Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 06:39   #3901
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Klolcia - ten szampon ostatnio widziałam mam na niego chrapkę
I myślę, że szampony faith in nature mogą być świetne - ja mam rozmarynowy i jest bardzo delikatny, maja krótkie składy i w rozmarynowym nie widziałam żadnego oleju. Moim zdaniem jojoba i aloes powinny byc nawilżające, ale nie obciążające.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 07:03   #3902
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny,czy marka NaturMedicin się łapie na eko?
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Rany Małgosiu, tak strasznie mi przykro z powodu rączek Małej Bidulka.. jest jakaś poprawa?
Dzięs;tak,po sterydach duża i niemal natychmiastowa poprawa

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
malgosia ja niestety w walce z tradzikiem najlepsze doswiadczenia mialam z la roche posay... a z natury to kremy mi srednio pomagaly. te do cery tradzikowej czesto sa na sile robione jako lekkie, czyli troche takie klejace i napakowane alkoholem. to juz lepiej postawic na oleje - jak dziewczyny pisaly ja sie zastanawiam nad mieszanka: olej z czarnuszki (bo zawarty w nim olejek eteryczny ma swietne wlasciwosci przeciwzapalne), olej z wiesiolka (zeby dorzucic gama-linolenowego kwasu tluszczowego, ktory pomoze odbudowac skorze warstwe lipidowa) i myslalam, zeby dodac jeszcze rozy pizmowej, taka profilaktyka jesli chodzi o blizny...
przed nalozeniem takiego olejku dobrze by bylo spryskac twarz jakims ziolowym mieszancem, moze ten tonik-spray z alvy bylby w tym zestawie nieglupi?
Dzięki
Coś widzę,że ten olej z wiesiołka to musi u mnie zagościć

Właśnie gdyby nie fakt,że to moje dziecko starsze raz,że ma także wrażliwą i atopową skórę a dwa,że jest obciążony poważną chorobą przewlekłą (wada serca + uszkodzona wątroba jako konsekwencja operacji kardio) to bym się może tak tym zaczątkiem trądziku nie przejmowała

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Myślę że może Twój syn tak trochę dla zasady się opiera, że niby faceci to nie powinni interesować się kosmetykami itp...
No a jakże
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-10-25 o 07:04
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 07:39   #3903
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięs;tak,po sterydach duża i niemal natychmiastowa poprawa



Dzięki
Coś widzę,że ten olej z wiesiołka to musi u mnie zagościć

Właśnie gdyby nie fakt,że to moje dziecko starsze raz,że ma także wrażliwą i atopową skórę a dwa,że jest obciążony poważną chorobą przewlekłą (wada serca + uszkodzona wątroba jako konsekwencja operacji kardio) to bym się może tak tym zaczątkiem trądziku nie przejmowała
Strasznie fajnie, że łapki zdrowieją a znalazłaś coś do mycia dla Córci?
Wiesz, ja uważam, że dzieci nie powinny chorowac - my starzy ludzie to co innego, ale nie dzieci...... Mogę sie tylko domyslać jak Wam ciężko z powodu choroby Syna. Najgorsze co się może rodzicom trafić. Ale z tego co wiem rezolutny i obrotny z niego Chłopak dobrze, że dzieciaki potrafią tak świetnie radzić sobie z problemami, możemy sie od nich naprawde dużo nauczyć!

