Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 09:34   #2701
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po roku znowu jestem zmuszona prosić o pomoc.

Sezon zimowy 2008/2009 -
Effaclar K, Diacneal, gdy pozwalał mi stan skóry i grafik towarzyski peelingi salicylowe i migdałowe, serum z wit. C rano z przerwami.
Oprócz tego toniki, płyny micelarne do oczyszczania, olejki, nawilżacze, filtr codziennie [było mleczko Avene spf 50+, teraz Babydream, Rossmann spf 50].

Stan mojej cery poprawił się, ale wciąż moją zmorą są zaskórniki na całej twarzy, rozszerzone pory i podskórne zanieczyszczenia, grudki. Ponadto dużo wyprysków, ale z nimi mogłabym jakoś żyć, gdyby tylko cera miała w miarę gładszą "fakturę", a nie jak pomarańcza z grudkami.

Pod koniec września chcę znowu przypuścić szturm. Kwasów mam zapas z mazideł, więc chodzi mi o retinoidy. Chciałabym, żeby ktoś doświadczony pomógł mi wybrać, któryś z retinoidów aptecznych. Glyco-A. Atrederm, Zorac, inny? W jakiej formie? Jakie stężenie?
Który z nich będzie najlepszy na początek, najsłabszy?

Moja cera dość dobrze zniosła Diacneal, ewentualne podrażnienia zrzuciłabym raczej na karb kwasu glikolowego.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 09:56   #2702
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja po przeczytaniu wszystkiego o retinoidach tydzien temu zaczelam od Zoracu 0,05% Co o tym zadecydowalo?
Zorac to retinoid 3 generacji, ma podobno wieksza tolerancje niz retinoidy 1 generacji.
Na razie moge powiedziec, ze mnie szczypie po nalozeniu(a nakladam bardzo cienka warstewka), do tego mam wysyp(ale jak narazie-odpukac- znosny).
Luszcze sie na trzeci dzien po aplikacji, delikatny peeling rano a na to filtr i skorki ujarzmione.
Polecam poczytac:
http://mediweb.pl/forums/viewtopic.php/t=13999.html
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 23:20   #2703
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję, znalazłam wszystkie odpowiedzi na pytania. Chyba Zorac faktycznie.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:04   #2704
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 103
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie Wizażanki
Proszę Was bardzo o pomoc.. Przeczytałam setki postów na temat kwasów, ale wszystkie zazwyczaj dotyczą cer mieszanych,tłustych z rozszerzonymi porami, trądzikiem..Moja cera jest sucha,wrażliwa. Mam po rozszerzane pory i wągry na nosie, policzkach, brodzie i nie wiele na czole. Do tego parę popękanych naczynek Proszę polećcie mi jakiś krem z kwasem żeby pozbyć się tych okropnych wągrów i żeby zmniejszyć pory.. Już nie moge na siebie patrzec z góry wam bardzo dziękuje
Honey822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:12   #2705
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

poczytalam troche o naturalnej pielegnacji i chcialabym sama sprobowacmam cere mieszana, sklonna do przetluszczania, czasem do wypryskow. nie mam tradziku. mam rozszerzone pory.

pomyslalam o takim zestawie z BU, prosze ocencie i doradzcie!

olejek myjacy waniliowy
hydrolat geraniowy i oczarowy
krem lagodzacy z lukrecja
peeling z dodatkiem bromelainy
tonika PHA
Zestaw - Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT ECO
podwojny zel hialuronowy
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:38   #2706
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
poczytalam troche o naturalnej pielegnacji i chcialabym sama sprobowacmam cere mieszana, sklonna do przetluszczania, czasem do wypryskow. nie mam tradziku. mam rozszerzone pory.

pomyslalam o takim zestawie z BU, prosze ocencie i doradzcie!

olejek myjacy waniliowy
hydrolat geraniowy i oczarowy
krem lagodzacy z lukrecja
peeling z dodatkiem bromelainy
tonika PHA
Zestaw - Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT ECO
podwojny zel hialuronowy
nie wiem jak olejek myjący i krem z lukrecją ale reszta wygląda ciekawie polecam tez serum z witaminą C ,bardzo fajnie działa na moją cerę a mam taką jak Ty tylko + naczynka na policzkach
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 02:30   #2707
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 103
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nikt nie chce mi pomóc??
Honey822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 08:07   #2708
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Honey822 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki
Proszę Was bardzo o pomoc.. Przeczytałam setki postów na temat kwasów, ale wszystkie zazwyczaj dotyczą cer mieszanych,tłustych z rozszerzonymi porami, trądzikiem..Moja cera jest sucha,wrażliwa. Mam po rozszerzane pory i wągry na nosie, policzkach, brodzie i nie wiele na czole. Do tego parę popękanych naczynek Proszę polećcie mi jakiś krem z kwasem żeby pozbyć się tych okropnych wągrów i żeby zmniejszyć pory.. Już nie moge na siebie patrzec z góry wam bardzo dziękuje
Proponuję Effaklar K ,nie jest on agresywny a z wągrami sobie radzi ,nie powinien też podrażnić suchej cery
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:17   #2709
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

aaaania
dzieki
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 12:50   #2710
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
poczytalam troche o naturalnej pielegnacji i chcialabym sama sprobowacmam cere mieszana, sklonna do przetluszczania, czasem do wypryskow. nie mam tradziku. mam rozszerzone pory.

pomyslalam o takim zestawie z BU, prosze ocencie i doradzcie!

