Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-30, 19:15   #1
FrankaS
Przyczajenie
 
Avatar FrankaS
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18

Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?


Zamierzam kupić samochód w najbliższym czasie. Dla siebie i dwójki maluchów. Mam kilka wstępnnych typów, ale mnóstwo obaw.

Samochód powinien być wygodny, ale nie musi mieć wielkiego bagażnika.
By był względnie oszczędny (najchętniej silnik 1.1- 1.4). Chcałabym, by był jak najmniej zawodony (to chyba oczywiste).

Jak na razie myślę o nissanie micra, renault megane (ale szczerze mówiąc słysząłam o tym samochodzie wiele sprzecznych opinii) oraz o audi a2 (niestety ceny tego samochodu są bardzo wysokie).

Proszę doradźcie.
__________________
66 kg 23.01
64.8 kg 28.01.
63.6 kg 19.02.

62.9kg 21.02
FrankaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:56   #2
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Ja mam Seata Iibizę, 2000r,1.6 automat i jak dla mnie super autko. Bagażnik nie jest duży, ale wystarczający. Zakupy spokojnie wejdą, natomiast stelaż od wózka plus zakupy już nie
Mam jedną córkę i druga w drodze, więc może być ciasno, ale tył będzie zarezerwowany tylko dla nich...
Ogólnie autko mało awaryjne i nie pali dużo..oczywiście w manualu, bo w automacie sporo więcej :/ i to mnie jedynie boli
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:56   #3
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez FrankaS Pokaż wiadomość
Zamierzam kupić samochód w najbliższym czasie. Dla siebie i dwójki maluchów. Mam kilka wstępnnych typów, ale mnóstwo obaw.

Samochód powinien być wygodny, ale nie musi mieć wielkiego bagażnika.
By był względnie oszczędny (najchętniej silnik 1.1- 1.4). Chcałabym, by był jak najmniej zawodony (to chyba oczywiste).

Jak na razie myślę o nissanie micra, renault megane (ale szczerze mówiąc słysząłam o tym samochodzie wiele sprzecznych opinii) oraz o audi a2 (niestety ceny tego samochodu są bardzo wysokie).

Proszę doradźcie.
Nie napisałaś nic o tym, w jakim wieku masz dzieci, oraz gdzie zwykle jeździsz - po mieście, czy może mieszkasz poza miastem? Czy pokonujesz małe odcinki jednorazowo, czy więcej?

Oszczędny - to najlepiej diesel. Ale do miasta to już średnio bym polecała.
Niezawodny i łatwy w obsłudze - benzyniak, ale to już mniejsza oszczędność.

Jeśli chodzi o samochód pod kątem dzieci to przychodzą mi do głowy te kwestie:
1. system montowania fotelików isofix - bardzo wygodny
2. blokada otwarcia drzwi od środka
3. najlepiej elektryczne szyby, także z tyłu - możesz zablokować, wajchy nie zablokujesz
4. ilość drzwi - 5 jest znacznie wygodniejsze, masz osobne drzwi do "zamontowania" dzieci w środku. Ale masz problem z szybami i drzwiami. 3 drzwi - niewygodne do montowania małych dzieci, bo dostęp jest ograniczony. Ale odpada ci problem zabezpieczenia drzwi i okien
5. poduszka powietrzna pasażera - funkcja odłączenia poduszki żeby zamontować malucha na przednim siedzeniu.

To chyba tyle. Z modeli które opisałaś to Micra jest ładna, ale mikroskopijna. Sama zastanawiałam się nad jej kupnem w wersji 1,5 dci ale jak zobaczyłam bagażnik to zrezygnowałam. Megane - to zależy jak zapatrujesz się na kwestie Renault, ja mam opinię średnią, ale dużo ich jeździ - na pewno nie będzie problemu z częściami. Audi - drogie w kupnie, drogie w naprawie, ale jakościowo na pewno najpewniejsze.

