Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 10:50   #1
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676

Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!


Witam

Nie chcialam zasmiecac forum bzdurnymi pytaniami. Ale przeszukalam juz doslownie wszystko i nic nie znalazlam. Wszedzie jest obliczanie BMR i zapotrzebowania kalorycznego.
No i tak, ja waze 59kg. wzrost 169cm.
Wychodzi mi BMR ok.1400. prace mam siedzaca.

Czyli powinnam zjadac 1400kcal. rozumiem tak?

Ale nieraz cwicze i np. w jedym dniu spalam 500 kcal. I co teraz????
  • w ten dzien co cwicze i spalam kalorie to powinnam dodac do pozywienia jedzenie majace dodatkowo 500 kcal. Czyli powinnam zjesc 1900 kcal. w ten dzien???
  • Czy nie powinnam na to zwracac uwagi i zjesc 1400 kcal. I jak spale to poprostu bilans dzienny wyjdzie mi jako 900 kcal.
Prosze pomozcie bo ja tego nie rozumiem, a musze schudnac ok.6kg.
Moze jestem glupia ale przeczytalam juz wszystko i naprawde nie wiem juz jak to jest z tym bilansem calym.

Podkresle ze stosowalam przez miesiac kiedys ta metode ze zjadalam 1400 kcal. Spalalam wtedy ok.600 kcal. Bilans wychodzil wtedy 800 kcal na dzien w takim przypadku. A po dwoch tygodniach mialam pozniej takie jojo ze walcze z tym do dzis. No i glodna chodzilam wtedy bardzo.

Pomocy, prosze i z gory dziekuje.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 06:00   #2
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

moim zdaniem troche malo ci wyszlo tych kalorii, stad to jojo. zdrowa kobieta powinna jesc conajmniej 1700-1800kcal dziennie. Efekt podkrecenia metabolizmu utrzymuje sie nawet w dni bez treningu wiec codziennie zjadasz tyle samo, choc glownie chodzi tu o ilosc bialka wegli i tluszczy oraz ich rozklad ze wzgledu na to czy jest to posilek przed, po czy nietreningowy.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 15:24   #3
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

to ja mam pytanie
Ile kalorii powinnam jesć żeby nie przytyć skoro trenuje codziennie, pozatym jestem raczej aktywna (szkoła, spacery itp) dodam, że mam 19
lat
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 17:07   #4
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Według mnie taka dieta nie da Ci długotrwałych efektów i przez to jest trochę bez sensu...Co z tego, że schudniesz, skoro wciąż jesteś głodna ... Nagle najdzie Cię ogromna ochota na jedzenie i wszystko nadrobisz.
Ja od kilku miesięcy trzymam się tego, by jeść regularnie co 3 godziny. Dziennie jem około 2000 kcal(więc całkiem sporo), a schudłam 2 kg. (może to nie dużo, ale nie mam efektu jojo i jestem najedzona) Po prostu organizm przyzwyczaił się do takich częstych posiłków i mój metabolizm szybciej pracuje.
Oczywiście staram się jeść zdrowo, ale nie wykluczyłam bialego pieczywa, mięsa smażonego i słodyczy.
No i nie jem po 18 (fakt, na początku jest z tym ciężko, jak jesteś przyzwyczajona do jedzenia wieczorem, ale po jakimś czasie organizm nie domagał się już jedzenia o tej porze). Tak więc polecam prędzej coś takiego niż głodzenie się.

Poza tym jedzenie sprawia mi zbyt dużą przyjemność, żeby się głodzić

Acha...Mój tryb także jest raczej siedzący, chyba że licząc dojscie na przystanek autobusowy Nie ćwiczę, jestem szczupła.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

I jeszcze jedno: na pewno nie powinnaś nadrabiać tych wszystkich kalorii, które spalisz ćwicząc
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:13   #5
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

basienka
Niejedzenie po 18 to szkodliwy mit, tylko sobie spowalniasz ten metabolizm, na którego szybkość pracujesz w ciągu dnia
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 06:45   #6
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
basienka
Niejedzenie po 18 to szkodliwy mit, tylko sobie spowalniasz ten metabolizm, na którego szybkość pracujesz w ciągu dnia

