Stylizacja paznokci- WYDATKI - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 08:37   #121
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez Shattered Pokaż wiadomość
Kup u Dobrej Rady. Ceny lamp są porównywalne, a unikniesz ewentualnego kłopotu z żarówkami. Do tego znajdziesz tam chyba wszystkie inne akcesoria jakie Ci się przydadzą, więc zaoszczędzisz na kosztach przesyłki. DR ma sklep internetowy, ale na Allegro chyba też jest konto.

Upatrzyłam już sobie na Allegro taką : http://allegro.pl/item671799898_a_n_...cja_84_99.html

Mam nadzieję, że może być,choć wiem, że o tym jest inny wątek U dobrej rady widziałam za ok 120 zł podobną (choć może być inna, ja się nie znam ).

Albertyna ślicznie dziękuję
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:38   #122
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Kalpiee wtedy już taka działalność pewnie podchodziła by pod handlowo usługową.. Uważam że ten obniżony ZUS to na prawdę nie dużo w porównaniu z tym że po 2 latach wynosi 8 stów..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:21   #123
kelpiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 32
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Nie dużo, ale jak się pracuje, i to głównie pracuje
Ja chcę głównie studiować i dokształcać się, a tyle to w miesiącu zarobić, tym bardziej że zaraz po kursie od nikogo nie będę brała 100zł za pazurki, czy tam za korki tylko na podstawie certyfikatu.

No ale w sumie zobaczę jak mi się w ogóle powiedzie, bardzo dziękuję za pomoc! To forum jest naprawdę prawdziwą kopalnią wiedzy i różnych informacji
kelpiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:29   #124
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez kelpiee Pokaż wiadomość
Ale mam jeszcze takie pytania:
Która forma opodatkowania wychodzi najtaniej? Ten ZUS to miesięczny wydatek, tak?
No i czy jak się studiuje w państwowej uczelni na studiach dzielnych to wszystko pozostaje niezmienne?
I jeszcze jedno- w zakresie działalności chciałabym sobie napisać jeszcze sprzedaż biżuterii własnoręcznie robionej i udzielanie korepetycji, czy to coś zmienia?

Echh 300 to dużo dla mnie wychodzi, bo nie zamierzam tym zarabiać na życie
KELPIEE - sama chce polaczyc stylizacje paznokci ze sprzedaza bizuterii i docelowo wizazem......
I pierwsze co moge napisac to ze sprzedajac wyroby z metali szlachetnych badz tez z ich udzialem (czyli np posrebrzane) - trzeba miec kase fiskalna.
Udzialanie korepetycji nic nie zmiania z tego co sie orientuje.
Co do oplacania skladek - ogolna zasada jest taka ze placi sie od zobowiazania, ktore powstalo wczesniej (np umowa o prace potem dzialalnosc - skladki sa placone od umowy, a od dzialalnosci placi sie tylko zdrowotna. Chyba ze z tego pierwszego tytulu podstawa wymiaru skladek jest nizsza od najnizszej obowiazujacej, tzn jakos ok 1900 zl....w jakiej wysokosci sa skladki jak studiujesz - nie wiem)
Aleeee.......jak sie okazalo ta zasada nie obowiazuje np jesli jestem zatrudniona na podstawie umowy o prace, a obecnie na urlopie wychowawczym. W tym przypadku jesli zaloze DG to fakt ze zobowiazanie z tyt. pracy powstalo wczesniej nie ma nic do rzeczy i skladki i tak musze oplacac sama. A to dlatego ze na wychowawczym sa placone przez budzet panstwa - wiec doskonala okazja zeby przerzucic obowiazek placenia na obywatela
Zmierzam do tego ze studiujac tez masz placone skladki przez budzet panstwa - ale ja nie wiem jak jest dokladnie w tym przypadku. Najbezpieczniej popytac w ZUS-ie.
Jesli chodzi o forme opodatkowania - to wszystko zalezy od tego jakie beda przychody - ale w tym temacie nie siedze mocno wiec nie doradze.
Mam nadzieje ze da sie zrozumien cokolwiek z tego co napisalam ;-)

