Praca wizażystki i moje pytanie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-19, 17:30   #1
macia_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Smile

Praca wizażystki i moje pytanie :)


Moje drogie Panie,
Ponieważ jestem tutaj pierwszy raz, chciałabym podzielić się z Wami swoimi planami dot. wizażu.
Otóż chciałabym iść na kurs wizażu, ponieważ zajmuję się amatorsko wizażem od jakiegoś roku, może dłużej i chciałabym rozwinąć się w tym kierunku. Jednak od dłuższego czasu czuję większą potrzebę...założenia własnej firmy związanej z tą branżą. I mam tutaj do Was pytanie...: Czy po ukończeniu kilkugodzinnego kursu, a dokładnie 30h i założeniu własnej działalności, będę mogła się samozatrudnić? Podkreślam, że chodzi tu tylko o wizaż, nie o żadne zabiegi kosmetyczne. Oczywiście po kursie, chciałabym zacząć od pracy w drogeriach, bądź jakiejkolwiek, ale myślę na przyszłość. Bardzo mi na tym zależy.
Może któraś z Was ma pewne doświadczenie w pracy wizażystki i prowadzeniu własnego biznesu w tej branży? Byłabym bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź, każdą pomoc.
macia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 21:35   #2
Gayanna
Raczkowanie
 
Avatar Gayanna
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 73
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)

Tak, będziesz mogła. Do wykonywania zawodu wizażysty nie potrzebujesz żadnego papierka, równie dobrze możesz być samoukiem.
Gayanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 20:45   #3
CosmeticAtelier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)

Co masz na myśli pisząc "założenie własnej firmy związanej z tą branżą" oraz "samozatrudnić"?
CosmeticAtelier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 13:56   #4
Magda_Make_Up
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)

Witaj,

jestem po kursach I,II, III stopnia w szkole Agnieszki Brody w Katowicach.
Spędziłam wiele godzin na zajęciach i uważam, że to ciągle mało, ponieważ nieustannie trzeba się szkolić. Dlatego polecam dłuższe kursy i nieustanny rozwój.
P.S. prowadzę własną firmą
http://magdamakeup.com.pl/
Magda_Make_Up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 06:44   #5
macia_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)



---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

A Pani jaką działalność prowadzi? Salon wizażu, czy salon kosmetyczny?
Rozumiem i również planuję ukończyć kursy itp. właśnie na jeden się teraz zapisałam, ale jestem samoukiem i idę tam tylko dlatego, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy no i oczywiście dla tzw. "papieru".
Chcę spełniać się w czymś, co kocham, o czym mam pojęcie. Mam już nawet kilka świetnych pomysłów na ten salonik. Nie chcę otwierać czegoś dużego, bardzo profesjonalnego, nie teraz. Może w dalszej przyszłości o tym pomyślę. Mam swoich klientów i chcę mieć swój kącik, gdzie będzie przyjemnie, potulnie i będę czerpać z tego miejsca całkowitą przyjemność. A w takim miejscu na pewno tak bym się czuła.

Edytowane przez macia_g
Czas edycji: 2016-11-08 o 06:46
macia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 12:17   #6
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)

Mysle, ze nie bedzie problemu, aczkolwiek klientki moga byc nie do konca zadowolone, ze ich "profesjonalistka" ma tylko 30 godzin kursu. Niemniej jednak, jesli jestes/bedziesz dobra w tym co robisz to i klientow zdobedziesz.
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 18:41   #7
macia_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Praca wizażystki i moje pytanie :)

Myślę, że nie każdy musi wiedzieć ile wydałam na kurs i ile czasu spędziłam w tym ośrodku szkoleniowym. Choć wiem, że klientki bywają różne

I zgadzam się z tym, że jeśli ktoś jest dobry to przyciągnie do siebie klientów
macia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-10 19:41:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.