Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 18:59   #2431
iwonawo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 15
Dot.: Re: POLECAM!!! Maseczka z cynamonu na trądzik!

zrobiłam wczoraj maseczkę z cynamonu i dodatkiem białego sera, piekło, ale poinformowana byłam przez wiżanki, że tak być może-wytrzymałam 10min, bałam się, że będę rano czerwona. byłam przez chwilę po zmyciu, ale nałożyłam BALSAM KRZEMOWY dr. Tuszyński go stworzył, na bazie krzemu jest- i od razu przestało piec i buźka wróciła do normy. ale mnie po tej maseczce wysypało!!!! czy to normalne? miała któraś z Was tak? może to normalne, że wychodzi to, co i tak by ciut później wyszło?????
I powiedźcie dziewczynki kochane, jak często mogę robić te maseczkę - raz w tygodniu czy częśćiej???
iwonawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 14:08   #2432
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Re: POLECAM!!! Maseczka z cynamonu na trądzik!

Witajcie·!

Mam do Was pytanie ...czy ktoras z was stosowala plyn miceralny Biodermy_ .... _ warto go kupic_ _ _ przepraszam , ze bez polskich znakow itp ale klawiatura mi sie xzehxjsas*******....xxxxx xsd__
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 14:22   #2433
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Apropo tego toniku z kwasami PHA?
Czy ten tonik z biochemii tez by się nadawał czy ma za niskie stężenie?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 15:41   #2434
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Bioderma to jeden z lepszych płynów micelarnych, jeżeli odpowiada Ci ten sposób demakijażu to warto Jednak jeżeli masz trądzik i tłustą skórę to może być niewystarczający Pozdrawiam
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 20:31   #2435
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Też trafiłam na ten tonik nawet mialam już zamawiać
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html

bo moja historia jest podobna teraz stosuje skinoren i dobrze na mnie działa (brevoxyl działał ale teraz chyba mnie uczula, po epiduo mialam straszne wysypy non stop). Czy ten tonik mogłabym naprzemiennie używać ze skinorenem?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 21:50   #2436
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A co niezapychającego do nawilżania?
Ostatnio cethapil i nivea soft spowodowały multum zaskórników, takich czarnych i widocznych. Nawet pojawiły się podskórne gródki, ktorych nigdy wczesniej nie miałam. Cera tłusta w strefie T i multum zaskórników na brodzie w standardzie, do tego policzki i czoło zawsze pełne podskórnych niespodzianek różnego rodzaju. Diacneal nie pomaga... Wydaje mi się, że najlepiej działają leki z duża iloscia alkoholu, przynajmniej takie po których użyciu bylo uczucie pieczenia (jak po sporytusie salicylowym) pomagały mi i w 100 % oczyszczały cerę na dłuższy czas.
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 20:28   #2437
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

do nawilżania u mnie sprawdziły się jedynie oleje, od roku kremu nie używałam, cetaphil starsznie mnie zapychał zawsze

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2010-12-16 o 20:29
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 20:39   #2438
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!


Eunachae jakich olejów używasz?