Na Twoim miejscu rozejrzałabym się w Chevroletach (Spark, Aveo?), może nowa Fiesta (całkiem tania)?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 17:13   #4
itsmylife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 128
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

FIAT PANDA i długo długo nic .... .5 drzwi , najlepiej diesel 1,3 , bezawaryjny , ekonomiczny,
itsmylife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:16   #5
FrankaS
Przyczajenie
 
Avatar FrankaS
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez itsmylife Pokaż wiadomość
FIAT PANDA i długo długo nic .... .5 drzwi , najlepiej diesel 1,3 , bezawaryjny , ekonomiczny,
Popatrzę na Pandy. Dziękuję
Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie napisałaś nic o tym, w jakim wieku masz dzieci, oraz gdzie zwykle jeździsz - po mieście, czy może mieszkasz poza miastem? Czy pokonujesz małe odcinki jednorazowo, czy więcej?

Oszczędny - to najlepiej diesel. Ale do miasta to już średnio bym polecała.
Niezawodny i łatwy w obsłudze - benzyniak, ale to już mniejsza oszczędność.

Jeśli chodzi o samochód pod kątem dzieci to przychodzą mi do głowy te kwestie:
1. system montowania fotelików isofix - bardzo wygodny
2. blokada otwarcia drzwi od środka
3. najlepiej elektryczne szyby, także z tyłu - możesz zablokować, wajchy nie zablokujesz
4. ilość drzwi - 5 jest znacznie wygodniejsze, masz osobne drzwi do "zamontowania" dzieci w środku. Ale masz problem z szybami i drzwiami. 3 drzwi - niewygodne do montowania małych dzieci, bo dostęp jest ograniczony. Ale odpada ci problem zabezpieczenia drzwi i okien
5. poduszka powietrzna pasażera - funkcja odłączenia poduszki żeby zamontować malucha na przednim siedzeniu.

To chyba tyle. Z modeli które opisałaś to Micra jest ładna, ale mikroskopijna. Sama zastanawiałam się nad jej kupnem w wersji 1,5 dci ale jak zobaczyłam bagażnik to zrezygnowałam. Megane - to zależy jak zapatrujesz się na kwestie Renault, ja mam opinię średnią, ale dużo ich jeździ - na pewno nie będzie problemu z częściami. Audi - drogie w kupnie, drogie w naprawie, ale jakościowo na pewno najpewniejsze.

Na Twoim miejscu rozejrzałabym się w Chevroletach (Spark, Aveo?), może nowa Fiesta (całkiem tania)?
Dzięki
Dzieci 6 i 3 lata. Jeżdzę po mieście (nie dużym) czasami wyjeżdżamy poza.

Ostatnio doradzano mi również skodę octavię ze względu na niezawodność i oszczędność.

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Ja mam Seata Iibizę, 2000r,1.6 automat i jak dla mnie super autko. Bagażnik nie jest duży, ale wystarczający. Zakupy spokojnie wejdą, natomiast stelaż od wózka plus zakupy już nie
Mam jedną córkę i druga w drodze, więc może być ciasno, ale tył będzie zarezerwowany tylko dla nich...
Ogólnie autko mało awaryjne i nie pali dużo..oczywiście w manualu, bo w automacie sporo więcej :/ i to mnie jedynie boli
Spojrzę na ceny i parametry. Dzięki.
__________________
66 kg 23.01
64.8 kg 28.01.
63.6 kg 19.02.

62.9kg 21.02
FrankaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 19:26   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
(..)
5. poduszka powietrzna pasażera - funkcja odłączenia poduszki żeby zamontować malucha na przednim siedzeniu.
(..)
Boże widzisz i nie grzmisz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

a ja od siebie dodam opla corsę albo golfika 4 zapinanie dzieci w foteliki i nie wożenie ich na przednich siedzeniach bo do ciężkiej cholery przepisy chyba są po coś, jeśli o własny tyłek nie dbamy nie zabijajmy własnych dzieci:/
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:23   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Od razu pomyślałam o Golfie IV, czy Audi A3 na prawdę wdzięczne auta, raczej bezawaryjnie

Jaką kwotę chciałaś wydać na auto? Wtedy lepiej jest doradzić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 14:53   #8
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Boże widzisz i nie grzmisz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

a ja od siebie dodam opla corsę albo golfika 4 zapinanie dzieci w foteliki i nie wożenie ich na przednich siedzeniach bo do ciężkiej cholery przepisy chyba są po coś, jeśli o własny tyłek nie dbamy nie zabijajmy własnych dzieci:/
Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - korzystając z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy.

Jakieś jeszcze uwagi?

100x lepsze jest wożenie dziecka z przodu nić ciągłe odwracanie się do tyłu żeby sprawdzić czy wszystko w porządku

__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:50   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - korzystając z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy.