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Mam nieprzepartą ochotę kupić 4, góra 5 szamponów, odżywke do włosów i olej.
Pytam tylko - po co mi one ???? No po co???
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-10-25 o 08:03
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 08:08   #3904
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Pochwalę się, że kupiłam sobie wreszcie ten kompakt mineralny od Sephory. Jest (albo była) zniżka -20% na kolorówkę Sephory, więc kosztował mnie 47 zł. Póki co jestem zadowolona, super kryje, nie waży się, nakłada się go 10xszybciej niż minerały , ale paszcza mi się świeci po jakimś czasie. Ale mnie się po wszystkim świeci Najjaśniejszy kolor wcale nie jest taki bladolicy. Zobaczymy, co będzie dalej.
W tym tygodniu wrzucę zdjęcia moich nowości na wątek.
Gayenka dzięki za info o Hauschce w Douglasie, bo jeżdże po całej Wwie i nigdzie nie mają tego pudru co sobie z Holą i Mag chcemy kupić, będę dziś w Douglasie to sprawdzę
Zai pozdrowienia dla Ciebie i brata napisałam Ci o słodzikach na wątku eko-domowym
Magnesita - gratulacje i najlepsze życzenia dla Córy Też sobie pomyślałam jak Anula, że może Ty za dużo przesuszasz tę cerę - mydło z glinką, tonik octowy, tonik z kwasami, oczar, glinka parę razy w tygodniu jako maseczka. No a ten Sanoflore na dzien jest fajny, ale jakos wielkiego nawilżenia nie daje Może trochę za bardzo odtłuszczasz skórę i ona się broni, tworzy więcej sebum i bardziej rogowaceje i stąd te krostki? Każdy to chyba przechodził, ja sobie dowalałam retinoidy+glinka i się dziwiłam, ze mam masakrę, dopiero Hey mnie uświadomiła

Anula widzę Twój orange ma jak mój - w wekend byłam na wsi i ani nie mogłam się wypowiedzieć na wizażu (wywalało mnie), ani pooglądać za dużo (nie wczytywały się strony): dbają tam o nasz zakupoholizm A już myślałam, ze mój Tż coś tak poprzestawiał Chyba, że z Twoim się zmówili a w ogóle, jak się tam masz Wesoła Wdówko? Kiedy jakaś impreza, póki TŻta w domu nie ma?

Mhm0808 a tamanu próbowałaś jej kłaść na te łapki? Bo on gojący chyba jest I chyba dobrze by było, jakby tran i olej lniany piła, teraz się naczytałam, że na problemy skórne są niezastąpione.

Dziewczyny, mam pytanko: czy któraś z Was stosuję dietę (niekoniecznie odchudzającą, raczej chodzi mi o sposób odżywiania się) z niskim ładunkiem/indeksem glikemicznym (Montignac itd.)? Tyyyle się naczytałam w weekend o związku diety z trądzikiem, że głowa mała i zaczynam powoli zmieniać sposób żywienia się na zdrowszy. Nawet jak na trądzik nie pomoże, to może na resztę ciała tak

Gdzie jp91 i Czarodzielnica, pytam się!!

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Anula daj se spokój z tymi szamponami, łamiesz moją silną wolę
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 08:16   #3905
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny dzięki za wsparcie i życzenia. Na Was jak zwykle można liczyć Brata wypisali już ze szpitala. Na szczęście trafił tam w odpowiednim momencie więc się szybko z tym uporali. Teraz musi na siebie uważać i kontrolować stan zdrowia.

Kotwilka, dziękuję za słodziaki Własnie zastanawiałam się co zamówić na iherb bo poluje na kolejny pędzelek a płacić tylko za przesyłkę pędzelka... zresztą same wiecie

Kotwilko, pytałaś chyba o pędzel do bronzera z Ecotools. Ja go mam. Jak chcesz zrobię Ci zdjęcie porównując go do FT. Mam go jakieś dwa tygodnie ale dla niego rzuciłam w kąt wszystkie pędzle, które do tej pory używałam do bronzerów. Jednym słowem: zakochałam się (no dobra, dwa słowa)
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 08:38   #3906
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Pochwalę się, że kupiłam sobie wreszcie ten kompakt mineralny od Sephory. Jest (albo była) zniżka -20% na kolorówkę Sephory, więc kosztował mnie 47 zł. Póki co jestem zadowolona, super kryje, nie waży się, nakłada się go 10xszybciej niż minerały , ale paszcza mi się świeci po jakimś czasie. Ale mnie się po wszystkim świeci Najjaśniejszy kolor wcale nie jest taki bladolicy. Zobaczymy, co będzie dalej.
W tym tygodniu wrzucę zdjęcia moich nowości na wątek.
Gayenka dzięki za info o Hauschce w Douglasie, bo jeżdże po całej Wwie i nigdzie nie mają tego pudru co sobie z Holą i Mag chcemy kupić, będę dziś w Douglasie to sprawdzę
Zai pozdrowienia dla Ciebie i brata napisałam Ci o słodzikach na wątku eko-domowym
Magnesita - gratulacje i najlepsze życzenia dla Córy Też sobie pomyślałam jak Anula, że może Ty za dużo przesuszasz tę cerę - mydło z glinką, tonik octowy, tonik z kwasami, oczar, glinka parę razy w tygodniu jako maseczka. No a ten Sanoflore na dzien jest fajny, ale jakos wielkiego nawilżenia nie daje Może trochę za bardzo odtłuszczasz skórę i ona się broni, tworzy więcej sebum i bardziej rogowaceje i stąd te krostki? Każdy to chyba przechodził, ja sobie dowalałam retinoidy+glinka i się dziwiłam, ze mam masakrę, dopiero Hey mnie uświadomiła

