typ kolostyczny, prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-18, 12:07   #1
mika281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12

typ kolostyczny, prośba o pomoc


Ja to naprawdę nie wiem jaka jestem, wydaje mi się że mam coś z zimy, i z lata i z jesieni, zawsze coś się nie zgadza. w ogóle jestem dziwnym typem, w którym wszystko sie wyklucza. W dzieciństwie byłam blondynką o jasnej cerze z widocznymi żyłkami, i bardzo jasną oprawą oczu. Z wiekiem włosy zaczęły ciemnieć, aż stały się ciemnobrązowe, prawie czarne, cera jest blada, trochę ziemista, oczy często podkrążone, ciemnobrązowe z grafitową obwódką wokół tęczówki, bardzo blada oprawa oczu, rzęs praktycznie nie widać i bez henny i makijażu wygladam okropnie, piegów raczej nie mam, trochę wyskakuje na nosie po opalaniu na słońcu, raczej mam ciemnobrązowe pieprzyki, opalam się łatwo, na początku trochę na czerwono, ale potem zaraz na ładny brąz, jak się rumienię to raczej na czerwono, usta mam o dosyć intensywnej barwie, często są przekrwione. ogólnie nie jest mi dobrze w moich naturalnych bardzo ciemnych włosach i bladej cerze, wygladam wtedy smutno, poważnie, nieciekawie i niezdrowo. najlepiej wygladam jak jestem opalona, ciągle smaruje twarz samoopalaczem, uzywam też ciepłych beżowych pudrów i podkładów. Na włosach przewaznie robię pasemka i farbuję na ładny, ciepły brąz z rudymi refleksami, dobzre mi też w ciemnoblond pasemkach. kiedy jestem opalona i włosy mam takie rozjaśnione to wygladam najlepiej. Moje oczy łądnie wygladają w fioletach i jasnych różach, usta też w jasnym transparentnym rózu, ewentualnie beżu, rzadnych czerwieni. Jeżeli chodzi o ubrania to dobrze mi w niebieskim kolorze (szczególnie jasnym), lubię też biel z czernią, ciepłe brązy, fiolet idący w kierunku śliwki, wrzos, ciemna czerwień, beż, zieleń jasna soczysta, lub khaki. Tak więc jaki w końcu jestem typ?? naturalnie wyglądam na zimę, ale nie wygladam wtedy dobrze, a jak się rozjaśnię i opalę to wtedy jest dobzre, ale wtedy wygladam na typ ciepły, więc jaka jestem, czemu nie ejst mi dobzre w moim naturalnym kolorze włosów i bladej cerze?
mika281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 13:09   #2
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

Po pierwsze jaki masz kolor białka w oczach biały/szary czy w żółtym odcieniu? Cera blada ale w jakim kolorze (nie patrz na twarz) różu/oliwki czy złotym/brzoskwiniowym? Piegi są złote, brazowe czy szare?
Mogłas napisać punktowo bo w tej rozprawce mozna sie zaplątać.
Obstawiam typ lato - zima
Która paleta kolorów najbardziej Ci odpowiada?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Jesien.jpg (3,0 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lato.jpg (3,2 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wiosna.jpg (3,8 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zima.jpg (3,9 KB, 57 załadowań)
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 07:59   #3
mika281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

1. białko oka białe
2. skóra nie wiem blada, ale raczej nie brzoskwiniowa, blado-szara
3. piegi brązowe
4. oczy ciemnobrązowe z granatową obwódką wokół tęczówki, jasna oprawa oczu, szara
5. opalam się łątwo na ciepły brąz
6.włosy ciemny brąz, bez złotych refleksów (w naturze oczywiście) bo przewaznie farbuję właśnie na ciepłe odcienie i wygladam wtedy bardzo dobrze (to opinia moja oraz ludzi z zewnątrz)
7. usta o zdecydowanej barwie, dobrze ukrwione
8. skóra cienka przezroczysta z widocznymi niebieskim żyłkami
9. raczej brak rumieńców
10 najładniej mi w zdecydowanie błękitnym, wpadającym w turkus kolorze, w mocnym fiolecie, bieli z czernią, mocnym ciepłym brązie, soczystej zieleni, jasnym ale zdecydowanym różu, beż też lubię, ale ponoć wygladam w beżu niewyraźnie, to opinia moich znajomych
mika281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 08:02   #4
mika281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

a paleta barw to chyba lato, chociaż wiosna mi sie też podoba, zima zbyt ciemna i zimna, jesień zbyt przygaszona
mika281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 08:37   #5
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

Wiec jesteś Lato W bezu ja równiez wyglądam niewyraźnie. W okreslaniu typu nie trzeba podawać koloru teczowki bo to nie ma żadnego znaczenia (źle podali pytania w wątku dot. typu kolorystycznego). Podaje sie tylko kolor bialka. A co do ciepłego odcienia farby do włosów...Moja znajoma zeby pozbyc sie mysiego połysku farbowała włosy na ciemny kasztan i każdy jej mówił że jej pasuje a nie inny - z przyzwyczajenia. Kiedy sie ode mnie dowiedziała ze jest chłodnym typem kolorystycznym postanowiła włosy zrobić w chłodnej tonacji i co? wyglada bosko!
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 10:04   #6
mika281
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

hmm... To może spróbuję brąz ale taki chłodny odcień
mika281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 10:50   #7
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: typ kolostyczny, prośba o pomoc

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 08.jpg (26,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wedding-hairstyles32.jpg (49,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wedding-hairstyles39.jpg (47,7 KB, 5 załadowań)
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.