Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-04, 17:41   #1501
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1428

tutaj byl analizowany ten krem

Watek przenosze do "naczynkowcow"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:03   #1502
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

Daisy23, a mogłabyś napisać czy ta maseczka Soraya coś daje, czy widać jakieś drobne efekty ?
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:37   #1503
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

Daisy23 mozesz serum z wit.c robic i na to po prostu filtr.
Ja tak robie. A Effaclar na noc. Moj filtr ma alhokol ale nie przeszkadza to mojej cerze, bo to mleczko Avene, jest dosc tresciwe mysle, ale tez mnie nie zapycha.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 20:34   #1504
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Witam !
Niedawno zaczelam walczyc z naczynkami ... A poniewaz zmagam sie dodatkowo z okoloustnym zapaleniem skory, mam pytanie - czy serum z wit.C nie bedzie za silne dla mojej nadwrazliwej, czesto piekacej skory?
Zastanawialam sie nad kupnem Active C. Czy to dobry pomysl i czy bedzie dzialac wystarczajaco ?
Bede wdzieczna za rade. Pozdrawiam!
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 20:41   #1505
maskotka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 137
GG do maskotka666
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Hey dziewczyny mam pytanie wiem ze kobiety z popenkanymi naczynkami nie powinny chodzic na solarium ale czy ktoras z was chodzila??jesli tak to czy bylo cos gorzej czy tak bjak zawsze?? z gory dzieki za odp
maskotka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:43   #1506
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Cera sucha, naczynkowa, wrazliwa, alergiczna, podatna na zaskorniki...POMOCY!!!

up
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 23:58   #1507
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Cera sucha, naczynkowa, wrazliwa, alergiczna, podatna na zaskorniki...POMOCY!!!

waq - napisalam sie wczoraj,ale chyba bylam juz byt zmeczona i zamknelam strone przed wyslaniem Maseczke stosuje od niedawna ,jakies 3 tygodnie...Jak wysmaruje cala to dam znac czy cos sie zmienilo.Moge dac sklad jesli cos Ci to pomoze...

fruity-zdecydowanie odpada.Nie mam warunkow i cierpliowsci do takich eksperymentow...
Zakupilam zresta juz Activ C, trudno ,od czegos musze zaczac ...No i chlopak przywiezie mi od razu dwa opakowania Dirosealu ,bo dziewczyny pisaly,ze trzeba cierpliwosci do tego specyfiku...Poza tym w piatek zakupie Effaclar K i zaczne pelna kuracje...Mam nadzieje, ze starczy mi cierpliowosci do tych wszystkich specyfikow...

Dziewczyny,mozecie cos napisac o tych zabiegach laserowych ?Gdzie,w jakiej cenie jak to wyglada i tak dalej ...Mam dosc widoczne naczynka na jednym policzku(wygladaja jak mala blizna), jak zdaylam sie zorientowac kremy nie pomoga...Zostaja mi tylko zbiegi.Ktos cos wie ?
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 18:12   #1508
anul-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

To mój debiut na wizażu, więc chciałabym się ze wszystkimi przywitać.

Czytam wizaż już od jakiegoś czasu, ale nadal mam problem z dobraniem właściwych kosmetyków.

Cerę mam naczynkową z zaskórnikami na nosie, brodzie i plecach. Naczynka są uciszone kuracją dirosealem. Ale z zaskórnikami nadal walczę.
Buzią myję jedwabistym żelem Lirene na zmianę z płatkami owsianymi. Na dzień staram się używać filtrów - Avene Lotion 40, ale próbuje też innych.
Na noc stosuje krem Lirene do cery naczynkowej, ale nie jestem pewna czy przypadkiem nie zapych. Nie znalazłam go na liście zbiorczej, więc podaje skład:

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate SE, Paraffinum Liquidum, Petrolatum,
Glycerin, Soybean (Glycine Soja) Oil, Stearic Acid, Ethylhexyl
Methoxycinnamate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Triethanolamine,
Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Tocopheryl
Acetate, Propylene Glycol, Alumina, Escin, magnesium Ascorbyl
Phosphate, Simethicone, Lecithin, Alcohol Denat., Xantan Gum,
Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid,
Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional,
Citronellol


