa, pani stwierdziła że mam trądzik kosmetyczny (zero rozmowy o wymazie, migdałkach czy badaniu hormonów) po czym proponowała mi izotek. Hormonów mi nie da bo po odstawieniu będzie gorzej. Na końcu przepisała epiduo i kazała używać krem nawilżający mimo że wyraźnie powiedziałam jej że mnie właśnie kremy nawilżające zapychają (nawet po Humektanie dostaje kaszki na czole o ironio). Jednym słowem jestem w punkcie wyjścia tyle że o 100 zł biedniejsza...

Ale słyszałam że zbyt częste używanie kremów nawilżających może pogarszać trądzik i wtedy trzeba je zastąpić natłuszczającymi albo półtłustymi? Wiecie coś o tym?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 13:51   #1647
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Ale słyszałam że zbyt częste używanie kremów nawilżających może pogarszać trądzik i wtedy trzeba je zastąpić natłuszczającymi albo półtłustymi? Wiecie coś o tym?
Zależy jaką masz cerę. Ja kremów nawilżających używam chyba ze 4 lata i jakoś pogorszenia trądziku nie zauważyłam...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 13:56   #1648
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam mieszaną ale przesuszoną, kiedyś mnie nic nie zapychało a teraz nie wiem co się dzieje skoro nawet mam problem z Humektanem...
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 14:06   #1649
201606280916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 258
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z tego co widzę, to Humektan zawiera butylene glycol, który na mnie odbija się wysypem właśnie (jak wszystkie glikole chyba zresztą). Może u Ciebie jest podobnie.
201606280916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 14:08   #1650
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam podobnie, jak Ty. Byle co i wysyp. Nawet Humektan mi zaszkodził. Chyba do końca życia jestem skazana jedynie żel hilauronowy z BU.
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.