olejek myjacy waniliowy
hydrolat geraniowy i oczarowy
krem lagodzacy z lukrecja
peeling z dodatkiem bromelainy
tonika PHA
Zestaw - Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT ECO
podwojny zel hialuronowy
Ja już od pewnego czasu używam olejku myjącego z wanilią. Jest przyjemny, dobrze zmywa makijaż, choć musiałam przyzwyczaić się do braku obfitej piany. Pamiętaj, aby przed nałożeniem na twarz zemulgować go - nalej na wilgotną dłoń i delikatnie wymieszaj palcami aż zmieni kolor na biały. Trudno mi jednak powiedzieć coś o pielęgnacji - jeszcze za krótko stosuję naturalne kosmetyki i póki co nie widać rezultatów (no, chyba, że weźmiemy pod uwagę straszny wysyp, który mam nadzieję zniknie i będę cieszyć się gładką buźką).
salomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:38   #2711
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To teraz ja poprosze o ocenę mojej pielęgnacji. Dopiero zaczynam przygodę z biochemią.

Moja cera jest mieszana, ale raczej w kierunku normalna/tłusta. Zależy od dnia cyklu. Na początku cyklu, np. dziś jest bardzo sucha. Ale jeszcze tydzień temu miałam wypryski - takie czerwone wielkie grudki - pojawiają się sporadycznie ale jesli juz są to o średnicy 5 mm.
Poza tym mam problem z naczynkami. Moja mama i siostra tez tak mają. Poza tym mama ma przebarwienia - mam nadzieje że to nie jest dziedziczne. Ale do rzeczy

Oczyszczanie: kupiłam sobie olejek hydrofilowy śliwka-kokos a jako tonik używam hydrolatu rumiankowego (do tej pory jedyne co mnie nie zapychało do Bioderma Sensibio H2O - ale wolę coś naturalnego)

Na dzień - Serum z wit C z ZSK zamiennie z kremem z filtrem UV (z ZSK, mój pierwszy krem) - do tej pory używałam Rosaliac z LRP ale słabo nawilżał...
Na noc - Serum C z domieszką oleju awokado organicznego

Na drugą połowę cyklu kiedy zaczynają się wypryski kupiłam sobie serum oczyszczające z ZSK

Będzie ok...? Coś dodać/ująć? Nie za często używam serum...?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 07:31   #2712
emmka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie, potrzebuję wsparcia, bo na starcie się załamałam. Jakieś dwa tygodnie temu, po wnikliwej analizie, zapełnieniu notesu notatkami przestawiłam się na "samą naturę" Nie jest dobrze. Coś mi nie służy. Moim problemem są zaskórniki (wągry), miałam ich sporo, teraz mam je wszędzie, rozszerzone pory itd. Poza tym mam tak dziwną skórę - tłustą w strefie T, normalną na policzkach, a na całej twarzy tak wrażliwą, że nie mogę używać mnóstwa kosmetyków, a cienie do powiek powodują czasową ślepotę!
Mój plan realizowany:
tonik pichtowy - szukając winnych za pogorszenie mojej skóry w ciągu tych ostatnich dwóch tygodni wyczytałam na etykiecie petroleum d5 "produkt zawiera 45 (%) etanolu" !! czy tak jest? czy to może mi szkodzić? czy ja mam już manię prześladowczą?
serum
(kwas hialuronowy, NMF,niacynamid, olej z pestek czarnej maliny lub macerat brzozowy) od trzech dni tylko kwas hial. i macerat brzozowy (minimum skladnikow)
tonik z octu jabłkowego - ja nie widzę na razie rewelacyjnych efektów
żel Effaclar - niestety nie mam jeszcze nic innego do mycia, myję tylko wieczorem
maseczka aspirynowa - wczoraj pierwsze użycie - twarz wybielona, zaskórników albo więcej albo bardziej widoczne na wybielonej twarzy...
w związkuz powyższym filtr Biodermy (z filtrami dopiero zaczynam testy).
W planie :
glinka zielona
Effaclar K

dieta "bezsłodyczowa"
Mam ponadto oleje z avokado, migdałów i orzechów (kupiłam zanim doczytałam o przewadze kw. linolowego nad oleinowym) nie używam już, hydrolat różany (nie podrażniał, nie naciągał, ale bez efektów rewelacyjnych), hydrolat oczarowy (musiałam zmywać twarz po nim - piekła!).
Co robię źle? Czego nie robię , a powinnam? A może za szybko oczekuję cudów?
emmka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:48   #2713
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 103
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kochane mam do Was pytanie jesli chciałabym stosować krem na noc Effaklar Kto muszę stosować filtry ochronne na słońce? Jak to z tym jest bo nie mam zielonego pojęcia;(
Honey822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:39   #2714
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Honey822 Pokaż wiadomość
Kochane mam do Was pytanie jesli chciałabym stosować krem na noc Effaklar Kto muszę stosować filtry ochronne na słońce? Jak to z tym jest bo nie mam zielonego pojęcia;(
oczywiscie ze tak, effeklar jest co prawda delikatny, ale to jednak kwas. Delikatnie złuszcza (rozpuszcza) pierwsza warstwę naskórka odkrywając taką młodszą i ładniejszą, niestety ta młodsza i ładniejsza jest bardziej wrażliwa i podatna na działanie promieni słonecznych, a co za tym idzie - wiadomo
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:05   #2715
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez emmka Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuję wsparcia, bo na starcie się załamałam. Jakieś dwa tygodnie temu, po wnikliwej analizie, zapełnieniu notesu notatkami przestawiłam się na "samą naturę" Nie jest dobrze. Coś mi nie służy. Moim problemem są zaskórniki (wągry), miałam ich sporo, teraz mam je wszędzie, rozszerzone pory itd. Poza tym mam tak dziwną skórę - tłustą w strefie T, normalną na policzkach, a na całej twarzy tak wrażliwą, że nie mogę używać mnóstwa kosmetyków, a cienie do powiek powodują czasową ślepotę!
Mój plan realizowany:
tonik pichtowy - szukając winnych za pogorszenie mojej skóry w ciągu tych ostatnich dwóch tygodni wyczytałam na etykiecie petroleum d5 "produkt zawiera 45 (%) etanolu" !! czy tak jest? czy to może mi szkodzić? czy ja mam już manię prześladowczą?
serum
(kwas hialuronowy, NMF,niacynamid, olej z pestek czarnej maliny lub macerat brzozowy) od trzech dni tylko kwas hial. i macerat brzozowy (minimum skladnikow)
tonik z octu jabłkowego - ja nie widzę na razie rewelacyjnych efektów
żel Effaclar - niestety nie mam jeszcze nic innego do mycia, myję tylko wieczorem
maseczka aspirynowa - wczoraj pierwsze użycie - twarz wybielona, zaskórników albo więcej albo bardziej widoczne na wybielonej twarzy...
w związkuz powyższym filtr Biodermy (z filtrami dopiero zaczynam testy).
W planie :
glinka zielona
Effaclar K