Doskonale Cie rozumiem, ze nie po drodze jest Ci z tymi skladkami....Ja mialam ambitny plan powolutku wdrazac sie w rynek pracy, tak jakby dorywczo, bo czasem wieczorami i w weekendy.......Tak zeby po urlopie wychowawczym nie zostac z reka w nocniku, tzn zastanawiajac sie co ja teraz bede robic bo do mojego banku nie chce wracac....
No ale jak mam oplacac te skladki to sie kompletnie nie oplaca, bo z 2 malych dzieci to w ciagu dnia napewno nic nie dorobie....a wieczory to moze byc za malo.....
I jestem wsciekla.....
Upssss maly offtop powstal - przepraszam

Z wydatkow moge juz napisac, ze za podstawowe rzeczy (wiekszosc od Dobrej Rady), w opakowaniach o malej pojemnosci wyszlo mi 800 zl + 1100 zl kurs...A jeszcze przydalo by sie kupic kolorowe akryle do zdobienia
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-07-09 o 09:40
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:17   #125
kelpiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 32
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Jak najbardziej da się zrozumieć!
A co najbardziej zrozumiałe, to to, że nasze państwo nie jest przyjazne drobnym działalnościom gospodarczym! Niestety.
No ale radzić sobie jakoś trzeba
kelpiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:35   #126
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Jeśli chodzi o studia, to z tego tutułu niestety nie przysługują nam w ZUSie żadne zniżki, niezależnie od tego czy studiujesz, czy nie - płacisz tyle samo.

Ale może warto postarać się o dotacje na rozpoczęcie działalności ? Wówczas większe koszty Wam odpadną, a z tych pieniążków, które wydałybyście na sprzęt, spokojnie opłacicie ZUS, księgową i co tam jeszcze trzeba.

Formy opodatkowania to tak w skrócie:

- na ryczałcie trzeba prowadzić ewidencje przychodów, podatek płacisz jako procent od przychodu ze sprzedaży i z tego co wiem stawki są zależne od wykonywanej działalności (3 %, 5,5%, 8,5 %) nie możesz niczego wrzucać sobie w koszty (przy stylizacji pazurków i wyrobie biżuterii zakupów raczej będzie sporo, więc nie wiem czy ta forma się opłaca) To forma podatku dosyć łatwa w "obsłudze", mało papierów wypełniasz itp.

- książka przychodów i rozchodów - prowadzisz książkę przychodów i rozchodów, możesz wrzucać sobie zakupy w koszty, podatek płacisz od dochodu od tego roku to jest 18 % i jak przekroczysz 85 tys to chyba 32 %

- karta podatkowa - nie musisz prowadzić żadnych ewidencji, nie musisz co miesiąc wyliczać ile podatku trzeba zapłacić, tylko wpłacasz określoną sumę co miesiąc do US, nie możesz odliczać kosztów, nawet ZUSu więc płacisz podatek nawet jeśli nić nie zarobisz.
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:03   #127
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

PURPLE - masz na mysli dotacje z UP? No tak, dla wielu osob to dobre rozwiazanie.....ale ja osobiscie nie dostane takiej dotacji, w koncu jestem zatrudniona a nie bezrobotna
Jesli chodzi o podatek to ja oczywiscie nastawiam sie na ksiege przychodow i rozchodow...Na szczescie ksiegowa odpada - powinnam sobie sama z tym poradzic.
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 12:21   #128
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
PURPLE - masz na mysli dotacje z UP? No tak, dla wielu osob to dobre rozwiazanie.....ale ja osobiscie nie dostane takiej dotacji, w koncu jestem zatrudniona a nie bezrobotna
Jesli chodzi o podatek to ja oczywiscie nastawiam sie na ksiege przychodow i rozchodow...Na szczescie ksiegowa odpada - powinnam sobie sama z tym poradzic.
Tak dokładnie na dotacjach się nie znam, ale oprócz tych z UP istnieje chyba szereg dotacji unijnych o które można się starać u różnych źródeł np. program Kapitał Ludzki . Może warto by się wybrać po infomacje do Agencji Rozwoju Regionalnego lub do urzędu miasta.

