Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-01, 22:01   #1081
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mam nadzieje ze ktos odpisze. Czytalam ze oleje nie zapychaja a tu wielkie ździwienie bo chyba jednak tak...
uzylam oleju z orzechow laskowych, do tego kwas hialuronowy i ten NMF i na calej buzi pelno malych czerwonych zakornikow + jakies duze. A tego nie mialam napewno.

o co chodzi?? czy oleje zapychaja. Mnie wszystko zapycha. Co za niesprawiedliwosc.

dziekuje jesli ktos przeczyta i pomoze
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 22:07   #1082
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
o co chodzi?? czy oleje zapychaja. Mnie wszystko zapycha. Co za niesprawiedliwosc.
Tak, niektóre oleje niektórych zapychają. Jakiś czas temu Limaria pisała w wątku mazidlanym, żeby osoby z tłustą i trądzikową cerą uważały na niektóre oleje, poszukaj Mnie np. zapycha olej ze słodkich migdałów, choć ma takie błogosławione właściwości.
Do olejów, które dają 0 w testach na komedogenność, należą, o ile pamiętam, np. słonecznikowy, z orzechów włoskich, z konopii. Mnie bardzo służy ostatnio jojoba - ale każdy musi przetestować wszystko na własnej skórze, niestety. Powodzenia!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-02, 15:35   #1083
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Z olejami to różnie bywa, mnie np. buzia się czerwieni po oleju z orzechów laksowych mimo, że on działa ściągająco więc moje naczynka powinny się cieszyć
Poza tym, pragnę poiformować, że mam nowego przyjaciela ekstpresowe serum hialuronowe! Wczesniej uważałam, że jest beznadziejne bo ani mi ie nawilżało ani ni,c buzia była sucha jak papier w olej się nie wchałania. Okazło się, że po prostu olej z róży nie jest zupełnie dla mnie, mimo żem suchalec, nie wchłania mi się, musze go ścierać :/ ale odkąd dodaje jojobe, morele i kopelke laskowych...SUPER!!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-02, 16:03   #1084
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Napiszę krótko i zwięźle, żeby nie robić Ci zbędnego mętliku w głowie, hydroliza to nie to samo co rozpuszczanie, podczas hydrolizy zachodzi reakcja chemiczna, np. właśnie mocznika z wodą i powstaje coś nowego, rozpuszczanie to zjawisko fizyczne, czyli np. sól pozostaje solą tylko, że w wodzie w postaci jonów ;p
dzięki wielkie czyli tam był błąd, jednak ten kwas mlekowy jest potrzebny; zrobiłam zamówienie na mazidłach i już nie mogę się doczekać jak będę robić moje wynalazki; mam nadzieję że nic mi nie wybuchnie
a tak się zastanawiam, hydrolaty mam na wykończeniu, czy w serum do włosów zamiast hydrolatu można użyć wody destylowanej i kilku kropli olejku, np. mandarynkowego?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-02, 16:15   #1085
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do zaawansowanych w biochemii..jestem całkiem zielona z chemii i biologii
brakuje mi przepisów na coś lekkiego do stóp! no i wymyśliłam sobie taki spray z mocznikiem, kw. hialurun. czy innym nawilżaczem plus olejki jakie kto lubi antybakteryjne (wiadomo - basen itd.), dezodorujące i inne (herbaciany, manuka, miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, cytronella (podobno bardzo dobrze hamuje pocenie), cytryna, szałwia itd;
ale sprawdziłam w mazidłach że mocznik ulega hydrolizie i trzeba go stabilizować kw. mlekowym (to nawet dobrze, kw. mlekowy też dobry do stóp!) tylko mam pytanie - bo przeczytałam że hydroliza to rozpuszczanie w wodzie, i jako przykład podano sól; no ale sól rozpuszcza się ale smak zostaje bo zrozumiałam że hydroliza to "unicestwienie" substancji czyli że mocznik rozpuszczony w wodzie traci swoje właściwości?? ale sól przecież nie?? proszę, pomóżcie
tez kiedys sie kiedys zastanawialam nad ta stabilizacja mocznika kwasem mlekowym, odpowiedz znalazlam tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=44&Itemid=50
wiec jezeli zuzyjesz ten spray przed uplywem 3 m-cy nic sie nie powinno stac.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 10:57   #1086
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
tez kiedys sie kiedys zastanawialam nad ta stabilizacja mocznika kwasem mlekowym, odpowiedz znalazlam tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=44&Itemid=50
wiec jezeli zuzyjesz ten spray przed uplywem 3 m-cy nic sie nie powinno stac.
dzięki; ostatnio przeglądałam to forum, ale nie zauważyłam tego wątku; zamówiłam już kwas mlekowy no, ale to zrobię sobie tonik; podobno kwas mlekowy dobrze działa na mieszki włosowe, to będę też przecierać nogi - może coś da na wrastanie
wczoraj zrobiłam sobie serum z samą wit.c, bo nie mam emulgatora na razie;dałam 0,25 ml witaminy, 1,25ml kw.hialuronowego i odrobinę spirytu; wiem, że to mało witaminy ale mam bardzo wrażliwą skórę i chcę wypróbować jak ta wit. na mnie działa; ale to frajda mieszać tak samemu kosmetyki aż żałuję że to tak szybko się robi