Anula widzę Twój orange ma jak mój - w wekend byłam na wsi i ani nie mogłam się wypowiedzieć na wizażu (wywalało mnie), ani pooglądać za dużo (nie wczytywały się strony): dbają tam o nasz zakupoholizm A już myślałam, ze mój Tż coś tak poprzestawiał Chyba, że z Twoim się zmówili a w ogóle, jak się tam masz Wesoła Wdówko? Kiedy jakaś impreza, póki TŻta w domu nie ma?

Mhm0808 a tamanu próbowałaś jej kłaść na te łapki? Bo on gojący chyba jest I chyba dobrze by było, jakby tran i olej lniany piła, teraz się naczytałam, że na problemy skórne są niezastąpione.

Dziewczyny, mam pytanko: czy któraś z Was stosuję dietę (niekoniecznie odchudzającą, raczej chodzi mi o sposób odżywiania się) z niskim ładunkiem/indeksem glikemicznym (Montignac itd.)? Tyyyle się naczytałam w weekend o związku diety z trądzikiem, że głowa mała i zaczynam powoli zmieniać sposób żywienia się na zdrowszy. Nawet jak na trądzik nie pomoże, to może na resztę ciała tak

Gdzie jp91 i Czarodzielnica, pytam się!!

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Anula daj se spokój z tymi szamponami, łamiesz moją silną wolę
Też miałam kompakt sephory całkiem, całkiem... nawet kolor tak ładnie miałam dobrany
Tak, Tżety mogły współpracowac w kwestii internetu
Wesoła wdówka ma się dobrze impreza??? No chocby i dziś - adres znasz będziesz mnie pocieszać w mej samotności z pomocą różówego winka , którego moc pocieszającą przetestowała Gayenka (winko mam )

Co do szamponów... Ty przynajmniej masz coś do łamania, bo moja silna woli w kwestii szamponów dawno sie spakowała i odeszła w siną dal.....
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za wsparcie i życzenia. Na Was jak zwykle można liczyć Brata wypisali już ze szpitala. Na szczęście trafił tam w odpowiednim momencie więc się szybko z tym uporali. Teraz musi na siebie uważać i kontrolować stan zdrowia.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:19   #3907
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Grazkako, może już podawałaś ale nie mogę znaleźć. Jak robisz tonik z glukonolaktonem 5%? Robisz na bazie hydrolatu? Tylko te dwa składniki czy coś więcej? Który hydrolat najlepszy? Coś mi się pozapychała cera na brodzie. Ale to przez to, że nie dbałam o nią ostatnio za bardzo i tak sobie myślę, że ten tonik by pomógł.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 09:38   #3908
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Klolcia - ten szampon ostatnio widziałam mam na niego chrapkę
I myślę, że szampony faith in nature mogą być świetne - ja mam rozmarynowy i jest bardzo delikatny, maja krótkie składy i w rozmarynowym nie widziałam żadnego oleju. Moim zdaniem jojoba i aloes powinny byc nawilżające, ale nie obciążające.
Ty mi powiedz na jaki szampon nie masz ochoty Dzięki za linki A jaki skład ma Twój rozmarynowy, wklejałaś gdzieś ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:43   #3909
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ty mi powiedz na jaki szampon nie masz ochoty Dzięki za linki A jaki skład ma Twój rozmarynowy, wklejałaś gdzieś ?