EDIT:
Poppppy - możesz się strać o dotację już w po otworzeniu działalności, na realizację konkretnego projektu, ale tak jak pisałam nie orientuję się dokładnie i warto popytać jakie mamy możliwości
__________________

Edytowane przez purple
Czas edycji: 2009-07-09 o 12:26
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:34   #129
Michonska
Raczkowanie
 
Avatar Michonska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 43
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

mam pewne głupie pytanie z serii "głupich pytań":

czy żelu budującego można użyć jako kamuflażu do jednofazówki?
__________________
morituri te salutant
Michonska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:36   #130
kelpiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 32
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Hmmm a nie jest to tak, że dotacje można dostać jak się jest zarejestrowanym w UP jako bezrobotny i to co najmniej przez rok? Jeśli tak to nie mam na to szans, ze względu na dzienne studia.
Bez sensu to jest zorganizowane, powinny być opłaty zależne od ilości zatrudnianych ludzi, wielkości firmy, obrotów, a nie tak, że 3 stówy i już. Raczej nie będę miała czasu żeby robić wiele, wiele paznokci, więc musiałabym dokładać do interesu no i co tu zrobić?
kelpiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:52   #131
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez kelpiee Pokaż wiadomość
Hmmm a nie jest to tak, że dotacje można dostać jak się jest zarejestrowanym w UP jako bezrobotny i to co najmniej przez rok? Jeśli tak to nie mam na to szans, ze względu na dzienne studia.
Bez sensu to jest zorganizowane, powinny być opłaty zależne od ilości zatrudnianych ludzi, wielkości firmy, obrotów, a nie tak, że 3 stówy i już. Raczej nie będę miała czasu żeby robić wiele, wiele paznokci, więc musiałabym dokładać do interesu no i co tu zrobić?
Najlepiej to dowiedzieć się dokładnie np w ZUS-ie
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 17:28   #132
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Główna strona ZUSu
http://www.zus.pl/
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 21:11   #133
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Główna strona ZUSu
http://www.zus.pl/
To o czym ja pisalam to wlasnie info ze strony zusu
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:40   #134
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Jak jest z zusem w przypadku prowadzenia działalności przy jednoczesnym posiadaniu pełnego etatu z innym miejscu?
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 18:39   #135
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Wtedy nie płacisz składki, bo robi to już za Ciebie pracodawca.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 08:38   #136
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

Cytat:
Napisane przez kala289 Pokaż wiadomość
Jak jest z zusem w przypadku prowadzenia działalności przy jednoczesnym posiadaniu pełnego etatu z innym miejscu?
Ty płacisz tylko składke zdrowotną z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Coś około 200zł. ale musisz sprawdzić jak to jest w tym roku.
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 15:00   #137
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Stylizacja paznokci- WYDATKI

dzięki
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:02   #138
yaffal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Dziewczyny, zabijcie, ale nie mogę znaleźć w wyszukiwarce takiej informacji...

Wybieram się na kurs od poniedziałku, za 2 tygodnie będę już zatem mogła zacząć "ćwiczyć" na koleżankach - wiadomo, do ludzi nie pójdę bez doświadczenia.

Mam pytanie, może ktoś się orientuje, ile kosztowałoby mnie pełne uposażenie siebie w rzeczy niezbędne do robienia manicure, pedicure i tipsow zelowych (akryl w opcji). Chciałabym mieć jakąś frezarkę, pochłaniacz pyłu i inne akcesoria, tylko nie takie po kilka tysięcy złotych...Zele pewnie IBD, zależy mi na dobrej jakości. Tk więc ile muszę przewidzieć na taki zestaw "początkowy" żeby mieć z czym do ludzi wyjść?

