Zasłony, firanki - jaki karnisz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-15, 10:00   #1
arwen1006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1

Zasłony, firanki - jaki karnisz?


Witam, jestem na tym forum po raz pierwszy, mam nadzieję ze mi pomożecie.
Mam zamiar uszyć jakiś dekoracyjny komplet firan i zasłon. szukam jakichś wykrojów i nawet na tym forum znalazłam kilka pomysłów. Tylko mam jeden dylemat.
Chciałabym żeby to było coś takiego: przy oknie firanka na taśmie marszczącej, na tym zasłona a na samym wierzchu lambrekin w kształcie wody albo jakaś falbana.
Tylko... mam podwójny karnisz - na jednym musi być firana, na drugim? jeśli przypnę razem zasłonę i lambrekin/falbanę to nie będę mogła zasłony zasuwać a chcę żeby zasłona nie słuzyła tylko jako dekoracja ale dalo się ją wieczorem zasunąć. Jest jakiś sposób żeby na podwójnym karniszu to wszystko pogodzić?
dzięki z góry za odpowiedź.
arwen1006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 09:00   #2
rozwita6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 80
Dot.: Zasłony, firanki - jaki karnisz?

Niestety,nie da się to zrobić na podwójnym karniszu,trzeba dodać trzeci bieg,jeśli to jest karnisz rurkowy,a jak sufitowy to trzeba zmienić karnisz.Można też kupić roletę zaciemniającą do okna i wtedy nie trzeba zasłaniać zasłoną i to jest najlepsze wyjście z tej sytuacji(zamiast wydawać pieniądze na zasłony,raz wydasz na roletę,a na zasłony nie trzeba tak dużo materiału jak do zasłaniania) poza tym zasłony używane do zasłaniania ciągle trzeba rano układać na nowo,jest więcej prania, prasowania itd
rozwita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 07:19   #3
malinowska agnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Zasłony, firanki - jaki karnisz?

Cytat:
Napisane przez arwen1006 Pokaż wiadomość
Witam, jestem na tym forum po raz pierwszy, mam nadzieję ze mi pomożecie.
Mam zamiar uszyć jakiś dekoracyjny komplet firan i zasłon. szukam jakichś wykrojów i nawet na tym forum znalazłam kilka pomysłów. Tylko mam jeden dylemat.
Chciałabym żeby to było coś takiego: przy oknie firanka na taśmie marszczącej, na tym zasłona a na samym wierzchu lambrekin w kształcie wody albo jakaś falbana.
Tylko... mam podwójny karnisz - na jednym musi być firana, na drugim? jeśli przypnę razem zasłonę i lambrekin/falbanę to nie będę mogła zasłony zasuwać a chcę żeby zasłona nie słuzyła tylko jako dekoracja ale dalo się ją wieczorem zasunąć. Jest jakiś sposób żeby na podwójnym karniszu to wszystko pogodzić?
dzięki z góry za odpowiedź.
Niestety na podwójnym karniszu sie nie da ,ale jeśli jest to karnisz sufitowy to można dokupić osłonke do karnisza.Posłuży do przyczepienia lambrekinu na rzep z klejem.
malinowska agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.