Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-15, 16:35   #1
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797

Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka


Mój narzeczony został poproszony o świadkowanie na ślubie swojego przyjaciela, na który również zostałam zaproszona. Jako że jesteśmy raczej "nieweselni" i rzadko bywamy na tego rodzaju imprezach, mam kilka pytań co do przebiegu ceremonii. Oczywiście wiem, że najlepiej będzie zasięgnąć informacji prosto od Młodych, bo to przecież oni decydują o organizacji własnego wesela, ale chciałabym się dowiedzieć od Was, jak to zazwyczaj wygląda.

- czy w kościele, a potem na sali weselnej świadek siedzi obok swojej osoby towarzyszącej, czy obok świadkowej? Z tego co kojarzę, z reguły w kościele świadek i świadkowa siedzą za młodymi, a ich partnerzy gdzieś w tłumie, z resztą gości;

- czy z Parą Młodą w samochodzie jadą tylko świadkowie, czy też ich partnerzy?;

- czy na błogosławieństwie i innych uroczystościach w domu u Młodych pojawiają się sami świadkowie, czy też z osobami towarzyszącymi?;

- czy często organizowane są jakieś zabawy mające na celu zintegrowanie świadków? Wiem, że to zależy od Młodych i wodzireja/zespołu, ale czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Dajcie znać, jak było u Was lub na weselach, na których gościliście

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2015-01-15 o 21:00 Powód: przywrócone przez moderatora
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 07:47   #2
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Ja byłam świadkiem na ślubie mojego brata i z punktu widzenia mojego ówczesnego chłopaka wyglądało to tak:
- na błogosławieństwie byłam tylko ja, a on przyjechał bezpośrednio do kościoła;
- ponieważ w aucie były cztery miejsca z młodymi jechałam ja (i kierowca) a on ze świadkiem i jego dziewczyną w drugim samochodzie
-na sali weselnej siedział koło mnie przy stole z młodymi (ja siedziałam koło brata)
- na tym ani na żadnym innym weselu nie spotkałam się z zabawami do integrowania świadków
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 08:11   #3
201711281030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 416
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
- czy w kościele, a potem na sali weselnej świadek siedzi obok swojej osoby towarzyszącej, czy obok świadkowej? Z tego co kojarzę, z reguły w kościele świadek i świadkowa siedzą za młodymi, a ich partnerzy gdzieś w tłumie, z resztą gości;

- czy z Parą Młodą w samochodzie jadą tylko świadkowie, czy też ich partnerzy?;

- czy na błogosławieństwie i innych uroczystościach w domu u Młodych pojawiają się sami świadkowie, czy też z osobami towarzyszącymi?;

- czy często organizowane są jakieś zabawy mające na celu zintegrowanie świadków? Wiem, że to zależy od Młodych i wodzireja/zespołu, ale czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Dajcie znać, jak było u Was lub na weselach, na których gościliście
1. W kościele za młodymi, na sali obok swojej osoby towarzyszącej
2. Raczej tylko świadkowie, chyba, że to limuzyna lub autobus, żeby się zmieściło tyle ludzi
3. Na błogosławieństwie też raczej tylko świadkowie.
4. Nie spotkałam się z takimi zabawami.
201711281030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 10:20   #4
bezsennameg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Na moim weselu było tak:

-w kościele świadkowie siedzieli za nami, a ich osoby tow. w tłumie z gośćmi. na weselu siedzieli ze swoimi os. tow. razem z nami przy stole.

-my w samochodzie jechaliśmy sami. świadkowie byli w drugim (partnerka świadka nie chciała jechać z nimi, chociaż było dla niej miejsce)

-na błogosławieństwie świadkowie byli sami.