nie wklejałam składu rozmarynowego jak nie zapomne to w domu wrzucę. O ile internet będzie tak łaskaw i mi pozwoli
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:11   #3910
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny u mnie czary jakieś aż boję się pisać by nie prysły. No ale jak tu się nie podzielić dobrymi wiadomościami kiedy sama wyczytałam tu tyle dobrych rad. Otóż przesuszyłam buzie i od dłuższego czasu nie moglam znależć skutecznego nawilżania (obiecująco wygladało po annemarie no ale próbka się skończyła a pełnowymiarowe 180 zł) . Nakładałam minerały czy nie to po dwóch , trzech godzinach piękny glanc na twarzy . Poniewż zaczęłam się smarować serum z retinolem znowu przyszło nakładać filtr no i pod filtr kilka kropli oleju . Świeżo zakupiłam arganowy z ZSK i nim własnie postanowiłam się potraktować jednak zapomnialam zabrać do łazienki hydrolatu więc nie wycierając po myciu buzi w taką zupełnie mokrą wmasowałam trzy krople oleju arganowego. Bardzo szybko się wchłonęło do zupełnego matu a skóra zrobiła się taka fajna mięciutka . Odczekałam jeszcze chwile i nałożyłam filtr . Nie mogę uwierzyć - do końca dnia mat zupełny aż brak mi lekkiej satynki . Zrobiłam po trzecim dniu eksperyment i pod minerały nałożyłam stary zestaw i świecenie powróciło. Dziś sięgnęłam po podkład Lucy Minerals mat nie jest taki tempy jak po Lumiere ale też się nie blyszczę moje ociekające zwykle czoło też jest matowe
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:15   #3911
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny doradźcie czy kupic olejek do twarzy Dr. Hauschka? Mam cerę tłustą i niestety z trądzikiem ostatnimi czasami. Dodam że lecze sie dermatologicznie bez większych efektów. Wiem że to nie cud kosmetyk i nie ma co liczyc na poprawę ale chce spróbowac innej pielęgnacji.
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 10:18   #3912
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Grazkako, może już podawałaś ale nie mogę znaleźć. Jak robisz tonik z glukonolaktonem 5%? Robisz na bazie hydrolatu? Tylko te dwa składniki czy coś więcej? Który hydrolat najlepszy? Coś mi się pozapychała cera na brodzie. Ale to przez to, że nie dbałam o nią ostatnio za bardzo i tak sobie myślę, że ten tonik by pomógł.
Na róży stulistnej - nie trzeba korygować ph . Zależy mi na nawilżaniu więc do ostatniego dodałam jeczcze 5% mocznika . Polecam. Wydawał mi się taki leciutki ale jak sobie pociągnęłam niechcący po ustach to tarke miałam przez tydzień .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-25 o 10:20
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:28   #3913
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Grazka ja też chce takie cuda na paszczy
Ale Ci zazdroszczę!!!!
A jakis primer dałaś? Czy tak od razu na filtr minerały? I czy pudrowałas czyms na koniec?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Na róży stulistnej - nie trzeba korygować ph . Zależy mi na nawilżaniu więc do ostatniego dodałam jeczcze 5% mocznika . Polecam. Wydawał mi się taki leciutki ale jak sobie pociągnęłam niechcący po ustach to tarke miałam przez tydzień .
Na stulistnej tez to działa?
O damsceńskiej wiem, ale o stulistnej nie wiedziałam. Zawsze specjalnie damsaceńską kupowałam, chociaż szczerze nie lubie jej zapachu....
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-10-25 o 10:29
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:30   #3914
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja też chce takie cuda na paszczy
Ale Ci zazdroszczę!!!!
A jakis primer dałaś? Czy tak od razu na filtr minerały? I czy pudrowałas czyms na koniec?
Spróbuj , może u Ciebie też zadziała
Na filtr jak się już wchlonie nakładam puder bambusowy z jedwabiem i owsem . Nie pudruje po podkładzie . Tralala
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:34   #3915
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Na róży stulistnej - nie trzeba korygować ph . Zależy mi na nawilżaniu więc do ostatniego dodałam jeczcze 5% mocznika . Polecam. Wydawał mi się taki leciutki ale jak sobie pociągnęłam niechcący po ustach to tarke miałam przez tydzień .
A ja bym prosiła o dokładne proporcje toniku Ile tego glukonolaktonu? 5ml na 95ml hydrolatu? Glukonolakton to w proszku kupujesz? Czy w płynie
Odszczekuję Już znalazłam na mazidlach
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-10-25 o 10:47
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:34   #3916
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Spróbuj , może u Ciebie też zadziała
Na filtr jak się już wchlonie nakładam puder bambusowy z jedwabiem i owsem . Nie pudruje po podkładzie . Tralala