Mam nadzieję, że umieściłam post we właściwym wątku.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
Ania
__________________
"Idź za głosem serca, za rozumem się jeszcze nachodzisz"
anul-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 21:28   #1509
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

po przejrzeniu 13 stron z postami zwątpiłam i postanowiłam po prostu zadać swoje pytanie;
ale może najpierw uwagi: nie wiem kto wpadł na pomysł połączenia wątków o pielęgnacji skóry suchej i naczynkowej; nie wiem czym to było uzasadnione; i tak jak teraz szukam podkładu do cery suchej (to jest moje pytanie) muszę przebrnąć przez setki postów o naczynkach; męczące i odrzucające od wątku;
uwaga druga nie wiem czemu tak ufacie dirosealowi; ja mam skórę z rumieniem (nie naczynkami) i ten kremik przepisał mi jeden dermatolog; poza tym że nastąpił ubytek w portfelu to żadnych innych efektów nie widziałam;
poszłam do drugiego dermatologa, który wiedział co to filtry i dał mi pierwsze próbki, on zabronił mi używania dirosealu, więc ja radzę z tym uważać bo może tylko podrażnić skórę; dostałam za to ruboril i synchrorose do stosowania naprzemiennie (po 2 miesiącach zmiana);

używam antka xl na codzień ale czasami chciałabym nałożyć podkład, np wieczorem idę na imprezę i nie muszę mieć filtrów;
teraz pytanie co by było dobre dla suchej (żeby nie było uczucia ściągania) i dodatkowo chropowatej skóry (problemy z rogowaceniem ale brak pryszczy); sprawdzałam podkłady lrp ale są za ciemne - jak się nie czerwienię skóra jest bardzo jasna

mam nadzieję że mi coś doradzicie

atoma
__________________

atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 12:05   #1510
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez atoma Pokaż wiadomość
ale może najpierw uwagi: nie wiem kto wpadł na pomysł połączenia wątków o pielęgnacji skóry suchej i naczynkowej; nie wiem czym to było uzasadnione;
Ja wpadłam na ten pomysł. Uzasadnione jest to tym, że moderator ma dbać o przejrzystość froum, a już coś nas trafia kiedy wchodzimy codziennie na forum i widzimy 7 wątków na ten sam temat.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:45   #1511
Minia**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Atoma, ja Cie nie chce martwić ale od skóry z zaczerwienieniami do skóry naczynkowej jest bardzo bardzo blisko...zresztą wiele kosmetyków typu "for red skin" są skierowane do cery naczynkowej.
Minia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 19:23   #1512
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

hmm no ale jest granica, jak ma się szczęście to się trafi na kogoś kto doradzi czy to pasuje do twojej skóry czy nie;
ja np wiem że nigdy pajączków mieć nie będę

pozdr
__________________

atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:29   #1513
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez atoma Pokaż wiadomość
po przejrzeniu 13 stron z postami zwątpiłam i postanowiłam po prostu zadać swoje pytanie;
ale może najpierw uwagi: nie wiem kto wpadł na pomysł połączenia wątków o pielęgnacji skóry suchej i naczynkowej; nie wiem czym to było uzasadnione; i tak jak teraz szukam podkładu do cery suchej (to jest moje pytanie) muszę przebrnąć przez setki postów o naczynkach; męczące i odrzucające od wątku;
Witaj na BK i gratuluje,ze pomimo zwatpienia postanowilas zabrac glos w tym watku.
Decyzja o laczeniu watkow powstala niedawno i nie bylo problemu aby zglosic sugestie lub wlasne propozycje,by udalo sie Moderatorom zapanowac nad chaosem jaki sie wkradl.
Odnosnie podkladow-mamy KWC,kilka watkow o kolorowce i spokojnie mozna poszukac podpowiedzi dla siebie lub podbic watek pytaniem


Cytat:
Napisane przez atoma Pokaż wiadomość
uwaga druga nie wiem czemu tak ufacie dirosealowi; ja mam skórę z rumieniem (nie naczynkami) i ten kremik przepisał mi jeden dermatolog; poza tym że nastąpił ubytek w portfelu to żadnych innych efektów nie widziałam;
poszłam do drugiego dermatologa, który wiedział co to filtry i dał mi pierwsze próbki, on zabronił mi używania dirosealu, więc ja radzę z tym uważać bo może tylko podrażnić skórę; dostałam za to ruboril i synchrorose do stosowania naprzemiennie (po 2 miesiącach zmiana);
Dziwnie ujelas kwestie Dirosealu-wiele z Nas go uzywa i jestesmy zadowolone ale tez sa osoby,ktorym on nie sluzy.Nie widze w tym nic nadzywczajnego-wiadomo,ze kazdy kosmetyk zostanie inaczej przyjety.