-u nas nie było takich zabaw. powiedzieliśmy wprost zespołowi, że świadkowie będą w os.tow i nie życzymy sobie takich zabaw, więc nie było.
bezsennameg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 23:12   #5
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Bylam swiadkowa u mojej siostry.Moj narzeczony byl gosciem i pojechal sam do kosciola,siedzial razem z innymi goscmi.Na blogoslawienstwie bylam ja i swiadek oraz rodzice.Przy stole siedzialam ja obok PM a z drugiej strony byl moj narzeczony.Nie bylo zadnych zabaw dla swiadkow.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 18:13   #6
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

1. W pierwszych ławkach razem z osobami towarzyszącymi, a na weselu z nami przy stole
2. U nas świadkowie jechali swoimi autami
3. Na błogosławieństwie nie było świadków
4. U nas nie było takich zabaw
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:38   #7
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
- czy w kościele, a potem na sali weselnej świadek siedzi obok swojej osoby towarzyszącej, czy obok świadkowej? Z tego co kojarzę, z reguły w kościele świadek i świadkowa siedzą za młodymi, a ich partnerzy gdzieś w tłumie, z resztą gości;

- czy z Parą Młodą w samochodzie jadą tylko świadkowie, czy też ich partnerzy?;

- czy na błogosławieństwie i innych uroczystościach w domu u Młodych pojawiają się sami świadkowie, czy też z osobami towarzyszącymi?;

- czy często organizowane są jakieś zabawy mające na celu zintegrowanie świadków? Wiem, że to zależy od Młodych i wodzireja/zespołu, ale czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Dajcie znać, jak było u Was lub na weselach, na których gościliście
1. Podczas ceremonii zaślubin świadkowie siedzą za Parą Młodą, a ich osoby towarzyszące wśród pozostałych gości.
2. To czy świadkowie i ich osoby towarzyszące jadą w samochodzie z Parą Młodą zależy tylko i wyłącznie od samej Pary Młodej, ale wątpię, aby ktoś zamawiał vaan 7osobowy.
3. Podczas Błogosławieństwa z reguły są sami świadkowie. Chyba, że jest to bardzo bliska rodzina, a osoby towarzyszące świadków są blisko związani z Parą Młodą.
4. Gry i zabawy, które organizowane są podczas wesela zależą od ustaleń Pary Młodej i zespołu. Podczas wesela mojego brata najpierw śpiewaliśmy "gorzko" dla Pary Młodej, a następnie dla świadków, ale zaznaczam, że wszyscy świetnie znali się, kolegowali a "pocałunek" świadków był w policzek.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 10:24   #8
201711281030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 416
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez red_blues Pokaż wiadomość
1. Podczas ceremonii zaślubin świadkowie siedzą za Parą Młodą, a ich osoby towarzyszące wśród pozostałych gości.
2. To czy świadkowie i ich osoby towarzyszące jadą w samochodzie z Parą Młodą zależy tylko i wyłącznie od samej Pary Młodej, ale wątpię, aby ktoś zamawiał vaan 7osobowy.
3. Podczas Błogosławieństwa z reguły są sami świadkowie. Chyba, że jest to bardzo bliska rodzina, a osoby towarzyszące świadków są blisko związani z Parą Młodą.
4. Gry i zabawy, które organizowane są podczas wesela zależą od ustaleń Pary Młodej i zespołu. Podczas wesela mojego brata najpierw śpiewaliśmy "gorzko" dla Pary Młodej, a następnie dla świadków, ale zaznaczam, że wszyscy świetnie znali się, kolegowali a "pocałunek" świadków był w policzek.
moim zdaniem takie zabawy są nie na miejscu, jeśli świadkowie nie są parą
201711281030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 22:34   #9
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez asica_ Pokaż wiadomość
moim zdaniem takie zabawy są nie na miejscu, jeśli świadkowie nie są parą
No cóż, każdy ma inne zdanie.

Nikt nie obraził się, nie był zazdrosny, a to najważniejsze.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 23:47   #10
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Mój narzeczony został poproszony o świadkowanie na ślubie swojego przyjaciela, na który również zostałam zaproszona. Jako że jesteśmy raczej "nieweselni" i rzadko bywamy na tego rodzaju imprezach, mam kilka pytań co do przebiegu ceremonii. Oczywiście wiem, że najlepiej będzie zasięgnąć informacji prosto od Młodych, bo to przecież oni decydują o organizacji własnego wesela, ale chciałabym się dowiedzieć od Was, jak to zazwyczaj wygląda.