dieta "bezsłodyczowa"
Mam ponadto oleje z avokado, migdałów i orzechów (kupiłam zanim doczytałam o przewadze kw. linolowego nad oleinowym) nie używam już, hydrolat różany (nie podrażniał, nie naciągał, ale bez efektów rewelacyjnych), hydrolat oczarowy (musiałam zmywać twarz po nim - piekła!).
Co robię źle? Czego nie robię , a powinnam? A może za szybko oczekuję cudów?
Nie jestem bardzo zaawansowana jeśli chodzi o naturalną pielegnację, ale dziewczyny radzą aby wszystko wprowadzać stopniowo. Jeśli nagle zmieniłaś pielęgnację to skóra jest w szoku. Poza tym 2 tyg. to zdecydowanie za krótko, aby były jakieś spektakularne efekty. No i do tego dochodzi to, że co jednym pomaga innym nie. Ale jeśli będziesz nowe wprowadzać stopniowo, to zorientujesz się, co Ci szkodzi, bo teraz nie wiesz co obwinić. Co do składów i działań tego co zakupiłaś najlepiej jak wypowiedzą się zaawansowane wizażanki - ja mam za mało doświadczenia.
salomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:13   #2716
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość

Będzie ok...? Coś dodać/ująć? Nie za często używam serum...?
czyli nie masz cery mieszanej (suchej na policzkach, tłustej w strefie T), masz cerę zalezna od dnia cyklu - (po okresie sucha i bardziej wrazliwa, przed okresem tłusta i zanieczyszczona, miedzy tymi 2 tyg normalna) - nie Ty jedna jesteś kobietą i nie Ty jedna odkryłaś tą zależność duzy krok w samodoskonaleniu pielegnacji, ale widze ejszcze duzo przed Tobą, byś zgromadziła odpowiednia wiedzę
Problem z naczynkami masz czyli co? pajączki? rumień? czy tylko rozszerzone naczynka? Jak Rosaliac z LRP słabo nawilża to stosuj go na dzien, a na noc kładz krem nawilżajacy, a jak wykonczysz opakowanie poszukaj czegoś treściwszego - wybór wśród kremów specjalistycznych na naczynka jest duży, a i opinii wiele mozna poczytac w temacie Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIORCZY!
Skłonność do przebarwien pewnie jest dziedziczna, ale nie ma sie co bać jeśli będziesz ochraniać się wysokimi fotostabilnymi filtrami. W Twoim przypadku to nie tylko o profilaktyke przeciwprzebarwieniowa chodzi, ale taka ochrona jest po prostu koniecznoscią jeśli chodzi o cery naczynkowe. Krem z ZSK Cie nie ochroni, przykro mi, jeszcze do tego piszesz, ze uzywasz go zamiennie, a filtry stosuje sie przy kazdym wyjsciu na powietrze.
Serum z wit C jesli Ci służy to uzywaj pod filtr, albo zrezygnuj z niego na rzecz uzywania na dzien kremu na naczynka, albo wlasnie te dwa preparaty stosuj zamiennie.
Na noc - Serum C z domieszką oleju awokado organicznego - nie kojarze produktu, więc sie nie wypowiem
Na przedokresowe dni serum oczyszczające z ZSK będzie dobrym rozwiazaniem, zawiera kwas LHA, działa pewnie mocniej niz znany Effaclar K z LPR, powinien pomagać odblokowywac pory i podleczac krosteczki - tez obowiazkowo potrzebne sa fotostabilne filtry jesli chcesz uzywać kwasów - wiec juz 3 mocne ZA by zakupic filt fotostabilny (spf 50 )

Bioderma Sensibio H2O jest wspaniałym preparatem i zamiana go na coś naturalnego to tylko i wyłacznie Twoje "widzi mi się", więc jak polubiłaś się z olejkiem i hydrolatem to miłego zmywania

zmywaj sie czym chcesz, choc ja nie zamieniłabym nigdy Bioderma Sensibio H2O na olejki myjące
na dzien na zmiane serum z wit C i specjalistyczny krem na naczynka - pod filtr fotostabilny spf 50 (+)
na noc (przedokresowa faza) serum z oczyszczajace z ZSK, w reszte tyg krem nawilż- na przykład, bo co do tego serum z awokado z wit C, to nie wiem własnie czy nie za duzo tego (i rano i wieczorem) poczekaj na opinie kogos mądrzejszego