Zreszta Diroseal to retin wiec filtry przy nim tak czy tak sa konieczne wiec nie widze nawiazania,ze drugi dermatolog wiedzial co to filtry

Cytat:
Napisane przez atoma Pokaż wiadomość
używam antka xl na codzień ale czasami chciałabym nałożyć podkład, np wieczorem idę na imprezę i nie muszę mieć filtrów;
teraz pytanie co by było dobre dla suchej (żeby nie było uczucia ściągania) i dodatkowo chropowatej skóry (problemy z rogowaceniem ale brak pryszczy); sprawdzałam podkłady lrp ale są za ciemne - jak się nie czerwienię skóra jest bardzo jasna

mam nadzieję że mi coś doradzicie

atoma
Osobiscie lubie bardzo podklad w piance IsaDory jednak nie wiem czy akurat najjasniejszy odcien bedzie Ci pasowac,pomimo jasnej karnacji nie jestem blada a odcien 50 IsaDory swietnie stapia sie z cera.Dobrym roziwazaniem jest krem tonujacy Bielendy Sunny Skin-ale potrzeba pod niego dobrego nawilzacza typu.Humektan czy Xerial 5,lub cos innego,co Ci pasuje.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja wpadłam na ten pomysł. Uzasadnione jest to tym, że moderator ma dbać o przejrzystość froum, a już coś nas trafia kiedy wchodzimy codziennie na forum i widzimy 7 wątków na ten sam temat.
L_V w pelni popieram Twoja decyzje i nie widze tutaj problemu-a jezeli ktos ma lepszy pomysl,to jestesmy otwarte wobec zmian i zawsze mozna posortowac watek.

POzdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 10:34   #1514
atoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Odnosnie podkladow-mamy KWC,kilka watkow o kolorowce i spokojnie mozna poszukac podpowiedzi dla siebie lub podbic watek pytaniem
postaram się odszukać wątki o kolorówce

Cytat:
Dziwnie ujelas kwestie Dirosealu-wiele z Nas go uzywa i jestesmy zadowolone ale tez sa osoby,ktorym on nie sluzy.Nie widze w tym nic nadzywczajnego-wiadomo,ze kazdy kosmetyk zostanie inaczej przyjety.
z tego co pamiętam retin (dermatolog mówił o całej grupie składników) może podrażniać rumień, więc jest zabroniony;

Cytat:
Zreszta Diroseal to retin wiec filtry przy nim tak czy tak sa konieczne wiec nie widze nawiazania,ze drugi dermatolog wiedzial co to filtry
nawiązanie jest ważne, ponieważ ten pierwszy dermatolog nawet mnie nie poinformował o ochronie przeciwsłonecznej, która jest ważna w przypadku skóry z rumieniem; dał mi diroseal bo a nóż widelec pomoże; dał mi ten kremik i żadnych filtrów;
to się działo zanim na wizażu powstał wątek biochemia; pamiętam że znalazłam jakieś oddzielne forum biochemia urody, które obecnie - z tego co wiem- nie istnieje; nawet nie można było dowiedzieć sie czegoś więcej o filtrach;
takie wychwalanie dirosealu może być mylące, to jest kremik bez recepty więc każdy kto to przeczyta może pójść i kupić; bez żadnej konsultacji z lekarzem; a wiem że jak się ma rumień to się rzuci na wszystko co może pomóc; trzeba być jednak rozsądnym...

Cytat:
L_V w pelni popieram Twoja decyzje i nie widze tutaj problemu-a jezeli ktos ma lepszy pomysl,to jestesmy otwarte wobec zmian i zawsze mozna posortowac watek.
ja rozumiem, że to wkurzające, co raz wyskakujące wątki o tym samym; ale może niekoniecznie ich łączenie tylko blokowanie z info do nadawcy, że taki wątek już istnieje i że należy lepiej przeszukać forum;
tylko że same powiedźcie - jak przebrnąć przez wątek na 51 stron???

pozdr
atoma
__________________

atoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 16:43   #1515
Miu_Miu
Raczkowanie
 
Avatar Miu_Miu
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 131
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam serdecznie

Na Biochemii jestem nowa i nie mam na ten temat zielonego pojęcia . A potrzebuję pomocy osób, które wiedzą nico więcej ode mnie .