wymyśliłam sposób na transport mazideł w gazetce SuperPharmu była promocja na "termoopakowanie Canpol" (7,99); młode mamy, proszę powiedzcie - czy te opakowania trzymają temperaturę przez kilka godzin?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 11:31   #1087
Tikitaka
Raczkowanie
 
Avatar Tikitaka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Świetny wątek (że też dopiero teraz go zauważyłam). Też mam zamiar wypróbować oleje, ale mam do was pytanie. Czy takie oleje moge zamówić tylko w necie, czy jest szansa że dostane je gdzieć na mieście? A jeśli tak to gdzie moge ich szukać?
__________________
„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych”
Tikitaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 22:30   #1088
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Czy takie oleje moge zamówić tylko w necie, czy jest szansa że dostane je gdzieć na mieście? A jeśli tak to gdzie moge ich szukać?
Możesz szukać w sklepach zielarskich albo w sklepach firmowych producentów. Pollena Aroma, Fitomed czy Oleofarm bywają w sklepach ze zdrową żywnością, a niektóre oleje zimnotłoczone nawet w dobrych spożywczakach. Służę adresami warszawskimi, jakby co
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 16:53   #1089
Tikitaka
Raczkowanie
 
Avatar Tikitaka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Możesz szukać w sklepach zielarskich albo w sklepach firmowych producentów. Pollena Aroma, Fitomed czy Oleofarm bywają w sklepach ze zdrową żywnością, a niektóre oleje zimnotłoczone nawet w dobrych spożywczakach. Służę adresami warszawskimi, jakby co
Dziękuję za odp. . U mnie znam tylko jeden taki sklep, w którym jest szansa że dostanę oleje. Jutro sprawdzę, a jeśli nie będzie tam to pozostaje mi chyba tylko zakup przez internet. Mi przydałyby się częstochowskie adresy, chociaż takich to pewnie nie ma
__________________
„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych”
Tikitaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 18:02   #1090
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Mi przydałyby się częstochowskie adresy, chociaż takich to pewnie nie ma
Może nie doceniasz swojego miasta. Sprawdź zielarnie i sklepy ze zdrową żywnością. I powtarzam, sklepy spożywcze bywają zaskakujące... Powodzenia!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 14:10   #1091
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Hej

Wczoraj zostałam "naturystką"
Złożyłam pierwsze zamówieniew ekospa( tylko dlaczego nie dają próbek)
Narazie bardzo asekuracyjnie 3 oleje ( laskowy , makadamia , arganowy), hydrolat różany i masło kakaowe

Na razie nie jestem jeszcze na tyle odważna zeby zacząc miksować własne kosmetyki . Te ktore kupiłam mam zamiar stosowac na razie solo.

