Rękawiczki na drutach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 13:16   #1
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442

Rękawiczki na drutach


ma ktos jakis wzor na rekawiczki na druty.

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-02-18 o 15:56 Powód: poprawa tytułu
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:07   #2
onentka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 230
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

moja babcia jak kiedys ja poprosilam o zrobienie rekawiczek na drutach to powiedziala ze woli mi kupic bo bedzie nie chce jej sie dziubac i sie bawic tak tym a swetry, szaliki i czapki robi chetnie. na podstawie tego wysnul mi sie wniosek ze to trudno i ze trzeba juz byc bardzo sprawnym w tym a wlasciwie to najlepiej kupic
onentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:47   #3
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...333&w=31097145

Tu jest przepis na "jednopalczaste" rękawiczki.
A takie z pięcima palcami to się chyba robi na pięciu drutach. Dlatego jest trudno.
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:37   #4
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Ja probowalam i to naprawde tosc trudne, jak bede miec czas o zeskanuje z kasiazki wzor, ale rowniez na jednopalczaste
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 17:21   #5
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Moja babcia również niechętnie robiła rękawiczki i nigdy nie pięciopalczaste, faktycznie lepiej kupić.
Jak szyłam czapkę na okrętkę za pomocą 4 drutów to do szału mnie doprowadzało że wolny drut co chwilę mi wyjeżdżał z oczek i musiałam nawlekać, przy rękawiczkach zapewne jest znacznie gorzej.
Ja mój komplet zakończyłam na szaliku i czapce, ale życzę powodzenia.
Napisz jeżeli zaczniesz robić te rękawiczki- może też sobie zrobię żeby komplet był pełny.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 11:25   #6
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Właśnie dzisiaj troszkę zmarzłam w ręce (bo temperatura spadła znacznie w Krakowie) i wpadłam na pomysł zrobienia sobie rękawiczek na drutach. Oczywiście po pomysły i rady zajrzałam tutaj, ale widzę, że Wasze rady są jednakowe- kupić )) Nie za bardzo mi się chce łazić po sklepach, a wieczory mogłabym wykorzystać na robótki ręczne (właśnie skończyłam szyć pierwszą w życiu torbę i efekt oceniam jako bardzo dobry- wszystko szyte ręcznie, więc pewnie będzie mi czegoś brakowało).
Czy nie dałoby się zrobić rękawiczek pięciopalczastych w ten sposób, że każdy palec jako osobny kawałek dzianiny, a potem to wszystko jakoś razem zeszyć? sądzę, że powinno się dać... jak się nie da, to zawsze przecież można spruć, a przy okazji pozbawić się złudzeń i czegoś nauczyć...
Może warto spróbować?
Pozdrawiam, Sulami.
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 12:25   #7
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Z tym zszywaniem to odradzam bo to będzie brzydko wyglądało. Szwy nie są tak elastyczne i grubsze więc będzie to niewygodne w noszeniu. Przeglądałam moją książkę o robótkach ale tam nic o rękawiczkach nie było może w drugiej coś będzie, ale muszę ją znaleźć.
Całą robótkę należy robić za pomocą 4 lub 5 drutów na okrętkę bez robienia szwów.
Moim zdaniem należało by zacząć od nadgarstka, kilka rządków ściągaczem, a potem cały czas to samo oczko na okrętkę. Ile oczek w rządku to zależy od grubości włóczki, najlepiej przetestować jaka szerokość oczek wychodzi i odpowiednio dobrać ilość oczek. Jak się dojdzie do kciuka to kilka oczek pozostawić luzem będą wykorzystane do robienia kciuka (np. jeżeli na obwód kciuka potrzeba 12 oczek to zostawić trzy), zabezpieczyć żeby się nie pruły. Następnie kolejne (w tym przypadku 3 rządki przerabiać w te i z powrotem, a nie na okrętkę. Zrobi się przerwa w której miejscu dobrać trzy oczka i znowu wszystko przerabiać na okrętkę aż do linii gdzie się palce zaczynają. W taki sposób powstanie otworek na kciuk. Aby zrobić kciuk należy wykorzystać trzy wolne oczka a resztę dorobić przewijając przez brzegi dzianiny. No i na okrętkę robić tak długo jaki długi jest kciuk. Następnie pozostaje nam zrobienie 4 palców. Palec wskazujący i mały będzie robiony podobnie, na trzy boki palca wykorzystać oczka z powstałej robótki w tym przypadku 9 oczek, pozostałe oczka dobrać (w tym przypadku 3 sztuki) to jest to miejsce między palcami. Jak już się zrobi dwa boczne oczka to pierwszy ze środkowych zrobić tak że trzy oczka dobrać zaczepiając je o palec już zrobiony, po bokach wykorzystać oczka z robótki, po 3 z każdej strony, i ostatni bok dobrać 3 oczka. Ostatni palec zrobić poprzez dobranie oczek po 2 stronach od palców, a dwa pozostałe boki z oczek z robótki.
Nie wiem czy zrozumiale to napisałam, ale mam nadzieję że tak.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 12:48   #8
szelma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Na wszelki wypadek podaje adres rosyjsiej podajze strony z jakims opisem wykonania rekawicczek. Mi on zupelnie nic nie mowi, ale co tam, moze komus sie przyda :P
http://photo.163.com/openalbum.php?u...039829&page=10
szelma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:59   #9
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Ojej, opis bardzo dokładny... ale przyznam, że brzmi to jak skomplikowana robótka...
Nie wiem, czy spróbuję...
Ale chyba powinnam zacząć od kupienia drutów, jak sądzicie? ))
(dopiero zaczynam być kobietą) Mój mężczyzna patrzy na mnie z politowaniem i trochę podziwem (to ta torba), ale sądzę, że się przyzwyczai albo mi przejdzie

