Czy to trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-28, 17:50   #1
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Unhappy

Czy to trądzik?


Witam. Mam 19 lat, 173cm wzrostu i 71kg wagi. Od jakiegoś czasu mam duży problem z pryszczami, wyskakuje mi ich bardzo dużo, ale tylko na policzkach i na żuchwie. Głównie jednak są to policzki, a zwłaszcza lewy, który wygląda już naprawdę źle. Są to średniej wielkości pryszcze, które w początkowej fazie bolą podczas dotykania, a gdy są dojrzałe, stają się białe, bez trudu można je wycisnąć. Jeszcze niedawno je wyciskałem, ale teraz staram się ich nie dotykać. Stosowałem chyba wszystkiego, maść cynkową, pastę cynkową, maść ichtiolową, toniki z ziaji, żel myjący z ziaji, maseczki drożdżowe soraya, maseczki ziaji, mydło siarkowe, tormentiol, jakieś dziwne okłady z miodu, cytryny, pomidora... To wszystko na nic.
Czy to trądzik? 3 grudnia idę do dermatologa, ale wcześniej chciałbym się upewnić. Może da się to jakoś zwalczyć zewnętrznie? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.




Edytowane przez Johnny_
Czas edycji: 2014-11-29 o 08:48
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 20:26   #2
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Czy to trądzik?

Polecam izotek, mialam identyczny problem. To bardzo silny lek, najpierw o nim poczytaj. Jednak w niektorych przypadkach konieczny. Dermatolog pewnie bedzie chcial zaczal od masci typu duac, epiduo, antybiotykow, zwlaszcza tetralysal - ale powiem Ci szczerze - nie znam ANI JEDNEJ osoby ktorej ktorakolwiek z tych rzeczy pomogla na stale, przy tak zaawansowanym problemie.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 21:24   #3
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Polecam izotek, mialam identyczny problem. To bardzo silny lek, najpierw o nim poczytaj. Jednak w niektorych przypadkach konieczny. Dermatolog pewnie bedzie chcial zaczal od masci typu duac, epiduo, antybiotykow, zwlaszcza tetralysal - ale powiem Ci szczerze - nie znam ANI JEDNEJ osoby ktorej ktorakolwiek z tych rzeczy pomogla na stale, przy tak zaawansowanym problemie.
Dziękuję za odpowiedź. Czyli mówisz, że problem jest zaawansowany? Przy normalnym świetle nie wygląda to tak tragicznie, jednak jest gorzej niż kiedykolwiek wcześniej. Czytałem o Izoteku i trochę się boję jego skutków ubocznych. Myślisz, że nie ma sensu próbować najpierw czegoś słabszego?
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 01:22   #4
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez Johnny_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Czyli mówisz, że problem jest zaawansowany? Przy normalnym świetle nie wygląda to tak tragicznie, jednak jest gorzej niż kiedykolwiek wcześniej. Czytałem o Izoteku i trochę się boję jego skutków ubocznych. Myślisz, że nie ma sensu próbować najpierw czegoś słabszego?
Piszac zaawansowany nie mialam na mysli, ze jest bardzo zle, ale to, ze czesc z nich jest podskorna - ten typ czesto zostawia blizny. Moj problem tez dotyczy tylko zuchwy i policzkow, zaden dermatolog nie potrafil wyjasnic dlaczego i nie znam przyczyny. Biore izotek od okolo miesiace i pol i jest rewelacja, nie bylo takich rezultatow przy zadnych innych srodkach, cera prawie czysta.
To prawda - to silny lek, ma efekty uboczne, jednak z mojego doswiadczenia - te wszystkie masci, setki antybiotykow, w moim przypadku tez nowoczesnych lekow anty - ktore mialy byc zbawienne na cere - wplynely na moje zdrowie o wiele gorzej niz gdybym wczesniej zdecydowala sie na izotek zamiast nich.
Nie namawiam, przemysl to, moze najpierw wyprobuj jakis 1 antybiotyk, chce Ci tylko pomoc oszczedzic mnostwo pieniedzy, blizn i zawodu
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 08:23   #5
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Czy to trądzik?

