matura z historii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-27, 18:34   #1
Ellzbieta99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Post

matura z historii


Cześć i czołem!
Jestem dopiero w 1 klasie LO. Wybrałam profil humanistyczny. Od zawsze lubiłam uczyć się historii i polskiego. Jestem z nich najlepsza. Wiem na 100%, że chcę i na pewno będę zdawać rozszerzoną maturę z historii.Co do rozszerzonego polskiego...Generalnie nie jestem jakaś wybitna. Czasem piszę znakomite wypracowania, a czasem przeciętne. Niemniej jednak gramatyka jest moją najmocniejszą stroną Jestem niej dobra i bardzo lubię się jej uczyć.
Natomiast jeżeli chodzi o historię to po prostu od zawsze byłam konsekwentna i uczyłam się na bieżąco Na teście gimnazjalnym w zasadzie najlepiej zdałam historię, bo tylko na historię się uczyłam. Poza tym w 2 tygodnie przeczytałam raz 3 podręczniki z 3 lat i to mi wystarczyło, żeby mniej więcej wszystko zapamiętać.
Od 1 LO założyłam sobie za cel, aby najwięcej uczyć się tej historii. Jednak wyszło tak, że uczę się ze wszystkich przedmiotów, żeby mieć dobre oceny. Trafiła mi się koszmarna nauczycielka. Lekcje historii wyglądają tak: NA KAŻDEJ LEKCJI PANI PROFESOR WYMAGA, ABYŚMY PRZECZYTALI CAŁY DZIAŁ W 35 MINUT. PO CZYM 10 MINUT PRZED LEKCJĄ JEST Z TEGO SZYBKA KARTKÓWKA NA PUNKTY. :| gdy nie udaje mi się dużo zapamiętać z lekcji. Uważam, że ten system prowadzenia lekcji jest totalnie ZJ*BANY. Po pierwsze wolałabym, aby ktoś normalnie prowadził lekcje. Po drugie mało co pamiętam, jeśli w pół godziny czytam na szybko cały dział, aby ZAKUĆ ZDAĆ ZAPOMNIEĆ. Sprawdziany są zawsze w formie testu. Wiem, że na rozszerzonej maturze z historii trzeba napisać wypracowanie i dużo jest zadań otwartych. Ogólnie trochę straciłam zapał. Z taką nauczycielką muszę zdać się tylko na siebie. Myślę, że od 2 klasy jak będę mieć już tylko kilka przedmiotów to moja przygoda z historią dopiero się zacznie Bardzo stresuję się tą maturą już od początku liceum. Ta pierwsza klasa tak szybko mija... Mam nadzieję, że jak od 2 klasy zajmę się tylko i wyłącznie nauką historii to zdam tą maturkę na co najmniej 75% :P
ile przygotowywałyście się do matury z rozszerzonej historii? Jaki wynik uzyskałyście ? Czy jeśli opanuje się na tip top materiał to nie wystarczy, aby zdać te rozszerzenie na przyzwoity wynik?
Wiem, że matura z historii to nie tylko wiedza, ale umiejętność wywnioskowania z poszczególnych tekstów źródłowych i sposób logicznego myślenia. Nie mam z tym problemów. Chociaż obawiam się. Na takich testach zżera mnie stres. Chcę dostać się na prawo i rozszerzona historia to priorytet. W Poznaniu trzeba uzyskać 72 %.Można również zdawać rozszerzoną matematykę. Jestem dobra z matmy. Jednak rozszerzenie z matmy nie byłoby dobrą opcją dla mnie.
I jeżeli jeszcze nie zdawałyście matury z historii i jeżeli myślicie, żeby zdawać to jak Wam idą przygotowania?
Od kiedy zaczęłyście się uczyć? I jakie zaszły zmiany w tej nowej formule matury z historii?
Trochę długi wpis :P , ale myślę, że wszystkie Wasze komentarze będą dla mnie motywacją do działania ))
Ellzbieta99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 19:03   #2
Kika3342
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 170
Dot.: matura z historii

Ja zdaję historię w tym roku(też jestem na humanie) Oficjalną próbną w listopadzie bez żadnych powtórek napisałam na 64%,od niedawna(początek marca) powtarzam coś tam z repetytorium i rozwiązuje arkusze (aktualnie "zdaje" na 80-85%). Matura z historii to głównie źródła, a wypracowanie niewiele różni się od zwykłej rozprawki. Jasne matura z historii to mnóstwo materiału,no bo trzeba chociażby potem w wypracowaniu dobrze orientować się w epoce o której się pisze,ale jeśli historię lubisz i łatwo jej uczysz to spokojnie napiszesz na dobry wynik nawet bez dużej ilości powtórek. Moja rada więc to się nie poddawać i w miarę regularnie się uczyć bieżących tematów

I polecam zdawać rozszerzony polski,nic nie stracisz a możesz tylko zyskać Może akurat podpasuje Ci temat,aczkolwiek do składania ostatecznych deklaracji i tak pewnie odmieni Ci się kilka razy
Kika3342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-27 20:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.