pewnie, że spróbuje!!!!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:39   #3917
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Grazkako, może już podawałaś ale nie mogę znaleźć. Jak robisz tonik z glukonolaktonem 5%? Robisz na bazie hydrolatu? Tylko te dwa składniki czy coś więcej? Który hydrolat najlepszy? Coś mi się pozapychała cera na brodzie. Ale to przez to, że nie dbałam o nią ostatnio za bardzo i tak sobie myślę, że ten tonik by pomógł.
Ja robię na hydrolacie rumiankowycm, na mazidłach polecają na pomarańczowym. Też nie trzeba korygować pH.
Na Mazidłach są przepisy na 3 stężenia - 5%, 10% i 15%. Teraz mam 5 butelkę 15% i po następnej muszę zrobić przerwę - nie wiem jak bez niego przezyję
Oprócz hydrolatu i glukonolaktonu dodaje się jeszcze mocznika i HA
annje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:59   #3918
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A ja bym prosiła o dokładne proporcje toniku Ile tego flukonolaktonu? 5ml na 95ml hydrolatu? Glukonolakton to w proszku kupujesz? Czy w płynie
Używam tego glukonolaktonu . Jest w proszku .Robię małe dwutygodniowe porcje - dla mnie i Syneczka.
Na 9,5 g(ml) hydrolatu sypie 0,5 g =0,625 ml glukonolaktonu mieszam aż się rozpuści i gotowe.

Ostatnią porcję zrobiłam 6% i wzbogaconą mocznikiem 5% . Mam cerę naczynkową i nie mogę stosować kwasów AHA i BHA więc kombinuję z PHA i stopniowo chcę dojść do 10 a jak sie uda do 15% . Ale do oczyszczania spokojnie wystarczy 5% .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-25 o 11:00
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 11:01   #3919
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Natko pochwała włosów od fryzjera i to taka to naprawde coś

Magnesita az mi sie oczy zaszkliły - pierwszy korczek to naprawdę coś , pamiętam tak jak kazda z nas pierwszy krok mojej małej a teraz ona juz taka duża jest jak ten czas szybko mija... i buziak dla Tosi od nas
skromnie bo ja zadna specjalistka uwazam ze mogłas buźke przesuszyc i sie buntuje, moja taz sie buntowała ale od kiedy myję twarz mydłem z glinka rózową jest miodzio (Anula ), z zieloną 2-3 rzy w tyg lub samą glinką i nie robie maski z glinki tylko własnie myję nią twarz bo miałam nadprodukcje sebum.


Cloche toz to gwiazdorski siniak, współczuje bo pewnie boli
dzieciaki o największy skarb ja tez sie długo opierałam namową męża a tearz córa to cały nasz świat


Anula ja sie z Toba w pełni zgadam, wiele dzieciaków chorych widziałam, wiele z nich juz jest aniołkami i to jest do diabła takie niesprawiedliwe...

Grażka z idealna cerę
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 11:17   #3920
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Hola Ola - cieszę się, że mydełko podbiło równiez Twoje serce
co do dzieciaczków..... nie da sie tego opisac... tym bardziej doceniam, że moja Młoda wyszła z czd na własnych nogach, widzi, słyszy, mówi, myśli - nie wszystkie dzieciaczki miały az tyle szczęścia.