Koszt szkolenia to 2100 zl , drugie tyle trzeba na te rzeczy, czy mniej?
Pisze z Warszawy

Pozdrawiam!
yaffal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:19   #139
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Najlepiej zoriętuj się w cenach w sklepach internetowych , są już gotowe zestawy startowe ze wszystkim ja za swój dałam ok 200 zł . Zajrzyj do sklepu dobrej rady ona ma tam sprawdzone produkty większość dziewczyn z formum ci ją poleci , no i oczywiście uważaj na szajs z allegro , unikaj takich sprzedawców jak np. allepaznokcie , bo wiele dziewczyn na to narzeka, a i wpisz sobie w wyszukiwarę forum zestaw startowy ktoś już założył taki wątek z tego co mi się kojarzy, więc pewnie i o cenie coś będzie . wszystko zależy na jaki cię zestaw stać
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 14:39   #140
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Doradzanie gotowego zestawu za 200zł .... nie skomentuję tego

Co do kosztów, to wszystko zależy od tego, co będziesz kupowała. Opłaca się wiele rzeczy kupić na Allegro u sprawdzonego sprzedawcy (np. Evershine) lub u Dobrejrady - rzeczy typu pochłaniacz, lampka, waciki, kopytka, cleaner i inne. Żele Dobrarada ma też dobre, ale jak chcesz lepszej firmy, to możesz kupić tak jak piszesz z IBD. Jak będziesz coś kupować, to sprawdzaj ceny, bo w firmowych sklepach są te same produkty kikakrotnie droższe niż w sklepach internetowych.
Poczytaj forum.
Apropo strony finansowej - to studnia bez dna Ja ciągle coś dokupuję.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:50   #141
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Do Roksi: To nie komentuj albo dokładnie przeczytaj moją wypowiedź, a potem się na jej temat wypowiadaj. Bo akutrat ja jej nie doradzałam , " ej wejź sobie kup zestaw za 200 zł bo ja taki mam" tylko powiedziałam ża akurat ja mam zestaw i tu cię zaskoczę z EVERSHINE, i dałam za niego ok 200 dokładnie nie wiem bo w sumie dostałam go w prezencie , więc troszkę przychamój . Pozdrawiam.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 16:16   #142
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Pisząc, że są gotowe estawy i Ty taki posiadasz - nasuwa się oczywisty wniosek
Nie wchodzę dalej w polemikę, bo mi się po prostu nie chce sprzeczać, a zresztą nie o to przecież w tym wątku chodzi. Pozdro
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:23   #143
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

2000? Mało

Frezarka ok 300zł 500zł - taka, żeby była trochę lepsza, ale rewelacji tez nie będzie. Pochłaniacz ok. 100zł, lampa 150zł. Do tego pędzle wszelkiej maści, kopytko, jakieś cążki, pilniki, jakieś zaciskarki, waciki, cleanery, preparaty do odkażania skóry i dezynfekcji przyrządów i urządzeń (np incidur spray), żele, ozdoby.... studnia bez dna.... IBD ma żele trójfazowe czyli musisz kupić: bazowy, budujący np clear i nabłyszczający plus biały i kamuflaż. 1 żel IBD to koszt pi razy oko 100zł za 30ml słoiczek, czyli już masz 500zł. STUDNIA BEZ DNA!

Na pcozątek poleam kupić żele od dobrej rady, bo są naprawdę dobre, a koszt o wiele mniejszy, a dopiero z czasem powoli zaopatrzać sie w w żele ibd. Chyba, że stać Cię od razu.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:25   #144
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

No tak ty wiesz najlepiej wejź dziewczyno się naucz pokory , i spójź najpierw z krytyką na siebie , a potem ewentualnie na innych. Co do mojego zestawu startowego , to jestem z niego zadowolona, to kwestia gustu. Żele z evershine mi pasują dobrze mi się na nich pracuje , do lampy nie mam zastrzeżeń. Ale oczywiście cały czas trzeba coś dokupywaći uzupełniać swój sprzęcik.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:53   #145
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Magali ma 100% rację - studnia bez dna
Ostatnio obliczałam, ile na same ozdoby poszło - masakra! Ale za to jak mnie cieszy ich widok

