pocieranie nadgarstków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 10:42   #1
monika9725
Rozeznanie
 
Avatar monika9725
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 748

pocieranie nadgarstków


Podobno nie powinno się trzeć nadgarstkami po użyciu perfum, a tutaj proszę:

http://www.youtube.com/watch?v=Ulgc3ZW4Mtc

wiec jak to jest? może to nie aż taki wielki grzech ?
monika9725 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:39   #2
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: pocieranie nadgarstków

ee, akurat reklama to ja bym sie nie sugerowala
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:47   #3
Basiek93
Zakorzenienie
 
Avatar Basiek93
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 933
Dot.: pocieranie nadgarstków

osobiście powiem tak, że pocieranie nadgarstków mnie denerwuje
I chyba niczemu to nie służy
__________________
wróciłam do perfum moja fragrantica tutaj
sprzedam lub wymiana perfumy niszowe - tu
Basiek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 13:41   #4
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: pocieranie nadgarstków

Ja nie pocieram, bo to bez sensu ale nie powiedziałabym, że to wielki grzech
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 13:52   #5
monika9725
Rozeznanie
 
Avatar monika9725
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 748
Dot.: pocieranie nadgarstków

ja też tego nie robię nigdy nie czułam takiej potrzeby nie zastanawiałam się czy robię dobrze czy źle nie pocierając...

teraz zastanawiam się dlaczego dużo osób tak robi?
i dlaczego podobno nie powinno się tego robić?
monika9725 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:16   #6
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez monika9725 Pokaż wiadomość
ja też tego nie robię nigdy nie czułam takiej potrzeby nie zastanawiałam się czy robię dobrze czy źle nie pocierając...

teraz zastanawiam się dlaczego dużo osób tak robi?
i dlaczego podobno nie powinno się tego robić?
Myślę, że dużo osób tak robi, bo jeden 'psik' to dla nich za dużo na jeden nadgarstek albo zaraz po psiknięciu mają mokry nadgarstek i nie chcę czekać aż wyschnie

Podobno zmniejsza to trwałość zapachu... było o tym w jakimś wątku, zaraz poszukam

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Trochę tu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=150575&page=8
Tamtego co szukałam nie mogę znaleźć
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:24   #7
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez monika9725 Pokaż wiadomość
teraz zastanawiam się dlaczego dużo osób tak robi?
i dlaczego podobno nie powinno się tego robić?
Nie wiem dlaczego robią tak? Mnie denerwują takie zachowania. Osobiście uważam takie osoby za ignorantów , które nie mają najmniejszego pojęcia o perfumach, co to jest i jak ich używać.


Ma to swoje uzasadnienie pocierając "niszczy się" zapach, a szczególnie pierwszą jego fazę, ale i jego bardziej wrażliwe nuty. Z fizycznego punktu widzenia pocierając o siebie nadgarstki powodujemy wytworzenie ciepła, a więc zwiększamy parowanie (szybciej zapach ucieka), no i dodatkowo niektóre nuty rozkładają się pod wpływem wyższej temperatury.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 14:28   #8
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: pocieranie nadgarstków

A ja się wyłamię i przyznam, że po spryskaniu nadgarstka często rozcieram z drugim, jak ktoś napisał powyżej, z powodów czysto praktycznych. Psiki z części z moich atomizerów są dość mocne, więc perfumy musiałabym rozsmarować na ręce, żeby część nie ściekła (co jest moim zdaniem większym marnotrawstwem). Nie rozumiem, dlaczego miałoby to kogoś denerwować, abo w ogóle obchodzić, w jaki sposób kto się perfumuje.
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:53   #9
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
Psiki z części z moich atomizerów są dość mocne, więc perfumy musiałabym rozsmarować na ręce, żeby część nie ściekła (co jest moim zdaniem większym marnotrawstwem). Nie rozumiem, dlaczego miałoby to kogoś denerwować, abo w ogóle obchodzić, w jaki sposób kto się perfumuje.
Atomizery w butelkach są tak dobrane, że nic nie powinno ściekać, jeżeli pomimo tego ścieka, to można lekko przyłożyć nadgarstek do nadgarstka, natomiast tarcie nadgarstek o nadgarstek jest zbyteczne.