Ja myślę że nie należy od razu silić się na poważne terapie izotekiem. To bardzo silny, ingerujący w organizm lek. Najlepiej udać się do dermatologa, który zdecyduje co dalej. Polecam poczytać opinie o dermatologach- i udać się do tego na NFZ, chyba że wolisz prywatnie- ale wtedy to większa inwestycja. Twój problem nie jest aż tak zaawansowany, wiele osób ma taki typ trądziku jak Ty. Musisz jednak pamiętać o tym, że jeśli już leki zaczną działać, należy ten efekt utrzymać, także poprzez leki, i ciągłe konsultacje z lekarzem.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 08:29   #6
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Piszac zaawansowany nie mialam na mysli, ze jest bardzo zle, ale to, ze czesc z nich jest podskorna - ten typ czesto zostawia blizny. Moj problem tez dotyczy tylko zuchwy i policzkow, zaden dermatolog nie potrafil wyjasnic dlaczego i nie znam przyczyny. Biore izotek od okolo miesiace i pol i jest rewelacja, nie bylo takich rezultatow przy zadnych innych srodkach, cera prawie czysta.
To prawda - to silny lek, ma efekty uboczne, jednak z mojego doswiadczenia - te wszystkie masci, setki antybiotykow, w moim przypadku tez nowoczesnych lekow anty - ktore mialy byc zbawienne na cere - wplynely na moje zdrowie o wiele gorzej niz gdybym wczesniej zdecydowala sie na izotek zamiast nich.
Nie namawiam, przemysl to, moze najpierw wyprobuj jakis 1 antybiotyk, chce Ci tylko pomoc oszczedzic mnostwo pieniedzy, blizn i zawodu
Teraz mnie tak wysypało, czasami mam spokój na kilka tygodni, a później w ciągu kilku dni moja twarz wygląda jak po wojnie. Te pryszcze szybko dojrzewają i wychodzą na wierzch. Bardzo korci mnie, by po prostu je wycisnąć, ale postanowiłem sobie, że nie będę tego robić, choć wyglądają naprawdę nieestetycznie i to najbardziej mi przeszkadza.
Naprawdę tak szybko ten lek na Ciebie zadziałał? Czytałem na jego temat i przeważnie osoby stosujące kurację Izotekiem na poprawę stanu cery czekają kilka miesięcy.
Oczywiście doceniam i dziękuję za rady, zobaczymy co powie dermatolog. Mam nadzieję, że w miarę szybko uda mi się ten problem pokonać.


Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja myślę że nie należy od razu silić się na poważne terapie izotekiem. To bardzo silny, ingerujący w organizm lek. Najlepiej udać się do dermatologa, który zdecyduje co dalej. Polecam poczytać opinie o dermatologach- i udać się do tego na NFZ, chyba że wolisz prywatnie- ale wtedy to większa inwestycja. Twój problem nie jest aż tak zaawansowany, wiele osób ma taki typ trądziku jak Ty. Musisz jednak pamiętać o tym, że jeśli już leki zaczną działać, należy ten efekt utrzymać, także poprzez leki, i ciągłe konsultacje z lekarzem.
Dziękuję. Trzeciego grudnia wybieram się właśnie do dermatologa w pobliżu właśnie na NFZ, podobno jest godny polecenia. Zobaczymy co mi powie, przede wszystkim chcę zapobiec rozwijaniu się tych zmian na twarzy, bo już teraz się krępuję przez to ;D Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż trądzik bardzo trudno wyleczyć na zawsze i jeśli będzie taka konieczność, to będę w stałym kontakcie z lekarzem byleby pozbyć się tego paskudztwa.