Też o tym słyszałam...Jedni mówią, że jeść - inni, że nie. Jeszcze gdzie indziej słyszałam, żeby w ogole kolacji unikać!
Ale ja nie jem po tej porze i efekty są. Jak nie zjesz po 18, to przynajmniej zdążysz kolację spalić
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 17:40   #7
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
Też o tym słyszałam...Jedni mówią, że jeść - inni, że nie. Jeszcze gdzie indziej słyszałam, żeby w ogole kolacji unikać!
Ale ja nie jem po tej porze i efekty są. Jak nie zjesz po 18, to przynajmniej zdążysz kolację spalić
ale przecież nie trzeba spalać wszystkiego(!)
jeśli zjesz kolacje o 20. pojdziesz spac ok 23 to nic sie nie stanie..
poza tym, wyobraz sobie taka sytuacje ze do 18 spaliłaś WSZYSTKIE zjedzone kalolrie. chyba byś umarła..
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 18:31   #8
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
wyobraz sobie taka sytuacje ze do 18 spaliłaś WSZYSTKIE zjedzone kalolrie. chyba byś umarła..
No bez przesady. Po to się ma zapas tłuszczu, żeby w takich sytuacjach nie umierać

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2010-04-13 o 18:32
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 06:22   #9
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Problem polega na tym, że organizm który nie dostał jedzenia od iluś godzin nie bierze się za tłuszcz tylko za mięśnie a przemiana materii leci oczywiście w dół. W efekcie racja chudniesz ale nie z tego co potrzeba Nasz wybór czy chcemy być chudym tłuścioszkiem Ja nie chce i czasem nawet o 22.00 szamie coś białkowego jak wiem że idę spać kolo północy
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 06:37   #10
244
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 374
Dot.: Jak to jest z bilansem kalorycznym, zapotrzebowaniem. Pomocy!

Ja tez obliczałam sobie własnie przed chwilą BMR. Znajdź taki kalkulator, który obliczy Ci zapotrzebowanie dostosowanet do aktywności. Np. żeby wyszło coś takiego.

Brak aktywności lub bardzo mała aktywność1715 kalorii /
dzieńMała aktywność 1 - 3dni / tydzień1965 kalorii / dzień
Przeciętna aktywność 3 - 5dni / tydzień2215 kalorii / dzień
Duża aktywność 6 - 7 dni / tydzień2465 kalorii / dzień
Bardzo duża aktywność np. trening 2x dziennie2715 kalorii / dzień

I wtedy ilość kalorii mniej więcej będzie dostosowana do twojego trybu życia, ćwiczeń.
Nie pisałaś ile razy w tygodniu ćwiczysz. A to tez jest bardzo ważne, żeby organizm przyzwyczaić do logicznie rozłożonego wysiłku. A nie, że np jednego dnia cwiczysz do upadłego, potem tydzien przerwy, ćwiczenie, 3 dni przerwy, ćwiczenie, 5 dni przerwy etc.

Tak jak Ci dziewczyny jus powiedziały, jeśli wychodzi Ci, że masz dostarczać do organizmy 1400 kcal, spalasz 500, to nie dostarczaj 1900 żeby po ćwiczeniach wyszło Ci 1400. Masz jeść 1400 bez względu, czy danego dnia ćwiczysz czy masz akurat dzień na regenerację.

I te 1400 kcalto faktycznie mało. Najlepiej jak byś się udała do dietetyka. On weźmie pod uwagę wszystkie Twoje parametry a nie tylko wzrost i wagę.

PS. Ja mam takie same wymiary kilogramowo centymetrowe jak Ty i nie jest źle więc myślę że Ty tez jesteś zgrabna
__________________
Grzeczne dziewczyny idą do nieba
złe wolą bawić się z nami,
pod sukienkami nie noszą majtek
zdobią swe ciało tatuażami.


Grzeczne dziewczyny słuchają radia
kochają słodką muzykę,
złe wolą słuchać starych winyli
rock&roll zmarnował im życie
.
244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.