KLIMATYZACJA - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 14:04   #1
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Exclamation

KLIMATYZACJA - zbiorczy


Witam zakładam wątek zbiorczy na wszelkie refleksje i problemy dotyczące klimatyzacji samochodowej, jak często serwisujemy klimę, za ile, czy korzystamy, na co zwracać uwagę - volia!!!!!!
Mam nadzieje, że ten temat się przyjmie

ja jestem akurat w potrzebie - muszę zrobić przegląd klimy plus odgrzybianie, jak się uda zdam relację
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:47   #2
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

O właśnie bardzo fajny wątek. Ile kosztuje takie odgrzybianie i gdzie sie je robi bo jakos nie bardzo moge znaleźć taki zakład.

DZiś w radiu mowili o klimayzacji, że najlepiej jest najpierw pootwierac szybki przewietrzyc auto a dopiero później włączyć klimatyzację, a żeby sie nie przeziebiac to kierować strumień powietrza na nogi a nie na twarz. Ponoć najlepsza temp to 21*C.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:26   #3
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

A co jaki czas powinno sie odgrzybiac klime?? Jesli moj samochod ma 1,5 roku to juz jest czas na odgrzybianie czy jeszcze moge troche pojezdzic??

Nie wiem jaka temp jest najlepsza ale ja ustawiam zawsze 20,5 stopnia

No chyba, ze latem to jak najmniej
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 16:20   #4
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Z tego co slyszalam to sie powinno co rok na wiosne ale nie wiem czy to rawda wiec prosze sie nie sugerować. Własnie ja też na najmniejsza a tu eksperc radza zeby mimo upalu to 21 stopni było nie mniej. Chyba sie nie bede do tego stosować
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 16:42   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Z tego co slyszalam to sie powinno co rok na wiosne ale nie wiem czy to rawda wiec prosze sie nie sugerować. Własnie ja też na najmniejsza a tu eksperc radza zeby mimo upalu to 21 stopni było nie mniej. Chyba sie nie bede do tego stosować
Mozliwe, ze eksperci radza dobrze, ale nie wyobrazam sobie, ze na dworze jest 30 stopni, samochod stal przez kilka godzin na sloncu, w srodku kicha, a ja mam ustawic 21 stopni?? To jest nierealne.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:34   #6
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

ja staram sie ostawiać klimatyzacje na szybę, bo stopy szybko mi marzną
przegląd raz w roku to podobno obowiązkowo plus odgrzybianie, bo tą instalacją co ja odgrzybiają to nawet jak nie włączamy klimy to leci powietrze z nawiewów - mój filtr do tego jest w masakrycznym stanie, wiec musze szybko przeprowadzic serwis
ceny u mnie w miescie to ok 150 za serwis i uzupełnienie tego środka chłodzącego lub 80 plus 10zł za każde 100ml tego środka - nie wiem co wychodzi taniej - ale chyba przy sprawnej klimie i regularnym serwisowaniu mozna się pokusić o tę drugą możliwość... z kolei odgrzybianie to ok. 70-100zł, chociaż znalazłam też za 50zł, dodać jeszcze trzeba koszt filtra - do mojego auta 25-50 zł.
Może ktoś wie czym kierować się przy wyborze takiego serwisu? - ja akurat muszę godzinami otwarcia
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 19:15   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez werkaa Pokaż wiadomość
Ja robiłam na wiosnę sprawdzenie klimki we Feu Vercie i Pan powiedział, ze trzeba klimkę włączać <nawet, gdy jest niepotrzebna> przynajmniej raz w tygodniu na 10 minut, zeby była w dobrej formie
Tez juz o tym slyszalam. Dlatego u mnie klima jest zawsze wlaczona, bez wzgledu na temp na dworze. Ponoc im czesciej jest uzywana, tym mniej grzybow w srodku powstaje.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 17:45   #8
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

co do temperatury to tak jak wyżej pisałyście to najlepiej ustawiać tak ok 20 - 21 stopni. I na prawdę, mimo że na dworze jest 30 stopni to te 21 wystarcza,przecież i tak wieje chłodem. Nie ma co szaleć z mniejszymi temperaturami z jednego prostego powodu - zmiany temperatur. Chodzimy po takim upale potem klima i znów na upał. Organizm niekoniecznie zniesie takie skoki, a szkoda chorować
I racja z tym,że najlepiej włączać klimę tak raz w tygodniu albo nawet na dwa,żeby się przewietrzyła i najlepiej też jak już dojeżdżamy do celu (tak 5 - 10 min) już ją wyłączyć,żeby wszystkie "rzeczy" zdążyły wylecieć z nawiewów,a nie żeby osiadły się w środku
Co do cen to oczywiście są różne, ale tak od 100 do 500 zł (zależy gdzie)
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 21:46   #9
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Dziś włąsnie wacyzłam na 22 stopnie i w zupełności wystarczyło.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 10:13   #10
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