Na wstępie dodam, że mam 16 lat i cerę ze skłonnością do rozszerzonych naczynek . Na razie nie jest to nic wielkiego i chciałabym żeby to zostało możliwie najdłużej . A nadchodzi teraz bardzo niekorzystny okres - zima. Nie wiem jak powinnam chronić moją buźkę, żeby mróz jej nie szkodził. Zapewne jakieś kremy, peelingi, maseczki, ale jakie. Przyznam, że wątek jest bardzo obszerny i nie wiem, czy zdążę przeczytać do całego, dlatego liczę, że jakaś miła Wizażanka nieco mnie nakieruję na dobrą drogę.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję .
Miu_Miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 19:00   #1516
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

czy ktoras z wizazanek wie, gdzie moge kupic aurige-auriderm XO gel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8468 ?
ma pochlebne recenzje i myslalam nad jego zakupem. (moja mama pracuje w aptece, i mowi, ze nie widziala tego kosmetyku)
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 22:17   #1517
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
czy ktoras z wizazanek wie, gdzie moge kupic aurige-auriderm XO gel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8468 ?
ma pochlebne recenzje i myslalam nad jego zakupem. (moja mama pracuje w aptece, i mowi, ze nie widziala tego kosmetyku)

Jest w aptekach internetowych, jeżeli nie znajdziesz w stacjonarnej. W aptece nie musi być na stanie, ale może da sie zamówić
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 11:23   #1518
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Miu_Miu Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Na Biochemii jestem nowa i nie mam na ten temat zielonego pojęcia . A potrzebuję pomocy osób, które wiedzą nico więcej ode mnie .

Na wstępie dodam, że mam 16 lat i cerę ze skłonnością do rozszerzonych naczynek . Na razie nie jest to nic wielkiego i chciałabym żeby to zostało możliwie najdłużej . A nadchodzi teraz bardzo niekorzystny okres - zima. Nie wiem jak powinnam chronić moją buźkę, żeby mróz jej nie szkodził. Zapewne jakieś kremy, peelingi, maseczki, ale jakie. Przyznam, że wątek jest bardzo obszerny i nie wiem, czy zdążę przeczytać do całego, dlatego liczę, że jakaś miła Wizażanka nieco mnie nakieruję na dobrą drogę.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję .
Miu Miu, chyba musisz nam najpierw zdradzc czego uzywasz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 17:40   #1519
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Tusio nie kupuj tego kremu! Na 2 miejscu zaraz po wodzie ma alkohol denturat co jest zabójcze dla naczynek i do tego za wysoką cenę może pomóc chwilowo ale na 99% wyrzadzi szkodę naczynkom. poszukaj jeszcze, jest kilka kremów na naczynka jak diroreal ktory dziala dlugofalowo na poprawe stanu skóry
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 18:17   #1520
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Tusio nie kupuj tego kremu! Na 2 miejscu zaraz po wodzie ma alkohol denturat co jest zabójcze dla naczynek i do tego za wysoką cenę może pomóc chwilowo ale na 99% wyrzadzi szkodę naczynkom. poszukaj jeszcze, jest kilka kremów na naczynka jak diroreal ktory dziala dlugofalowo na poprawe stanu skóry
oj, to moze faktycznie lepiej bedzie, jesli zainwestuje w diroseal...on nie ma kwasow, prawda?
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 20:37   #1521
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