Cytat:
Napisane przez emmka Pokaż wiadomość

Co robię źle? Czego nie robię , a powinnam? A może za szybko oczekuję cudów?


przestawiłaś się na "samą naturę" zdziebka za szybko i zbyt dużą ilością NOWOŚCI na raz i stąd nie jest dobrze - bo mimo ze natura to nie kazdemu będzie słuzyc - teraz nie wiesz który produkt Ci szkodzi. Jakbyś właczała je stopniowo do pielegnacji wiedziałabys co Ci słuzy, a co nie. Nie jestem lekarzem, ani Tobą, a to Ty powinnas wiedzieć najlepiej, czy ten stan skóry jaki opisujesz to wyrzut zanieczyszczen, wysyp, czy po prostu zapchanie porów i natworzenie sie wiekszej ilości zaskorników i innych paskudztw.

tonik pichtowy na alkoholu przy cerze tadzikowej tłustej? strategiczny błąd, no chyba, że po nim stosujesz coś nawilżajacego, wtedy może być ok

widzę, że znasz zasade wyboru oleju na buxke tradzikowa tłustą, więc tylko polece ze swojej strony- olej konopny, z pachnotki, jojoba - ale z własnego doswiadczenia wiem, ze najlepszy jest dobry krem nawilzajacy


tonik z octu jabłkowego - nie widzisz efektów, bo sie pewnie czymś zapychasz np tym olejem z pestek malin (dosyc tresciwy i pewnie z wit E), albo tym maceratem, etanol z pichtowego tylko pogarsza łojotok i zapychanie - tak to widzę, więc jak biedny tonik z octu jabłkowego może sobie z tym poradzic (to jedyna rzecz ktora bym zostawila z tych rzeczy ktore uzywasz)

żel effaclar sama uzywam, bdb nie musisz go zmieniac jesli nie wysusza Ci buźki ani nie podraznia, możesz tez zmienic na cos łagodnego (tu moge podac mase nazw) i nie stosowac do mycia nic stricte antybakteryjnego, powinnas antybakteryjne produkty (najlepiej kwasy) stosowac na noc.

maseczka aspirynowa to tylko uzupełnienie pielegnacji, ale włacz ja jak doprowadzisz buzie do ładu, podobnie glinkę, teraz ogranicz rzeczy które uzywasz

filtr Biodermy - jakie spf?

diety bezsłodyczowej nie rozumiem, odchudzasz sie? (co to ma wspolnego z pielegnacja cery?)
Effaclar K mozesz kupic, albo serum oczyszczajace z ZSK - nawet mocniejsze zdziebka niz effaclar K
hydrolat różany to po prostu woda rózana, to wspaniały tonik do kazdego typu cery, on własnie nie ma za zadanie NIC robic (nie ejst to ani krem, ani serum, ani kwas) ma za zadanie koic buzie, przemyc i tyle i to robił - spełniał w 100% swoje zadanie, wiec mozesz go nadal uzywać. Oczarowy czytałam ze podraznia nie jednego naczynkowca nawet choc jest stricte naczynkowy przeciez.


MINIMALIZM:

rano i wieczorem myj buzie woda+effaclar (albo jakims innym fajnym i tanszym myjadłem)
nakłądaj ten swój filtr o ile ma wysokie spf (jak dodatkowo nawilza tym lepiej dla skory)
tonik z octu jabłkowego, z pół godz przed serum/Effaclarem K (o ile Cie taka opcja nie podrazni)
serum oczyszczajace albo Effaclar K na noc, - po 2-3 tygodniach jak poprawa bedzie niewielka, a nie bedzie cie to podrazniac, mozesz wprowadzic jakiś kolejny kwas i nadal sie oczyszczac

oleje jako nawilzacze mozesz stosować, ale tylko te ktore wiesz ze Ci nie zapchaja porów, np na dzien jak jestes w domu
maseczke aspirynowa i glinke włacz po 2-3 tyg uzywania kwasów

obserwuj czy ten testowany filtr z biodermy cie nie zapcha, jak zapcha to zacznij testowac inny filtr


salomi dobrze Ci napisała, walka z tradzikiem i zanieczyszczeniami to zadanie na kilka miesiecy conajmniej, warto byc konsekwentnym i cierpliwym, a sie opłaci

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-31 o 10:19
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:00   #2717
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.Chciałabym przedstawić Wam moją kurację jaką zamierzam zastosować i może ktoś chciałbym na nią spojrzeć i powiedzieć czy jest dobra.

Cera: tłusta, ,trądzikowa, z przebarwieniami potrądzikowymi a na dodatek naczynkowa, szybko zapychająca się.

Cel: Główny cel to pozbycie się przebarwień , które są po obu policzkach nie narażając naczynek, które juz są rozszerzone w pewnych miejscach

Kiedyś stosowałam już dermokosmetyki nawet był laser i kwasy na przebarwienia głównie ale niewiele pomogło.
Teraz na okres lata porzuciłam wszystkie kremy ale będę chciała wrócić niebawem do nich , chciałabym już we wrześniu ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie na kwasy dla mnie.Bo wiem, że lepsza była by pora jesienno-wiosenna tak się dowiiedziałam

Kremy, które używałam to: Skinoren, Acne-derm, Effaclar K, White Objective , Isotrexin.