Mam pytanie odnosnie szybkiego serum. Wystarczy dowolny olej i kwas hial.?( to naprawde takie proste?

Czy można zrobic sobie troche wiecej tego szybkiego serum i przetrzymywac je w lodówce? Jesli tak to jak długo?

I czy moge pomieszac olejek z czymś o takim składzie?-Aqua, Propylene Glycol, Aloe arborescens,Aloe leaf extract,Panthenol, Carbomer, Triethanolamine,Methylchl oroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.???
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 17:35   #1092
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Hej

Wczoraj zostałam "naturystką"
Złożyłam pierwsze zamówieniew ekospa( tylko dlaczego nie dają próbek)
Narazie bardzo asekuracyjnie 3 oleje ( laskowy , makadamia , arganowy), hydrolat różany i masło kakaowe

Mam pytanie odnosnie szybkiego serum. Wystarczy dowolny olej i kwas hial.?( to naprawde takie proste?

Czy można zrobic sobie troche wiecej tego szybkiego serum i przetrzymywac je w lodówce? Jesli tak to jak długo?
Gratuluje pierwszego zamówienia
W Ecospa dają próbki, tylko trzeba poprosić. Ja napisałam w formularzu na czym mi zależy do wypróbowania (ok.6 rzeczy) dostała 3 próbki - olej jojoba który obecnie jest moim ukochanym - GENIALNY! (30ml! ), olej ryzowy - dla mnie na twarz koszmarny ale do dłoni się sprawdza(10ml) i masło mango.

Oleje super nawilżając z kwasem h. w komplecie. Tylko trzeba znależć odpowiedni dla siebie olej, ja zaczynałam z różanym i byłam bardzo niezadowolona, bo miałam tylko tłustą buzie a rano suchalec ale odkąd jojaba zagościł u mnie... i takie tam tak więc nie bój się maziać i mieszać, nic Ci nie odpadnie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 17:59   #1093
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Hej

Czy można zrobic sobie troche wiecej tego szybkiego serum i przetrzymywac je w lodówce? Jesli tak to jak długo?
Obawiam się, że . To jest serum ekspresowe i można je mieszać tylko przed nałożeniem.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Hej
I czy moge pomieszac olejek z czymś o takim składzie?-Aqua, Propylene Glycol, Aloe arborescens,Aloe leaf extract,Panthenol, Carbomer, Triethanolamine,Methylchl oroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.???
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 18:43   #1094
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

chociaż nikt sie nie zainteresował moim genialnym wynalazkiem przewożenia mazideł, napiszę że w poniedziałek kupiłam sobie to opakowanie no i wrzuciłam do niego moje świetne plastikowe kostki lodu (od Becherovki ), będę je też wrzucać podczas transportu; i opakowanie trzyma temperaturę ok 3 godziny po czterech już były cieplejsze, ale mam nadzieję, że ten patent sprawdzi się podczas 3godzinnej podróży; akurat mieści się tam butelka z hydrolatem i różne mniejsze; można też wykorzystać wkład od depilatora, ale on zajmie gdzieś połowe opakowania;
zrobiłam sobie serum do włosów z wodą dest. i 2 kroplami mandarynkowego olejku; chyba działa tak samo, ale jednak będę robiła z hydrolatami (już niedługo będę miała)
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 19:11   #1095
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Czy można zrobic sobie troche wiecej tego szybkiego serum i przetrzymywac je w lodówce? Jesli tak to jak długo?
Oczywiście że można jest tylko ALE a mianowicie- to jest postawowa wersja serum tak żeby w 30 sekund walnąć sobie na buzkę i mieć z głowy więc nie ma emulgatora ktory połączy faze wodną (kwas h.) z olejem. Jednaj jeśli masz emulgator to spokojnie takie serum możesz trzymać w lodówce 2 tygodnie jak nic, jeśli nie masz bedziesz trzymać w lodówce pojemniczek z kwasem h. i olejem ktore się nie łączą wiec w sumie bez sensu gdybyś chiała trzymać dłużej serum połączone emulgatorem np. 3 miesiace to potrezbmy jest konserwant