- czy w kościele, a potem na sali weselnej świadek siedzi obok swojej osoby towarzyszącej, czy obok świadkowej? Z tego co kojarzę, z reguły w kościele świadek i świadkowa siedzą za młodymi, a ich partnerzy gdzieś w tłumie, z resztą gości;

- czy z Parą Młodą w samochodzie jadą tylko świadkowie, czy też ich partnerzy?;

- czy na błogosławieństwie i innych uroczystościach w domu u Młodych pojawiają się sami świadkowie, czy też z osobami towarzyszącymi?;

- czy często organizowane są jakieś zabawy mające na celu zintegrowanie świadków? Wiem, że to zależy od Młodych i wodzireja/zespołu, ale czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Dajcie znać, jak było u Was lub na weselach, na których gościliście
nie wiem jak to w twoich rejonach wygląda ale z tym z czym się u mnie spotkałam to jest tak:
1. w kościele świadkowie przy młodych, a na weselu razem z partnerami siedzą z gośćmi, nie ma nawet tak że świadkowie gdzieś blisko siebie muszą siedzieć, a z młodymi to na wszystkich weselach jakich byłam przy stole siedzieli rodzice
2. zazwyczaj młodzi jadą tylko z kierowcą, a świadkowie osobno razem ze swoimi partnerami
3. w rodzinie mojej czy tż na błogosławieństwie są tylko młodzi i rodzice, a nigdy nie zwracałam uwagi jak to jest u znajomych
4. co do zabaw to czasem podczas oczepin są jakieś zabawy dla świadków, czy też takie że musi być kilka osób i świadkowie obowiązkowo, ale to już od osoby która to prowadzi zależy co tam sobie wymyśli

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2015-01-25 o 23:49
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:10   #11
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Ceremonia ślubna z punktu widzenia partnerki świadka

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Mój narzeczony został poproszony o świadkowanie na ślubie swojego przyjaciela, na który również zostałam zaproszona. Jako że jesteśmy raczej "nieweselni" i rzadko bywamy na tego rodzaju imprezach, mam kilka pytań co do przebiegu ceremonii. Oczywiście wiem, że najlepiej będzie zasięgnąć informacji prosto od Młodych, bo to przecież oni decydują o organizacji własnego wesela, ale chciałabym się dowiedzieć od Was, jak to zazwyczaj wygląda.

- czy w kościele, a potem na sali weselnej świadek siedzi obok swojej osoby towarzyszącej, czy obok świadkowej? Z tego co kojarzę, z reguły w kościele świadek i świadkowa siedzą za młodymi, a ich partnerzy gdzieś w tłumie, z resztą gości;

- czy z Parą Młodą w samochodzie jadą tylko świadkowie, czy też ich partnerzy?;

- czy na błogosławieństwie i innych uroczystościach w domu u Młodych pojawiają się sami świadkowie, czy też z osobami towarzyszącymi?;

- czy często organizowane są jakieś zabawy mające na celu zintegrowanie świadków? Wiem, że to zależy od Młodych i wodzireja/zespołu, ale czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Dajcie znać, jak było u Was lub na weselach, na których gościliście
W zeszłym roku TŻ był świadkiem na weselu siostry więc u nas wygląda to tak:
-w kościele świadek z świadkową siedzą za PM, a na sali z jednej strony PM siedzi świadkowa z partnerem a z drugiej strony świadek z partnerką. Ale to nie reguła, bo również czasem rodzice siadają po bokach PM. Ale z reguły to PM nie rozdzielają świadków z ich partnerami

-w samochodzie jedzie świadek, świadkowa i PM, ewentualnie jeszcze kierowca.

-przyjaźnię się z TŻ siostrą i pomagałam jej się ubierać, więc na błogosławieństwie byłam. To zależy jak dogadasz się z partnerem, czy pojedziesz prosto do kościoła, czy do niego i się z kimś zabierzesz

-nigdy się nie spotkałam z żadną zabawą mającą na celu zintegrowanie świadków, dla mnie to nietakt jeśli świadkowie nie są parą
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.






Edytowane przez Lady Audrey
Czas edycji: 2015-01-26 o 18:12
Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 18:10:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.