Poprawa może jakaś była jeśli chodzi o tradzik ale nie jakaś spektakularna. A dodam że walczę z trądzikiem już około 4 lat.

Teraz główną moją zmorą jest duża ilośc przebarwień po pryszczach, których nawet nie wyciskałam a jednak zostaiwają po sobie przebarwienia. I chciałabym zlikwidować te przebarwienai o ile się da bo walczę z tym naprawdę długo ale teraz uwierzę w to, że sie uda i spróbuję jeszcze raz tymi samymi kosmetykami i dorzucę trochę nowych.Może po przerwie te kremy zaczną lepiej na mnei działać.

Kremy, jakie posiadam to:
1.Bioderma White Objetive
2.Skinoren
3.Vichy Normaderm
4.Bioderma Sebium AKN
5. Effaclar K
6. Vichy Normaderm Pro Mat
7. Effacr A.I - 1 probka
8.Nuxe creme fraiche : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19952

9.Ruboril końcówka
10. .Iwostin Capillin krem redukujący zaczerwienienia SPF 15

I chciałabym aby z tych kremów zacząć coś stosować we wrześniu lub jak byscie mi radziły to pozniej.

Chciałabym zacząć od Skinorenu i Vichy Normderm bo ich data konczy sie najszybciej.

Rano:
- Vichy Normaderm
- i na to podkład z Vichy Normateint

Wieczór:
- zel
- Skinoren(mam jeszcze neicąłe pol tubki , ale zamierzam stosować tylko na przebarwienai)chociaz ostatnio odstawiłam bo strasnzie podrazniał zoabczymy jak teraz , mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku

I raz na tydzien peeling enzymatyczny oraz 2 razy na tydzien maseczka

Co myślicie o takiej kuracji??Czy coś dodać??
Myślę że bedzie jeszcze rano filtr jakiś narazie mam Bioderma Max ale jakoś nie pasuje mojej skórze skłonnej do zapychania.

Jak myslicie czy z tych prepartaów, ktore posiadam dobrze wybieram zaczynając od Skinorenu i Vichy Normaderm.
CZY polecacie mi zacząć od czegoś innego??
Proszę o pomoc
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:18   #2718
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Silwena dzięki wielkie za wnikliwą odpowiedź, chętenie poznam też inne opinie
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:36   #2719
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Silwena dzięki wielkie za wnikliwą odpowiedź, chętenie poznam też inne opinie

czekaj czekaj

ja tez czekam az moj plan ktos oceni i mi cos doradzi, ale sie juz raczej nie doczekam bo nikt na stony wstecz raczej nie zaglada

nie ma za co i pozdrawiam

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-31 o 17:38
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 20:28   #2720
truskawkax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 242
Unhappy mam problem.

mam 16 lat rozszerzone pory,wągry i trądzik. Chciałabym aby ktoś udzielił mi rady czy mogę korzystać z kosmetyków Normadern Vichy i czy są one dobre i które z nich powinnam zakupić. Jeśli nie to byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził mi co używać na wągry, trądzik i pory. Czego powinnam omijać w swoim jadłospisie. Mam skórą mieszaną chociaż często mi się "świeci" pije bratek codziennie nie jem słodyczy chipsów jem dużo warzyw byłam u dermatologa ale nic nie pomógł i jedynie miałam jeszcze gorsze problemy.
truskawkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 22:19   #2721
emiliane2288
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 36
Dot.: mam problem.

mam ten sam problem. piłam przez jakiś czas bratek ale nie zauwazylam znacznych efektow. obecnie biore skrzyp w tabletkach i staram sie zdrowo odzywiac i pic duzo wody. poza tym od razu po powrocie ze szkoly zmywam makijaz i staram sie nie meczyc skory tylko jakis lekki krem i niech oddycha ;p widze lekka poprawe (zeby nie zapeszyc) powodzenia w walce z pryszczami
emiliane2288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 11:54   #2722
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kochane czy mogłybyście pomóc i mnie?Mam mocne powakacyjne postanowienie zadbania o siebie w ogóle.Chciałabym zacząć od twarzy.
Z racji wieku(40),posiadania cery mieszanej z tendencją do tłustej z mocno rozszerzonymi porami`i innymi atrakcjami( przebarwienia, zmarchy, ropne krostki tu i tam-głównie skronie, czasami policzki, broda, okolice nosa) oraz faktu, że nie odstawiłam wszystkich używek( a więc nie dbam od środka) wiem, że nie będzie mi łatwo.Dodatkowo używam leków hormonalnych i raczej nie mam możliwości ich odstawienia.
W tej chwili używam -chusteczek do demakijażu, bądź żelu do mycia twarzy Nivea visage i takiego samego toniku do cery normalnej i mieszanej.Na dzień używam Lierac Aqua D multivitamine teinte dore,na to idzie satynowa baza anti-aging Dermiki i puder vichy mineralny.Na noc aveneELUAGE krem przeciwzmarszczkowy intensywnie odbudowując.Pod oczy- najnowszy svr 45+.
Co z tym fantem zrobićDużo błędów popełniam?Może jakieś kwasy-ale czy teraz na nie nie jest za ciepło, zaczekać na jesień?Poratujcie

__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:15   #2723
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Więc kolej na mnie - totalnego Laika Od kiedy odkryłam forum Wizażowe Biochemia kosmetyczna mam zamiar generalnie zmienić swoją dotychczasową pielęgnację Jeszcze nie kupiłam wszystkich kosmetyków także wole najpierw się Was poradzić czy będzie dobrze

Cera: Tłusta, raczej wrażliwa, nadal trądzikowa

Rano: mycie twarzy żelem antybakteryjnym lub normalizującym Ziaja Pro, potem tonik bezalkoholowy Ziaja Pro, natepnie Uriage Hyseac Sun Care Fluid SPF 50 lub emulsja Avene SPF 50+ do cery mieszanej (jeszcze zastanawiam się który kupić), na to skrobia pomieszana z mineralnym podkładem L'oreal Bare Naturalne i sproszkowanym jedwabiem.

