Biała sukienka na wesele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 11:53   #1
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35

Biała sukienka na wesele?


No więc chciałabym się dowiedzieć co myślicie o białej sukience na wesele? Ostatnio kupiłam sobie taką biała, obcisłą, satynową sukienkę przed kolano co myślicie bym pojawiła się w niej jako gość? Mam zamiar dokupić sobie do niej turkusowe dodatki(bolerko, buty, torebka, broszka itp.) Ja osobiście nie miałabym nic przeciwko gdyby ktoś się pojawił na moim weselu ubrany na biało, jednak nie chce urazić panny młodej i wzbudzić oburzenia u gości, więc chciałabym poznać jakie panują ogólnie opinie w tej sprawie
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:00   #2
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Ogólnie wg przyjętych reguł (opieram się tu także o poradniki które czytałam) na wesele nie powinno się iść ani w kreacji czarnej ani tym bardziej w białej. Biały w tym dniu jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej, jest to symbol czystości ona się tym wyróźnia itp itp...
Ja osobiście będąc na weselach nigdy się nie spotkałam żeby dziewczyny miały białe sukienki. Myśle że przełamanie jej turkusowymi dodatkami jest ładne i dobrze by ze sobą współgrało jednak ja nie poszłabym na wesele w białej sukience bo po prostu głupio bym się czuła Aczkolwiek wszystko zależy od Ciebie, Panny Młodej i tego jak się tą sprawę odbiera w Twoim regionie
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:03   #3
crynia
Raczkowanie
 
Avatar crynia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 35
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Ja nigdy nie ubrałam białej ani ecru chociaż mnie kusiło. Troszkę niezręcznie bym się czuła. Moim zdanie to jednak kolor zarezerwowany dla gwiazdy wieczoru Zresztą wiele razy słyszałam od osób w różnym wieku, że nie powinno się i już, więc dla spokoju własnego ducha może zmień koncepcję, bo co zrobisz jak mama PANNY MŁODEJ przykoloruje Cię winem...
crynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:09   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Moim zdaniem nie wypada i tyle...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:09   #5
funykiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 459
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Ja nie mam i nie miałabym nic przeciwko. Biała suknie ślubna jest jedyna w swoim rodzaju i raczej żadna jej nie przyćmi. Osobiście na każdym weselu na jakim byłam były kobiety w białych albo przynajmniej bardzo jasnych sukienka (ekri, kremy pastele) szczególnie w miesiącach letnich.
__________________
Pierwszy najszczęśliwszy dzień - 13.07.2004
Drugi najszczęśliwszy dzień - 09.12.2012
Trzeci najszczęśliwszy dzień - 28.09.20
funykiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:09   #6
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Biała sukienka na wesele?

no cóż ja już widziałam dziewczyny w białych sukienkach na weselach i nigdy nie przeszło mi przez myśl, ze to jest nieodpowiednie. Cieszę się, że trafiłam na artykuł temu poświęcony bo nie chce nikomu zrobić przykrości, nawet nieświadomie. Jednak uważam takie niepisane ograniczenia za kuriozalne, spotkałam się z poglądem że czarna nie wypada bo to nie pogrzeb (z tym się raczej zgadzam), czerwona nie bo zbyt wyzywająca, biała nie bo to kolor tylko dla panny młodej, nawet spotkałam się na jednym weselu z komentarzem "tamta ubrała się na różowo i teraz wygląda jak słodka idiotka" po co takie ograniczenia?
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:12   #7
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Ja osobiście nie ubrałabym się ani w białą, ani w ekri ani w czarną. I nie ważne jakie dodatki.

Na moim prywatnym ślubie męża siostrunia ubrała się właśnie w ni białą, ni ekri. Było mi najzwyczajniej przykro kiedy to zobaczyłam. Jakiś taki dzień chyba był, dzień w którym się wzruszaam szybko

Kiedy później oglądaliśmy zeznajomymi zdjecia bardzo często słyszałam komentarze typu, że ta ubrała się jakby to był jej dzień. W sumie niepotrzebne komentarze ale

I tak decyzja należy do Ciebie Bo to Ty w tym będziesz balować
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 12:17   #8
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Biała sukienka na wesele?

ja bym w białej kiecce na ślub nie poszła. To kolor Panny Młodej


jest tyle innych kolorówmożna się wystroić
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:26   #9
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Szczerze postaw się na miejscu panny młodej, chciałabyś, żeby na Twoim ślubie co druga miała piękną białą sukienkę ? Bo ja bym je wywaliła z imprezy jeśli nie chciałyby się przebrać i mówię całkiem poważnie, po prostu nie wypada.
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:46   #10
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Też mimo wszystko uważam, że to kolor panny młodej i nawet jeśli zapytana o opinie powie, że spokojnie możesz iść, to wcale nie znaczy, że w dniu ślubu jednak nie zrobi jej się przykro. Za to nie rozumiem ograniczeń co do czerni.
__________________

So where is the passion, when we need it the most?
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:55   #11
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Biała sukienka na wesele?

ale teraz często panna młoda jest w kolorowej sukni a nie białej, po co te ograniczenia kolorystyczne dla gości i samej panny młodej?

mnie by zupełnie nie przeszkadzało czy ktoś by przyszedł w białej czarnej czy wściekle różowej sukience