Edytowane przez Johnny_
Czas edycji: 2014-11-29 o 08:40
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 14:28   #7
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez Johnny_ Pokaż wiadomość
Teraz mnie tak wysypało, czasami mam spokój na kilka tygodni, a później w ciągu kilku dni moja twarz wygląda jak po wojnie. Te pryszcze szybko dojrzewają i wychodzą na wierzch. Bardzo korci mnie, by po prostu je wycisnąć, ale postanowiłem sobie, że nie będę tego robić, choć wyglądają naprawdę nieestetycznie i to najbardziej mi przeszkadza.
Naprawdę tak szybko ten lek na Ciebie zadziałał? Czytałem na jego temat i przeważnie osoby stosujące kurację Izotekiem na poprawę stanu cery czekają kilka miesięcy.
Oczywiście doceniam i dziękuję za rady, zobaczymy co powie dermatolog. Mam nadzieję, że w miarę szybko uda mi się ten problem pokonać.



Dziękuję. Trzeciego grudnia wybieram się właśnie do dermatologa w pobliżu właśnie na NFZ, podobno jest godny polecenia. Zobaczymy co mi powie, przede wszystkim chcę zapobiec rozwijaniu się tych zmian na twarzy, bo już teraz się krępuję przez to ;D Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż trądzik bardzo trudno wyleczyć na zawsze i jeśli będzie taka konieczność, to będę w stałym kontakcie z lekarzem byleby pozbyć się tego paskudztwa.
Wiele osob ktore stosuje izotek ma bardzo, bardzo zaawansowany tradzik, czesto na calej twarzy, plecach,, ramionach dekolcie. Moj problem dotyczy wylacznie czesci policzkow i fragmentu zuchwy - kilka pryszczy, ale wciaz jakby sie odnawialy. Mysle, ze dlatego na mnie tak szybko zaczelo dzialac, bo moj tradzik nie jest tyle silny, co po prostu uparty, i potrzebowal czegos silniejszego.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 19:48   #8
violet_oleander
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 55
Dot.: Czy to trądzik?

Mój brat miał kiedyś podobny rodzaj trądziku, po wielu latach leczenia lekami doustnymi i smarowidłami, czy laserami, nic nie skutkowało, aż wreszcie trafił na dermatolog, która kazała mu zapuścić brodę, bo miał zapalenie mieszków włosowych po goleniu. Problem zniknął jak ręką odjął. Być może to brzmi banalnie i śmiesznie ale tak właśnie było
violet_oleander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 20:40   #9
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez violet_oleander Pokaż wiadomość
Mój brat miał kiedyś podobny rodzaj trądziku, po wielu latach leczenia lekami doustnymi i smarowidłami, czy laserami, nic nie skutkowało, aż wreszcie trafił na dermatolog, która kazała mu zapuścić brodę, bo miał zapalenie mieszków włosowych po goleniu. Problem zniknął jak ręką odjął. Być może to brzmi banalnie i śmiesznie ale tak właśnie było
Problem w tym, że broda mi nie rośnie ;D Chyba jeszcze nie dojrzałem do tego Ten trądzik mam na policzkach, a tam chyba broda nikomu nie rośnie ;D Od założenia tego tematu stan mojej cery mało się zmienił, a jeśli już, to na gorsze ;/ Pojutrze idę w końcu do tego dermatologa, mam nadzieję, że coś zaradzi
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 17:58   #10
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

