Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-23, 16:38   #2581
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zaleta peelingu enzymatycznego jest wlasnie to,ze nie podraznia tak skory jak peeling mechaniczny wiec dlatego tez jest polecany dla cer wrazliwych,naczynkowych:e hem: Dziala duzo delikatniej.

Tak , tak to wiem.Innych peelingów nie używam ze względu na to. tylko chodziło mi o to czy ten peeling może pomóc mi w zwalczeniu tych naczynek czy pomoże przy cerze naczynkowej czy po prostu na to nie ma żadnego wpływu to znaczy że nei pogorszy i nie poprawi skóry jeśli chodzi o naczynka.

Chodzi mi np. o naczynka na skrzyedłkach nosa czy dawać tam peeling enzymatyczny po to aby wspomóc wzmocnić tamte kruche naczynka czy taki peeling nie daje takich rezultatów więc nei muszę tam stosować peeling skoro nie jest to konieczne z innych przyczyn.
Sorry za pogmatwane pytanie;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:34   #2582
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam kupiłam Effaclar K, jednak idą wakacje i podobno nie można wtedy wystawiać buziuchny na słońce... Jednak jeśli smarowałabym się sumiennie Avenką +50,przy tym spędzała czas na plaży, to czy może mnie dopaść przebarwienie?
Wiem,że lepiej na okres letni zrezygnować z kwasów, ale moja cera drastycznie się pogorszyła i brevoxyl nie daje sobie rady...
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:56   #2583
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Tak , tak to wiem.Innych peelingów nie używam ze względu na to. tylko chodziło mi o to czy ten peeling może pomóc mi w zwalczeniu tych naczynek czy pomoże przy cerze naczynkowej czy po prostu na to nie ma żadnego wpływu to znaczy że nei pogorszy i nie poprawi skóry jeśli chodzi o naczynka.

Chodzi mi np. o naczynka na skrzyedłkach nosa czy dawać tam peeling enzymatyczny po to aby wspomóc wzmocnić tamte kruche naczynka czy taki peeling nie daje takich rezultatów więc nei muszę tam stosować peeling skoro nie jest to konieczne z innych przyczyn.
Sorry za pogmatwane pytanie;d

Tego typu peelingi maja glownie te zalete,ze nie podrazniaja obszarow naczynkowych i dzialaja delikatnie -nie maja zadania leczniczego a jedynie profilaktyke czyli peeling nie zaszkodzi jezeli uzyjesz go tym konkretnym miejscu.

Mam nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
Witam kupiłam Effaclar K, jednak idą wakacje i podobno nie można wtedy wystawiać buziuchny na słońce... Jednak jeśli smarowałabym się sumiennie Avenką +50,przy tym spędzała czas na plaży, to czy może mnie dopaść przebarwienie?
Wiem,że lepiej na okres letni zrezygnować z kwasów, ale moja cera drastycznie się pogorszyła i brevoxyl nie daje sobie rady...

Effaclar K nie jest inwazyjnym preparatem ale mimo wszystko odstawilabym w tym okresie chyba,ze naprawde bedziesz sumiennie filtrowac sie ale...mimo wszystko nie jestem zwolenniczka laczenia kwasow z plaza
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:30   #2584
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 103
Dziwna cera

Witam Kochane Wizażanki
Zwracam się do Was z ogromną proźbą. Otóż mam 18 lat i mam cerę bardzo suchą z rozszerzonymi porami na policzkach,nosie i brodzie które są zapchane wągrami Do tego gdzieniegdzie mam popękane naczynka. Czytałam o cudownych działaniach kwasów na cerę. Do mojej nadaje się kwas BHA niestety nie za dużo mam wiedzy na ten temat. Pomożecie?
Honey822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:35   #2585
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ślicznie dzięki za odpowiedź.
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 07:25   #2586
Honey822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 103
Dot.: Dziwna cera

Nikt mi nie chce pomóc??
Honey822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:17   #2587
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tego typu peelingi maja glownie te zalete,ze nie podrazniaja obszarow naczynkowych i dzialaja delikatnie -nie maja zadania leczniczego a jedynie profilaktyke czyli peeling nie zaszkodzi jezeli uzyjesz go tym konkretnym miejscu.