Ja się chyba z Wami rozwiodę znowu mam pełen koszyk w 2 sklepach......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 11:18   #3921
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Natko pochwała włosów od fryzjera i to taka to naprawde coś

Magnesita az mi sie oczy zaszkliły - pierwszy korczek to naprawdę coś , pamiętam tak jak kazda z nas pierwszy krok mojej małej a teraz ona juz taka duża jest jak ten czas szybko mija... i buziak dla Tosi od nas
skromnie bo ja zadna specjalistka uwazam ze mogłas buźke przesuszyc i sie buntuje, moja taz sie buntowała ale od kiedy myję twarz mydłem z glinka rózową jest miodzio (Anula ), z zieloną 2-3 rzy w tyg lub samą glinką i nie robie maski z glinki tylko własnie myję nią twarz bo miałam nadprodukcje sebum.


Cloche toz to gwiazdorski siniak, współczuje bo pewnie boli
dzieciaki o największy skarb ja tez sie długo opierałam namową męża a tearz córa to cały nasz świat


Anula ja sie z Toba w pełni zgadam, wiele dzieciaków chorych widziałam, wiele z nich juz jest aniołkami i to jest do diabła takie niesprawiedliwe...

Grażka z idealna cerę
Do idealu mojej cerze wiele brakuje ale z ostatniego efektu bardzo się cieszę .Obawiam sie tylko , że jak to zwykle bywa za jakiś czas moja pielęgnacja przestanie tak skutecznie działać.

Bardzo mnie kusicie tymi glinkami . Robiłam dwa podejścia raz do maseczki z zieloną glinką i drugi z białą -maseczka różana z BU . W obydwu przypadkach przesuszyła mi skórę niemiłosiernie. Męczy mnie jeszcze różowa - z tego co czytałam najdelikatniejsza .

Cloche współczuję siniola wiem co to znaczy . Miałam takiego jak mnie koń przez swój łeb zrzucił . Piękne salto w powietrzu zrobiłam . Oprócz pośladka miałam coś podobnego na łydce.

anula co napakowałaś do koszyków , przyznaj się tu szybciutko .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-25 o 11:34
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:24   #3922
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Grazka, oczywiście pod wpływem poszukiwań szamponu nawilżającego oraz dzisiejszych dyskusji na wątku miałam w koszykach: szampon i odżywkę jojoba faith ina nature, szampon khadi z aloesem, szampon khadi przeciwłupieżowy, olejek amla khadi, maseczkę z rhassoul, nawilżacz cukrowy, olej arganowy (zgadnij przez kogo ), olej konopny, hydrolat z dzikiej malwy, tłuszczową witC (ledwo zaczęłąm ta z mazideł - robie zapasy jakby wojna miała być ), olejek manuka.
Ale puknęłam się w ten głupi łeb i tak na wszelki wypadek pozamykałam hurtem wszystkie sklepy idąc na spotkanie służbowe Nie wiem tylko na jak długo ten tani wybieg wystarczy

A przy okazji powiem, że witC baaardzo mi służy!!! Mam wrażenie, obecnie juz ugruntowane, że dodanie kropelki witC do kremu lub oleju bardzo podnosi jego wchłanianie
W ogóle musze Wam powiedzieć, że moja paszcza od jakiegoś czasu też dużo lepiej wyglada jakoś tak nic nie wyskakuje, starocie coraz mniej widoczne. Zmiana zaczęła byc zauważalna jak zaczęłam używac mydła afrykańskiego (najpierw dudu, teraz te od Zai), stosowac tonik octowy (który obecnie zarzuciłam na konto sprayu regenerującego alvy), parę razy użyłam oliwki ozonowanej i na noc kłade na paszczę kremy zamiast oleju.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Będę dzielna, będę twarda, nic dzisiaj nie kupię!!!!
Może jutro.....