Ja mam tylko jeden-olej z tamanu z bu,nie widzę po nim spektakularnych efektów... Jedyne co ładnie robi to wysusza stany zapalne.
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 23:09   #2439
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mnie olej tamanu też wysuszał. Do nawilżania stosuje olej konopny i z orzecha włoskiego (bo one mają mało kwasu oleinowego który może zapychać) też z czarnuszki jest fajny. Do tego można dodać kropelke pantenolu albo niacyniamidu albo np. jedwabiu lub owsa hydrolizowanego (wtedy nawilżanie jest jeszcze lepsze).
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-17, 19:03   #2440
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
A co niezapychającego do nawilżania?
Ostatnio cethapil i nivea soft spowodowały multum zaskórników, takich czarnych i widocznych. Nawet pojawiły się podskórne gródki, ktorych nigdy wczesniej nie miałam. Cera tłusta w strefie T i multum zaskórników na brodzie w standardzie, do tego policzki i czoło zawsze pełne podskórnych niespodzianek różnego rodzaju. Diacneal nie pomaga... Wydaje mi się, że najlepiej działają leki z duża iloscia alkoholu, przynajmniej takie po których użyciu bylo uczucie pieczenia (jak po sporytusie salicylowym) pomagały mi i w 100 % oczyszczały cerę na dłuższy czas.
Niestety często jest tak, że to co nie zapycha jednej cery zapycha drugą... Osobiście szukam kosmetyków o możliwie jak najprostszych i najbardziej naturalnych składach. Miód Regenerujący z Sanoflore nie zapycha mojej cery nic a nic, podobnie Krem Pigwowy Dr. Hauschki, czerwony na dzień i na noc z Mineral Flowers (chyba różany to jest, nie pamiętam) oraz Ziaja Med do cery z trądzikiem różowatym. Te kremy stosuję od dłuższego czasu, bądź stosowałam niedawno i bardzo byłam zadowolona.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 20:41   #2441
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja swoj tonik z glukonolaktonem robie na bazie hydrolatu z rosa damascena,wtedy ma odpowiednie ph i juz nie musze go regulowac.
Dziala nie tylko na przebarwienia,ale jak najbardziej leczy i zapobiega tradzikowi.Nawt ropne gulki po nim znikaja,wiadomo cudow nie ma i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc,ale efekty sa super!
Masz jeszcze w domu mase masci,ktore wyprobowalam zanim odkrylam ten kwas,ale juz na szczescie ich nie potrzebuje.
Inne kwasy mnie draznily i mialam po nich wysyp,ale po tym jest ok,zero wysypu,buzka sie wygladza.Do idealu daleko,ale jest coraz lepiej.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Mialo byc:......mam jeszcze mase masci....
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 09:00   #2442
takajedna18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 99
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny ja mam diete ... a pozwolilam sobie w swieta i tak ... i dzis juz mialam nic takiego nei jesc a sernika zjadlam ( (doktor mi troche pozwolila .. ale TROCHE). ale zla jestem na siebie ...
__________________
chillout .
takajedna18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 13:10   #2443
qikulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam pytanko dziewczyny Co myslicie o tormentiolu ? Używałyście kiedyś...? taka jakas brązowa masc, brzydko pachnąca, tłusta. Podobno pomaga w gojeniu ran i niweluje zaczerwienienia . Zastanawiam się czy tak ciężka maź nie zatyka porów. Ważne! Prosze o szybka odp.
qikulig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 13:58   #2444
selena1616
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 320
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

słyszałam,że podobno dobry jest,ale nie używałam
selena1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 14:55   #2445
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Ja przetestowalam juz chyba wszystkie masci typu skinoren,brevoxyl,klindac ne ,retin A,duac.
pomagal mi jedynie skinoren.Bylam z niego naprawde zadowolona.
przetestowalam tez rozne kosmetyki z kwasami np salicylowym,aha ,glykolowy,pha.
po wszystkich mialam mega wysyp podskornych gol,ktore sie pozniej miesiacami goily.Bledne kolo.Myslalam,ze wysyp sie w koncu skonczy i zobacze upragniona ladna cere,ale nic z tego.Bylam zalamana na maksa

Kiedys kosmetyczka mi dala probke kremu neostraty z glukolanktonem(pochodna kwasu pha,o ile pamietam).I to byl strzal w 10!
Buzia sie wygladzila,lekko wyjasnialy plamki,nowe pryszcze przestaly wychodzic,a stare sie zaczely wchlaniac.
Kupilam krem pelnowymiarowy,bo wspaniale dzialal.Ale w sklepie ZSK znalazlam glukonolakton i teraz sama sobie robie tonik na bazie hydrolatu rosa damascena tonik z tym kwasem.Robie stezenie ok 10% do uzywania na codzien i raz w tygodniu 15% jako maseczke.Jestem na dobrej drodze,aby sie pozbyc tradziku.Do tego wszystkie przebarwienia zbladly po okolo miesiacu o okolo 70%,a dla mnie to super efkt.
a możesz podać linka do tego kremu bo znalazłam kilka i nie wiem o który chodzi Dziękuje bardzo
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 15:42   #2446
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, czym sie nawilzacie?
Cetaphil? Calma z Ziai? Humektan? Oleje z BU?
Wszystko uzywalam i chyba Cetaphil jest dla mnie najlepszy, chociaz do idealu mu jeszcze daleko... Nadal szukam czegos mocno nawilzajacego.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 16:38   #2447
quetepassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Tormentiol jest bdb Jest tłusty i trudno się go zmywa, a żeby były efekty trzeba kłaśc sporo i trzymac pare godzin. Po wizycie u kosmetyczki (oczyszczanie) ładnie schodzi mi zaczerwienienie używam jeszcze maści od dermatologa, ale ostatnio wyskoczyło mi troszke chyba od poduszki - musze wyprac ;p
__________________
chce na stome !
walka o zgrabne ciało i dobre samopoczucie ---> najlepiej do maja
quetepassa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 20:28   #2448
qikulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hmmm...zastanawiam sie nad wizytą u dermatologa, tak za miesiąc, bo postanowiłam nie drapac ani nic nie wyduszac przez ten okres...nie chce sluchac umoralniania ze strony lekarza. Polecacie kogoś z Bydgoszczy?
qikulig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 00:56   #2449
chicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kurde ja używam już brevoxylu przez rok, ale boję się, ze jak odstawie to mnie zasypie...a nawet już przestałam zwracać czy to coś pomaga, po prostu mam tak że co jakiś czas ze 2 max 4 krostki mi wyskoczą. Dlatego nie chcę iść do dermatologa i nie chcę też sobie pogorszyć cery. Czy ten skinoren jest naprawdę taki dobry?
__________________
03.10.09 - nie palę
19.10.09 - codzienny rowerek
23.10.09 - dwa razy w tyg. siłownia + basen
26.10.09 - nie jem słodyczy, fast-foodów, nie pije gazowanego