Mam nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi



Już rozumiem. Dzięki.
Ja np na lato odstawiłam ten Effaclar i wszystkie kremy. Ale może można stosować jakieś preparaty, kremy w lecie do skóry trądzikowej?Znacie coś ?Stosujecie?
Ja ograniczyłam się narazie do peelingów enzymatycznych, ktore jak się dowiedziałam na wizazu moge stosowac w lecie ez filtrów aczkolwiek filtry by były mile widziane.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 12:36   #2588
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Dziwna cera

Cytat:
Napisane przez Honey822 Pokaż wiadomość
Witam Kochane Wizażanki
Zwracam się do Was z ogromną proźbą. Otóż mam 18 lat i mam cerę bardzo suchą z rozszerzonymi porami na policzkach,nosie i brodzie które są zapchane wągrami Do tego gdzieniegdzie mam popękane naczynka. Czytałam o cudownych działaniach kwasów na cerę. Do mojej nadaje się kwas BHA niestety nie za dużo mam wiedzy na ten temat. Pomożecie?

na forum jest przecież wszystko napisane więc co tu tłumaczyć ??? Jedyne czego ci trzeba to cierpliwośc do czytania bo jest co

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Już rozumiem. Dzięki.
Ja np na lato odstawiłam ten Effaclar i wszystkie kremy. Ale może można stosować jakieś preparaty, kremy w lecie do skóry trądzikowej?Znacie coś ?Stosujecie?
Ja ograniczyłam się narazie do peelingów enzymatycznych, ktore jak się dowiedziałam na wizazu moge stosowac w lecie ez filtrów aczkolwiek filtry by były mile widziane.

hmm np specyfiki z kwasem migdałowym lub PHA

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
Witam kupiłam Effaclar K, jednak idą wakacje i podobno nie można wtedy wystawiać buziuchny na słońce... Jednak jeśli smarowałabym się sumiennie Avenką +50,przy tym spędzała czas na plaży, to czy może mnie dopaść przebarwienie?
Wiem,że lepiej na okres letni zrezygnować z kwasów, ale moja cera drastycznie się pogorszyła i brevoxyl nie daje sobie rady...

a musisz koniecznie się opalać? SŁONCE to "WRÓG" za jakiś czas pewnie to zrozumiesz.. ja zrozumiałem po roku jak wróciłem z TUNEZJI, gdzie bez filtrów chodziłem
__________________

Edytowane przez koko19891
Czas edycji: 2009-06-25 o 12:39
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 14:41   #2589
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Dziwna cera

Witam, czy ten krem do stóp można stosować latem??
Pod spodem jest skład (stosowalabym tylko na piety

http://serwisy.gazeta.pl/rowenta/51,...6178.html?i=21
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 17:23   #2590
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Dziwna cera

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość


hmm np specyfiki z kwasem migdałowym lub PHA



AHA.dzieki.A wy cos stosujecie latem z tych prepaatow z kwasem migdałowymlub PHA lub czyms innym czy odstawiacie jak ja to zrobiłam wszytsko na lato??

Czy na lato nadaję się ten produkt :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19952 ??. Stosowałabym go w lecie np po opalaniu aby twarz nawilżyc.
OCZywiscie bede starała sie nakładac filtr na lao pod makijarz(przebarwienai, tradzik, naczynka;/).

Edytowane przez majaki
Czas edycji: 2009-06-27 o 17:28
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 09:07   #2591
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