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Szczerze postaw się na miejscu panny młodej, chciałabyś, żeby na Twoim ślubie co druga miała piękną białą sukienkę ? Bo ja bym je wywaliła z imprezy jeśli nie chciałyby się przebrać i mówię całkiem poważnie, po prostu nie wypada.
hm, wg mnie taką postawę moze miec tylko panna młoda, która ma słabą samoocenę a do tego jest zawistna
nawet jak wszystkie dziewczyny przyjdą na biało, to przecież i tak widać, która to panna młoda, no chyba że dziewczyny miałyby sukienki z salonów ślubnych, welony itd.


akurat ja nie lubię bieli, ale kremowy/ecri bardzo i jeśli właśnie sukienka w tym odcieniu wpadłaby mi w oko to bym nie miała problemu z pójsciem w niej na wesele
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 12:57   #12
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez 007loveme Pokaż wiadomość
No więc chciałabym się dowiedzieć co myślicie o białej sukience na wesele? Ostatnio kupiłam sobie taką biała, obcisłą, satynową sukienkę przed kolano co myślicie bym pojawiła się w niej jako gość? Mam zamiar dokupić sobie do niej turkusowe dodatki(bolerko, buty, torebka, broszka itp.) Ja osobiście nie miałabym nic przeciwko gdyby ktoś się pojawił na moim weselu ubrany na biało, jednak nie chce urazić panny młodej i wzbudzić oburzenia u gości, więc chciałabym poznać jakie panują ogólnie opinie w tej sprawie
Wg mnie to nietakt. Biały to kolor panny młodej. No chyba, że wiadomo na 100%, że młoda nie ma nic przeciwko.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:11   #13
crynia
Raczkowanie
 
Avatar crynia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 35
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
nawet jak wszystkie dziewczyny przyjdą na biało, to przecież i tak widać, która to panna młoda, no chyba że dziewczyny miałyby sukienki z salonów ślubnych, welony itd.
Weź pod uwagę te dziewczyny, które wybierają na ślub skromniejsze sukienki o prostych fasonach i nie każda będzie posiadała 4-metrowy tren czy to z przyczyn finansowych, czy stylizacyjnych. Z welonów też dużo rezygnuje, przypinając je dopiero przed oczepinami. Wybierając się na wesele tym bardziej jako osoba towarzysząca nie jesteś w stanie przewidzieć jak będzie ubrana Panna Młoda. Zresztą inaczej jest na dużych weselach, a na takim 50-0s0bowym niech tylko 5 dziewczyn przyjdzie w bieli czy ecru i wtedy będzie komiczna sytuacja na parkiecie JASNOŚĆ...
W sumie każdy ma swoje zdanie i niech robi jak mu sumienie podpowiada
crynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:12   #14
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Biała sukienka na wesele?

jeśli Ci się podoba to kupuj.
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:33   #15
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
ale teraz często panna młoda jest w kolorowej sukni a nie białej, po co te ograniczenia kolorystyczne dla gości i samej panny młodej?

mnie by zupełnie nie przeszkadzało czy ktoś by przyszedł w białej czarnej czy wściekle różowej sukience



hm, wg mnie taką postawę moze miec tylko panna młoda, która ma słabą samoocenę a do tego jest zawistna
nawet jak wszystkie dziewczyny przyjdą na biało, to przecież i tak widać, która to panna młoda, no chyba że dziewczyny miałyby sukienki z salonów ślubnych, welony itd.


akurat ja nie lubię bieli, ale kremowy/ecri bardzo i jeśli właśnie sukienka w tym odcieniu wpadłaby mi w oko to bym nie miała problemu z pójsciem w niej na wesele

Tak tak od razu samoocena, zawiść itp, miałam na myśli coś w stylu do koleżanek "tylko mi nie przychodźcie w białych sukienkach, bo was powywalam"
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:39   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-04-16 o 14:40
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:41   #17
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Co do czerni się jeszcze wypowiem, że na ślubie mojej siostry babcia pana młodego ubrała się na czarno, babsztyl mówiła, że w innym kolorze nie wypada, bo siostra była w 7 miesiącu ciąży jak brała ślub... nie chcę tu wychodzić z jakimiś wróżbami, ale są po rozwodzie
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 16:52   #18
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Najlepiej zapytaj pannę młodą czy nie biedzie miała nic przeciwko byś ubrała biała sukienkę. Wtedy bedziesz wiedziała na czym stoisz.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:43   #19
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytaj pannę młodą czy nie biedzie miała nic przeciwko byś ubrała biała sukienkę. Wtedy bedziesz wiedziała na czym stoisz.
Najrozsądniejsza i najbardziej praktyczna rada
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 17:48   #20
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O tak dokładnie! Kiedyś jak pracowałam jako kelnerka na weselu, panna młoda miała jasną niebieską suknie (z tego co mówiła nie chciała białej, bo ma już trójkę dzieci i nie czułaby się dobrze). Jedna z jej kuzynek/koleżanek miała białą sukienkę i szczerze wyglądało to jakby ona była panną młodą
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:54   #21
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: Biała sukienka na wesele?

ja także myślę, że kolor biały jest zarezerwowany tylko dla Panny Młodej
__________________

moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:02   #22
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: Biała sukienka na wesele?

Decyzja należy do Ciebie. Ja gdybym poszła z białej czułabym się po prostu źle
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.