Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 06:55   #1
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Unhappy

Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/


Hej dziewczyny, mam taki problem, otóż obecnie studiuję na I roku na Uniwersytecie Rzeszowskim w systemie niestacjonarnym, ale ten Rzeszów coraz bardziej mnie dołuje i nie daje spokoju, pluję sobie w brodę że wybrałam taką uczelnię a nie inną, mam zero satysfakcji z tych studiów, poziom tam jest bardzo, bardzo niski i cholernie żałuję, że nie wybrałam Krakowa :/ Jak to mówią, człowiek uczy się na błędach, w tamtym roku tak przebierałam z tymi uczelniami i kombinowałam, że w końcu wylądowałam na zaocznych w Rzeszowie na zasadzie - "bo będę miała bliżej". Tylko co mi z tego bliżej, jak czuje że kończę "dupną" uczelnię i poziom satysfakcji z tych studiów jest zerowy. I właśnie chciałam się Was doradzić, czy nie orientujecie się w temacie przeniesienia z jednej uczelni na drugą po pierwszym roku i czy takie coś jest w ogóle możliwe (?). Oceny mam bardzo dobre - 5 i 4, średnią będę miała mam nadzieję wysoką (odpukać! ) - o ile miałoby to jakiekolwiek znaczenie... Studiuję ekonomię, i chciałabym przenieść się na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na ten właśnie kierunek (oczywiście w systemie niestacjonarnym).

Mam nadzieję że znajdzie się jakaś osoba, która pomoże !

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2012-05-06 o 06:56
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 08:37   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 08:54   #3
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, tylko chodziło mi o to, że może któraś z Was miała taką sytuację i wie jak to wszystko wygląda w praktyce i mogłaby się ze mną tym podzielić, bo regulamin regulaminem i teoria teorią, a w życiu wiadmomo różnie bywa...
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:00   #4
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

hej
ja mysle, ze masz szanse, zwlaszcza, ze sa to studia niestacjonarne
ja sie przenioslam po pierwszym semestrze na ekonomie(z GP takze zmienilam wydzial), a o ile dobrze pamietam to wg regulaminu mozna po roku, a moja srednia wynosila 3,9
mysle, ze bedzie ok, jesli moglabym cos doradzic to pogadaj osobiscie z dziekanem na UEK (aha, ja musialam miec zgode dziekana z wczesniejszego wydzialu, takze jak bedziesz jechala na rozmowe/wysylala podanie to dolacz ja)
__________________

studia


Edytowane przez natalka2
Czas edycji: 2012-05-06 o 09:03
natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:18   #5
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
hej
ja mysle, ze masz szanse, zwlaszcza, ze sa to studia niestacjonarne
ja sie przenioslam po pierwszym semestrze na ekonomie(z GP takze zmienilam wydzial), a o ile dobrze pamietam to wg regulaminu mozna po roku, a moja srednia wynosila 3,9
mysle, ze bedzie ok, jesli moglabym cos doradzic to pogadaj osobiscie z dziekanem na UEK (aha, ja musialam miec zgode dziekana z wczesniejszego wydzialu, takze jak bedziesz jechala na rozmowe/wysylala podanie to dolacz ja)
No to mnie trochę kochana pocieszyłaś
Też myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie, aby osobiście pogadać z dziekanem uczelni, na którą chcę się przenieść, dowiedzieć się co i jak, żeby powiedział mi jak mogę nadrobić ewentualne różnice programowe, podał terminy itd. (w moim przypadku byłyby to podstawy makroekonomii, rachunkowość i historia gospodarcza reszta się zgadza), z tym że obawiam się że chyba bardzo ciężko się do niego dostać (?) , i musi być chyba bardzo zajęty zawsze (wiem jak to z naszym bywa na URZ, dostać się do niego graniczy z cudem - chociaż jeśli się zdecyduję na 100% to tą zgodę oczywiście jakoś z niego wyciągnę ). A co do dziekana na UEKu to kiedy najlepiej byłoby udać się na taką rozmowę (tzn. rozumiem, że jak już będę miała zaliczoną sesję i powpisywane wszystkie oceny do indeksu) i czy trzeba się wcześniej umawiać do niego jakoś czy jak to jest? Z góry dzięki
Aha i czy istnieje jakiś wzór tego podania czy sama po prostu mam je napisać ?