juz mi sie wszystko miesza...znów ja pomarudze i poprosze was zebyscie mi doradziły..stosuje juz wszystko co wczesniej napisałam:rano:1.żel atopra do skóry atopowej(bowiem suchą mam skórę)/2.serum flavoC15EF3.filtr avene+50 /wieczór:1.maseczka aspirynowa2 razy w tyg./2.myje twarz tym samym żelem co rano atopra/3.krem physiogel
I teraz mam problem otóz dziewczyny nie były pewne czy ta atopra na wieczór to dobry pomysł ja sama sie nad tym zastanawiam ,bo czuje że ona wogóle nie zmywa mi filtruco byście mi proponowały.mam cere suchą,z obrzydliwymi blackheadami(czytaj wągry)na nosie i brodzie( i mam wrazenie ze satły sie ostatnio bardziej widoczne) i przebarwieniami.Ja zastanawiam sie nad płynme micelarnym rosalic lrp bo były tu bardzo dobre recenzje,ale ta cena a mój portfel juz ledwo zipie..alternatywaby lby płyn miceralny samorobiony,bo tu widziałam gdzies przepis,ale bojem sie go zrobic nie wiem co z czym ale bylby pewnie tanszy o niebo..i do tego zatanawiam sie czy nie bedzie tanszy tonik z bha z bu zamiast maseczki aspirynowej?i mam pytanie czy to nie gryzie sie z reszta?czy ten tonik lepiej działa niz maseczka aspirynowa?bo mam wstretne blackheadyprosze prosze nie ignorujcie mnie,czytam znow te wszystkie wątki,ale miesza mi sie i nie mam az tyle czasu...lecem..z góry śliczne dZieki drogie wizażanki
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 12:33   #2592
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Koko19891 wolałabym mieć lekką opaleniznę,nie straszyć wiecznie bladym cielskiem... :P i tak nie chodzę do solariów,ale wieczne smarowanie się samoopalaczami męczy...
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:12   #2593
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ok, teraz ja
Kwaszę się od ponad 2 lat, od 2 lat stosuje też filtry, dawniej Iwostin Solcerin emulsja 40, potem 50, a teraz Lirene 50.
Kwasiłam się Acne Derm, Tonikiem z BU (nie pamiętam czy 2%BHa, czy 10%BHA+AHA), Lysanel Activ, stosowałam serum Lemon, serum z wit C z silikonem i bez (nie pamiętam, które lepsze), Kwas migdałowy od stycznia (10-15%) ale wszytko NA NIC
Po prostu stosuje wszytko chaotycznie, albo walę na twarz co papdnie, albo zapominam, więc pora na usystematyzowanie. Mam taki plan:
Rano
twarz myję wodą i żelem do higieny intymnej
Serum z wit C bez silikonów + Lirene 50 (bo lirene juz ma silikony)
Po powrocie z pracy
Zmywam twarz żelem do higieny intymnej
przecieram Tonikiem 2% z BHA
po pół godzinie smaruję tłuściochem (kremem sutkowym, maścią z wit A, albo jakaś Ziają)
Wieczorem
zmywam tważ żelem do higieny intymnej (za sużo mycia, ale co zrobić)
nakładam Acne Derm, Lemon, Lysanel Actiw (znaczy się taka kolejność dzi, raz Acne, na drugi Lemon itd)
Raz na 2 tygodnie (co ok 10-14 dni) Migdałek 15% lub Salicyl (pierwszy raz), a po nim natłuszczaniue 3 noce pod rząd i powrót do schematu
MOJA SKÓRA mam 25 lat, mega zmarche na czole z marszczenia, pełno czarnych kropek na nosie, który namiętnie wyciskam, plamki po pryszczach i około 1-2 gule miesięcznie, które też wyciskam, a potem smaruję Tormentiolem i pastą cynkową, potem zdrapuje. Z wrażliwością bywa różnie, migdał 15% mogę zostawić na noc, bo już mnie nie szczypie, ale czasem jak umyję twarz wodą to mam buraka na policzkach.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 05:59   #2594
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Aliś, specjalistką nie jestem, ale powiedzieć mogę, że strasznie dużo tu kwaszenia. Osobiście wolę stosować jeden, a regularnie, jak poznam je wszystkie to opracuję bombową kombinację
Są aż dwa produkty z BHA, ale tonik nałożony po pracy chyba nie ma czasu zadziałać.
Pewnie najlepiej będzie włączyć retinoid, ale na tym się w ogóle nie znam, zostawiam sprawę specjalistkom

Ja mam techniczne pytanko dotyczące stosowania filtrów. Kwaszę się od lutego, ale ponieważ byłam uziemiona w domu, filtrowałam się tylko jak wychodziłam dwa razy w tygodniu na trzy godziny. Teraz będę wychodziła częściej i na dłużej, dotychczas filtrowałam się tuż przed wyjściem i zmywałam Lirenkę 50+ oraz Dream Matte Powder tuż po przyjściu. Ale teraz słońce razi jak opętane od samego rana do wieczora! Stosuję serum oczyszczające 0,75% LHA, ale jeszcze niedawno używałam toniku 2% BHA.
Jak robicie? Wytrzymujecie z filtrem i tapetką 12 godzin, nawet jak jesteście w domu czy zmywacie wszystko po powrocie z dworu i zasłaniacie zasłony ?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 06:59   #2595
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Aliś, specjalistką nie jestem, ale powiedzieć mogę, że strasznie dużo tu kwaszenia. Są aż dwa produkty z BHA, ale tonik nałożony po pracy chyba nie ma czasu zadziałać.
Jak robicie? Wytrzymujecie z filtrem i tapetką 12 godzin, nawet jak jesteście w domu czy zmywacie wszystko po powrocie z dworu i zasłaniacie zasłony ?
No bo ja się nie mogę zdecydowac na 1 produkt. Mam napoczęty Lysanel i na wykończeniu Acne Derm. Nie wiem co kupić kolejne, dlatego najpierw chcę sobie ułozyć plan, a potem zrobic zakupy. Fajną mam skórę świeżo po migdale, dopóki nie zacznie się łuszczyć, pomimo, że jest napieta i ciągnie. Chciałabym wprowadzic jakiś tonik do regularnego lekkiego złuszczania i pozbycia się wągrów pomiędzy pelingami kwasowymi i pomyślałam o tym 2% BHA z BU. Wydaj mi się, że tonik nałożony po pracy na 2-3h powinien zadziałać Zastanawaiam się też nad zmianą migdała na salicyla, z tym, że migdalę się od stycznia, a efekty są doraźne.
Myślę, że za często myję twarz, muszę się zaopatrzyć w jakieś inne myjadło, nie wiem może jakieś hydrolaty z BU, przynajmniej do przecierania skóry rano, może by zrezygnować z wody (przynajmniej częściowo).Nie toleruję mleczek, nie używam niczego do demakijażu wszytko zmywam żelem.
A co ilości kwasów nie wydaje mi się, że dużo, ale po rezulatatach moich działań, a raczej ich braku to juz nie wiem. Powiedzmy w poniedziałek, Lysanel, wtorek serum lemon by nawilżyć, środa AD, czwartek Lysanel, piątek Serum Lemon itd, może lepiej dołóżyć czwart składnik, jakiś nawilżacz, oprócz Lemona? Nie mam pojęcia, czytam i czytam i dalej jestem zielona. Zastanawiam sie też nad zakupieniem jakiegos olejku do nawilżąnia, po prostu czuję, że musze tyle rzeczy nabyć, bo im więcej czytam, tym więcej wydaje mi się potrzebne, ale nawet nie wiem kiedy mogłabym tego używać, zabraknie dnia I jeszcze chciałabym peeling z Bromelaina kupić, na te skórki pokwasowe.