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Sulami.
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 08:34   #10
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Rękawiczki Na Drutach

Szelmo dziekuje slicznie za tak wyczerpujacy i dokladny przepis rzeczywiscie rekawiczki i to jeszcze 5-cio placzaste to lada wyzwanie i jakos nie moge sie zabradz za mala ochotajak narazie zabralam sie za stringi na szydelku ale rekawiczki tez postaram sie udziergac bo nie jest latwo wyrobic w jednym dniu troche szydelkowac, szyc i robic czapke na drutachrozkladam caly dzien na raty
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 14:41   #11
magda j
Zakorzenienie
 
Avatar magda j
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 534
Rękawice Belli :) Tutorial po angielsku, prośba o przetłumaczenie

Znalazłam coś, co na pewno spodoba się fanom sagi "Zmierzch" (szukałam na forum, nic podobnego nie znalazłam)
Jest to tutorial do rękawic Belli, takich jak na zdjęciu
Niestety, jest on pisany po angielsku, a to znacznie utrudnia sprawę, bo żaden translator ani słownik mi raczej nie pomoże
Stąd moja prośba, czy jest ktoś, kto podjąłby się, przynajmniej częściowego, przetłumaczenia tego tekstu? albo objaśnienia po polsku tych skrótów...

http://mojezielonewzgorze.blogspot.c...-twilight.html

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu, podając linka do bloga tej pani, która swoją drogą robi śliczne rzeczy
__________________



... all the world I've seen before me passing by...



.
magda j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 16:03   #12
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Rękawice Belli :) Tutorial po angielsku, prośba o przetłumaczenie

Cytat:
Napisane przez magda j Pokaż wiadomość
Znalazłam coś, co na pewno spodoba się fanom sagi "Zmierzch" (szukałam na forum, nic podobnego nie znalazłam)
Jest to tutorial do rękawic Belli, takich jak na zdjęciu
Niestety, jest on pisany po angielsku, a to znacznie utrudnia sprawę, bo żaden translator ani słownik mi raczej nie pomoże
Stąd moja prośba, czy jest ktoś, kto podjąłby się, przynajmniej częściowego, przetłumaczenia tego tekstu? albo objaśnienia po polsku tych skrótów...

http://mojezielonewzgorze.blogspot.c...-twilight.html

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu, podając linka do bloga tej pani, która swoją drogą robi śliczne rzeczy

Witaj
Skoro znalazłaś bloga tej Pani to czy nie wygodniej byłoby napisać do nie z prośbą o pomoc
I naprawdę wyszukiwarka nie gryzie - ale na to pewnie szkoda czasu
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:34   #13
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Rękawice Belli :) Tutorial po angielsku, prośba o przetłumaczenie

Cytat:
Napisane przez magda j Pokaż wiadomość
Znalazłam coś, co na pewno spodoba się fanom sagi "Zmierzch" (szukałam na forum, nic podobnego nie znalazłam)
Jest to tutorial do rękawic Belli, takich jak na zdjęciu
Niestety, jest on pisany po angielsku, a to znacznie utrudnia sprawę, bo żaden translator ani słownik mi raczej nie pomoże
Moge ci pomoc w tlumaczeniu, tylko nie wiem czy wystarczajace bedzie przelozenie angielskich oznaczen na polskie :/
Wg opisu wloczka welniana ok 100g/100m, druty nr 5 (skarpetowe), gdzie probka sciegiem gladkim 16 oczek x 24 rzedy = 10x10cm