Woda mineralna, czerwona herbata, marchew, jabłka, ciemne pieczywo.

Maturzystka 2010
chicaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 17:17   #2450
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
ja swoj tonik z glukonolaktonem robie na bazie hydrolatu z rosa damascena,wtedy ma odpowiednie ph i juz nie musze go regulowac.
Dziala nie tylko na przebarwienia,ale jak najbardziej leczy i zapobiega tradzikowi.Nawt ropne gulki po nim znikaja,wiadomo cudow nie ma i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc,ale efekty sa super!
Masz jeszcze w domu mase masci,ktore wyprobowalam zanim odkrylam ten kwas,ale juz na szczescie ich nie potrzebuje.
Inne kwasy mnie draznily i mialam po nich wysyp,ale po tym jest ok,zero wysypu,buzka sie wygladza.Do idealu daleko,ale jest coraz lepiej.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Mialo byc:......mam jeszcze mase masci....
Ja miałam straszny wysyp po salicylowym, migdałowy był ok (ale to były zabiegi u nieszczęsnej kosmetyczki). Wyprónuję ten glukonolakton chyba, tyle tylko że używam na razie skinoren który mi służy (na przebarwienia szczególnie) i nie wiem czy by się razem nie pogryzły.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 14:57   #2451
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a możesz podać linka do tego kremu bo znalazłam kilka i nie wiem o który chodzi Dziękuje bardzo

Ponawiam pytanie o który dokładnie krem z neostraty chodzi

Edytowane przez francuzzka
Czas edycji: 2010-12-30 o 14:58
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 19:35   #2452
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym sie nawilzacie?
Cetaphil? Calma z Ziai? Humektan? Oleje z BU?
Wszystko uzywalam i chyba Cetaphil jest dla mnie najlepszy, chociaz do idealu mu jeszcze daleko... Nadal szukam czegos mocno nawilzajacego.
Babydream Gesichts und Korpercreme z Rossmanna, Krem Pigwowy Dr. Hauschki, Miód Regenerujący z Sanoflore, krem do cery z trądzikiem różowatym z ZiajiMed.

Cytat:
Napisane przez qikulig Pokaż wiadomość
Mam pytanko dziewczyny Co myslicie o tormentiolu ? Używałyście kiedyś...? taka jakas brązowa masc, brzydko pachnąca, tłusta. Podobno pomaga w gojeniu ran i niweluje zaczerwienienia . Zastanawiam się czy tak ciężka maź nie zatyka porów. Ważne! Prosze o szybka odp.
Mi osobiście nigdy nie pomógł. Nałożony odrobinę poza wyprysk niemiłosiernie zatykał pory naokoło niego, więc robił więcej szkód niż pożytku. Ale Sudocrem za to świetnie u mnie zawsze wysuszał i łagodził stany zapalne.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 21:19   #2453
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziewczyny jaka maść na trądzik po epiduo?

bez tego benzoidu, ani bez antybiotyku z samym retinoidem

(odpada different bo źle toleruje chyba bazę) chcialaby retinoid nowej generacji najlepiej taki sam co w epiduo ale bez benzoidu
jest coś takiego?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 21:48   #2454
quetepassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

czy ktoras z was moze uzywala locacidu i aknemycin ?
czy macie jakies rady, zeby zapobiegac tradzikowi, bo mam teraz tylko drobne zmiany na twarzy kilka pryszczy i jak teraz utrzymac dobry stan cery ?
__________________
chce na stome !
walka o zgrabne ciało i dobre samopoczucie ---> najlepiej do maja
quetepassa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 11:30   #2455
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