Odnośnie zapytania o ciapanie filtrem po powrocie z pracy. Jakoś tak ostanio mam, że staram się nie malowac podkładem, tylko minerałek EDM jako korektor i na nos Colorstay, bo go mam czerwony, ale i tak musze wszytko zmyć, cały róż, cienie itd, potem albo się smaruję jakimś nawilżaczem i filtrem, albo siadam przed kompem z zasłoniętym oknem. Dla mnie Lirene jest jak lekki toner, wygładza, lekko bieli ale i wyrównuje koloryt.

-------
dopiseuję:
Chyba jednak za dużo kwasów. Najbardziej zależy mi na pozbyciu się masy czarnych kropek, zwęźeniu porów i pozyciu krostek i zapobieganiu gulom, potem przebarwień. Nie mam chyba naczynkowej cery, zawsze byłam blada, nie czerwienie się z ciepła czy przy stresu. Dopiero bardzo mocny mróz wywołuje u mnie zaróżowienie, ale nie wiem czy ostatnio coś się nie zmieniło, bo jak umyję buzię, chłodną wodą, to mam na niej czerwone plany. Natomiast najlepszą cerę mam (jednolitą) jak ją pożądnie nasmaruję np. na noc Kremem Sutkowym z Rossmana (o ile tego piękna nie szpecą jakieś prychole co bywa baaardzo rzadko). Namieszałam, ale naprawdę nie mam pojęcia jak to poskładać.
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-07-01 o 08:11
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 08:23   #2596
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dopiero zaczynam ,jestem w tym kompletnie zielona . Mam wrażliwą cere,troche wyprysków ale tylko na czole (jeszcze okres dojrzewania) ,w zime mam zawsze odmrożenia ,szorstką cere itd. ale używałam wtedy kremu nawilżającego o przedłużonym działaniu do skóry odwodnionej iwostin .
Ostatnio Zaczęłam przecierac twarz sokiem z cytryny z wodą żeby 'wybielić' twarz , ale nie stosowałam wtedy żadnych filtrów Kupiłam emulsję babydream SPF 50 z rossmana ,tak na początek i teraz nie wiem jak się nią posługiwać ,czy codziennie po kilka razy ,czy tylko jak wychodzę na powietrze czy jak? I czy takie częste stosowanie filtrów nie niszczy cery? BO czytałam ,że ma się widoczną warstwę na twarzy ,podobnie jak przy użyciu podkładu? Czy wręcz przeciwnie -działa odżywczo ? i czy mozna pielęgnowac cere w rtaki sposob niezaleznie od wieku?
__________________



Edytowane przez Nancy_Franciss
Czas edycji: 2009-07-01 o 08:29
Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 08:39   #2597
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie cce się narzucaćale zalezaloby mi na waszej opinii a sama juz nie wiem choc czytam i czytam..wpadl mi jeszcze pomysł bo gdies tu wyczytałam o olejku myjącym z BU tyle ze nie wiem czy to nie bedzie sie gryzło..tylko nie ignorujcie mniezmykam..
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 10:12   #2598
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam ,jestem w tym kompletnie zielona . Mam wrażliwą cere,troche wyprysków ale tylko na czole (jeszcze okres dojrzewania) ,w zime mam zawsze odmrożenia ,szorstką cere itd. ale używałam wtedy kremu nawilżającego o przedłużonym działaniu do skóry odwodnionej iwostin .
Ostatnio Zaczęłam przecierac twarz sokiem z cytryny z wodą żeby 'wybielić' twarz , ale nie stosowałam wtedy żadnych filtrów Kupiłam emulsję babydream SPF 50 z rossmana ,tak na początek i teraz nie wiem jak się nią posługiwać ,czy codziennie po kilka razy ,czy tylko jak wychodzę na powietrze czy jak? I czy takie częste stosowanie filtrów nie niszczy cery? BO czytałam ,że ma się widoczną warstwę na twarzy ,podobnie jak przy użyciu podkładu? Czy wręcz przeciwnie -działa odżywczo ? i czy mozna pielęgnowac cere w rtaki sposob niezaleznie od wieku?
Filtr to nie ładny sweterek albo dopasowane spodnie, tylko brzydka i ogromna kurtka przeciwdeszczowa, która ochrania cię przed deszczem, kiedy wszyscy naokoło mają parasole i nie widzą, że im nogi zamokły
Filtry bywają tłuste, bielą, lepią się, mogą zapychać i są przyczyną wielu trosk, ale nic tak nie potrafi ochronić nas przed parzącym promieniowaniem UVB i niewidocznym zabójcą UVA jak one. To jest inwestycja w przyszłość, a jeśli zdecydujesz się kwasić, to wręcz obowiązek. Koniec wykładu
Filtr wybrałaś dobry, fotostabilny, ale nie napisałaś dlaczego chcesz się wybielić. Przebarwienia, plamy po pryszczach?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 12:13   #2599
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

