Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-23, 22:34   #1
miss Sonita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 84

Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?


Bardzo prosze o obiektywne wypowiedzi na temat makijazy i stylizacji Anity i Ireneusza Folaron.Niewtajemniczonym polecam strone www.folaron.pl.
miss Sonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 22:45   #2
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Po pierwsze przyciężkie wizualnie ,po drugie estetyka rodem z lat 80tych.
Nie zagłębiłam się w to jakos mocniej ale ja maluję dopiero 3,5 roku a czegos takiego by sobie chyba na stronę nie wsadziła. Hmm...
Poza tym o pani Anicie ,że ktoś w ogóle taki istnieje dowiedziałam sie dopiero tu na wizażu...Żadne znane nazwisko... O Sergiuszu Osmańskim,Goni Wielosze czy Julicie Jaskółce to słyszałam od zawsze czy też o T.Kocewiaku.
Ja się staram w ogóle polski strono nie przypatrywać.Wchodzę na www.vogue.co.uk i do tego poziomu całe życie bede dążyć.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 23:00   #3
miss Sonita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 84
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

O dzieki Ci Mylady !!!!Wiedzialam,ze Ty pierwsza mi odpowiesz ...Nawet nie wiem ale przeczuwalam .Z Twoich wypowiedzi wynika ,ze jestes osoba odwazna i nie boisz sie zganic promowania tandety... Nie bede sie dale wypowiadala ale fajnie ,ze nie jestem sama ...Czasem mysle ,ze niektorzy ludzie zatracaja juz realny oglad rzeczywistosci...Pozdrawi am Mylady.
miss Sonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 23:06   #4
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Mnie po prostu nie interesuje jak się robiło make-up 20 lat temu... Liczy się dla mnie profesjonalizm i wysublimowanie
Jak na to patrze to zaczynam sądzić ,że sama bym mogła chyba otworzyć szkołę... A to Polska właśnie///
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 08:04   #5
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Po pierwsze: NIE MA DOBREJ SZKOŁY MAKIJAŻU I CHARAKTERYZACJI W POLSCE!!! Wiem to z własnego doświadczenia i doświadczenia wielu ludzi wokół. W polskich szkołach uczy się przestarzałych technik, czasem właściciele szkół zachowują się, jakby swoją wiedzę (czasem niewielką) chcieli jednak zachować dla siebie. Programy w szkołach nie są dobrze skonstruowane, nie uczą tego, czego powinny. Często też używane są kosmetyki jednej firmy, a o tym, że są też inne profesjonalne kosmetyki dowiadujemy się z gazet, internetu... Oczywiście nie wszystko w tych szkołach jest złe. Są też i dobre strony, jednak tych złych jest więcej. Najgorsze,że w branży tego rodzaju szkół panuje samowolka. Nikt nie kontroluje poziomu i warunków, tego kto tam uczy. Szkoły wyrastają jak grzyby po deszczu, a gdzie miejsca pracy? Mam nadzieję,że będzie lepiej. Póki co zgadzam się,że lepiej jest wyjechać do zagranicznej szkoły(mylady21-pisałaś o tym chyba w wątku o pani Orłowskiej). Po drugie: jeśli chodzi o Państwa Folaron, to faktycznie momentami wieje stylistyką lat 80-tych, ale można znaleźć też ciekawe prace. Na pewno nie są to prace genialne, jednak tak sobie myślę i tak mi się wydaje, że Ci ludzie to, co robią, robią z pasją. To mimo wszystko jest ważne, bo wpływa też na poziom nauczania.
Po trzecie: rozgadałam się i to pewnie częściowo nie na temat, za co przepraszam, ale wkurza mnie, że panuje taka samowolka i ludzie wyrzucają pieniądze w błoto, a co jeszcze ważniejsze tracą czas!
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 11:30   #6
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Zgadzam się w 100%.W tym kraju trzyma mnie tylko i wyłącznie miłość,bo gdyby nie to,juz by mnie nie było
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 12:13   #7
Kasia@
Raczkowanie
 