dhama super że się przypomniałaś bo jakoś mi chodziło po głowie, że ktoś już przede mną zastanawiał się jak przewieść mazidła dzieki za patent!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 19:17   #1096
Tikitaka
Raczkowanie
 
Avatar Tikitaka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Może nie doceniasz swojego miasta. Sprawdź zielarnie i sklepy ze zdrową żywnością. I powtarzam, sklepy spożywcze bywają zaskakujące... Powodzenia!
Sklepów ze zdrową żywnością to chyba u mnie nie ma . Chyba, że na jakichś peryferiach miasta, ale nie słyszałam w każdym razie. Ale została mi jeszcze do sprawdzenie zielarnia - moja jedyna nadzieja w tej chwili.

Czy te oleje można mieszać? Np. gdybym chciała połączyć olej z jojoba z olejem z orzecha włoskiego? I jak myślicie które są najlepsze do cery trądzikowej? Bo czytałam na ten temat na różnych stronkach, ale wszędzie sugerują coś innego.
__________________
„Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych”
Tikitaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 19:37   #1097
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny dziękuje za odzew
To wciąga
Btw to "coś" z czym chce pomieszc olej to żel aloesowy , flos lek ( jest świetny bardzo bardzo go lubie)

Zabieram się za tworzenie domowego laboratorium
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 20:47   #1098
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Czy te oleje można mieszać? Np. gdybym chciała połączyć olej z jojoba z olejem z orzecha włoskiego? I jak myślicie które są najlepsze do cery trądzikowej? Bo czytałam na ten temat na różnych stronkach, ale wszędzie sugerują coś innego.
Oleje można mieszać, jojobę dobrze jest dodawać do olejów mało trwałych, bo przedłuża im życie . Co do olejów dobrych do Twojej skóry - powinnaś sama testować, ale Basia Kwiatkowska polecała podobno olej słonecznikowy, z orzechów włoskich, konopny, z krokosza. Na mnie (też mam kłopoty z cerą) dobrze działa np. jojoba i wiesiołek, a także orzech laskowy. Zresztą na mazidłach są informacje, jakiej cerze poszczególne oleje służą.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 12:51   #1099
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Oczywiście że można jest tylko ALE a mianowicie- to jest postawowa wersja serum tak żeby w 30 sekund walnąć sobie na buzkę i mieć z głowy więc nie ma emulgatora ktory połączy faze wodną (kwas h.) z olejem. Jednaj jeśli masz emulgator to spokojnie takie serum możesz trzymać w lodówce 2 tygodnie jak nic, jeśli nie masz bedziesz trzymać w lodówce pojemniczek z kwasem h. i olejem ktore się nie łączą wiec w sumie bez sensu gdybyś chiała trzymać dłużej serum połączone emulgatorem np. 3 miesiace to potrezbmy jest konserwant

dhama super że się przypomniałaś bo jakoś mi chodziło po głowie, że ktoś już przede mną zastanawiał się jak przewieść mazidła dzieki za patent!
Mam jeszcze pytanie
Jak to jest z tymi emulgatorami? Co moze posłużyc jako emulgator i ile trzeba go dodac?