PO prostu podoba mi się idealnie jasna cera ,nie mam żadnych przebarwień itd .
Czy trzeba zawsze nakładać taką dużą warstwę tego kremu żeby chronił?Bo trochę niekomfortowo w taki upał miec tyle na twarzy ;P
ps aha i jak robie ten tonik z cytryny to musze po tym nałożyć filtr ,czy przed i na to cytryna ? BO teraz już nie wiem ;P
__________________



Edytowane przez Nancy_Franciss
Czas edycji: 2009-07-01 o 12:15
Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 13:57   #2600
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Od rana siedzę i czytam wątki i dosżłam do wniosku, że jednak za duzo kwasu. Cierpie teraz nadeficyt pieniędzy, ale chcę zamówić z BU:
- Serum Lemon z Tamanu - juz nie będę potrzebowała oleju, a Serum Lemon ma 2% BHA, będę je stosować na noc zamiast toniku z BHA. Mam nadziję, że kwas w tym serum zadziałą tak jak w toniku, a dodatkowo skóra będzie nawilżona.
- serum antyoksydacyjne z wit C (zastanawiam się na wersją, bo miałam obie, ale nie pamiętam, która lepsza Mam już filtr z silikonami, więc chyba wezmę serum bes silikonu, by nie zapchac skóry)
- peeling z bromelaina z BU, by pozbywać sie tych skórek, po kwasie
Mam jeszcze jedno pytanie, czy warto brać się teraz za kawszenie peelingiem z BHA, o ktrego wpływie na wągry sporo się naczytałam, a sąmoja zmorą? Czy lepiej dokończyć mój migdał (mam na jakies 4 użycia, czyli około 2 miesiące) zamiast mieszać? Skoro juz BHA będę miała w Lemonie?
Filtr Lirene 50 stosuję zawsze rano i gdy wychodze po południu, choćby na kawke na taras - czyli praktycznie stale.
Plan mam taki:
RANO:
- mycie czymś łagodnym, może Ziają Calma, albo Oliwkową, ewentualnie przetarcie tylko tonikiem Garniera (póki mam), musze poszukać jakiegos tańszego micela, bo jeszcze w życiu nie stosowałam
- serum z wit.C
- Lirene 50
Po poludniu:
- demakijaż lekki żelem
- jak wrazam z pracy zmywam makijaż, ale potem często ide na spacer i znów mi się buzia zakurzy, tak, że muszę ja myć wieczorem. Albo nakładam coś nawilżającego (Ziaja Calma, Oliwkowa, Alantan w zależności od wysuszu, czasem zmieszane z żelem hialuronowym z Mazideł) plus na prychole Lysnale punkotowo albo Tormentiol z pastą cynkową i chodzę jak biedronka, ale to też muszę zmyć przed snem
Wieczorem:
- mycie czymś łagodnym, może Ziają Calma, albo Oliwkową, albo nabytym w końcu micelem
- na przemian (dopóki czegoś nie wykończę, a chyba będzie to Lysanel, bo po nim mam rano zaczerieniną twarz, a po AD jaby ukojoną) AD, Lemon, Lysanel, Tłuścioch (Maść z wit A lub Krem Sutkowy). Potem postaram się trwać przy AD, Lemonie i Nawilżaniu jako regularna pielęgnacja