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2012-05-06 o 09:33
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:52   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Uczelnie bardzo chetnie przyjmują studentow niestacjonarnych. W koncu to dzieki nim zarabiają.

Rozmowa z dziakanem moze nie byc w ogole konieczna, chyba ze bedziesz miala jakies roznice programowe do nadrobienia. Po prostu zadzwon po sesji do sekretariatu i zapytaj jakie dokumenty są Ci potrzebne. Przy okazji złóż tez podanie o przepisanie przedmiotow z I roku i wpisanie na drugi rok studiow.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 11:36   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam taki problem, otóż obecnie studiuję na I roku na Uniwersytecie Rzeszowskim w systemie niestacjonarnym, ale ten Rzeszów coraz bardziej mnie dołuje i nie daje spokoju, pluję sobie w brodę że wybrałam taką uczelnię a nie inną, mam zero satysfakcji z tych studiów, poziom tam jest bardzo, bardzo niski i cholernie żałuję, że nie wybrałam Krakowa :/
Matko z córką, rozbrajasz mnie
"Nie wiem czemu wszyscy pędzą do tego Krakowa jak bliżej mamy przyzwoitą uczelnię - URz" - czy to nie twoje słowa? Dowód na to że nie ma się co uprzedzać zanim się nie spróbuje

U mnie dużo osób przenosiło się z zaocznych na dzienne lub po pierwszym roku dziennych zmieniało kierunek i szło na inną uczelnię. Ci pierwsi mieli bardzo jasne warunki - średnia (coś koło 4,5 ale głowy sobie uciąć nie dam) oraz wolne miejsce na stacjonarnych. Ci drudzy - myślałam że będzie trudniej ale kolega z GP przeniósł się na informatykę od razu na 2 rok Musiał jedynie zrobić różnice programowe, pokazać indeks i przedstawić materiał jaki realizował na tych samych/pokrewnych przedmiotach.

U Ciebie myślę że też trudno nie będzie - w końcu to niestacjonarne, właściwie będziesz prosić uczelnię czy nie chcieliby twoich pieniędzy - a wątpie żeby któraś uczelnia była zbyt bogata i pogardziła taką ofertą

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A co do dziekana na UEKu to kiedy najlepiej byłoby udać się na taką rozmowę (tzn. rozumiem, że jak już będę miała zaliczoną sesję i powpisywane wszystkie oceny do indeksu) i czy trzeba się wcześniej umawiać do niego jakoś czy jak to jest?
Ja bym zapytała już teraz o to kiedy mogę załatwiać taką sprawę. Musisz sprawdzić kiedy na UEK kończy się sesja, bo jak będzie za późno to może będą robić problemy? W Krakowie Euro nie ma, ale to miasto noclegowe i może przez to takie sprawy trzeba załatwić szybciej.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 12:19   #8
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Moje dwie koleżanki przenosiły się z Rzeszowa właśnie, na dzienne i dało radę więc myślę, że ze stacjonarnymi nie będzie większych problemów.

Polecam jutro telefon do dziekanatu, panie akurat w tym pokoju są fajne więc wszystko powinny Ci wytłumaczyć
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 19:13   #9
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Przeniesienie z URZ na UEK (studia niestaconarne) - myślicie że to realne? :/

Dzięki Wam dziewczyny bardzo za rady, każdej z osobna Narazie skupię się na tym, aby wszystko jak najlepiej pozaliczać i na nadchodzącej pomału sesji, a później jak już będę miała oceny i jeśli zdecyduję się na 100% to zacznę działać . Do dziekanatu UEKu zadzwonię oczywiście wcześniej , żeby się o wszystko opytać i dowiedzieć co i jak.
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.