Avatar Kasia@
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 74
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Hm.... Troszkę mnie dziewczyny przeraziłyście. Jestem w trakcie wybierania szkoły wizażu. Wybrałam 3 spośród mnóstwa... Nadal się zastanawiam, bo nie chcę zostać oszukana. Tak naprawdę zależy mi najbardziej na tym, aby jak najwięcej się nauczyć, i na dobrych kosmetykach, a nie na pracy. Na to przyjdzie czas. Po prostu robienie makijażu i wydobywanie piękna bardzo mi się podoba
Po Waszych postach wywnioskowałam, że obie jesteście "w temacie" czy zatem możecie mi powiedzieć jakie szkoły kończyłyście?
Pozdrawiam
__________________
A lot like love...
Kasia@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-24, 13:40   #8
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Oczywiście, że mogę powiedzieć. Nie jest to tajemnica. Kończyłam "Studio Sztuki" w Warszawie, z którego jestem trochę zadowolona, trochę nie. Myślę,że tak jest z każdego rodzaju szkołą. Było kilka minusów, ale były oczywiście też plusy - kilku wspaniałych wykładowców, którzy "zmuszali" do wysilenia naszej wyobraźni, żeby stworzyć cos fajnego. Duży plus daję za to,że ta szkoła nauczyła mnie dokładności, dbałości o każdy szczegół i czystość swojej pracy. To naprawdę ważne (a wiem, ze niestety w innych szkołach różnie z tą starannością jest). Jeśli chodzi o minusy, to głównie sprawa takiego "zacofania" jeśli chodzi o materiały i trochę program. Kończyłam kierunek charakteryzacji, nie wizażu, więc na temat wizażu się nie wypowiem. Myślę,że jest to obiektywna ocena i tak naprawdę nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. myślę, że jeśli o wizaż, to chyba nie jest aż tak źle. Gorzej z sama charakteryzacją. A co najważniejsze, bardzo dużo zalezy od osoby, która się uczy i od jej zaangażowania - w szkole poznasz podstawy, a reszta to praktyka, praktyka... Nie chciałam nikogo przerazić. Jeśli wizaż jest Twoją pasją, to na pewno będziesz to robić, bez względu na to, jaką szkołę wybierzesz. Powodzenia.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 15:11   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Zgadzam sie z joaska ,niestey.
polskie szkoly leza i kwicza.
skonczylam oslawiona szkole s.p. Dziewulskiej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 16:22   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

jak dla mnie umiejetnosci sie licza na 1miejscu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 16:27   #11
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Zrobił się z tego wątek o szkołach i zdaje się, że się do tego przyczyniłam Przepraszam założycielkę wątku Dziewczyny piszcie o Waszych wrażeniach na temat prac państwa Folaron. Ja jeszcze raz powtarzam, że wydaje mi się, że są to ludzie z pasją, mimo tego, że nie wszystkie ich prace robią na mnie dobre wrażenie Pozdrawiam
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-24, 18:31   #12
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Wszystkie te szkoły uczą robić makijażu "uklepanego" i wręcz "uklejonego".
Ja sama musiałam opracować technikę b.lekkiego makijażu na dzień - bo tak się to robi na zachodzie.Zresztą teraz - przy tak rozwinietej grafice komputerowej nie ma potrzeby robienia tapety do zdjęć.
Tapetuje się juz tylko do filmu - i tez juz niedługo, bo wchodzi airbrush.
100 razy słyszałam od klientek zdanie " kiedyś wizażystka zrobiła mi tapetę" Bardzo jest się potem tego narowu ze szkoły pozbyć.Bardzo
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 07:35   #13
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

Zgadzam się z Mylady21. Faktycznie najczęściej uczą w szkołach nakładania tony podkładu,wklepania go w twarz do granic możliwości, żeby wszystko zakryć. Zakrywa się w ten sposób nawet to, czego nie trzeba Widać to też w wielu pracach p.Folaron. Czasem aż kipi od nadmiaru kosmetyków, co często psuje dość ciekawy pomysł. Jeszcze w charakteryzacji lub makijażach bardziej artystycznych może to przejść (choć też nie bardzo - tv wysokiej rozdzielczości), ale ogromna sztuką jest zrobic naturalny makijaż.
Jeśli chodzi o airbrush, to oczywiście poza naszym krajem stosowany od lat, u nas dopiero wkracza na rynek. Moje odczucia są takie, że do bodypaintingu jest świetny, ale jeśli chodzi o makijaż, to nic nie przebije tradycyjnej metody, czyli pędzla, rąk... Oczywiście jego ogromną zaleta jest właśnie to, że nakładamy duuuuuużo mniej kosmetyku!
Pozdrawiam

p.s.
Ależ się tu rozpisuję...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 10:26   #14
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Co sadzicie o makijazach i stylizacjach P.Anity Folaron i Jej Meza?

A może ja by faktycznie szkołe założyć .Ale sądzę,że gdybym poprosiła swoje autorytety o wykłady kosztowałoby to 100mln euro za godzinę
Dziewczyny,mój facet ma w Warszawie knajpę.Jest w trakcie spłacania kredytów.I my nie wyjedziemy.
Ale co wam szkodzi pojechać za granicę? nawet bym się chwili nie zastanawiała!
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.