Co dwa tygodnie kwas migdałowy, po którym łuszczę sie prawie tydzień.
Po kwasie, przez kilka dni (4-5) nie kładę po powrocie z pracy i wieczorem nic inwazyjnego, tylko smaruje się Sutkowym albo Z wit.A (chciałabym wypróbowac coś innego, ale w przystepnej cenie, może AA Help nawilżajacy?). Rano po takim kwasie by nie wygladać jak opierzona kostaka smalcu smaruje się jakimś kremem dającym sie pokazać wśród ludzi i nie nakładam podkładu tylko jako korektor + róż.
Prosze o porade Nie moge wchodzić na kolejne watki samorobionych produktów itp bo zgłupieję
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:03   #2601
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Teraz o wiele lepiej
-zastanowiłabym się jeszcze nad Lysanelem, bo to hardcore w tubce, mamy lato, jeszcze chodzisz na migdała, jesteś pewna, że nie masz żadnych skłonności do naczynek? Moim zdaniem migdał wystarczy, AHA to AHA. Ale skoro go juz kupiłaś to używaj, ale rzadziej. Acne Derm i Serum Lemon przede wszystkim.
-dobre opinie ma Physiogel, Humektan (ale może byc za ostry po peelingu), a niektórzy potrafią nawet stosować Rossmanowski Calendula Creme na dzień!
-koniecznie zamów hydrolat, taki fajny bajer, tani, pachnący, poprawia humor, a nawet potrafi nawilżyć, ukoić, wzmocnić naczynka! Na stronie BU jest nawet tabelka pt. "który hydrolat będzie dobry dla mnie?", wybierz wedle cery i nosa.
-a przede wszystkim, wprowadzaj to wszystko stopniowo, wstępne oczyszczanie po każdym z kwasów może trwać nawet miesiąc

Więc notesik w dłoń i kwas na twarz
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:15   #2602
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

aliś- wygląda to bardzo profesjonalnie tylko pilnuj czy coś nie zapycha ani nie podrażnia , a Lysanel to jest niezły killer choć cudów nie ma się co spodziewać
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:32   #2603
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

okej to już się nie narzucam jeśli nie chcecie mi pomóc..pobłąkam się może sama coś wymyśle.
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:58   #2604
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
okej to już się nie narzucam jeśli nie chcecie mi pomóc..pobłąkam się może sama coś wymyśle.

ja bym chętnie pomógł, ale nie znam tych specyfików poczekaj troszkę
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:25   #2605
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość

juz mi sie wszystko miesza...znów ja pomarudze i poprosze was zebyscie mi doradziły..stosuje juz wszystko co wczesniej napisałam

:rano:1.żel atopra do skóry atopowej(bowiem suchą mam skórę)/

2.serum flavoC15EF

3.filtr avene+50

/wieczór:
1.maseczka aspirynowa2 razy w tyg.

/2.myje twarz tym samym żelem co rano atopra/

3.krem physiogel


I teraz mam problem otóz dziewczyny nie były pewne czy ta atopra na wieczór to dobry pomysł ja sama sie nad tym zastanawiam ,bo czuje że ona wogóle nie zmywa mi filtruco byście mi proponowały.mam cere suchą,z obrzydliwymi blackheadami(czytaj wągry)na nosie i brodzie( i mam wrazenie ze satły sie ostatnio bardziej widoczne) i przebarwieniami.Ja zastanawiam sie nad płynme micelarnym rosalic lrp bo były tu bardzo dobre recenzje,ale ta cena a mój portfel juz ledwo zipie..alternatywaby lby płyn miceralny samorobiony,bo tu widziałam gdzies przepis,ale bojem sie go zrobic nie wiem co z czym ale bylby pewnie tanszy o niebo..i do tego zatanawiam sie czy nie bedzie tanszy tonik z bha z bu zamiast maseczki aspirynowej?i mam pytanie czy to nie gryzie sie z reszta?czy ten tonik lepiej działa niz maseczka aspirynowa?bo mam wstretne blackheadyprosze prosze nie ignorujcie mnie,czytam znow te wszystkie wątki,ale miesza mi sie i nie mam az tyle czasu...lecem..z góry śliczne dZieki drogie wizażanki
Przede wszystkim zaczne od tego,ze bardzo chaotycznie piszesz -zle sie czyta ale postaram sie ogarnac to,co opisalas

Jezeli Atopra Ci nie sluzy to tymbardziej zmien zel mozesz sprobowac Ziaji Pro zel normalizujacy-spora objetosc i dobra cena lub Lirene
badz moze cos z oferty Babydream Rossmanna?
Olejki myjace z BU sa niezle choc mnie do konca nie przekonuja ale glownie dlatego,ze u mnie mimo wszystko inaczej dziala kwestia demakijazu-musi byc dwufaza +mleczko a dopiero reszta na koniec

Rosaliac LRP jest niezly ale jak chcesz wydac mniej to moze zakupy na ZSK?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?255,wod...wrazliwej-50ml.

i tutaj zamiast maseczki aspirynowej polecilam serum oczyszczajace
choc tonik BHA z BU tez bedzie lepszym rozwiazaniem