Jakieś jeszcze uwagi?

100x lepsze jest wożenie dziecka z przodu nić ciągłe odwracanie się do tyłu żeby sprawdzić czy wszystko w porządku

Prowadzisz albo patrzysz się na dziecko to logiczne, a zerkanie we wsteczne lusterko jest Twoim obowiązkiem, więc...

Świetnie, że mój komentarz zmusił Cię do rozwinięcia myśli bo bez tego jest rozumiana na 10 sposobów.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:26   #10
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Prowadzisz albo patrzysz się na dziecko to logiczne, a zerkanie we wsteczne lusterko jest Twoim obowiązkiem, więc...

Świetnie, że mój komentarz zmusił Cię do rozwinięcia myśli bo bez tego jest rozumiana na 10 sposobów.
Niemowlęcia nie posadzisz tak, żeby widzieć je w lusterku - chyba że jeździsz kosiarką. W większych samochodach lusterko obejmuje jedynie tylną szybę. Dziecko na przednim siedzeniu często jest samo z siebie spokojniejsze bo widzi mamę/tatę.

No chyba nikt nie sądził że mówię o posadzeniu dziecka na przednim siedzeniu bez fotelika bez jaj
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:14   #11
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Niemowlęcia nie posadzisz tak, żeby widzieć je w lusterku - chyba że jeździsz kosiarką. W większych samochodach lusterko obejmuje jedynie tylną szybę. Dziecko na przednim siedzeniu często jest samo z siebie spokojniejsze bo widzi mamę/tatę.

No chyba nikt nie sądził że mówię o posadzeniu dziecka na przednim siedzeniu bez fotelika bez jaj
nigdy nie posadziłam dziecka z przodu, świetnie wg mnie widać w tylnym lusterku, jeśli była taka potrzeba wystarczyło się zatrzymać..
jeździłam i większymi (vw t4, vito), nexią, polówką, golfem, pick up'em, a3, seicento, fiatem 126p i nigdy nie miałam problemów.


Zdziwisz się tym bez jaj..ostatnio byłam świadkiem jak mamusia wiozła 2 latka na przednim siedzeniu bez fotelika, że przemilczę bez zapiętych pasów. Wiesz co zostało z dziecka przy prędkości 90 km/h przy spotkaniu z drzewem? A wiesz co powiedziała mama po? "zawsze tak jeździł". Mama jest dyrektorką tutejszego przedszkola.

Dlatego się czepiam, uściślaj odpowiedzi bo widać akcja w wakacje z Klubem Pancernika gucio daje jak jeźdzę/chodzę i widzę dzieci skaczące po samochodach bez przypiętych pasów..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 08:39   #12
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Zdziwisz się tym bez jaj..ostatnio byłam świadkiem jak mamusia wiozła 2 latka na przednim siedzeniu bez fotelika, że przemilczę bez zapiętych pasów. Wiesz co zostało z dziecka przy prędkości 90 km/h przy spotkaniu z drzewem? A wiesz co powiedziała mama po? "zawsze tak jeździł". Mama jest dyrektorką tutejszego przedszkola.

Dlatego się czepiam, uściślaj odpowiedzi bo widać akcja w wakacje z Klubem Pancernika gucio daje jak jeźdzę/chodzę i widzę dzieci skaczące po samochodach bez przypiętych pasów..
Idiotów nie sieją, sami się rodzą niestety. I niestety nie ma licencji na wychowywanie dzieci ale jak widzę takie obrazki to mnie skręca - powinno się zabrać dzieci i prawo jazdy

Autorka wątku zapytała o samochód dla mamy z dziećmi, więc raczej wie, że niemowlaka się nie kładzie na siedzeniu obok bez zabezpieczenia.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 14:43   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Idiotów nie sieją, sami się rodzą niestety. I niestety nie ma licencji na wychowywanie dzieci ale jak widzę takie obrazki to mnie skręca - powinno się zabrać dzieci i prawo jazdy