A jest możliwość ZAŁOŻENIA klimatyzacji? Jeśli tak, to jak przedstawiają się ceny?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 10:53   #11
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A jest możliwość ZAŁOŻENIA klimatyzacji? Jeśli tak, to jak przedstawiają się ceny?
Tak, ale ponoc to malo opacalna operacja

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez tyska85 Pokaż wiadomość
co do temperatury to tak jak wyżej pisałyście to najlepiej ustawiać tak ok 20 - 21 stopni. I na prawdę, mimo że na dworze jest 30 stopni to te 21 wystarcza,przecież i tak wieje chłodem. Nie ma co szaleć z mniejszymi temperaturami z jednego prostego powodu - zmiany temperatur. Chodzimy po takim upale potem klima i znów na upał. Organizm niekoniecznie zniesie takie skoki, a szkoda chorować
I racja z tym,że najlepiej włączać klimę tak raz w tygodniu albo nawet na dwa,żeby się przewietrzyła i najlepiej też jak już dojeżdżamy do celu (tak 5 - 10 min) już ją wyłączyć,żeby wszystkie "rzeczy" zdążyły wylecieć z nawiewów,a nie żeby osiadły się w środku
Hm, ja zawsze na 18 st nastawiam, bo nawet przy 20-21 mi gorąco, a lubie jak mi chłodem wieje. Jak jest zimno to nastawiam na max...
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 12:27   #12
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

ja nie mam klimatronika wiec nie wiem jaka temp mam, moge tylko zwiekszac siłę nawiewu, zrobiłam serwis w moim miescie za 190 zł (odgrzybianie plus uzupełnienie srodka), jestem zadowolona, bo klima w dobrym stanie i niewiele poszło tego uzupełniacza (wieksza czesc została odzyskana), pan wydał papier i paragon i gdyby cos jeszcze nie odgrzybiło sie to w ciagu tygodnia mogłam przyjechac jeszcze na kolejne odgrzybianie na koszt firmy....
bede serwisowac klime raz do roku, głównie ze względu na grzyby...
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:38   #13
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Nie wiem, czy dobrze, ale ja po zimie w Toyocie Camry nastawiałam na klimie największe grzanie i tak zostawiałam kilka minut na słońcu autko, szedł dość ostry "grzybowy" zapach, a potem już normalny i przełączałam na najzimniejszą opcję.

Teraz na AC jeżdżę cały rok i nie ma kiedy się ogrzybić.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:58   #14
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Jeżeli z klimy idzie grzybowy zapach to należy ją odgrzybić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie zagrzybiona klimatyzacja.

Zimne powietrze sprawia, że niewłaściwy zapach jest mniej wyczuwalny!
Klimę powinno się odgrzybiać raz na rok, co roku powinno się także uzupełniać niedobór środka chłodniczego.

Eva ID, masz włączoną klimę 24 h, że nie ma się kiedy ogrzybić ? Rozwój bakterii i grzybów następuje w bardzo krótkim czasie. Szczególnie gdy na zew. panują wysokie temp.. Kratki wentylacyjne i zewnętrzne przewody stanowią idealne miejsce dla grzybków i bakterii.

Ostatnio miałam odgrzybianą klimę ozonem i dodatkowym środkiem do czyszczenia klimatyzacji. Całość trwała ok 40 min. Po, w aucie pachniało jak po burzy Koszt 80 zł.
batkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:22   #15
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

To moze ja tez sie zdecyduje, jak czytam o tym waszym odgrzybianiu. Tyle tylko, ze u mnie nic nie smierdzi, a klima dziala bez zarzutow. I zawsze jezdze na wlaczonym A/C i zmieniam jedynie temperature w zaleznosci od potrzeb.
Czy ktos moglby mi opisac jak pachnie 'grzybowy' zapach? Czuje sie jak idiotka pytajac o takie cos, ale mam w samochodzie takie pachnidelko i dzieki temu zawsze pachnie wanilia.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 12:15   #16
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: KLIMATYZACJA - zbiorczy

Hmm ja w aucie taty czułam jakby coś zgniło lekko wyczujesz na bank.

Klmie tzreba odgrzybiac i czyścic niezależni od tego czy śmierdzi czy nie raz na rok najlepiej przed okresem letnim.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.