Mnie denerwuje i mam prawo do wyrażenie swojego zdania, takie było pytanie w wątku, więc wyrażam swoją opinię.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:59   #10
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: pocieranie nadgarstków

Ja właśnie bardzo delikatnie przykładam nadgarstek do nadgarstka - nigdy nie pocieram. Choć znam osoby, które nie tylko pocierają nadgarstki, ale i pocierają się tymi nadgarstkami za uszami/na szyi...
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:02   #11
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego robią tak? Mnie denerwują takie zachowania. Osobiście uważam takie osoby za ignorantów , które nie mają najmniejszego pojęcia o perfumach, co to jest i jak ich używać.


Ma to swoje uzasadnienie pocierając "niszczy się" zapach, a szczególnie pierwszą jego fazę, ale i jego bardziej wrażliwe nuty. Z fizycznego punktu widzenia pocierając o siebie nadgarstki powodujemy wytworzenie ciepła, a więc zwiększamy parowanie (szybciej zapach ucieka), no i dodatkowo niektóre nuty rozkładają się pod wpływem wyższej temperatury.

O, dzięki Masz rację, pierwsze nuty zapachu wtedy prawie nikną.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja właśnie bardzo delikatnie przykładam nadgarstek do nadgarstka - nigdy nie pocieram. Choć znam osoby, które nie tylko pocierają nadgarstki, ale i pocierają się tymi nadgarstkami za uszami/na szyi...
też widziałam - ciekawi mnie czy taka szyja/za uszami pachnie chociaż pół godziny
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 15:02   #12
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: pocieranie nadgarstków

Ja tam nikomu nie sprawdzam, czy zęby myje ruchami okrężnymi, czy poziomymi i pionowymi A niech sobie perfumy stosuje wg uznania... Naturalnie, byle to Be Delicious nie bylo, bo to juz bym miałą takiemu za złe
Ja sama na ten przykład może nie do końca rozcieram perfumki, ale psikam na nadgarstek i takim nadgarstkiem dotykam łokieć drugiej ręki. A jeśli jest to killer typu Angel, najpierw dotykam nadgarstkiem do nadgarstka, a potem jeszcze nimi do włosów. I nie czuję się przez to ani trochę winna...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:45   #13
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: pocieranie nadgarstków

nie powinno sie, nie dlatego ze mozna rozszczepic molekuly co jest niemozliwe ale dlatego ze pocierajac wydziela sie cieplo, ktore "pobudza" dzialanie perfum co prowadzi do chwilowej intenstywnosci

http://theperfumebee.blogspot.com/20...-does-not.html
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:02   #14
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez klystianek Pokaż wiadomość
nie powinno sie, nie dlatego ze mozna rozszczepic molekuly co jest niemozliwe ale dlatego ze pocierajac wydziela sie cieplo, ktore "pobudza" dzialanie perfum co prowadzi do chwilowej intenstywnosci

http://theperfumebee.blogspot.com/20...-does-not.html
To pewnie dlatego panie w perfumeriach to praktykują - żeby szybko wydobyć z zapachu wszystko, co się da
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:29   #15
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez klystianek Pokaż wiadomość
nie powinno sie, nie dlatego ze mozna rozszczepic molekuly co jest niemozliwe ale dlatego ze pocierajac wydziela sie cieplo, ktore "pobudza" dzialanie perfum co prowadzi do chwilowej intenstywnosci
Jako chemik i fizyk zapewniam Ciebie, że jest możliwe, nie o tyle co rozszczepić molekuły (Boże wieki temu nie słyszałam takiego określenia) co zmienić ich strukturę chemiczną pod wpływem wydzielanego ciepła w procesie pracy.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:54   #16
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: pocieranie nadgarstków

Absolutnie nie wolno pocierać nadgarstki po skropieniu perfumami ponieważ to rani zapach,burzy jego subtelną nutę,zaciera się pierwsze nuty zapachowe,są mniej trwałe.Dawno temu to gdzieś przeczytałam.
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:09   #17
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: pocieranie nadgarstków

W teorii pocieranie nadgarstków może zważyć zapach, albo po prostu podrażnić naskórek.
W praktyce moja mama na nadgarstkach rozciera, większość znajomych również i nie zauważyłam,żeby zmieniało to zapach.
Mama rozciera, ja nie, różnicy w zapachu na niekorzyść rozcieranych nie czuję .
vesenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:55   #18
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego robią tak? Mnie denerwują takie zachowania. Osobiście uważam takie osoby za ignorantów , które nie mają najmniejszego pojęcia o perfumach, co to jest i jak ich używać.