Podstawowe oznaczenia:
K - oczko prawe
P - oczko lewe
k2tog - 2 oczka na prawo
k3tog - 3 oczka na prawo
ssk - 2 oczka na prawo na odwrot
M1 - dodanie jednego oczka, nie narzucaja metody, moze byc narzut albo podciagniecie oczka z nitki pomiedzy istniejacymi oczkami
M1R - z przerobionego ponizej oczka podciagamy nitke na lewy drut i przerabiamy od przodu
M1L - z przerobionego ponizej oczka podciagamy nitke na lewy drut i przerabiamy od tylu
6st LC - "przekladka warkoczowa", 3 oczka przekladamy na dodatkowy drut i odkladamy z przodu borotki, przerabiamy kolejne 3 oczka na prawo i 3 oczka z dodatkowego drutu na prawo
6st RC - 3 oczka przekladamy na dodatkowy drut i odkladamy z tylu borotki, przerabiamy kolejne 3 oczka na prawo i 3 oczka z dodatkowego drutu na prawo
6st LPC - jak 6st LC tylko przerabiamy na lewo
6st RPC - jak 6st RC tylko na lewo

Na rekawiczki nabieramy 43 oczka, zamykamy w okrag i przerabiamy rzedy od ROW1

Mam nadzieje ze opis bedzie wystarczajacy, jakby cos jeszcze to pisz.

pozdrawiam

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-02-18 o 21:35
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:00   #14
magda j
Zakorzenienie
 
Avatar magda j
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 534
Dot.: Rękawice Belli :) Tutorial po angielsku, prośba o przetłumaczenie

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Moge ci pomoc w tlumaczeniu, tylko nie wiem czy wystarczajace bedzie przelozenie angielskich oznaczen na polskie :/
Wg opisu wloczka welniana ok 100g/100m, druty nr 5 (skarpetowe), gdzie probka sciegiem gladkim 16 oczek x 24 rzedy = 10x10cm

Podstawowe oznaczenia:
K - oczko prawe
P - oczko lewe
k2tog - 2 oczka na prawo
k3tog - 3 oczka na prawo
ssk - 2 oczka na prawo na odwrot
M1 - dodanie jednego oczka, nie narzucaja metody, moze byc narzut albo podciagniecie oczka z nitki pomiedzy istniejacymi oczkami
M1R - z przerobionego ponizej oczka podciagamy nitke na lewy drut i przerabiamy od przodu
M1L - z przerobionego ponizej oczka podciagamy nitke na lewy drut i przerabiamy od tylu
6st LC - "przekladka warkoczowa", 3 oczka przekladamy na dodatkowy drut i odkladamy z przodu borotki, przerabiamy kolejne 3 oczka na prawo i 3 oczka z dodatkowego drutu na prawo
6st RC - 3 oczka przekladamy na dodatkowy drut i odkladamy z tylu borotki, przerabiamy kolejne 3 oczka na prawo i 3 oczka z dodatkowego drutu na prawo
6st LPC - jak 6st LC tylko przerabiamy na lewo
6st RPC - jak 6st RC tylko na lewo

Na rekawiczki nabieramy 43 oczka, zamykamy w okrag i przerabiamy rzedy od ROW1

Mam nadzieje ze opis bedzie wystarczajacy, jakby cos jeszcze to pisz.

pozdrawiam
Dziękuję bardzo
nie mogłam dostać nigdzie odpowiedniej włóczki, więc niestety jeszcze nie zaczęłam.
w razie problemów będę jeszcze pytać, dziękuje raz jeszcze
__________________



... all the world I've seen before me passing by...



.
magda j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 16:42   #15
OOlga7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Rękawiczki na drutach

pomocy robie wlasine moje pierwsze rekawiczki jednopalcowe na drutach i nie mam zielonego pojecia jak nrzucic 7 oczek tak zeby wyrownac ich ilosc po zabraniu siedmiu do palca
OOlga7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:31   #16
IwonaKokotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Rękawiczki na drutach

Ja zawsze marzyłam, żeby nauczyć się robić takie rękawiczki. Minęło kilka lat zanim wzięłam druty do ręki i zrobiłam moje pierwsze rękawiczki. Umieściłam bardzo szczegółowy opis na moim blogu http://eksperymentyzdrutami.blogspot...-piecioma.html Sama chętnie do niego powracam dla odświeżenia wiadomości,. Kocham robienie rękawiczek z motywem warkoczy. Patrząc na moje rękawiczki, samodzielnie stworzone, uważam że są one nie do zdarcia
IwonaKokotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.