kolczyk problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-26, 11:06   #1
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282

kolczyk problem


Na wstępie zaznaczę że jeżeli źle umieściłam wątek to proszę o jego przeniesienie.

Końcem października przekułam sobie pępek. No i jako tako się goił, jednak ciągle z niego coś wylatywało, początkowo limfa - tzn tak mi się wydawało, a później chyba ropa. Nie wiem, ciężko jest mi te dwie substancje rozróżnić. Kolor ma taki jasno żółty - biały, jest lepka ale nie śmierdzi. w ogóle zapachu nie ma. Kolczyk w ogóle nie bolał, ani nie było z nim większych problemów.

Wczoraj przypadkowo chłopak mi zahaczył go przez ubranie ręką, no i troszkę zabolał ale jakoś nie przywiązałam o tego większej wagi.
Dziś rano budzę się, a tu kolczyk jest zaczerwieniony, opuchnięty.
Zaraz kupiłam octenisept i popsikałam go, ale to chyba jak narazie nic nie dało.

Codziennie zawsze przemywałam go solą fizjologiczną. Kolczyk jest tytanowy i przekłuwany w studiu piercingu.

Pomóżcie co mogę jeszcze robić aby przyspieszyć gojenie?
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 19:26   #2
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: kolczyk problem

Witaj, ja przekłuwałam sobie pępek również pod koniec października, tylko że ponad 4 lata temu... Też tak miałam. Mi się rana goiła pół roku, dopóki nie zmieniłam kolczyka na drugi. Tamten z salonu odstawiłam i kupiłam ze stali chirurgicznej za coś około 20 zł. Po dwóch dniach wszystko się zagoiło, nic nie wypływało, nie było strupków totalnie nic...

A też raz miałam opuchnięte i mocno zaczerwienione gdy kumpela kupiła mi kolczyk na urodziny - tylko srebrny i to mojej skórze zaszkodziło, pojawiła się ropa i ból, opuchlizna wielkości orzecha laskowego - taka kula. Wyciągnęłam go i smarowałam trybiotykiem, cepanem też. Przemywałam wodą utlenioną i mydłem protex 1 oraz szare mydło - na pewno pomoże! Często ludzie się śmieją i nie doceniają takiego dobrego mydła a potrafi zagoić rany itp. Więc polecam Ci coś takiego i ewentualne zmienienie kolczyka na nowy zwykły bananek(5zł?) Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:08   #3
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: kolczyk problem

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
Na wstępie zaznaczę że jeżeli źle umieściłam wątek to proszę o jego przeniesienie.

Końcem października przekułam sobie pępek. No i jako tako się goił, jednak ciągle z niego coś wylatywało, początkowo limfa - tzn tak mi się wydawało, a później chyba ropa. Nie wiem, ciężko jest mi te dwie substancje rozróżnić. Kolor ma taki jasno żółty - biały, jest lepka ale nie śmierdzi. w ogóle zapachu nie ma. Kolczyk w ogóle nie bolał, ani nie było z nim większych problemów.

Wczoraj przypadkowo chłopak mi zahaczył go przez ubranie ręką, no i troszkę zabolał ale jakoś nie przywiązałam o tego większej wagi.
Dziś rano budzę się, a tu kolczyk jest zaczerwieniony, opuchnięty.
Zaraz kupiłam octenisept i popsikałam go, ale to chyba jak narazie nic nie dało.

Codziennie zawsze przemywałam go solą fizjologiczną. Kolczyk jest tytanowy i przekłuwany w studiu piercingu.

Pomóżcie co mogę jeszcze robić aby przyspieszyć gojenie?
Udaj się może do dermatologa i to czym prędzej. Takie blizny są niebezpieczne, zwłaszcza jak zaczynają ropieć.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:19   #4
xsxsxsxs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: kolczyk problem

Moze faktycznie zmień kolczyk na inny niż tytanowy i smaruj trybiotykiem
xsxsxsxs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:18   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: kolczyk problem

najlepiej to wroc do salonu o porade! powinni wymienic Ci kolczyk za darmo...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 07:38   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: kolczyk problem

Dziewczyny, nie wpadajcie na pomysl, zeby to dezynfekowac woda utleniona, ona tylko utrudnia gojenie sie rany, na skore wokol rany owszem, ale bezposrednio na rane nigdy. Woda utleniona zostala wycofana jako srodek uzywany do oczyszczania zranionych miejsc. Polecam za to stosowanie octeniseptu do blon sluzowych i ran, przemywac sola fizjologiczna i smarowac tribiotykiem, w razie potrzeby nie gonic do dermatologow tylko do zwyklego lekarza rodzinnego po inna masc z antybiotykiem
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 11:23   #7
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: kolczyk problem

od 5 dni psikam octeniseptem. Muszę przyznać ze ropy jest znacznie mniej ale jest. dolna dziurka wygląda idealnie ale górna jest zaczerwieniona. dlaczego? czy moze miec na to wplyw to, ze spię na brzuchu?
a i opuchlizna zeszla juz calkowicie
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.