Autorka wątku zapytała o samochód dla mamy z dziećmi, więc raczej wie, że niemowlaka się nie kładzie na siedzeniu obok bez zabezpieczenia.
Nie wiesz co jej w głowie siedzi..
Ja bym popatrzyła na testy. Ostatnio miałam kolizję- jechałam seicento, facet wyjechał mi subaru...seicento przy 40km/h wygląda w połowie wklęśnięte(brak przodu), subaru miało lekkie zarysowanie na tylnych drzwiach i feldze
Sprawdź regulację wysokości pasów, zabezpieczenie drzwi, szyb(okien), nie patrz na klimatyzację a jak już to nie używaj jej przy dziecku nawet jeśli regularnie o nią dbasz, a dziecko nie jest alergikiem. Sprawdź kształt foteli, funkcjonalność deski rozdzielczej.
Bagażnik, z tyłu polecam sprawdzić koniecznie przestrzeń aby nie czuć rytmu stópek na plecach..a i tapicerka...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 18:14   #14
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Nie wiesz co jej w głowie siedzi..
Ja bym popatrzyła na testy. Ostatnio miałam kolizję- jechałam seicento, facet wyjechał mi subaru...seicento przy 40km/h wygląda w połowie wklęśnięte(brak przodu), subaru miało lekkie zarysowanie na tylnych drzwiach i feldze

Bagażnik, z tyłu polecam sprawdzić koniecznie przestrzeń aby nie czuć rytmu stópek na plecach..a i tapicerka...
Pogrubione - faktycznie istotne, zapomniałam - kremowej alcantary bym nie polecała

Testy niekoniecznie są wiarygodne w 100%, wiele zależy od rzeczywistych kątów uderzenia i wektorów sił - czasami jest wręcz na odwrót. Ale rzeczywiście nowsze samochody mają bardziej energochłonne blachy, no i poduszki, napinacze pasów i inne takie.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 19:08   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Pogrubione - faktycznie istotne, zapomniałam - kremowej alcantary bym nie polecała

Testy niekoniecznie są wiarygodne w 100%, wiele zależy od rzeczywistych kątów uderzenia i wektorów sił - czasami jest wręcz na odwrót. Ale rzeczywiście nowsze samochody mają bardziej energochłonne blachy, no i poduszki, napinacze pasów i inne takie.
co do pasów i ich napinania to bym polemizowała..bo czasem i te się zacinają, że lądujesz z plaskiem na szybie mimo zapięcia w nie

Ty alcantry ja skóry ogółem, fajne akcje czasem wychodzą...wole przy dziecku zwykłe siedzonko, mogę je bez żenady potem vanishem do tapicerki (ew. dywanów jak nie mam) potraktować i git majonez
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 19:56   #16
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
co do pasów i ich napinania to bym polemizowała..bo czasem i te się zacinają, że lądujesz z plaskiem na szybie mimo zapięcia w nie

Ty alcantry ja skóry ogółem, fajne akcje czasem wychodzą...wole przy dziecku zwykłe siedzonko, mogę je bez żenady potem vanishem do tapicerki (ew. dywanów jak nie mam) potraktować i git majonez
Napinacz pasa to nie napinanie pasa Tutaj definicja z wiki: Napinacz pasów – element systemu bezpieczeństwa biernego w samochodzie. W razie wypadku ma za zadanie napiąć pas bezpieczeństwa tak, aby jak najszybciej, ściśle związać ciało człowieka z konstrukcją pojazdu.
Odpala się wraz z poduszkami.

Właśnie normalna skóra jest dobra, bo jak jest regularnie woskowana to można nawet najgorsze plamy zetrzeć zwykłą chusteczką bez plam - w alcantarę, welur i inne miękkie materiały niestety wsiąka.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:17   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Napinacz pasa to nie napinanie pasa Tutaj definicja z wiki: Napinacz pasów – element systemu bezpieczeństwa biernego w samochodzie. W razie wypadku ma za zadanie napiąć pas bezpieczeństwa tak, aby jak najszybciej, ściśle związać ciało człowieka z konstrukcją pojazdu.
Odpala się wraz z poduszkami.

Właśnie normalna skóra jest dobra, bo jak jest regularnie woskowana to można nawet najgorsze plamy zetrzeć zwykłą chusteczką bez plam - w alcantarę, welur i inne miękkie materiały niestety wsiąka.

Nie komentuje, myślę, że pogrubienie wystarczy

Co do tej skóry można polemizować, mnie osobiście wkurza jak po 2 latach kontaktu z różnymi osobami jest powyciągana, poprzecierana itp...zostaje na starej i poczciwej jak w maluszku
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 13:01   #18
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez FrankaS Pokaż wiadomość
Zamierzam kupić samochód w najbliższym czasie. Dla siebie i dwójki maluchów. Mam kilka wstępnnych typów, ale mnóstwo obaw.