Wieczorem: mycie twarzy żelem antybakteryjnym lub normalizującym Ziaja Pro, potem tonik BHA 2% (z mazideł) i Avene Diacneal (retinaldehyd).

Od czasu do czasu: Tonik migdałowy 5% (z mazideł), peeling migdałowy, maska z kwasami 7% Glyco Fruit Maska CLARENA


Jestem totalnym laikiem także proszę o ocenę Chciałabym też przy okazji w końcu pozbyć się trądziku, bo metody dermatologa nie pomagaja na dłużej

I przy okazji pytanko: czy skład (filtry) Uriage Hyseac Sun Care Fluid SPF 50 nie pogryzie się z miką w pudrze mineralnym L'oreala (ta wersja nie ma talku, ale jest mika) ?

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2009-09-09 o 12:18
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:33   #2724
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Więc kolej na mnie - totalnego Laika Od kiedy odkryłam forum Wizażowe Biochemia kosmetyczna mam zamiar generalnie zmienić swoją dotychczasową pielęgnację Jeszcze nie kupiłam wszystkich kosmetyków także wole najpierw się Was poradzić czy będzie dobrze

Cera: Tłusta, raczej wrażliwa, nadal trądzikowa

Rano: mycie twarzy żelem antybakteryjnym lub normalizującym Ziaja Pro, potem tonik bezalkoholowy Ziaja Pro, natepnie Uriage Hyseac Sun Care Fluid SPF 50 lub emulsja Avene SPF 50+ do cery mieszanej (jeszcze zastanawiam się który kupić), na to skrobia pomieszana z mineralnym podkładem L'oreal Bare Naturalne i sproszkowanym jedwabiem.

Wieczorem: mycie twarzy żelem antybakteryjnym lub normalizującym Ziaja Pro, potem tonik BHA 2% (z mazideł) i Avene Diacneal (retinaldehyd).

Od czasu do czasu: Tonik migdałowy 5% (z mazideł), peeling migdałowy, maska z kwasami 7% Glyco Fruit Maska CLARENA
plan dobry z tym że tonik BHA, tonik migdałowy, peeling migdałowy, maska clarena to za dużo kwasów moim zdaniem tonik BHA jak najbardziej, zobacz najpierw jak na Ciebie podziała, potem najwyzej coś dorzuć ale po jednej rzeczy
jeden minus, aczkolwiek bardzo duży- zapomniałąś o nawilzaniu, które jest konieczne przy kwasach. Potrzebujesz dobrego kremu nawilżajacego na noc

na składach sie nie znam aż na tyle, żeby odpowiedzieć - to pytanie na oddzielny wątek

podkład l'oreal" ? odradzam. Polecam prawdziwe, 100% naturalne minerały a nie "pseudominerały" on jest tylko z nazwy mineralny, nic więcej. A prawdziwe Kosmetyki mineralne pomogą Twojej cerze

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez truskawkax Pokaż wiadomość
mam 16 lat rozszerzone pory,wągry i trądzik. Chciałabym aby ktoś udzielił mi rady czy mogę korzystać z kosmetyków Normadern Vichy i czy są one dobre i które z nich powinnam zakupić. Jeśli nie to byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził mi co używać na wągry, trądzik i pory. Czego powinnam omijać w swoim jadłospisie. Mam skórą mieszaną chociaż często mi się "świeci" pije bratek codziennie nie jem słodyczy chipsów jem dużo warzyw byłam u dermatologa ale nic nie pomógł i jedynie miałam jeszcze gorsze problemy.
Cytat:
Napisane przez emiliane2288 Pokaż wiadomość
mam ten sam problem. piłam przez jakiś czas bratek ale nie zauwazylam znacznych efektow. obecnie biore skrzyp w tabletkach i staram sie zdrowo odzywiac i pic duzo wody. poza tym od razu po powrocie ze szkoly zmywam makijaz i staram sie nie meczyc skory tylko jakis lekki krem i niech oddycha ;p widze lekka poprawe (zeby nie zapeszyc) powodzenia w walce z pryszczami
Cytat:
Napisane przez Alicja74 Pokaż wiadomość
Vichy jest chyba nieodpowiedni dla tak młodej skóry. Polecam kosmetyki naturalne, nieperfumowane, a działające jak leki. Na cerę z podrażnieniami odpowiednie będą np. nanobase lub keranorm.
w tym wątku oceniamy gotowy juz plan pielęgnacji, nie udzielami informacji jak walczyć z niedoskonałościami
do tego służą inne wątki, których jest mnóstwo - zachęcam do lektury
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-09-09 o 12:30
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:35   #2725
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Kochane czy mogłybyście pomóc i mnie?Mam mocne powakacyjne postanowienie zadbania o siebie w ogóle.Chciałabym zacząć od twarzy.
Z racji wieku(40),posiadania cery mieszanej z tendencją do tłustej z mocno rozszerzonymi porami`i innymi atrakcjami( przebarwienia, zmarchy, ropne krostki tu i tam-głównie skronie, czasami policzki, broda, okolice nosa) oraz faktu, że nie odstawiłam wszystkich używek( a więc nie dbam od środka) wiem, że nie będzie mi łatwo.Dodatkowo używam leków hormonalnych i raczej nie mam możliwości ich odstawienia.
W tej chwili używam -chusteczek do demakijażu, bądź żelu do mycia twarzy Nivea visage i takiego samego toniku do cery normalnej i mieszanej.Na dzień używam Lierac Aqua D multivitamine teinte dore,na to idzie satynowa baza anti-aging Dermiki i puder vichy mineralny.Na noc aveneELUAGE krem przeciwzmarszczkowy intensywnie odbudowując.Pod oczy- najnowszy svr 45+.
Co z tym fantem zrobićDużo błędów popełniam?Może jakieś kwasy-ale czy teraz na nie nie jest za ciepło, zaczekać na jesień?Poratujcie
proponuje odstawic kosmetyki drogeryjne na apteczne, filtr nie tylko pod oczy ale na całą twarz i szyję. Jeżeli masz tłustą zanieczyszczoną cere to kwasy jak najbardziej. Spokojnie mozesz juz zacząc, oczywiscie przy takiej kuracji porządne filtrowanie to konieczność!
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:35   #2726
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: mam problem.