wiele razy pisałam już na temat mojej pielęgnacji ale teraz odnoszę całkowity sukces:
za mną już z 5 opakowań LRP effaclar K i już teraz mam 3 opakowanie effaclar DUO które jest cudowne . Do tego biorę już ponad rok Visacsinum. Kremów z LRP używam aktualnie rzadko bo już nie mam takiej potrzeby są to najlepsze kremy jakie testowałam i nigdy nie kupię już nic innego na pryszcze. Dodatkowo mam Krem nawilżający na dzień Olay i na noc Nivea. Moja skóra jest piękna i promienna jak nigdy przedtem. Używam filtru LRP 30. Mój TŻ i ja nie możemy wyjść z podziwu jaką mam idealną cerę.

Pamiętajcie żeby zmieniać poszewkę poduszki na której śpicie co tydzień. Ja zauważyłam że woda szkodzi mojej cerze i do oczyszczania używam płynu micelarnego.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 10:34   #2456
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej jestem już jakiś czas na wizażu ale raczej jak widać po ilości postów rzadko się odzywam. Trądzik męczy mnie już z 10 lat a mam 24. Stosowałam wiele specyfików ale nie zawsze sumiennie nawet miałam przygode z filtrami i kwasami ale cera tak mi się pogorszyła że zrezygnowałam z tego. Teraz postanowiłam znowu spróbować. Dermatolog przepisał mi Isotrexin kupiłam krem z filtrem no i do dzieła. Wczoraj pierwszy raz się posmarowałam i jedyną rzeczą którą zaobserwowałam to fakt że bardzo ściąga skórę. Nic mnie nie piekło skóra dzisiaj nie schodzi płatami. Obawiam się tylko że filry mnie zapchają no ale to się okaże z czasem. Martwią też mnie moje naczynka na buzi ale w razie czego przerwe kuracje i poszukam czegoś innego.
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:52   #2457
moni28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 115
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

[QUOTE=frostis;23965165]ja swoj tonik z glukonolaktonem robie na bazie hydrolatu z rosa damascena,wtedy ma odpowiednie ph i juz nie musze go regulowac.
[COLOR="Silver"]

Czy możesz podać dokładne proporcje do wykonania 100ml toniku 5%?
Rozumiem, że
- hydrolat 95ml
- kwas 5ml

Na stronie ZSK jest
95 ml hydrolatu
5 g kwasu laktobionowego (3 małe płaskie łyżeczki)

czy 5g to to samo co 5ml?

Już mam..5ml to 4gr czyli dając 5g wychodzi jakieś 6,25ml..dobrze myślę? bo jakoś ten opis ze strony sklepu mnie zmylił.

Edytowane przez moni28
Czas edycji: 2011-01-10 o 20:00
moni28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 17:37   #2458
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Możecie polecić mi jakieś kosmetyki z kwasami AHA tonik, krem itp. Ponieważ chciałabym sobie coś sprawić ale nie wiem co ??
papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 09:14   #2459
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a co sądzicie o kosmetykach La Roche Posay? czytałam dużo pozytywnych opinii, szczególnie o Effaclar K, stosował ktoś? zastanawiam się nad kupnem, bo już prawie 10 lat męczę się z trądzikiem u dermatologa i nic
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 22:35   #2460
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Louve23 Pokaż wiadomość
Hej jestem już jakiś czas na wizażu ale raczej jak widać po ilości postów rzadko się odzywam. Trądzik męczy mnie już z 10 lat a mam 24. Stosowałam wiele specyfików ale nie zawsze sumiennie nawet miałam przygode z filtrami i kwasami ale cera tak mi się pogorszyła że zrezygnowałam z tego. Teraz postanowiłam znowu spróbować. Dermatolog przepisał mi Isotrexin kupiłam krem z filtrem no i do dzieła. Wczoraj pierwszy raz się posmarowałam i jedyną rzeczą którą zaobserwowałam to fakt że bardzo ściąga skórę. Nic mnie nie piekło skóra dzisiaj nie schodzi płatami. Obawiam się tylko że filry mnie zapchają no ale to się okaże z czasem. Martwią też mnie moje naczynka na buzi ale w razie czego przerwe kuracje i poszukam czegoś innego.

Bardzo możliwe, że któreś ze składników filtra cie zapychaja. Jakiś rok temu zakupiłam Solecrin Iwostinu i czekałam na jakies pozytywne efekty a doczekałam sie tylko mega wysypu. Dzis już jestem prawie pewna, ze zapycha mnie caprylic/capric triglyceride, który akurat był wysoko w składzie
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.