Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-19, 20:25   #1
vikamyga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1

Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy


Drogie Panie!

Potrzebuję Waszej pomocy. Od bardzo dawna staram się dbać o zdrowe żywienie, sport, fitness itp... Od niedawna jestem mężatką. Mój mąż też stara się dbać o zdrowie i zwraca uwagę na to co je, ale od dwóch tygodni ma pracę siedzącą, co najśmieszniejsze jest dostawcą dietetycznego kateringu. Jeździ nocą i w ciągu dnia odpoczywa. Stara się dużo ruszać żeby nie przytyć ale wie że takie "szybkie" jedzenie mu nie służy. Stąd moja prośba. Macie jakieś fajne pomysły na dietę dla kierowcy mi się czasem kończą już po prostu nie chodzi tu o coś co ma sam zrobić tylko o coś co ja mogę mu przygotować do "pudełka"
vikamyga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 02:16   #2
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy

Cytat:
Napisane przez vikamyga Pokaż wiadomość
Drogie Panie!

Potrzebuję Waszej pomocy. Od bardzo dawna staram się dbać o zdrowe żywienie, sport, fitness itp... Od niedawna jestem mężatką. Mój mąż też stara się dbać o zdrowie i zwraca uwagę na to co je, ale od dwóch tygodni ma pracę siedzącą, co najśmieszniejsze jest dostawcą dietetycznego kateringu. Jeździ nocą i w ciągu dnia odpoczywa. Stara się dużo ruszać żeby nie przytyć ale wie że takie "szybkie" jedzenie mu nie służy. Stąd moja prośba. Macie jakieś fajne pomysły na dietę dla kierowcy mi się czasem kończą już po prostu nie chodzi tu o coś co ma sam zrobić tylko o coś co ja mogę mu przygotować do "pudełka"
ryże, kasze, fajne makarony, marchewki, dyniowate..... czy MĄŻ jest gotów zostać vege?

i only soluszon is mental rewoluszon

mąż zawsze może zmienić pracę

praca siedząca nie przeszkadza w niczym, wystarczy wygospodarować godzinkę na fitness i myślenie o diecie- a no i ten Twój Mąż cały na spacer by Cię zabrał, albo ty jego pod pachę tak zwaną bez pytania codziennie zabieraj

Zawsze też możesz znaleźć innego męża


ja Mojemu robię mega kanapensy - sabłej to może tylko pozazdrościć
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-11-20 o 02:43
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 03:27   #3
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy

Cytat:
Napisane przez vikamyga Pokaż wiadomość
Drogie Panie!

Potrzebuję Waszej pomocy. Od bardzo dawna staram się dbać o zdrowe żywienie, sport, fitness itp... Od niedawna jestem mężatką. Mój mąż też stara się dbać o zdrowie i zwraca uwagę na to co je, ale od dwóch tygodni ma pracę siedzącą, co najśmieszniejsze jest dostawcą dietetycznego kateringu. Jeździ nocą i w ciągu dnia odpoczywa. Stara się dużo ruszać żeby nie przytyć ale wie że takie "szybkie" jedzenie mu nie służy. Stąd moja prośba. Macie jakieś fajne pomysły na dietę dla kierowcy mi się czasem kończą już po prostu nie chodzi tu o coś co ma sam zrobić tylko o coś co ja mogę mu przygotować do "pudełka"

Zasada jest taka: malo, ale czesto. Lepiej jest zjesc wiecej kalorii rozdzielone na 5 posilkow, niz nieco mniej kalorii ale w jednym wielkim posilku.

Z tymi pudelkami to tez roznie bywa, bo po pierwsze, musi sobie zrobic przerwe, zeby zjesc widelcem, a po drugie, latem to sie szybko zaparzy.

Ja bym proponowala na jeden posilek zrobic mu po prostu kanapke, z jakas dobra wedlina, pomidorem. Jako drugi posilek moze zjesc jablko lub banana. Jesli chce koniecznie cos ''wiekszego'', to zrob tak, jak dziewczyny mowily, czyli mieszaj ryz/kasze/makaron pelnoziarnisty z dodatkami, np. makaron + rukola + suszone pomidory + ser feta + slonecznik jako salatka, a do tego mozesz np. dodac kawalek miesa lub kotleta mielonego, to mozna zjesc tez na zimno. Dobrym pomyslem jest robienie salatki w sloiku - wtedy dajesz ''mokre'' ciezkie skladniki na sam dol, a na samej gorze salate. Jak sie to wymiesza przed zjedzeniem to bedzie swiezsze, niz wymieszane przed wlozeniem do pudelka.

Ja to bym sie bardziej martwila tym, zeby twoj maz nie nabawil sie zylakow - niech uwaza, zeby co jakies 2 godziny robic chociaz 5 minutowa przerwe, chociaz 10 przysiadow i przejscie sie kilka krokow przed siebie.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 08:56   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy

Ryż z podgrillowaną lekko piersią z kurczaka + surówka z pomidorków to moje ulubione danie,gdy np.jestem w długiej podróży.Polecam Można przyprawić wedle gustu

Poza tym sprawdzą się kanapki własnej roboty ze zdrowymi dodatkami
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 11:20   #5
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Dieta w pracy siedzącej, dieta dla kierowcy

jutro o 7mej Mój otwiera nową budowę, nie wszystkie etaty są zapełnione. Jak ktoś ma problemy z nadwagą i jest fachurą - oferujemy zdrowy pro fitnesowy etacik na legalu. SERIO! Zbędny tłuszczyk zleci w ciągu tygodnia! A ja robię gratisowe szkolenie na temat zdrowych i fajnych, smacznych kanapek

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

btw - miałam w swoim życiu przygodę jeżdżącą po europie takimi dużymi samochodami - uwierzcie, że jak się człowiek po takim miesiącu tułaczki zobaczy w lustrze to można się załamać, trzeba dużo regeneracji, a ja tylko jako pasażer jeździłam...

Drugi raz jak pojechałam w taką podróż to już się nauczyłam inaczej jeść, a wieczorem - o ile była taka możliwość (a nie było jej codziennie) to minimum godzinka spaceru, puchłam zawodowo - twarz +10 lat....

Mam też kumpla, który dużo jeździł po świecie i miał spory problem z nadwagą. Zrezygnował z tej pracy jednak i przerzucił się na cięższą pracę fizyczną - nie ma połowy faceta, a już w pewnym momencie wyglądał jak bardzo zdrowy budda...

Sama pracuję "siedząco" - ale to komputerek i zawsze można wstać się porozciągać choćby nawet - nie zazdroszczę zawodowym kierowcom ani ich kobietom.... Uciekać z tego biznesu, albo sobie ludzi zatrudniać jak już na poważnie - szkoda kręgosłupa!
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-20 11:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.