Cytat:
Napisane przez truskawkax Pokaż wiadomość
mam 16 lat rozszerzone pory,wągry i trądzik. Chciałabym aby ktoś udzielił mi rady czy mogę korzystać z kosmetyków Normadern Vichy i czy są one dobre i które z nich powinnam zakupić. Jeśli nie to byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził mi co używać na wągry, trądzik i pory. Czego powinnam omijać w swoim jadłospisie. Mam skórą mieszaną chociaż często mi się "świeci" pije bratek codziennie nie jem słodyczy chipsów jem dużo warzyw byłam u dermatologa ale nic nie pomógł i jedynie miałam jeszcze gorsze problemy.
Normaderm to badziew ! wysusza okrutnie ! o niebo lepszy jest Effaklar K ,efekty-znikanie zaskórników z nosa u mnie widac po 3 użyciach mimo tych 30ml jest wydajny.Szkoda kasy na Normaderm.Co do Twojego wieku to nie wiem,może niech się wypowie ktoś kto jest lepiej zorientowany-ja w wieku 19lat używam takich delikatnych kwasów.
Do mycia twarzy mogę Ci polecić żel Effaclar z La Roche-Posay -jest bardzo fajny,wydajny,nie wysusza nadmiernie ,kosztuje ok 28-30zł za 200ml https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32520,la-roche-posay-effaclar-puryfing-foaming-gel-for-oily-sensitive-skin.html to nowa wersja.ja używałam tej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,774,effaclar-gel-moussant-purifiant-zel-do-mycia-twarzy-stara-wersja.html
Jeśli dowiesz się co z tymi kwasami w Twoim wieku to polecam na noc i tylko na noc :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,220,effaclar-k-stara-wersja.html
oraz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26444,purritin-krem-na-noc-stara-wersja.html
Do tego obowiązkowo na dzień filtry w trakcie gdy będziesz używała tych kremów i wychodziła na powietrze -ale tu tez nie wiem czy nie jesteś na to za młoda
gdyby cos to polecam ten filtr
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24786,anthelios-xl-creme-spf-50-wersja-2008.html
Wtedy rano: żel oczyszczający ,jakiś tonik ewentualnie , krem nawilżajacy i na to filtr ,filtr zmatowić pudrem bambusowym
wieczorem:żel ,tonik ,i któryś z tych kremów a co jakiś czas jakiś nietłusty odżywczy/nawilżający
Nie jestem ekspertem ale to moa propozycja
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-09-09 o 12:36
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:35   #2727
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

WinlyEm dziękuję

Czyli na noc mogę używać 2 kremów? Ten retinoidowy Avene Diacneal i jakiś nawilżający? W jakiej kolejności ewentualnie?

I wystarczy sam tonik BHA? Odpuscic juz migdałowy i maskę nawet czasami?

A czy mogę pod filtr nałożyć krem matujący Matt Cream Clareny? Czy może osłabiać dzialanie filtrow? I czy wtedy w ogole cos da to jego matowienie?

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2009-09-09 o 12:38
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:46   #2728
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Witam.Chciałabym przedstawić Wam moją kurację jaką zamierzam zastosować i może ktoś chciałbym na nią spojrzeć i powiedzieć czy jest dobra.

Cera: tłusta, ,trądzikowa, z przebarwieniami potrądzikowymi a na dodatek naczynkowa, szybko zapychająca się.

Cel: Główny cel to pozbycie się przebarwień , które są po obu policzkach nie narażając naczynek, które juz są rozszerzone w pewnych miejscach

Kiedyś stosowałam już dermokosmetyki nawet był laser i kwasy na przebarwienia głównie ale niewiele pomogło.
Teraz na okres lata porzuciłam wszystkie kremy ale będę chciała wrócić niebawem do nich , chciałabym już we wrześniu ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie na kwasy dla mnie.Bo wiem, że lepsza była by pora jesienno-wiosenna tak się dowiiedziałam

Kremy, które używałam to: Skinoren, Acne-derm, Effaclar K, White Objective , Isotrexin.

Poprawa może jakaś była jeśli chodzi o tradzik ale nie jakaś spektakularna. A dodam że walczę z trądzikiem już około 4 lat.