Moja nastepne zamowinie bedzie juz troche bardziej zaawansowane. Chce kupic sprzet ( naczynka , pipetki itp) i składniki do wyrobu serum Chyba w mazidłach bo tam jest najwiekszy wybór

I jak to jest z tymi maceratami ? czym róznią sie od olejków?( tzn w użytkowaniu- bo info poczytam na stronie mazideł)i czy mozna mieszać maceraty i olejki?:/

I czy ktoras naturystka uzywała olejku z alg?(Jest na stronie ekospa)

Bardzo mi się spodobała ta naturalna pielęgnacja.I chyba zaczynam miec na tym punckie lekkiego fisia
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-07, 13:55   #1100
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
I jak to jest z tymi maceratami ? czym róznią sie od olejków?( tzn w użytkowaniu- bo info poczytam na stronie mazideł)i czy mozna mieszać maceraty i olejki?:/
Bardzo mi się spodobała ta naturalna pielęgnacja.I chyba zaczynam miec na tym punckie lekkiego fisia
Ja Ci moge tylko powiedziec na ten temat. Mialam macerat z nagietka, taki fajny zolty, uzywa sie tego jak oleju i wyglada identycznie jak olej taki tlusty plyn. Mozna maceraty mieszac z olejami. Ale Ty sie chyba pytasz czy mozna dodawac do maceratow olejkow aromatycznych? Tak wlasnie pomyslalam, olejkow tez mozna chyba podobnie jak do olejow.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 14:46   #1101
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mrr Doubtfire Chodziło mi o oleje. Wyraziłam sie niejasno . Jeszcze raczkuję w tej dziedzinie
Byłaś zadowolona z tego maceratu?I czy mozna dodac macerat do oleju i kwasu H w szybkim serum, albo zastąpić olej maceratem?

Olejki aromatyczne tez wkrótce wyprobuje ale musze jeszcze więcej się o nich dowiedziec
Dzięki za odp
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 14:53   #1102
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie
Jak to jest z tymi emulgatorami? Co moze posłużyc jako emulgator i ile trzeba go dodac?

Moja nastepne zamowinie bedzie juz troche bardziej zaawansowane. Chce kupic sprzet ( naczynka , pipetki itp) i składniki do wyrobu serum Chyba w mazidłach bo tam jest najwiekszy wybór

Bardzo mi się spodobała ta naturalna pielęgnacja.I chyba zaczynam miec na tym punckie lekkiego fisia
Oj tak, na punkcie maziania można dostać fisia bardzo szybko Co do naczynek i pipetek- z doświadczenia wiem, że z poczatku kupuje się czesto niepotrzebne rzeczy Ja maziam się od 6 miesięcy i mam:
- pipetki ktore dostałam w zestawie z www.biochemiaurody.pl
- jedną zlewkę 50 ml (zlewki nie są za dobre do domierzania skłądników bo najczęściej mają tylko 2 podziałki)
- małe słoiczki w których mieszam i przechowuje mazidła
- kilka buleteczek z pipetkami
- wagę elekroniczną (kupiona na allego za 40-50zł) waży z dokładnością do 0.01g
I jak dla mnie to wystarczająco dużo, więc zanim kupisz coś pomyśl co Ci jest dokładnie potrzebne - coś do domierzania cieczy, stałych, czegoś gdzie to będziesz mieszać i coś do przechowywania.

Obowiązkowy wątek do maziania to:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189676 i
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=191490

Jeślo chodzi o emulgatory- ma je i Ecospa i Mazidła. Zależy do tego co chcesz zrobić - wodę w oleju czy olej w wodzie. Polecam kupienie lecytyny 4 i 7. pierwsza słuzy do zrobienia w/o, druga - o/w
http://mazidla.com/index.php?option=...d=10&Itemid=27

