Podrażnienie po użyciu Lysanelu Activ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-15, 18:52   #1
margeritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 4

Podrażnienie po użyciu Lysanelu Activ


Po dwukrotnym zastosowaniu Lysanel Active dostałam strasznego uczulenia. Zresztą nie wiem czy to jest uczulenie:-( Skóra w tym miejscu jest mocno zaczerwieniona , chropowata i zaczęła się łuszczyć. W dodatku zaczęła mnie swędzieć (przy myciu piecze). Już nie wiem co mam robić , ten stan utrzymuje się od 5 dni i nic nie pomaga:-( Smarowałam te miejsca Alantanem Plus , maścią ziołową Flexiderm i takim płynem od uczulenia Rhinophenazol , do tego pije wapno 3x dziennie i nic się nie zmienia:-(. W tej chwili odstawiłam wszystkie maści i spryskuje twarz tylko wodą termalną , bo zauważyłam jakby jej stan się jeszcze bardziej pogarszał, a do tego jeszcze piecze .Powiedzcie mi czy to minie?:-( boje się , że już mi tak zostanie. Ile czasu może się utrzymywać taki stan skóry jeżeli to jest zwykłe podrażnienie ? I co stosować , żeby jakoś to zeszło?
Błagam pomocy!!!
margeritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 19:03   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

Przedobrzyłaś z tym Lysanelem po peelingu azjatyckim Dziewczyny ostrzegają, zeby to ostrożnie stosować, bo kwasy bla bla bla...

Moze pomocne będą Ci artykuły Magi o kuracji kwasami - tam jest duzo na temat dbania o skórę po uzyciu. Przede wszystkim zaopatrz się w krem z maksymalnym filtrem - bo inaczej jak nic dorobisz się przebarwień na całej twarzy.

http://www.wizaz.pl/maga_myszka_1.php
http://www.wizaz.pl/maga_myszka_2.php
http://www.wizaz.pl/maga_myszka_3.php

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 19:31   #3
margeritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 4
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

A może to już są te przebarwienia? Choć nie ma to postaci drobnych plamek tylko dwóch dużych czerwonych placków na policzkach:-(. Czy jeżeli mam mocno wysuszona ale jednak podrażniona skóre , moge posmarowac ją kremem nawilżającym? np. vichy termals2 na noc?
margeritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 20:09   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

Przebarwienia to jeszcze nie są, jeśli pojawią się przebarwienia to dopiero po czasie, zwłaszcza jeśli nie będziesz się teraz chronić przed słońcem i unikać jego nadmiaru.
Swój błąd już rozumiesz, twoja skóra już była uwrażliwiona, a naskórej ścieńczony po peelingu jak się dowiaduję od Babci. Nie wiem po jakim czasie zastosowałaś Lysanel po peelingu u kosmetyczki, poza tym wybrałaś jeden z nasilnieszych ogólnie dostępnych preparatów z kwasami zawiera 12 % kwasów AH i BHA i jeszcze kwas azelainowy także o działaniu złuszczającym. Ale cóż, teraz już będziesz uważać.
Obecnie najważniejsze to nie przesadzać z ilością kosmetyków i preparatów. Niemal wszystko może teraz podrażniać, piec, to normalne. Poprawa nie nastąpi natychmiast, potrzeba czasu na regenerację, niestety szybko można uszkodzić skórę, ale jej gojenie to już dłuższy proces.Jeśli to podrażnienie, nadmierne złuszczenie i można powiedzieć potocznie miejscowe poparzenie skóry pod wpływem kwasu to kuracja może trwać 2 tygodnie lub dłużej.
Najlepsza byłaby wizyta u dermatologa, nie mamy pewności czy to uczulenie, czy podrażnienie podatnej po peelingu skóry, zaś co robić przed wizytą:
- wapno możesz brać nadal,
- myć buzię tylko raz dziennie - wieczorem, do mycia stosować np. otręby lub płatki owsiane zalane mlekiem, jeśli skóra toletuje żel do mycia Physiogel firmy Stiefel, lub jogurtem naturalnym bez cukru i zbędnych dodatków, odstawić wszelkie żele myjące, jeśli nawet tego nie toleruje zostają okłady z wody mineralnej,
- woda termalna najlepsza Avene, robić z niej okłady, rano przemywać twarz tylko wodą termalną, pamiętać o osuszaniu twarzy po spryskaniu wodą, naskórek jest obecnie bardzo przesuszony, więc nie potrzeba mu dodatkowych przesuszeń,
- Na noc, zakupić sobie krem Nanobase i wazelinę, może być Lipobase, wszystko dostępne w aptece, u dermatologa można poprosić o krem robiony w aptece, natłuszczać podrażnione i łuszczące się miejsca, Krem Nanobase jest dość twardy i ciężko się rozprowadza, więc dobrze go wymieszać na dłoni z wazeliną, możesz też na zaczerwienione miejsca stosować samą wazelinę, mogą się pojawić drobne wypryski, ale w tym momencie wazelina pomoże w gojeniu i regeneracji naskórka. Nie stosować żadnych kremów jak Thermal S i inne, nic co jest perfumowane, co zawiera zbyt wiele składników, konserwantów, można ewentulanie przetestować krem firmy Bioderma Sensibio, ale wazelina na początek będzie najlepsza. Możesz po nałożeniu wazeliny lub wazeliny wymieszanej z Nanobase odtłuścić po czasie twarz chusteczką higieniczną, używaj takich okładów na miejsca podrażnione, nie wiem czy obejmuje to całą twarz, czy tylko pewne obszaru, ogólnie postępuj z całą twarzą bardzo delikatnie i pamiętaj by nie przesadzić z ilością preparatów.
- Na dzień chroń twarz przed słońcem, nie wiem czy podrażniona skóra będzie tolerować kremy z filtrami, możesz sprawdzić,ale wybieraj tylko kremy bezzapachowe,o małej ilości konserwantów przetestuj np Anthelios W SPF 40 gel, SVR 100B, Dermedic SPF 60 lub mleczko Photoderm max SPF 100, może się okazać, że będziesz tolerować tylko filtry mineralne do wyboru masz SVR 50B, A-derma krem SPF 25 dla dzieci, Avene produkty w białych opakowaniach, dobrze by było byś przebywała jak najmniej na słońcu, a jesli już to okulary i daszek byłyby przydatne, przynajmniej przez pierwsze 2 tygodnie.
I jeszcze raz doradzam wizytę u doświadczonego i godnego zaufania dermatologa.
Powodzenia, będzie dobrze, tylko potrzeba czasu i cierpliwości.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 21:06   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