Ma to swoje uzasadnienie pocierając "niszczy się" zapach, a szczególnie pierwszą jego fazę, ale i jego bardziej wrażliwe nuty. Z fizycznego punktu widzenia pocierając o siebie nadgarstki powodujemy wytworzenie ciepła, a więc zwiększamy parowanie (szybciej zapach ucieka), no i dodatkowo niektóre nuty rozkładają się pod wpływem wyższej temperatury.
Ave o wielka poissonivy. Podpisuje sie pod tym wszystkim czym sie da podpisac i tak, tez mnie to denerwuje i to bardzo. Zwlaszcza jak widze jak niektorzy z namaszczeniem rozcieraja te nadgarstki, pocieraja jakby byly z krzemienia i mieli wlasnie ognisko rozpalic , tra i tra i tra, a ja sie zastanawiam czy na tym nadgarstku jeszcze cokolwiek zostalo, a juz hitem jest <niereformowalny, wiem bo probowalam edukowac, ale sie nie udalo> sposob aplikacji perfum wg mojej znajomej. Psika sie na jeden nadgarstek, na drugi, trze az do powstania iskier i potem tymi nadgarstkami jeszcze sie pociera, szyje, wlosy i co tam sie jeszcze z golego ciala nawinie. Hmm, moze jakas uswiadamiajaca kampania spoleczna? NIE TRZYJ!
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:14   #19
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ja tam nikomu nie sprawdzam, czy zęby myje ruchami okrężnymi, czy poziomymi i pionowymi
Amen.

Ja czasem przykładam delikatnie jeden nadgarstek do drugiego, bo nie lubię, jak mi perfumy ściekają. Ale nie robię szurum-burum (choć z doświadczenia nie zauważyłam, żeby to zmieniało zapach )
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 06:39   #20
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez monika9725 Pokaż wiadomość
teraz zastanawiam się dlaczego dużo osób tak robi?
Z tego samego powodu dla którego tak dużo osób "karmi" koty mlekiem. W reklamach i w filmach, nawet tak popularnych i nowych jak osławiona Magda M. jest to zjawisko tak naturalne, jakby sam Bóg tak wymyślił.

Brak wiedzy? Ignorancja?
Nie wiem. Ale na pewno się utarło i tak siedzi...

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ja sama na ten przykład może nie do końca rozcieram perfumki, ale psikam na nadgarstek i takim nadgarstkiem dotykam łokieć drugiej ręki.

Jak widać każdy ma swoje zboczenia.

Ja się niedawno złapałam na tym,że psikam w zagłębienie lewego łokcia, po czym (jeśli psik był duży jak w Pure Poison np.) przykładam do niego nadgarstek prawej ręki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:52   #21
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Ja czasem przykładam delikatnie jeden nadgarstek do drugiego, bo nie lubię, jak mi perfumy ściekają. Ale nie robię szurum-burum (choć z doświadczenia nie zauważyłam, żeby to zmieniało zapach )
Oj papuga zmienia, może nie wszystkich, ale niektórych tak. Przynajmniej ja czuję, a nie mam szczególnie wrażliwego nosa.
Cytat:
Napisane przez beyza Pokaż wiadomość
Hmm, moze jakas uswiadamiajaca kampania spoleczna? NIE TRZYJ!
Jestem za , dla mnie osobiście wchodzenie do perfumerii jest z tego powodu przykre, bo widok wcieranych perfum przez "testerki" jest hmm (napiszę to najbardziej łagodniej jak się da) przykry.
Pokazuje to, że osoby te nie mają zielonego pojęcia z czego perfumy składają się i jakie są ich właściwości.
Powtarzam jeszcze raz, dopuszczalne jest przyłożenie nadgarstka do nadgarstka, ale tarcie nigdy.