Powodzenia
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 16:34   #1103
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziękuje Katarino
W przyszłym tygodniu złoze pierwsze zamówienie w mazidłach . Musze tylko sobie przemyslec czego potrzebuje.
Chciałabym składniki do zrobienia serum , olejku do mycia twarzy , balsamu do ciała i serum do włosów...Tylko ze dostaje oczopląsu za każdym razem jak wchodze na mazidła
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 12:40   #1104
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Oczywiście że można jest tylko ALE a mianowicie- to jest postawowa wersja serum tak żeby w 30 sekund walnąć sobie na buzkę i mieć z głowy więc nie ma emulgatora ktory połączy faze wodną (kwas h.) z olejem. Jednaj jeśli masz emulgator to spokojnie takie serum możesz trzymać w lodówce 2 tygodnie jak nic, jeśli nie masz bedziesz trzymać w lodówce pojemniczek z kwasem h. i olejem ktore się nie łączą wiec w sumie bez sensu gdybyś chiała trzymać dłużej serum połączone emulgatorem np. 3 miesiace to potrezbmy jest konserwant

dhama super że się przypomniałaś bo jakoś mi chodziło po głowie, że ktoś już przede mną zastanawiał się jak przewieść mazidła dzieki za patent!
ja próbowałam robić 5ml serum z ekstensyną, bo nie mam tak małej miarki potrzebnej do jednorazowej porcji i wylewało mi się za dużo; ale szybko mi się popsuło

nie ma sprawy 19katarina82; swoją drogą, nie przypuszczałam, że mazidła zaprowadzą mnie do działu niemowlęcego moja mama zobaczyła to opakowanie i zaniepokoiła się trochę, że nie jest na bieżąco ze zmianami w moim życiu
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 13:14   #1105
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Kizia mizia nie ma sprawy Żeby wątków już nie mylić odpowiedziałam Ci na tego posta w wątku o mazidłach na stronie 34

dhama wiesz co... żeby tak rodzicielkę straszyć
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 17:13   #1106
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Przepraszam bardzo bardzo, zę tak się wtrącę, ale czytam ten watek i wypowiadają się osoby doświadczone już z tymi olejami itd. Zaintrygowały mnie bardzo Wasze zachwyty i ceny tych produktów.
Co to właściwie jest, używacie tego normalnie zamiast innych składników? Dlaczego?
Chciałabym też spróbować...
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 21:49   #1107
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziuniaaa, ja nie jestem jakoś bardzo doświadczona z olejami, ale chętnie odpowiem, bo ich używam . Wymieniane tu oleje to naturalne, tłoczone na zimno preparaty uzyskiwane z rozmaitych roślin. Można z nich robić kosmetyki, np. kremy, balsamy, masła, można też stosowac solo albo w mieszankach - ja najbardziej lubię w mieszankach z olejkami eterycznymi (zob. wątek: Domowe laboratorium urody dla wybrednych). Dlaczego ich używamy? Ja mogę napisać o sobie - bo:
1. nie służy mi parafina w kremach;
2. lubię mieć wpływ na to, czym się smaruję;
3. ostatnio mam lekkiego hopla na punkcie naturalności;
4. uwielbiam mieszać i jestem "zosia samosia", więc mam satysfakcję, że coś sama zrobiłam i widzę efekty działania swoich mazideł.
Howgh (czy jak tam mawiali Indianie...)!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 07:01   #1108
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziękuję za odpowiedź i tytuł wątku, już szukam.
Strasznie mnie to zaciekawiło, bo takie normalne, sklepowe kosmetykinie działają na moją skórę zbyt dobrzeitak jak bym chciała...;/
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 08:04   #1109
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Tym razem a propos hydrolatów
Spróbowałam lawendowego z mazideł i jestrem troszkę rozczarowana - zapachem, nie działaniem. Otóż hydrolat ten ma zapaszek... leśnych grzybków! Zdaje się, że któraś z Wizażanek już kiedyś o tym wspominała, ale ja przypomniałam sobie o tej uwadze dopiero teraz, kiedy wetknęłam w hydrolat swój nos z nadzieją, że poczuję wspaniały, kojący zapach lawendy (uwielbiam ją!). No cóż, grzybki i grzybobranie też lubię, ale nie aż tak...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 11:04   #1110
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Zapach lesnych grzybków kojarzony był na forum raczej z hydrolatem rumiankowym niz lawendowym
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.