Studia za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-16, 17:08   #1
xAnGe_Lx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8

Studia za granicą


Cześć,
zastanawiam się nad studiowaniem mgr architektury za granicą nie wiem jeszcze gdzie dokładnie bym chciała, ale zastanawiam się czy w ogóle warto wyjeżdżać na takie studia? Czy lepiej zrobić te studia w Polsce? Chodzi mi o późniejszą pracę w zawodzie, jak również o poziom studiów. Nie wiem jeszcze czy chcę pracować w Polsce czy nie. Wie ktoś może jak to wygląda na rynku pracy ? I polecacie jakieś konkretne uczelnie ? Z góry dziękuję za odp.
xAnGe_Lx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 15:21   #2
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Studia za granicą

Zagraniczna uczelnia w CV może przyciągnąć uwagę i zaciekawić rekrutera, więc jest szansa, że cię zapamiętają, a to dodatkowy plus. Ale czy to przeważy przy decyzji o zatrudnieniu? Niekoniecznie. O ile to nie jest bardziej znana uczelnia, to wątpię, że będzie znacząco większym atutem niż np. UJ.

Czy lepiej studiować w Polsce? Zależy od tego jak prowadzone są zajęcia. Swojego kierunku nie chciałabym studiować w Polsce, bo na mojej uczelni milion razy bardziej podoba mi się jego prowadzenie. Ale to zależy od kraju i uczelni.

Jeśli chcesz pracować zagranicą, studia w kraju, w którym szukasz pracy są na pewno plusem i ułatwieniem. Tylko ciężko powiedzieć coś konkretniejszego bez opierania się na konkretnym kraju. I nie da się nic polecić bez wiedzy na temat np. jakie języki znasz, ktore kraje odpadają itd.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 17:05   #3
Chocoloco
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Europa / Świat
Wiadomości: 89
Dot.: Studia za granicą

Niedawno stałam przed podobnym dylematem Wbrew pozorom poziom na polskich uczelniach wcale nie jest taki zły, a nauka tania w porównaniu z Europą (bez porównania... chyba, że masz możliwość studiować gdzieś za darmo)

Jeżeli chcesz wylecieć na studia tylko po to aby wrócić do kraju z lepszym papierkiem - to nie warto. Zamiast tego wyjedź w trakcie studiów na roczną wymianę (będziesz miała papier z innej uczelni) i zapisz się do organizacji studenkich które Cię meeega rozwiną.

Jeżeli chcesz wylecieć na studia i już zostać na granicą, wtedy ten pomysł ma troszeczkę więcej sensu Papier z uczelni w kraju dolecowym będzie bardziej wartościowy a przy okazji oswoisz się z danym językiem/angielskim.

Pamiętaj jednak, że wyjazd na studia za granicę to także wyższe koszta utrzymania się w danym kraju niż u nas (zazwyczaj) - a jeszcze prackę trzeba znaleźć
Chocoloco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 18:29   #4
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Studia za granicą

Cytat:
Napisane przez xAnGe_Lx Pokaż wiadomość
Cześć,
zastanawiam się nad studiowaniem mgr architektury za granicą nie wiem jeszcze gdzie dokładnie bym chciała, ale zastanawiam się czy w ogóle warto wyjeżdżać na takie studia? Czy lepiej zrobić te studia w Polsce? Chodzi mi o późniejszą pracę w zawodzie, jak również o poziom studiów. Nie wiem jeszcze czy chcę pracować w Polsce czy nie. Wie ktoś może jak to wygląda na rynku pracy ? I polecacie jakieś konkretne uczelnie ? Z góry dziękuję za odp.
To zależy od poziomu uczelni. Najlepsze na świecie szkoły architektury to MIT, Cornell, UCB, Harvard, RISD, Pratt (w USA), Bartlett i Cambridge w UK, Delft w Holandii. Jeśli uda ci się dostać do którejś z tych, to leć, nawet się nie oglądaj. Warto. 100%. Wiele renomowanych szkół daje stypendia i granty. Pomijając nawet jak to wygląda na CV, studia w takich szkołach dają ci dostęp do fantastycznej społeczności - a to się później przydaje w poszukiwaniu pracy na całym świecie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 12:29   #5
MATIRIX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: Studia za granicą

Może na tym kanale znajdziesz jakieś☠ciekawe informacje o studiach za granicą.

https://www.youtube.com/channel/UCes..._tzV2PmsvuNIbA

Pozdrawiam!
MATIRIX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 13:29:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.