W perfumach bywają związki naturalnie wytworzone przez naturę, ale głównie są to związki wytwarzane w laboratorium. Bardzo duża ilość z nich to estry, proszę o to przykłady znalezione w necie:

ester izoamylowy kwasu izowalerjanowego posiada zapach jabłek
ester etylowy kwasu masłowego zapach ananasów
ester izoamylowy kwasu octowego zapach gruszek
mrówczan butylu ma zapach malinowy
mrówczan decylu – pomarańczowy
octan winylu – bananowy
mrówczan benzylu pachnie jaśminem
Dzięki swoim właściwościom estry i ich mieszaniny znalazły zastosowanie przy wytwarzaniu różnych substancji zapachowych. Produkuje się z nich perfumy, wody kwiatowe, mydła.

Estery niestety są związkami bardzo łatwo lotnymi, dlatego ekstrahuje się je do alkoholu, który jest nośnikiem zapachu w perfumach. Podgrzewając ciało (np. przez pocieranie, czy w gorący dzień) powodujemy, że zwiększa się parowanie, a więc szybciej z ciała ulatują aromaty. Dodatkowo może zmienić się niektórych związków struktura chemiczna, ale o tym już nie będę Was zanudzać.

poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:21   #22
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: pocieranie nadgarstków

ja na nadgarstkach głównie testuję nowe zapachy. I nie rozcieram, bo różne zapachy mogą się inaczej zachowywać. Jednemu to nie zaszkodzi,a inny może się trochę zmienić.

Za to lubię jak perfumy ściekają, gdy psiknę sobie na szyję. Nie wyobrażam sobie aplikacji z nadgarstków
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:54   #23
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Za to lubię jak perfumy ściekają, gdy psiknę sobie na szyję. Nie wyobrażam sobie aplikacji z nadgarstków
Ja też Baaaaaardzo rzadko używam perfum na nadgarstki
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:07   #24
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: pocieranie nadgarstków

Czyż my, my z perfumowych wyżyn, wyśmiewając pocieranie perfumami nadgarstów, same się nie ośmieszamy? Przecież ten gest ma bardzo elegancki rodowód - w czasach, gdy nie znano wszechobecnych, a mało gustownych atomizerów, drogocenne perfumy nakładano nomen omen z namaszczeniem, właśnie w taki sposób jak czyni to w reklamowym spocie Uma Thurman, nota bene robi to bardzo pięknie i zmysłowo. Mnie tarcie nadgarstków nie bulwersuje, tylko wkurza i myślę, że wynika to z jakiś atawizmów, w których morzu jesteśmy po czubek głowy wciąż zanurzeni - może to nieuświadomiona niechęć - jak u naszych "sióstr mniejszych "do szykujących się do godów innych samic? może agresja jakaś ? Wedle socjobiologii, mówiąc w uproszczeniu, wiele w nas wciąż ze zwierząt. Samo noszenie perfum ,z tej perspektywy patrząc , ma na celu nie tylko piękne pachnienie np. różami i piżmem, ale jest czymś w rodzaju zaznaczania zapachem terytorium, jak koty na przykład. Może, tak , może nie - ale zastawia mnie dlaczego to pocieranie nadgarstków tak mnie denerwuje, choć absolutnie nie oburza.
__________________


Edytowane przez Mitsouko
Czas edycji: 2009-08-27 o 15:09 Powód: literowki
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:24   #25
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: pocieranie nadgarstków

