Żel do mycia twarzy czy mleczko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-25, 21:11   #1
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid

Żel do mycia twarzy czy mleczko?


Witam. Postanowiłam zmienić sposób codziennego oczyszczania skróy twarzy. Ponieważ woda bardzo wysusza mi buzię postanowiłam przerzucić się na mleczko i tonik. Do tej pory myłam twarz 2 razy dziennie żelem Kamill. Niestety, ciągle miałam przesuszoną buzię, nie pomagały żadne kremy. Od paru dni wykańczam resztki mleczka i widzę poprawę. Czy oczyszczając twarz tylko mleczkiem i tonikiem nie wpakuję się w nowy problem - że skóra będzie niedoczyszczona, obciążona i zaczną zapychać się pory? Czy pomysł z mleczkiem jest dobry?
Mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszania się na policzkach.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 22:54   #2
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Re: Żel do mycia twarzy czy mleczko?

Twoj pomysl jest bardzo dobry, co do zeli to zazwyczaj sa one bardzo dobre do cery tlustej z tendencja do tradziku , maja dzialanie wysuszajace. W twoim wypadku stosowalabym mleczko kosmetyczne , ktore najlepiej stosowac na wieczor , rowniez zaopatrzylabym sie w piling do twarzy. Przyda ci sie to gwarantuje, usunie martwy naskorek i w ten sposob oczysci to czego nie zrobilo mleczko. Piling najlepiej uzywaj dwa razy w tygodniu, zaraz po zmyciu twarzy mleczkiem. Jezeli chcesz miec ladnie nawilzona buzie to kladz takze maseczke dwa, trzy razy w tygodniu moze byc nawilazajaca na zmiane z oczyszczjaca i zwezajaca pory .Zawsze po calym tym zabiegu spryskaj buzie tonikiem tylko nie kupoj z zawartoscie alkoholu bo bedzie wysuszal. Na koniec zaaplikuj kremik nawilzajacy . To tyle.Chcialam dodac ,jezeli kondycja cery ulegnie poprawie i bedzie ladnie nawilzona, ale po jakims czasie zauwazysz duza liczbe zaskornikow i wypryski to sprobuj uzyc zel do mycia twarzy raz na jakis czas .
pozdrowienia Sylwia
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 23:02   #3
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Re: Żel do mycia twarzy czy mleczko?

Dziekuję Sylwia . Doczytałam w archiwum, że mleczko nalezy zmyc wodą. W takim razie kolejność oczyszczania powinna byc taka: mleczko, spłukać wodą, przetrzeć twarz tonikiem, nałożyć krem? Czy powinnam tak samo oczyszczac skórę rano i wieczorem? Czy może rano wystarczy tonik?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-26, 05:31   #4
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Re: Żel do mycia twarzy czy mleczko?

Jezeli chodzi o mleczko to jak najbardziej nalezy je zmyc letnia woda i najlepiej robic to wieczorem . Rano przemyj twarz woda i uzyj tonik to wystarczy.
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.