To tak w skrocie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:52   #2606
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Smile Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kłaniam się JESTEŚCiE WIELCYa już miałam focha strzelić bo myślałam ze to jakiś spisek zaskórników i całego świata.Okej myślem myślem..bo mi dziś coś niemiłego wyskoczyło na twarzy i nie wiem czy to od jakiegoś kosmetyku a dużo ich ostatnio wprowadziłam narazie odkładam serum bo słyszałam że jest komodogenne,boje sie ze to może być od filtraale tez moj zel g....o czyli nijak zmywa filtr z twarzy moze od tego widac mi te zaskórniki bardziej i zrobiły mi się dwie czerwone kropy(musze dodac ze ten dziad-żel ma SLS)a musze dodac ze uzywam filtry od jakiegoś czasu(tzn ponad2tyg.) i było ładnie,oj tfu ładnie z moją cerą.dlatego ide za twoja radą droga Hexanno i już sie zastanawiam co wybrać do myciajeszcze raz dzieki Hexanno,bo myślałam ze mnie pryszczem i zaskórnikiem szybciej obrośnie niż ktoś cosik napisze
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 06:32   #2607
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Teraz o wiele lepiej
-zastanowiłabym się jeszcze nad Lysanelem, bo to hardcore w tubce, mamy lato, jeszcze chodzisz na migdała, jesteś pewna, że nie masz żadnych skłonności do naczynek? Moim zdaniem migdał wystarczy, AHA to AHA. Ale skoro go juz kupiłaś to używaj, ale rzadziej. Acne Derm i Serum Lemon przede wszystkim.
-dobre opinie ma Physiogel, Humektan (ale może byc za ostry po peelingu), a niektórzy potrafią nawet stosować Rossmanowski Calendula Creme na dzień!
-koniecznie zamów hydrolat, taki fajny bajer, tani, pachnący, poprawia humor, a nawet potrafi nawilżyć, ukoić, wzmocnić naczynka! Na stronie BU jest nawet tabelka pt. "który hydrolat będzie dobry dla mnie?", wybierz wedle cery i nosa.
-a przede wszystkim, wprowadzaj to wszystko stopniowo, wstępne oczyszczanie po każdym z kwasów może trwać nawet miesiąc
Więc notesik w dłoń i kwas na twarz
No właśnie, chyba ten Lysanel będę stosowac rzadziej, może na problemowe miejsca, albo punktowo, aby zużyć. Jest ostry twarz po nim szczypie, a i efektów nie widzę, poza tym, że zasusza pryszcze, ale podrażnia. Wyluzuję z nim. Migdała robię sama, ale jakoś fajnie na mnie działa, 15% szczypie troszke, tylko do czasu aż wyschnie na buzi, poczekam tylko z kolejnym aż do całkowitego pozbycia się aktualnych suchych skórek. Zrezygnuję z peelingów BHA do jesieni, przynajmniej nie bedę musiała składać zamówienia w dwóch źródłach
W Physiogelu obawiam się zapchania, on ma chyba te Caprylic...coś tam. Humektan miałam, moja skóra go piła jak wodę, ale używałam go jak miałam wysyp i teraz się boję, choć pewnie to nie przez niego (dlaczego za ostry po peelingu).
O tym Rosmmanowskim coś czytałam nie wiem może się skuszę, ja nie musze mieć matu, Lirene ostatnio nie matowię
Hydrolat to taki zastepczy tonik? Nie używałam regularnie toników, wlaściwie ostatnio tylko Garniera różanego od czasu do czasu, ale może warto, by uspokoic twarz po umyciu? Czy lepiej jednak zainwestowac w jakieś micelarne myjadło? (tylko z KWC wynika, że najlepsze Micele kosztują około 50 zł, to chyba jenak skusze się na tańszy żel + Hydrolat)
Dziękuję bardzo