To znowu ja, przepraszam, że tak post pod postem. Dzisiaj rano dzwoniła do mnie sekretarka z przychodni, w której pracuje dermatolog, do którego jutro się miałem udać. Zadzwoniła, by odwołać jutrzejszą wizytę, ponieważ przychodnia zerwała kontrakt z ową pani dermatolog. Jestem bardzo zły, bo stan mojej cery się nie poprawia, a ja zostałem na lodzie. Nie wiem co mam zrobić, jeśli umówię wizytę u dermatologa na koszt NFZ, to znowu będę musiał czekać miesiąc i nie wiadomo jak moja twarz będzie wyglądała do tego czasu. Co proponujecie? Warto wydać te ~50zł na prywatną wizytę? Moja twarz wygląda jak na pierwszym zdjęciu, jednak mam wrażenie, że pryszcze nieco przyschły i zmalały, ale za to na żuchwie pojawiło się ich więcej. Znacie również jakieś leki bez recepty, którymi mogę spróbować chociaż trochę złagodzić trądzik na policzku? Bardzo proszę o pomoc, bo jestem zielony w temacie, a zależy mi na poprawie stanu skóry twarzy. Z góry dziękuję

Wyczytałem, że pomocny okazać się może Skinoren, Brevoxyl albo Acne-Derm? Myślicie, że warto zainwestować w któryś z tych preparatów?

Edytowane przez Johnny_
Czas edycji: 2014-12-02 o 18:14
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 07:22   #11
marczella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Czy to trądzik?

Przy tak zaawansowanym tradziki leki bez recepty i kuracja na wlasna reke malo co pomoga. Tutaj konieczny jest dermatolog. Mozesz poczkeac na nfz jezli Ci to nie przeszkadza bardzo ale jezeli juz nie mozesz wytrzymac to mozna dac te 50 zl. Tylko zaznaczam ze pewnie lekie beda kosztowaly drugie tyle jak nie wiecej. I proponuje poczytac tez o epiduo bo jest super uzywalam sama i po 2 do 3 miesiacach mialam problem z glowy i uzywam dalej. Ele te wszystkie silne masci na recepte. Mozesz isc tez do rodzinnego lekarza i po prosic np o epiduo ale jednak polecam dermatologa ��
marczella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 19:29   #12
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

To znowu ja. Jako, że skończyła mi się cierpliwość, udałem się do dermatologa. Dzisiaj miałem wizytę i pani Dermatolog stwierdziła, że większym problemem na mojej twarzy od samych pryszczy są przebarwienia, aczkolwiek trądzik również jest widoczny. Przepisano mi Atrederm do stosowania co drugi dzień na noc oraz Epiduo do stosowania codziennie. Dermatolog powiedziała mi również, że niestety jest już sporo blizn na mojej twarzy i zaproponowała mi peeling TCA (trójchlorooctowy) 30%. Zabieg taki kosztuje 150zł i chyba się skuszę, ale dopiero gdy uda mi się pokonać trądzik.

1. Co sądzicie o połączeniu Atredermu z Epiduo?
2. Jeśli zastosuję Atrederm, to mogę na wierzch nanieść jeszcze Epiduo? (zapomniałem zapytać, ale domyślam się, że nie).
3. Co sądzicie o peelingu TCA? Powiem szczerze, że zdjęcia wyglądają dość drastycznie

Co jakiś czas będę tu wstawiał zdjęcia z terapii, ale na ten moment jest naprawdę tragicznie. Lewy policzek wygląda strasznie ;/ Ale jestem pełen nadziei po dzisiejszym dniu. Pozdrawiam.
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 01:33   #13
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez Johnny_ Pokaż wiadomość
To znowu ja. Jako, że skończyła mi się cierpliwość, udałem się do dermatologa. Dzisiaj miałem wizytę i pani Dermatolog stwierdziła, że większym problemem na mojej twarzy od samych pryszczy są przebarwienia, aczkolwiek trądzik również jest widoczny. Przepisano mi Atrederm do stosowania co drugi dzień na noc oraz Epiduo do stosowania codziennie. Dermatolog powiedziała mi również, że niestety jest już sporo blizn na mojej twarzy i zaproponowała mi peeling TCA (trójchlorooctowy) 30%. Zabieg taki kosztuje 150zł i chyba się skuszę, ale dopiero gdy uda mi się pokonać trądzik.