diroseal ma w składzie retinaldehyd chyba 0,01 % (albo 0,05%? nie pamiętam dokładnie), czyli bardzo aktywna postać witaminy A (jak coś pokręciłam-prosze mnie poprawić)
kwasów nie ma.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 22:24   #1522
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Tusio zdecydowanie lepiej diroseal - ona zadziała długofalowo. Nie ma kwasow tylko tak jak napisała evitka21 ma retinaldehyd który jest dobry dla naczynek poza tym podgrubia naskórek dzieki czemu naczynka staja sie mniej widoczne i uszczelnia je by nie pekaly lub powiekszaly sie uzywam go od jakiegos czau- pamietaj tylko ze wolno go stosowac jesien/zima i uzywac filtrów codziennie! to sie tyczy z reszta kazdej cery bez wzg na uzywane kosmetyki no i koniecznie bardzo mocno nawilzac buzie bo on tez wysusza ale z etak powiem w inny sposob niz alkohol ktory jest destrukcyjny dla skory. Poza tym, działa przeciwzmarszczkowo (można go uzywac bez wzg na wiek, skóra się nie przyzwyczai ani nie zniszczy wiec bez obaw ) i zdecydowanie poprawia stan skóry - brak wszelkich zaskórników, krostek i pryszczy (nawet to wielkich ilosciach czekolady- sprawdzalam dostalam znowu uczulenia na czekolade ale ani jednego pryszcza )

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074 oto watek o nawilżaniu


Alkohol w kosmetykach czesto daje poczucie chlodu, własnie dlatego buzia sie nie rumieni ale bardzo szkodzi i naczynkom i skórze samej w sobie. naczynka zcazynaja pekac a skora sie dowadnia i wysusza
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 21:22   #1523
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam wszystkich!

Chciałabym się pochwalić, że w końcu wzięłam się za siebie i dziś właśnie byłam na 1 zabiegu usuwania naczynek laserem diodowym. Póki co po 12 godzinach efekt jest super - to znaczy naczynka zniknęły. Teraz będę obserwować jak skóra będzie się goić no i jaki będzie efekt na dłuższą metę. Wiem że zabiegów musi być kilka, miesiąc po miesiącu.
Może któraś z Was miała taki zabieg i może mi coś powiedzieć odnośnie trwałości efektów?

Atoma - polecam do rogowaciejącej skóry suchej krem Xerial Visage SVR, a podkład do suchej Isa Dora pianka lub Hydralight (zawsze i wszędzie polecam ten zestaw)
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 15:50   #1524
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Niedawno zauważyłam naczynka pękające na płatkach nosa, i jego czubku.
Zawsze miałam wrażliwą cere, kiedyś problemy z czerwienieniem się, do tego często pojawiają mi się wągry co jest przy tym wielkim problemem, odpadają parowe kąpiele, wyciskanie itd.
Mam 23 lata, i jestem przerażona że dopiero teraz uświadomiłam sobie moje naczynkowe problemy. Przebrnęłam przez prawie caly wątek, i teraz chciałabym poprosić o opinie.
Po przeczytaniu postanowiłam zacząć używać:
tonik iwostinu, łagodzący, avene diroseal, CEvikap i żel ziaji oliwkowy
Powinnam coś zmienić, dorzucić?
Co w moim przypadku mogłoby pomóc mi jakoś na wągry, bez jednoczesnego szkodzenia naczynkom?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 16:10   #1525
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

musicman, a gdzie robiłaś zabieg i ile kosztował ?
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 16:48   #1526
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
musicman, a gdzie robiłaś zabieg i ile kosztował ?

W Łodzi w dermedzie, 250 zł.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 20:54   #1527
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
W Łodzi w dermedzie, 250 zł.
Thx
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 12:47   #1528
MATiM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Pryznam szczerze, przeczytalem pierwsza strone,26 i ostatnia...i nie wiele zrozumialem..
Mam cere naczynkowa( nos czerwony i na policzkach tez...rumien..o ile dobrze zrozumialem no i jeszcze uszy tez reaguja na temperature)

Moglybyscie w jakis sposob mi doradzic co z tym zrobic?
Meska cera jest pewnie nieco inna niz damska, ale moja jest strasznie czula i delikatna. Mieszana cera z sklonnosciami. Na naczynka nie uzywalem nigdy nic a tak ogolnie to roznych kosmetykow ktore tez nie byly za skuteczne.

Czy dobrze zrozumialem, ze do cery naczynkowej peelingi czy zele do mycia twarzy z p. sa nie dobre?
MATiM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:48   #1529
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

z tego co ja wiem peelingi tak, ale jedynie enzymatyczne
a żele bez SLSów
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 12:55   #1530
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem peelingi tak, ale jedynie enzymatyczne
a żele bez SLSów
i bez alcohol denat. w składzie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.