------
Złożyłam zamówienie na BU, kupiłam Serum antyoksydacyjne z silikonami (najwyżej dodam mniej), oraz olej z Kocanki (bedę stosowała na przemian rano, mam nadziję, że ten olej nada się na dzien zamiast kremu, bo łagodzi podraznienia i goi, ewentualnie będzie na popołudnie), Serum Lemon z tamanu (będę stosowałą na przemian na noc z kwasem i nawilżaczem, np tym Olejkiem o ile sie sprawdzi), Hydrolat Oczarowy (nie mogłam się zdecydować, z Kocanki nie było na stanie), Peeling z bromelaina (do łagodnej likwidacji skórek po kwasach) i jednak ten tonik 2%BHA na przyszłość, ale nie będę go robić, mam nadziję, że może postać dłużej zanim go ukręcę. I 100zł nie moje
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-07-02 o 09:22
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 12:45   #2608
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To może i ja poddam ocenie swoją marną pielęgnację. Mam cerę suchą, wrażliwą, naczynkową z dużą skłonnością do rumienia. Mnóstwo, mnóstwo piegów (błędy młodości) Do tego nerwica naczyń zdiagnozowana przez dermatologa
Jeśli chodzi o pielęgnację to nie ma tego dużo
Rano:
mycie zwykłą wodą (wcześniej używałam Rosaliaca ale się skończył a kryzys w portfelu)
filtr Lirene 50 (ale dopiero od niedawna przepisowa ilość - wpadłam na jakiś wątek filtromaniaczek i zakupiłam strzykawkę)
Do tej pory całość przysypywałam pudrem sypkim ale doczytałam, że zawiera talc i mikę więc raczej pójdzie w odstawkę
Popołudnie:
zmycie mleczkiem Garniera przeciw ściąganiu się skóry i na to filtr
Wieczór:
zmycie w/w mleczkiem, tonik Dermedic AngioExpert, krem Soraya Maxima - nawilżający krem zmniejszający rumień.
Raz na jakiś czas robię maseczkę peel-of z Rival de Loop
I to byłoby na tyle. Dodam, że wcześniej pod filtr i na wieczór kładłam Rilastil - krem do naczynkowej, ale ponieważ ma wyciąg z dziurawca moja buzia stawała się coraz bardziej buraczkowa na słońcu.
Będę wdzięczna za sugestie ewentualnie za baciki, bo idealnie raczej nie jest. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że dopiero co zaczęłam podczytywać.
A i na koniec pytanko, bo piszecie dużo o kwasach (a do tego jeszcze nie doszłam), czy przy cerze bez wyprysków i niespodzianek też należałoby ich poużywać?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 16:59   #2609
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Kłaniam się JESTEŚCiE WIELCYa już miałam focha strzelić bo myślałam ze to jakiś spisek zaskórników i całego świata.Okej myślem myślem..bo mi dziś coś niemiłego wyskoczyło na twarzy i nie wiem czy to od jakiegoś kosmetyku a dużo ich ostatnio wprowadziłam narazie odkładam serum bo słyszałam że jest komodogenne,boje sie ze to może być od filtraale tez moj zel g....o czyli nijak zmywa filtr z twarzy moze od tego widac mi te zaskórniki bardziej i zrobiły mi się dwie czerwone kropy(musze dodac ze ten dziad-żel ma SLS)a musze dodac ze uzywam filtry od jakiegoś czasu(tzn ponad2tyg.) i było ładnie,oj tfu ładnie z moją cerą.dlatego ide za twoja radą droga Hexanno i już sie zastanawiam co wybrać do myciajeszcze raz dzieki Hexanno,bo myślałam ze mnie pryszczem i zaskórnikiem szybciej obrośnie niż ktoś cosik napisze
Przede wszystkim zalecam czytanie bo wiele juz zostalo napisane na ten temat i nie dziw sie,ze nikt nie odpisuje Poza tym sa watki redakcyjne i wyszukiwarka

Powodzenia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:11   #2610
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
To może i ja poddam ocenie swoją marną pielęgnację. Mam cerę suchą, wrażliwą, naczynkową z dużą skłonnością do rumienia. Mnóstwo, mnóstwo piegów (błędy młodości) Do tego nerwica naczyń zdiagnozowana przez dermatologa
Jeśli chodzi o pielęgnację to nie ma tego dużo
Rano:
mycie zwykłą wodą (wcześniej używałam Rosaliaca ale się skończył a kryzys w portfelu)
filtr Lirene 50 (ale dopiero od niedawna przepisowa ilość - wpadłam na jakiś wątek filtromaniaczek i zakupiłam strzykawkę)
Do tej pory całość przysypywałam pudrem sypkim ale doczytałam, że zawiera talc i mikę więc raczej pójdzie w odstawkę
Popołudnie:
zmycie mleczkiem Garniera przeciw ściąganiu się skóry i na to filtr
Wieczór:
zmycie w/w mleczkiem, tonik Dermedic AngioExpert, krem Soraya Maxima - nawilżający krem zmniejszający rumień.
Raz na jakiś czas robię maseczkę peel-of z Rival de Loop
I to byłoby na tyle. Dodam, że wcześniej pod filtr i na wieczór kładłam Rilastil - krem do naczynkowej, ale ponieważ ma wyciąg z dziurawca moja buzia stawała się coraz bardziej buraczkowa na słońcu.
Będę wdzięczna za sugestie ewentualnie za baciki, bo idealnie raczej nie jest. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że dopiero co zaczęłam podczytywać.
A i na koniec pytanko, bo piszecie dużo o kwasach (a do tego jeszcze nie doszłam), czy przy cerze bez wyprysków i niespodzianek też należałoby ich poużywać?
Nigdy niezwrocilam na to uwagi czyli jesli uzywa sie ten krem bez filtra to moga sie porobic przebarwienia?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.