1. Co sądzicie o połączeniu Atredermu z Epiduo?
2. Jeśli zastosuję Atrederm, to mogę na wierzch nanieść jeszcze Epiduo? (zapomniałem zapytać, ale domyślam się, że nie).
3. Co sądzicie o peelingu TCA? Powiem szczerze, że zdjęcia wyglądają dość drastycznie

Co jakiś czas będę tu wstawiał zdjęcia z terapii, ale na ten moment jest naprawdę tragicznie. Lewy policzek wygląda strasznie ;/ Ale jestem pełen nadziei po dzisiejszym dniu. Pozdrawiam.
atrederm co 2 dni+ epiduo codziennie? nie odważyłabym się na takie coś, mimo że atre stosuje juz kilka lat

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130856 tu masz cały wątek o atre - to naprawdę bardzo silny środek
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:19   #14
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
atrederm co 2 dni+ epiduo codziennie? nie odważyłabym się na takie coś, mimo że atre stosuje juz kilka lat
Tak dermatolog powiedziała, ale trochę się pogubiłem, bo Epiduo należy stosować na noc, więc siłą rzeczy nie mogę stosować go codziennie. Co proponujesz?

Oczywiście ja głupi zapomniałem zapytać podczas wizyty...
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 00:39   #15
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez Johnny_ Pokaż wiadomość
Tak dermatolog powiedziała, ale trochę się pogubiłem, bo Epiduo należy stosować na noc, więc siłą rzeczy nie mogę stosować go codziennie. Co proponujesz?

Oczywiście ja głupi zapomniałem zapytać podczas wizyty...
właściwie powinieneś słuchać lekarza, ale zdziwiły mnie od razu tak radykalne zalecenia
czy dermatolog dał Ci instrukcje dotyczące nawilżania cery i stosowania filtrów w czasie tego typu kuracji (co jest absolutną koniecznością)?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 08:56   #16
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
właściwie powinieneś słuchać lekarza, ale zdziwiły mnie od razu tak radykalne zalecenia
czy dermatolog dał Ci instrukcje dotyczące nawilżania cery i stosowania filtrów w czasie tego typu kuracji (co jest absolutną koniecznością)?
Nie, nic mi na ten temat nie powiedział. Nie było mowy o żadnych filtrach czy nawilżaniu.
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 19:56   #17
Johnny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to trądzik?

W poniedziałki i środy używam na noc Atrederm.
W pozostałe dni na noc Epiduo.
Zaraz po szkole gdy nie muszę nigdzie wychodzić, na pojedyńcze pryszcze nakładam Benzacne 10%.
Twarz myję rano, po szkole i przed snem żelem do mycia Physiogel.
Rano codziennie krem nawilżający Physiogel.

Myślę, że efekty są, choć mam jeszcze kilka bolących pryszczy, które siedzą pod skórą, ale jest ich mniej niż na początku. Ogólnie skóra jest gładsza, ale już widzę, że jeśli uda mi się wyleczyć trądzik, to później będę musiał zmagać się z przebarwieniami i niestety z bliznami też.

Pierwsze zdjęcie zrobiłem kiedy chyba zaczął się wysyp po Atredermie, potem już było tylko lepiej (ale nie chcę zapeszać ). Początkowo nie używałem kremu nawilżającego i to była istna masakra, skóra wręcz pękała i cholernie piekła. Po użyciu tego kremu poprawa nastąpiła niemal od razu, skóra nie jest tak bardzo ściągnięta i podrażniona. Drugie zdjęcie zrobiłem wczoraj po użyciu Epiduo.

Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej. Jeśli zacznie się coś dziać, to wrzucę jakieś zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg syfy.jpg (73,1 KB, 48 załadowań)
Johnny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:26   #18
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Czy to trądzik?

rzeczywiście idzie w dobrym kierunku
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 23:52   #19
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Czy to trądzik?

Super, dużo lepiej teraz Wytrwałości
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 23:52:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.