Będę miała szampon z granatem i odzywke manuka dr. organic - juz do mnie idzie dziękuje Paranoja
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 14:26   #3923
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

cameeroon, kotwilka, holuś, anulka dziękuję za buziaki dla Tosiaka na pewno ją ucałuję, choćby się wyrywała pewnie nie będzie pamiętać swojej imprezy ale niech ma pierwszą świeczuszkę i pierwszy tort
cloche słyszysz co dziewczyny mówią? Dzieciaki to piękna sprawa, nie powiem że jest w życiu łatwiej...bo nie jest-ale życie nabiera nowych wartości dzięki taki szkrabom Takie małe rzeczy sprawiają że cżłowiek się cieszy jak głupi do sera Także brać mi się tam do roboty!!
anulka, kotwilko, holuś....może Wy macie rację co do mojej twarzy i u mnie jest podobnie jak u Was i ja też doprowadziłam ją do stanu przesuszenia kurcze myślałam że to przez zanieczyszczenia mi te paskudy wyskakują i buch maska na lico! Ja to już myślałam o effaclar K lub duo lub triacnealu....ale jeśli przesuszyłam skórę to to pewnie może mi jeszcze większą krzywdę zrobić.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Małgosiu cieszę się że rączki córci już się mają lepiej wiem że sterydy to jednak to nie to samo co natura ale szkdoa zeby się dziecię męczyło.
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2011-10-25 o 14:23
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 14:49   #3924
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Kotwilko, pytałaś chyba o pędzel do bronzera z Ecotools. Ja go mam. Jak chcesz zrobię Ci zdjęcie porównując go do FT. Mam go jakieś dwa tygodnie ale dla niego rzuciłam w kąt wszystkie pędzle, które do tej pory używałam do bronzerów. Jednym słowem: zakochałam się (no dobra, dwa słowa)
A do podkładu mineralnego go używałaś? Bo mnie najbardziej o to chodzi
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Też miałam kompakt sephory całkiem, całkiem... nawet kolor tak ładnie miałam dobrany
Tak, Tżety mogły współpracowac w kwestii internetu
Wesoła wdówka ma się dobrze impreza??? No chocby i dziś - adres znasz będziesz mnie pocieszać w mej samotności z pomocą różówego winka , którego moc pocieszającą przetestowała Gayenka (winko mam )

Co do szamponów... Ty przynajmniej masz coś do łamania, bo moja silna woli w kwestii szamponów dawno sie spakowała i odeszła w siną dal.....

Kurczę, tylko jak my się winkiem będziemy pocieszać, to jak ja do domu wrócę? A czemu już tej Sephory nie używasz?

Przeczytałam dziś, że od stycznia ma się pojawić w aptekach nowa seria Pat&Rub dla dzieci (chyba Sweet ma się nazywać).

Dla Warszawianek: byłam w osławionej aptece na Domaniewskiej Jaaaa.. raj normalnie!! Pełny asortyment Hauschki, Sanoflore, Lavera, Figs&Rouge, poza tym mnóstwo innych kosmetyków, nie miałam czasu się dokładnie przyjrzeć, bo się spieszyłam bardzo, ale na pewno tam jeszcze pojadę na większe rozeznanie. Warto zajrzeć, jeśli macie po drodze. Małgosiu olejek drenujący Sanoflore po 57 chyba tam jest (o ile o ten Ci chodziło
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 14:55   #3925
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A do podkładu mineralnego go używałaś? Bo mnie najbardziej o to chodzi
Używałam go tylko do mineralnego bronzera. Ale myślę, że i do podkładu się nada. Bo on taki zbity jest i bardzo podobny do kabuki w kształcie i objętości.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:03   #3926
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Dla Warszawianek: byłam w osławionej aptece na Domaniewskiej Jaaaa.. raj normalnie!! Pełny asortyment Hauschki, Sanoflore, Lavera, Figs&Rouge, poza tym mnóstwo innych kosmetyków, nie miałam czasu się dokładnie przyjrzeć, bo się spieszyłam bardzo, ale na pewno tam jeszcze pojadę na większe rozeznanie. Warto zajrzeć, jeśli macie po drodze. Małgosiu olejek drenujący Sanoflore po 57 chyba tam jest (o ile o ten Ci chodziło
A co tam tak tanio