Teraz główną moją zmorą jest duża ilośc przebarwień po pryszczach, których nawet nie wyciskałam a jednak zostaiwają po sobie przebarwienia. I chciałabym zlikwidować te przebarwienai o ile się da bo walczę z tym naprawdę długo ale teraz uwierzę w to, że sie uda i spróbuję jeszcze raz tymi samymi kosmetykami i dorzucę trochę nowych.Może po przerwie te kremy zaczną lepiej na mnei działać.

Kremy, jakie posiadam to:
1.Bioderma White Objetive
2.Skinoren
3.Vichy Normaderm
4.Bioderma Sebium AKN
5. Effaclar K
6. Vichy Normaderm Pro Mat
7. Effacr A.I - 1 probka
8.Nuxe creme fraiche : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mieszanej.html

9.Ruboril końcówka
10. .Iwostin Capillin krem redukujący zaczerwienienia SPF 15

I chciałabym aby z tych kremów zacząć coś stosować we wrześniu lub jak byscie mi radziły to pozniej.

Chciałabym zacząć od Skinorenu i Vichy Normderm bo ich data konczy sie najszybciej.

Rano:
- Vichy Normaderm
- i na to podkład z Vichy Normateint

Wieczór:
- zel
- Skinoren(mam jeszcze neicąłe pol tubki , ale zamierzam stosować tylko na przebarwienai)chociaz ostatnio odstawiłam bo strasnzie podrazniał zoabczymy jak teraz , mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku

I raz na tydzien peeling enzymatyczny oraz 2 razy na tydzien maseczka

Co myślicie o takiej kuracji??Czy coś dodać??
Myślę że bedzie jeszcze rano filtr jakiś narazie mam Bioderma Max ale jakoś nie pasuje mojej skórze skłonnej do zapychania.

Jak myslicie czy z tych prepartaów, ktore posiadam dobrze wybieram zaczynając od Skinorenu i Vichy Normaderm.
CZY polecacie mi zacząć od czegoś innego??
Proszę o pomoc
chyba stosując Normaderm trzeba nałożyć na niego jakiś filtr,ja bym go stosowała na noc ,chociaż i tak nie jest nic wart Polecam Bioderme SPF 50+ AR https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,14422,bioderma-photoderm-ar-spf-50-uva-33.html
lub Antheliosa SPF 50+ -mnie te filtry podpasowąły a mam cerę mieszaną-na policzkach normalną a strefa T tłusta,do tego naczynka na policzkach. Nie znam się na likwidacji przebarwień ale Normaderm ani Effaclar K (chociaż ten świetny na zaskórniki i niespodzianki świetny) się chyba nie sprawdzi bo jest za słaby

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Honey822 Pokaż wiadomość
Kochane mam do Was pytanie jesli chciałabym stosować krem na noc Effaklar Kto muszę stosować filtry ochronne na słońce? Jak to z tym jest bo nie mam zielonego pojęcia;(
niestety musisz ,jeśli nie chcesz narażać się na przebarwienia
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:51   #2729
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
WinlyEm dziękuję

Czyli na noc mogę używać 2 kremów? Ten retinoidowy Avene Diacneal i jakiś nawilżający? W jakiej kolejności ewentualnie?

I wystarczy sam tonik BHA? Odpuscic juz migdałowy i maskę nawet czasami?

A czy mogę pod filtr nałożyć krem matujący Matt Cream Clareny? Czy może osłabiać dzialanie filtrow? I czy wtedy w ogole cos da to jego matowienie?
2 kremów niekoniecznie ale w takiej kuracji musisz po prostu jednego wieczoru nałożyć nawilżacz jak często- to zobaczysz po stanie skóry, sama bedzie prosic o nawilzenie moze to być co 2,3, 4 wieczory

tonik BHA nie mówię że wystarczy, to sie okaże, ale wprowadzamy stopniowo nowe produkty do pielęgnacji a jak często chcesz stosować BHA?

krem pod filtr tak, na odwrót nie filtr musi być "na wierzchu" jednak chyba większość nie stosuje kremów pod filtry, raczej lekkie sera
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 13:03   #2730
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
WinlyEm dziękuję

Czyli na noc mogę używać 2 kremów? Ten retinoidowy Avene Diacneal i jakiś nawilżający? W jakiej kolejności ewentualnie?

I wystarczy sam tonik BHA? Odpuscic juz migdałowy i maskę nawet czasami?

A czy mogę pod filtr nałożyć krem matujący Matt Cream Clareny? Czy może osłabiać dzialanie filtrow? I czy wtedy w ogole cos da to jego matowienie?

Mozesz a nawet powinnas uzywac na noc 2 kremow, tym bardziej, ze napisalas, ze masz wrazliwa cere. Ustal sobie jakis 'grafik' czyli np 2-3 noce z diacnealem na poczatek, reszta nocy nawilzanie. Z czasem, jesli nie bedzie podraznien mozesz zwiekszyc czestotliwosc uzywania diacnealu. Tonik BHA nalozony pod diacneal bedzie 'podrecal' dodatkowo jego dzialanie, wiec i ryzyko podraznien wieksze.
Tez uwazam, ze za duzo tych kwasow, diacneal rowniez zawiera kwas - glikolowy, wiec glikolowy+salicylowy+ migdalowy+ maska z kwasami + retinaldehyd to przesada
Poniewaz z diacnealu masz juz kwasy AHA, to chyba lepszy bylby tonik BHA. Migdalowy i maske sobie daruj przynajmniej narazie.
Filtr Hyseac zawiera obok tinosorbu parsol, wiec talk i mika raczej odpada.
Mozesz nalozyc pod filtr(tylko nie mieszajac na dloni krem z filtrem!) dowolny krem/serum, jednak to raczej nie pomoze zmatowic buzi.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.