Hmmm... tak sobie czytam o doświadczeniach Dziewczyn z Lysanelem Active i zaczęło mnie ciekawić, dlaczego jestem jakimś wyjątkiem. Nic mnie nie szczypie po posmarowaniu, używam już od tygodnia, i nic mi się nie łuszczy, nie swędzi, nie piecze itp. Może to na mnie nia działa??? Dodam, że mam twarz raczej bez pryszczy (no, sporadycznie, przed okresem szczególnie, coś tam sie pojawia), jedynie sporo zaskórników i rozszerzone pory. Czy Lysanel może mi pomóc oczyścić cerę?

I drugie pytanie - stosując Lysanel Active nie można się opalać??? To szkoda, że nie napisali tego nigdzie na opakowaniu lub na tubce. Właśnie wróciłam z działki gdzie przez 2 dni polegiwałam na słoneczku, smarując się tylko 18-stką!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 21:34   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

Polecam poczytać tekst na temat kwasów w dziale Biochemia Urody,
temat kwasów hydroksylowych:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_5.php
a dowiesz się, że brak szczypania, pieczenia jeszcze nie świadczy o braku skuteczności, reakcje na wszelkie preparaty to sprawa indywidualna, ty widać dobrze tolerujesz kwasy lub też skoro stosujesz je tylko tydzień i w dodatku często, nawet codziennie to objawy łuszczenia mogą się pojawić z opóźnieniem.
Jeśli chodzi o opalanie to polecam:
Preparaty z kwasami AHA, BHA, retinolem a pora letnia...
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=178

Jesli masz zamiar się opalać i nie stosujesz codziennie skutecznych preparatów z filtrami to odstaw tak silny preparat jakim jest Lysanel activ, nadwrażliwość skóry, przebarwienia nie pojawiają się po tygodniu, ale z czasem, poza tym pamiętaj by nie stosować kwasów stale, ale z przerwami i nie przesadzać z częstotliwością.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 22:10   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

Dzięki Zacznijmy od tego, że ja nie wiedziałam, że to jest preparat kwasowy domysliłam się dopiero, gdy oblizując usta poczułam kwaskowy smak W każdym razie dzięki, będę teraz uważać na słoneczko.

Trochę mi krostki powychodziły, ale czytałam na KW, że to normalne (?), natomiast po 2-3 tygodniach wszystko wracało Dziewczynom do normy, a nawet lepiej (mam nadzieję).

Pozdrowionka
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-18, 21:34   #8
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Do Pani Basi i nie tylko-pomocy!

kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 19:00   #9
*Kika*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 446
Dot.: Podrażnienie po użyciu Lysanelu Activ

Wątek stary,ale odświeżam bo mam problem.Od około półtora miesiąca stosuje Lysanel.Do tej pory moja skóra całkiem dobrze go znosila, nie mialam zaczerwienień, troche mnie tylko szczypało po nałożeniu.Stan mojej skóry poprawił się, jednak jakiś tydzień temu z boku na policzkach wyskoczyły mi duże krosty najpierw po prawej poźniej po lewej stronie.Największym problemem jest to,że zostały mi ślady w postaci strupków, skóra w tym miejscu jest szorstka i zaczerwieniona Nie wiem co z tym zrobić.Szukałam na wizażu i znalazłam informacje o maści Flexiderm myślicie że to pomoże? Powinnam te miejsca nawilżyć? Prosze o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić
__________________

*Kika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:15   #10
*Kika*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 446
Dot.: Podrażnienie po użyciu Lysanelu Activ

__________________

*Kika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.