Mitsouko, bardzo mi się Twoja wypowiedź podoba. Zarazem prowokuje do refleksji
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:56   #26
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
A ja się wyłamię i przyznam, że po spryskaniu nadgarstka często rozcieram z drugim, jak ktoś napisał powyżej, z powodów czysto praktycznych. Psiki z części z moich atomizerów są dość mocne, więc perfumy musiałabym rozsmarować na ręce, żeby część nie ściekła (co jest moim zdaniem większym marnotrawstwem). Nie rozumiem, dlaczego miałoby to kogoś denerwować, abo w ogóle obchodzić, w jaki sposób kto się perfumuje.
Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja właśnie bardzo delikatnie przykładam nadgarstek do nadgarstka - nigdy nie pocieram. Choć znam osoby, które nie tylko pocierają nadgarstki, ale i pocierają się tymi nadgarstkami za uszami/na szyi...
Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ja tam nikomu nie sprawdzam, czy zęby myje ruchami okrężnymi, czy poziomymi i pionowymi A niech sobie perfumy stosuje wg uznania... Naturalnie, byle to Be Delicious nie bylo, bo to juz bym miałą takiemu za złe
Ja sama na ten przykład może nie do końca rozcieram perfumki, ale psikam na nadgarstek i takim nadgarstkiem dotykam łokieć drugiej ręki. A jeśli jest to killer typu Angel, najpierw dotykam nadgarstkiem do nadgarstka, a potem jeszcze nimi do włosów. I nie czuję się przez to ani trochę winna...

Też uważam, że jest to sprawa indywidualna, jednocześnie zgadzam z się opinią pocieranie->wzrost temperatury->zmiana zapachu.

Szkoda perfum na rozcieranie, jeżeli jest ich za dużo, dotykam drugiego nadgarstka. Ale najczęściej psikam szyję/włosy, przykładam oba nadgarstki po kolei i.. tyle bez pocierania, bez niszczenia zapachu

Aha i nie zgodzę się z Mitsuko. Moja Prababcia miała perfumy bez atomizera, w pieknym flakonie i do dziś pamiętam, jak dawała odrobinę na jeden nadgartek i z elegancją damy z wyższych sfer drugim dotykała go, potem szyję. I wcale nie "rozcierała" zapachu.

A dlaczego niektórych denerwuje pocieranie nadgarstków? To nie chodzi o perfumowe wyżyny czy niziny. Może bardziej o faux pas, jak jedzenie ryby nożem czy noszenie skarpetek do sandałków
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:45   #27
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
ja na nadgarstkach głównie testuję nowe zapachy. I nie rozcieram, bo różne zapachy mogą się inaczej zachowywać. Jednemu to nie zaszkodzi,a inny może się trochę zmienić.

Za to lubię jak perfumy ściekają, gdy psiknę sobie na szyję. Nie wyobrażam sobie aplikacji z nadgarstków
100%
podpisuję się oboma nadgarstkami i całą szyją
Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ja tam nikomu nie sprawdzam, czy zęby myje ruchami okrężnymi, czy poziomymi i pionowymi A niech sobie perfumy stosuje wg uznania...
i znowu 100%
Cytat:
Napisane przez Marei
A dlaczego niektórych denerwuje pocieranie nadgarstków? To nie chodzi o perfumowe wyżyny czy niziny. Może bardziej o faux pas, jak jedzenie ryby nożem czy noszenie skarpetek do sandałków
hmmm... może masz rację nie myślałam o tym w ten sposób
szczerze mówiąc trochę mnie zdziwiło, że aż takie poruszenie wywołuje sposób aplikacji
mnie to ani ziębi ani grzeje
chce ktoś pocierać nadgarstki to niech sobie pociera
przecież ja ich wąchać nie będę
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:08   #28
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: pocieranie nadgarstków

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja właśnie bardzo delikatnie przykładam nadgarstek do nadgarstka - nigdy nie pocieram. Choć znam osoby, które nie tylko pocierają nadgarstki, ale i pocierają się tymi nadgarstkami za uszami/na szyi...
Ja też tak robię-tzn.przykładam nadgarstek do nadgarstka.
Większość zapachów w perfumeriach jest tak wymęczona, że naprawdę z nich się leje.
I niech tam każdy robi sobie co chce.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ



Edytowane przez MeryJane
Czas edycji: 2009-08-28 o 14:09
MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:37   #29
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: pocieranie nadgarstków

Ostatnio przeczytałam na jakimś portalu internetowym że " Nie wolno pocierać nadgarstka po perfumowaniu gdyż to "rani" zapach, burzy jego subtelną nutę a nawet trwałość "
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 12:15   #30
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: pocieranie nadgarstków

a jak testujecie zapachy z próbek lanych - chyba nie da się inaczej nanieść zapachu na nadgarstek jeśli się go nie rozmasuje na skórze?
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.