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość

Małgosiu cieszę się że rączki córci już się mają lepiej wiem że sterydy to jednak to nie to samo co natura ale szkdoa zeby się dziecię męczyło.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:06   #3927
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Gayenka dzięki za info o Hauschce w Douglasie, bo jeżdże po całej Wwie i nigdzie nie mają tego pudru co sobie z Holą i Mag chcemy kupić, będę dziś w Douglasie to sprawdzę
a chodzi ci o ten taki trzykolorowy? ja go widzialam w zeszlym tyg. w aptece, ten najjasniejszy "srodek oczka" jest praktycznie bialy, potem ta otoczka jest jasno-rozowa, efekt na grzbiecie dloni bardzo jasniutki, matujacy, a trzeci, zewnetrzny luk to w miare ciemny brazowy. trudno jednak bedzie zlapac jeden z tych kolorkow, pewnie jak sie pedzlem pacnie, to sie wszystkie kolory wymieszaja... jaki efekt po zmieszaniu bedzie to nie wiem - nie bylo pedzla przy testerze.
ogolnie fajny, taki aksamitny i matujacy, bardzo delikatny. i jak dla mnie nie bylby za jasny, ale ja bardzo blada. bez obmacania nie kupujcie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:15   #3928
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A co tam tak tanio

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------


Jakaś promocja była. W ogóle, sporo tam różnych promocji.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a chodzi ci o ten taki trzykolorowy? ja go widzialam w zeszlym tyg. w aptece, ten najjasniejszy "srodek oczka" jest praktycznie bialy, potem ta otoczka jest jasno-rozowa, efekt na grzbiecie dloni bardzo jasniutki, matujacy, a trzeci, zewnetrzny luk to w miare ciemny brazowy. trudno jednak bedzie zlapac jeden z tych kolorkow, pewnie jak sie pedzlem pacnie, to sie wszystkie kolory wymieszaja... jaki efekt po zmieszaniu bedzie to nie wiem - nie bylo pedzla przy testerze.
ogolnie fajny, taki aksamitny i matujacy, bardzo delikatny. i jak dla mnie nie bylby za jasny, ale ja bardzo blada. bez obmacania nie kupujcie
Chodzi o puder jedwabny do ciała, wreszcie go dorwałam
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Używałam go tylko do mineralnego bronzera. Ale myślę, że i do podkładu się nada. Bo on taki zbity jest i bardzo podobny do kabuki w kształcie i objętości.
A mogłabyś spróbować nałożyć nim podkład pliiiis?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:20   #3929
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie czy kupic olejek do twarzy Dr. Hauschka? Mam cerę tłustą i niestety z trądzikiem ostatnimi czasami. Dodam że lecze sie dermatologicznie bez większych efektów. Wiem że to nie cud kosmetyk i nie ma co liczyc na poprawę ale chce spróbowac innej pielęgnacji.
ja go z calego serca moge polecic... cudow nie zdziala, ale taki olejek i to z ta iloscia wyciagow ziolowych to chyba najlepsze smarowidlo dla tlusciochow

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Chodzi o puder jedwabny do ciała, wreszcie go dorwałam
aaa, ten to dobrze miec ja mam jeszcze sporo... wlasnie poprawia mi sie cera i zamierzam sie maziac mineralami wymieszanymi z tym pudrem po nalozeniu kremu tonujacego. zadnych tam lepiszczy mejkapowych. zobaczymy, co z tego wyjdzie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:55   #3930
kamanda77
Rozeznanie
 
Avatar kamanda77
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Leszno wlkp
Wiadomości: 729
GG do kamanda77
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

matko dziewczyny ale Wy macie tempo, tyle do czytania

dziękuję Wam bardzo za pochwały pod adresem moich futerek


anula mam pytanko, czytałam że używałaś zdaje się olejku sesa a czaję się na niego- czy myłaś włosy przed nałożeniem i po? (tak wyczytałam w opisie stosowania?

a poza tym nie powinnam tu zaglądać bo znów kusisz jakimiś cudownymi szamponami
chyba zacznę myć włosy 2 razy dziennie żeby szybciej pozużywac to co mam

mhm0808 ja piję codziennie olej z wiesiołka od 3 miesięcy, oczywiście ma zbawienne działanie na nawilżenie skóry ale też wyczytałam że bardzo korzystnie wpływa na wątrobę- ja miałam bardzo duże problemy (dodatkowo dobiło mnie picie oleju lnianego) i powiem szczerze że jestem zaskoczona bo jest duża poprawa

cloche gratuluję udanego debiutu i pięknego siniaka może to na szczęście
kamanda77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.