Samochód powinien być wygodny, ale nie musi mieć wielkiego bagażnika.
By był względnie oszczędny (najchętniej silnik 1.1- 1.4). Chcałabym, by był jak najmniej zawodony (to chyba oczywiste).

Jak na razie myślę o nissanie micra, renault megane (ale szczerze mówiąc słysząłam o tym samochodzie wiele sprzecznych opinii) oraz o audi a2 (niestety ceny tego samochodu są bardzo wysokie).

Proszę doradźcie.
Twoje wymagania są takie, ze wręcz niemożliwe żeby taki samochód znaleźć.
Mały samochód z małym silnikiem nigdy nie będzie niezawodny ani ekonomiczny. Małe samochopdy, to tanie samochody, robione z najgorszych komponentów. Często schodzą z taśm produkcyjnych już z oznakami korozji. Ekonomiczne auto to albo diesel bez turbo albo silnik benzynowy z instalacją gazową. W małym aucie instalacja gazowa to niemożliwość raczej, bo nie ma gdzie dać butli, skoro jeszcze chcesz mieć chociażby namiastkę bagażnika. Mały samochód nigdy nie będzie wygodny. Mały rozstaw kół, mały rozstaw osi, małe kółka, przedni napęd - to wyklucza jakąkolwiek wygodę. Podróż na dystansie nawet tylko 100 km to już mordęga. Zamiast buraczanego i ohydnego audi A2 poszukaj chociażby używanej skody octavii z najsłabszym dieslem, albo 1.4 benzyna z instalacją gazową.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 21:32   #19
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Twoje wymagania są takie, ze wręcz niemożliwe żeby taki samochód znaleźć.
Mały samochód z małym silnikiem nigdy nie będzie niezawodny ani ekonomiczny. Małe samochopdy, to tanie samochody, robione z najgorszych komponentów. Często schodzą z taśm produkcyjnych już z oznakami korozji. Ekonomiczne auto to albo diesel bez turbo albo silnik benzynowy z instalacją gazową. W małym aucie instalacja gazowa to niemożliwość raczej, bo nie ma gdzie dać butli, skoro jeszcze chcesz mieć chociażby namiastkę bagażnika. Mały samochód nigdy nie będzie wygodny. Mały rozstaw kół, mały rozstaw osi, małe kółka, przedni napęd - to wyklucza jakąkolwiek wygodę. Podróż na dystansie nawet tylko 100 km to już mordęga. Zamiast buraczanego i ohydnego audi A2 poszukaj chociażby używanej skody octavii z najsłabszym dieslem, albo 1.4 benzyna z instalacją gazową.
bez przesady..
nie będę polecać swojego auta, bo chyba nie do końca pasuje wizualnie do matki z dziećmi, ale spełnia w zasadzie wszystkie wymogi autorki

ja osobiście nie pchałabym się w octavię z takim małym silnikiem
to już lepiej fabia
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 18:48   #20
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Twoje wymagania są takie, ze wręcz niemożliwe żeby taki samochód znaleźć.
Mały samochód z małym silnikiem nigdy nie będzie niezawodny ani ekonomiczny. Małe samochopdy, to tanie samochody, robione z najgorszych komponentów. Często schodzą z taśm produkcyjnych już z oznakami korozji. Ekonomiczne auto to albo diesel bez turbo albo silnik benzynowy z instalacją gazową. W małym aucie instalacja gazowa to niemożliwość raczej, bo nie ma gdzie dać butli, skoro jeszcze chcesz mieć chociażby namiastkę bagażnika. Mały samochód nigdy nie będzie wygodny. Mały rozstaw kół, mały rozstaw osi, małe kółka, przedni napęd - to wyklucza jakąkolwiek wygodę. Podróż na dystansie nawet tylko 100 km to już mordęga. Zamiast buraczanego i ohydnego audi A2 poszukaj chociażby używanej skody octavii z najsłabszym dieslem, albo 1.4 benzyna z instalacją gazową.
No nie zgodziłabym się ze skrótem myślowym że mały samochód=gówniany samochód a lekarstwem na wszystko jest octavia. Nie mówię, że nie masz trochę racji, ale np. o mini cooperze, fiacie 500, oplu adam można mówić wszystko ale nie że z samego faktu że są małe, to są gówniane. Octavia też skórami nie świeci jak mam być szczera. Jeździłam małym autkiem i spokojnie przejeżdżałam na drugi koniec Europy. Co do Audi - też nie wciskałabym swojego zdania że jest "buraczany i ohydny" bo to samo można w ten sposób powiedzieć o każdym samochodzie. Nie jestem fanką Audi, ale nie trzeba tak każdej marki zjeżdżać na bazie tylko i wyłącznie niczym nie popartej własnej opinii.

