Czy skora moze stac sie wrazliwa??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-18, 23:23   #1
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307

Czy skora moze stac sie wrazliwa???


Ratunku! Nie wiem co sie dzieje z moja skora od kilku dni wiele preparatow ktorych uzywalem od dawna po prostu mnie pieka! Zaczerwienienia duzego nie ma, ale tak czy owak jest to niepokojace. Mam te objawy np po toniku i kremach na dzien i na noc z serii matujacej Clarinsa albo uniwersalnym kremie nawilzajacy Tolpy. Ostatnio skora miala troche zluszczania (dermatolog przypisala mi Differin i stosuje od jakichs 4 dni), ale to piecze nie tylko tam gdzie on jest stosowany! Jedyne zmiany, jakie ostatnio byly, to dodanie do diety herbaty z bratka oraz zmiana mydelka do mycia rak przed nakladaniem czegokolwiek. Wlasnie mi przyszlo na mysl, zeby sprawdzic sklady, jutro to chyba zrobie.
Tak czy owak - Pomocy!

Edit: przypomnialy mi sie jeszcze dwie rzeczy ktore moglyby miec cos do czynienia. W srode bylem na czyszczeniu u kosmetyczki, a w czwartek po raz pierwszy uzylem szczoteczki do twarzy (razem z mydelkiem Iod Dior'a) i po tym myciu mnie pierwszy raz zaczelo piec. Ale teraz uzylem nawilzajacego Tolpy na gorna powieke i brwi i tez mnie piecze a tam przeciez ani Differin ani kosmetyczka ani mydlo nie moglo dzialac juz nic nie rozumiem
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 08:58   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Czy skora moze stac sie wrazliwa???

skórę można uwrażliwić naruszając jej barierę ochronną. wygląda na to, ze połączenie kilku czynników drażniących (differin, oczyszczanie, mydło do mycia twarzy, szczoteczka, + moze chłodny wiatr itp) dało taki efekt. spróbuj odstawić wszystko, co może drażnić, nie używaj szczoteczki, ani mydła do twarzy. do mycia możesz zastosowqać physiogel, a do smarowania np. cos z a-dermy lub physiogel krem. nie stosuj zbyt ciepłej wody do mycia, nie opalaj się. możesz łykać olej z wiesiołka lub ogórecznika w kapsułkach. skóra powinna zregenerować barierę ochronną i wrócić do normy. (tylko na przyszłość pamiętaj, zeby nie przesadzać z agresywntm traktowaniem cery)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 09:34   #3
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: Czy skora moze stac sie wrazliwa???

Hm, no tak, mydelko juz odstawilem do czasu uregulowania cery, szczoteczke oczywiscie rowniez... Wczesniej uzywalem mydla wieczorem, rano zelu z AA meskiego (ale tez bardzo delikatny), akurat wtedy uzylem z rana mydelka i klops no i teraz zel jest caly czas. Nie opalam sie ani nic w tym stylu, nawet z domu malo wychodze. Myje sie zawsze chlodna woda.
Dzisiaj juz skora troche mniej szczypala na czolku i nosie, policzkow prawie nie czulem ale brwi znowu na sprobowanie posmarowalem Tolpa i piekloooo :/ moze to przez alkohol w skladzie? :/
Olej wyprobuje, dzieki!

Pozdrawiam
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.