Paula weź hamuj, bo ja naście lat to już dawno nie mam i daj sobie na wstrzymanie. Jak chcesz się kłócić to trafiłaś pod niewłaściwy adres
__________________
Agnieszka

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2010-06-29 o 17:54
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:53   #146
yaffal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
2000? Mało

Frezarka ok 300zł 500zł - taka, żeby była trochę lepsza, ale rewelacji tez nie będzie. Pochłaniacz ok. 100zł, lampa 150zł. Do tego pędzle wszelkiej maści, kopytko, jakieś cążki, pilniki, jakieś zaciskarki, waciki, cleanery, preparaty do odkażania skóry i dezynfekcji przyrządów i urządzeń (np incidur spray), żele, ozdoby.... studnia bez dna.... IBD ma żele trójfazowe czyli musisz kupić: bazowy, budujący np clear i nabłyszczający plus biały i kamuflaż. 1 żel IBD to koszt pi razy oko 100zł za 30ml słoiczek, czyli już masz 500zł. STUDNIA BEZ DNA!

Na pcozątek poleam kupić żele od dobrej rady, bo są naprawdę dobre, a koszt o wiele mniejszy, a dopiero z czasem powoli zaopatrzać sie w w żele ibd. Chyba, że stać Cię od razu.

OK dzięki za informacje, ale jeśli kupię te żele od dobrej rady - i w takim razie chyba jednak jednofazowe żele - to ile na nich "zaoszczędzę" , to znaczy ile będę realnie potrzebowała na cały "sprzęt" ?
yaffal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:55   #147
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

no tak Mag ma rację. Ja na początek myślałam że wystarczy przecież lampa żele i akcesoria typu waciki cleanery zmywacze kopytka cążki, ale okazało się że jest masa potrzebnych rzeczy i z 1000 zł zrobiło się dużo więcej a cały czas non stop w coś inwestuje a to kolorowe żele farbki akrylowe, kolorowe akryle, linery i non stop coś potrzeba także tak jak dziewczyny pisały lepiej najpierw zaopatrz się u Dobrej Rady a potem powoli sobie przechodź na jakąś drogą firmę zeby to od razu nie zbankrutować
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 18:07   #148
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Cytat:
Napisane przez yaffal Pokaż wiadomość
OK dzięki za informacje, ale jeśli kupię te żele od dobrej rady - i w takim razie chyba jednak jednofazowe żele - to ile na nich "zaoszczędzę" , to znaczy ile będę realnie potrzebowała na cały "sprzęt" ?
lampa od 100zł
pochłaniacz ok. 100z
waciki, kopytko, cążki, pędzelki, pilniczki, pędzelek do pyłu, itp. - mhm... min. od ok. 50zł za całość, ale mogą Cię wyjść i z 200zł (mam cążki od Doberjrady za prawie 40zł i są super)
cleaner - 10-15zł
preparaty pomocnicze (typu primer) 10zł
żele podstawowe ok. 100zł
Zaczęłam tak obliczać i kurcze ciągle mi się coś jeszcze przypomina. Dobrarada ma gotowe zestawy startowe w sklepie - tam jest wszystko wyszczególnione i taki zestaw na początek jest ok. Jak tylko przyjdzie to pewnie w ciągu tygodnia, lub dwóch będziesz domawiała kolejne produkty Takie zakupy baaaardzo wciągaja
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 20:08   #149
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Żele od dobrej rady są ponad połowę tańsze od IBD, biorąc pod uwagę tę samą gramaturę, więc Kupując jednofazówkę ok 40zl, cover ok 40zł, nabłyszczacz 25 zł i biały ok 40zł, to sobie sama oblicz Chociaż! Biały to polecam z IBD opakowanie ok 15ml (czy 14? ) wystarczyło mi na rok, a żelik kocham! Resztę mam obecnie prawie wszystkie od doberka i jest super.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 20:17   #150
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: PEŁNY koszt "wyposażenia" początkującej stylistki paznokci

Jak się popieści to się i w dwóch kołach zmieści.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.