Pobudka 4 miesiące przed maturą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-20, 20:30   #1
Klaudynka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Question

Pobudka 4 miesiące przed maturą.


Witam

Niestety obudziłam się tak jak w tytule 4 miesiace przed maturą, że chcę zdawać wos rozszerzony.
Jestem na takim profilu i mamy najwięcej godzin tego przedmiotu w tygodniu. Nigdy nie byłam specjalnie zainteresowana tym przedmiotem, ale w szkole mi szło w miarę dobrze szybko zapamiętywałam no i zdecydowałam się go zdawać.
Problem w tym, że mam straszne zaległości i dopiero teraz zaczęłam to ogarniać. Przerabiać materiały od 2 i 3 klasy, ale strasznie się nakręcam, że zostało mało czasu.

Chciałabym zdobyć z matury 80-90%. Myślicie, że to wykonalne dla osoby, która nie była zainteresowana polityką, ma dużo zaległości, ale szybko się uczy?
Klaudynka1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:06   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pobudka 4 miesiące przed maturą.

Cytat:
Napisane przez Klaudynka1111 Pokaż wiadomość
Chciałabym zdobyć z matury 80-90%. Myślicie, że to wykonalne dla osoby, która nie była zainteresowana polityką, ma dużo zaległości, ale szybko się uczy?
Tak. O ile naprawdę szybko się uczysz. I potrafisz logicznie myśleć, a nie "kuć na blachę".

Warto być oczytanym w tym co się dzieje na świecie, aczkolwiek jak przypominam sobie swoją maturę z WOSu to opierała się głównie na wiedzy książkowej, nie było żadnych nawiązań do sytuacji na świecie. Ale nie wiadomo co będzie na najbliższej maturze

A jak u Ciebie z pisaniem wypracowań? Czy coś się może zmieniło i nie jest to już część matury z WOSu?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 12:49   #3
Klaudynka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pobudka 4 miesiące przed maturą.

Niestety nie ćwiczymy wypracowań na wosie i to duży problem. Jeszcze większy, że na polskim też nic nie piszemy, dlatego trochę słabo ;/
Klaudynka1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 13:50   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pobudka 4 miesiące przed maturą.

Cytat:
Napisane przez Klaudynka1111 Pokaż wiadomość
Niestety nie ćwiczymy wypracowań na wosie i to duży problem. Jeszcze większy, że na polskim też nic nie piszemy, dlatego trochę słabo ;/
No nawet mocno słabo. Nie pozostaje Ci nic innego jak pisać je w domu. Najlepiej z jakichś wcześniejszych matur, do których będziesz mieć rozwiązania i m.in. klucz wg jakiego należy napisać wypracowanie, abyś mogła je sama później sprawdzić.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 02:37   #5
metheksis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Pobudka 4 miesiące przed maturą.

Cześć. Matura z wosu jest dość trudna. Dużo tam szczegółowej wiedzy na temat współczesnych wydarzeń i pamięciówki. Myślę, że wynik 80-90% byłby możliwy, gdybyś uczyła się w ciągu tych czterech miesięcy tylko z tego przedmiotu. Średnio wyniki z wosu wynoszą 30-40%, tu widać jak ciężki to egzamin. Radzę Ci, poza typowo podręcznikową wiedzą, poświęcić trochę czasu na śledzenie współczesnych wydarzeń. Bardzo możliwe, że przyda Ci się to na wypracowaniu. Ja obudziłam się tak z matematyką, co ciekawsze, z podstawową. ;p Nigdy nie byłam orłem z tego przedmiotu i nauka nie sprawiała mi przyjemności. Nie przejmowałam się zbytnio tym przedmiotem, bo kierunek na który miałam zamiar iść nie uwzględniał wyniku z matematyki. Niestety ostatnio zmieniłam plany co do studiów i okazało się, że w tym przypadku matematyka, również na podstawie się liczy. Zostało już mało czasu, ale robię co mogę. ;D Arkusze, testy, korki. Korzystam również ze strony <link> Mam nadzieję, że nam się uda.. Powodzenia!

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-02-05 o 09:56 Powód: link
metheksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-05 03:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.