Galareta, nóżki, studzienina :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-15, 20:27   #1
joe_cooker
Raczkowanie
 
Avatar joe_cooker
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 35

Galareta, nóżki, studzienina :-)


Znacie jakiś dobry przepis? Słyszałem, że najlepsza podobno jest studzienina z Górna (wpisana na listę produktów regionalnych Ministra Rolnictwa). Jakie są Wasze domowe przepisy, ciekaw jestem?

A w ogóle lubicie galaretę/nóżki?
Próbowaliście kiedyś z nóżek cielęcych? W sumie u nas mniej popularne niż wieprzowe. Podrzucam przepis


Nóżki oczyścić, zalać wodą zagotować, odlać pierwszą wodę i zalać świeżą. Gotować w pierwszym etapie bez przypraw i bez soli jakieś 30 minut, zebrać pianę jeśli się pojawi. Następnie dodać liście laurowe, rozgniecione ziele angielskie, ziarna czarnego pieprzu (rozgniecione), dużą cebulę wcześniej zrumienioną na płomieniu albo suchej patelni. Dodać włoszczyznę (marchew, pietruszkę, korzeń selera, pora) i gotować na wolnym ogniu przez 2-3 godziny. Następnie wyjąć rozgotowane nóżki, bulion posolić, rozbić dwa białka z wodą i rozprowadzić po wywarze. W salaterce lub miseczkach ułożyć na spodzie posiekane mięso i włoszczyznę i zalać przecedzonym wywarem. Pozostawić do zastygnięcia.

Zero żelatyny rzecz jasna!

a z czym sie u Was jada galarete? Bo ja spotkałem już chyba z tysiąc różnych przyzwyczajeń. U mnie z posiekaną cebulą, octem i dużą ilością świeżo mielonego czarnego pieprzu.

Wiem, że niektórzy dodają jeszcze magi ale jak dla mnie jest zbędne, jeśli jest dobry i mocny wywar. A co powiedzie na dodatek majonezu? Niby kuriozum ale próbował i całkiem całkiem
joe_cooker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 17:38   #2
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Galareta, nóżki, studzienina :-)

Ja lubię galaretę z octem pycha, ale tylko świeżą dobrze zastaną.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.