Zgadzam się z przedmówczynią że Octavia z silnikiem 1,4 to jest jakiś żart, jeszcze do tego z rodziną na pokładzie

Za małymi samochodami przemawia także fakt, że zazwyczaj jeżdżone są mało jeśli chodzi o kilometry, bo po mieście - octavie to nierzadko zajeżdżone trupy po firmach.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 05:10   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

nie ma co toczyć dyskusji gdy Pani która pytała uciekła i milczy..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 17:46   #22
FrankaS
Przyczajenie
 
Avatar FrankaS
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Niemowlęcia nie posadzisz tak, żeby widzieć je w lusterku - chyba że jeździsz kosiarką. W większych samochodach lusterko obejmuje jedynie tylną szybę. Dziecko na przednim siedzeniu często jest samo z siebie spokojniejsze bo widzi mamę/tatę.

No chyba nikt nie sądził że mówię o posadzeniu dziecka na przednim siedzeniu bez fotelika bez jaj
Ja widze Zamontowalam dodatkowe lusterko, ktore ma mozliwosc obracania go (wiec moge je skierowac na jedno lub drugie dziecko).


Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Idiotów nie sieją, sami się rodzą niestety. I niestety nie ma licencji na wychowywanie dzieci ale jak widzę takie obrazki to mnie skręca - powinno się zabrać dzieci i prawo jazdy

Autorka wątku zapytała o samochód dla mamy z dziećmi, więc raczej wie, że niemowlaka się nie kładzie na siedzeniu obok bez zabezpieczenia.
W zyciu nie przyszloby mi do glowy wsadzic dziecko do samochodu bez fotelika.
Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Nie wiesz co jej w głowie siedzi..
Ja bym popatrzyła na testy. Ostatnio miałam kolizję- jechałam seicento, facet wyjechał mi subaru...seicento przy 40km/h wygląda w połowie wklęśnięte(brak przodu), subaru miało lekkie zarysowanie na tylnych drzwiach i feldze
Sprawdź regulację wysokości pasów, zabezpieczenie drzwi, szyb(okien), nie patrz na klimatyzację a jak już to nie używaj jej przy dziecku nawet jeśli regularnie o nią dbasz, a dziecko nie jest alergikiem. Sprawdź kształt foteli, funkcjonalność deski rozdzielczej.
Bagażnik, z tyłu polecam sprawdzić koniecznie przestrzeń aby nie czuć rytmu stópek na plecach..a i tapicerka...
Bagaznik duzy byc nie musi. Odleglosc mdzy fotelami sprawdzilam.
Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Twoje wymagania są takie, ze wręcz niemożliwe żeby taki samochód znaleźć.
Mały samochód z małym silnikiem nigdy nie będzie niezawodny ani ekonomiczny. Małe samochopdy, to tanie samochody, robione z najgorszych komponentów. Często schodzą z taśm produkcyjnych już z oznakami korozji. Ekonomiczne auto to albo diesel bez turbo albo silnik benzynowy z instalacją gazową. W małym aucie instalacja gazowa to niemożliwość raczej, bo nie ma gdzie dać butli, skoro jeszcze chcesz mieć chociażby namiastkę bagażnika. Mały samochód nigdy nie będzie wygodny. Mały rozstaw kół, mały rozstaw osi, małe kółka, przedni napęd - to wyklucza jakąkolwiek wygodę. Podróż na dystansie nawet tylko 100 km to już mordęga. Zamiast buraczanego i ohydnego audi A2 poszukaj chociażby używanej skody octavii z najsłabszym dieslem, albo 1.4 benzyna z instalacją gazową.
Nie sadze, by wszystkie male samochody byly budowane z beznadziejnych komponentow.

Skoda octavia jest samochodem,ktory bralam pod uwage. Natomiast jest dla mnie w tym momencie za duzy. Jezdzilam przez ostatnie lata wieloma samochodami, glownie wiekszymi. Teraz potrzebuje mniejszego i stad moje pytanie.
Co do twojej opinii o audi a2- o gustach sie nie dyskutuje

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
nie ma co toczyć dyskusji gdy Pani która pytała uciekła i milczy..
Pytalam, czytalam, ale nie mialam jak odpisac

Sytuacja mnie zmusila do przyspieszenia zakupu. Ostatecznie wybralam nissana micre se.
__________________
66 kg 23.01
64.8 kg 28.01.
63.6 kg 19.02.

62.9kg 21.02
FrankaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:07   #23
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

micra to wg mnie dobry zakup.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:20   #24
FrankaS
Przyczajenie
 
Avatar FrankaS
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
micra to wg mnie dobry zakup.
Dzieki mam nadzieje, ze spelni nasze oczekiwania
Chociaz musze powiedziec, ze syn zdecydowanie wolalby terenowke
__________________
66 kg 23.01
64.8 kg 28.01.
63.6 kg 19.02.

62.9kg 21.02
FrankaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 08:05   #25
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

hehe rozumiem Cie doskonale ja po bliskim spotkaniu z subaru mam seicento na złomie i jeżdżę..babci maluszkiem a syn jęczy, że woli mojego brata audi..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 02:40   #26
LetsPlay
Raczkowanie
 
Avatar LetsPlay
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

micra wydaje sie mala, ale oby dobrze sie sprawowala!

A w kwestii przewozenia dzieci na przednim siedzeniu - u nas to nielegalne. Z czy bez poduszek powietrznych. Tylne siedzenie jest najbezpieczniejsze dla dziecka i tego zamierzam sie trzymac
LetsPlay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 14:34   #27
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez LetsPlay Pokaż wiadomość
micra wydaje sie mala, ale oby dobrze sie sprawowala!

A w kwestii przewozenia dzieci na przednim siedzeniu - u nas to nielegalne. Z czy bez poduszek powietrznych. Tylne siedzenie jest najbezpieczniejsze dla dziecka i tego zamierzam sie trzymac
Dałam odnośnik do konkretnego dziennika ustaw, zapraszam do lektury.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:22   #28
LetsPlay
Raczkowanie
 
Avatar LetsPlay
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Dałam odnośnik do konkretnego dziennika ustaw, zapraszam do lektury.
tylko, ze ja mieszkam za granica

a co do lusterka, to mozna kupic dodatkowe montowane z tylu na zaglowkach i pieknie widac dziecko wtedy. nigdy nie mialam klopotu z tym, ze nie widze dziecka, bo jest z tylu i jeszcze tylem do kierunku jazdy
LetsPlay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 08:36   #29
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

Cytat:
Napisane przez LetsPlay Pokaż wiadomość
tylko, ze ja mieszkam za granica

a co do lusterka, to mozna kupic dodatkowe montowane z tylu na zaglowkach i pieknie widac dziecko wtedy. nigdy nie mialam klopotu z tym, ze nie widze dziecka, bo jest z tylu i jeszcze tylem do kierunku jazdy
A to nie wiedziałam, z samego "u nas" i być może flagi w profilu trudno wnioskować.

Ja mówiłam bardziej o tym, że dziecko z przodu widzi mamę i mniej marudzi niż jak jedzie z tyłu. Ale o tych lusterkach nie wiedziałam.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 07:45   #30
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Jaki mały samochód dla mamy z dziećmi?

jeździłam z maluchami dwoma wygodnymi samochodami - pierwszy to citroen c3 - nie jest duży, możesz wyszukać z silnikiem takim, jaki chcesz właśnie, po mieście b. wygodny, a do tego - dość wysoki i przy 2 fotelikach wygodnie jest zapinać/odpinać dzieci. Niestety - został skradziony ;( i od tego czasu jeżdżę fordem focusem - podobnie wygodnie, a super jeśli chodzi o bezawaryjność, wygodę, miejsce w środku itp. Przy okazji mogę polecić Liberty, bo na pewno będziesz się też ubezpieczać - mam z mini assistance, które zawsze może się przydać: https://www.libertydirect.pl/komunik...ssistance.html a na forach często podają kody do zniżek, warto skorzystać.
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.