Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-11, 16:18   #1501
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mąka Być może ale ja nic nie dodaję. Wzięłam byle jaki, taki, jaki miałam w spiżarni (wielokwiatowy), najważniejsze, żeby był prawdziwy i nas nie uczulał. Niektórzy polecają manukę, ale to śmierdziel. Naszemu polskiemu miodkowi nie dorównuje w niczym. Stosuję codziennie do mycia twarzy, oczywiście nie zapominam o innych produktach, czasem żelu, micelu, mleczku, peelingu, ale na koniec zawsze myję się miodem i mam od kilku tygodni skórę bez pryszczy, a jak coś wyskoczy, to znika w 2 dni, kiedy potrafiło się ślimaczyć tygodniami przedtem. Nawet robię peeling z miodu, bo mi skrystalizował, ale dodaję jak potrzebuję do prostu w zgłębieniu dłoni zmielony ryż dla mocniejszego efektu.
Gdzieś czytałam, dawno temu, że mieszankę miodu i mąki ziemniaczanej należy dać np. na plecy i wtedy ma to działanie oczyszczające. Ale szczerze nie jestem aż tak wygimnastykowana żeby dawać takie coś na plecy Chyba, że to nie ma tak rzadkiej konsystencji.
Czyli można też maseczkę z miodu zrobić? Albo żel? Rozcieńczyć go z wodą?
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:37   #1502
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, dawno temu, że mieszankę miodu i mąki ziemniaczanej należy dać np. na plecy i wtedy ma to działanie oczyszczające. Ale szczerze nie jestem aż tak wygimnastykowana żeby dawać takie coś na plecy Chyba, że to nie ma tak rzadkiej konsystencji.
Czyli można też maseczkę z miodu zrobić? Albo żel? Rozcieńczyć go z wodą?
Maseczkę też można zrobić, np z taką mąką, ja robiłam z kakao, działała silnie nawilżająco i rozpulchniająco. Jednakże zdecydowanie bardziej jestem zadowolona z używania, jako produktu myjącego Niczym nie trzeba, wręcz nie należy rozcieńczać, bo spłynie, jedyne, co zwilżam to dłonie i twarz

A z tą mąką rzeczywiście mogłoby zadziałać lepiej na zaskórniki, albo też z glinką np, ale to raczej właśnie jako maseczkę bym użyła, nie na co dzień.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-11 o 16:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 17:00   #1503
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Maseczkę też można zrobić, np z taką mąką, ja robiłam z kakao, działała silnie nawilżająco i rozpulchniająco. Jednakże zdecydowanie bardziej jestem zadowolona z używania, jako produktu myjącego Niczym nie trzeba, wręcz nie należy rozcieńczać, bo spłynie, jedyne, co zwilżam to dłonie i twarz

A z tą mąką rzeczywiście mogłoby zadziałać lepiej na zaskórniki, albo też z glinką np, ale to raczej właśnie jako maseczkę bym użyła, nie na co dzień.
I taki miód stosujesz codziennie? Musze wypróbować Zmieszam z zieloną glinką i osobno miód, tylko muszę kupić Miód można dodać jeszcze do cynamonu, ale to hardkor chyba
A co do tej mąki, kiedyś na jakimś forum dziewczyna pisała, że ta maseczka z miodu i mąki powoduje, że z ciała wychodzą czarne "robaki"
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 17:41   #1504
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja właśnie przytargałam litr miodu od zaprzyjznionego pszczelarza bo mi sie ostatni kończy.To podpowiedzcie jeszcze jaka mąka i jak to zmieszać .Tylko mąka i miód? i póżniej na gębule?

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Do tej pory dzięki Waszym podpowiedziom po prostu smarowałam krostki i tworzył się taki przezroczysty plasterek.dobrze działał
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 17:58   #1505
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Heba ma promocję na Petal Fresh szampony w cenie 16,99 zł.

bardzo dobrze idzie mi zużywanie, nie jestem zawalona kosmetykami
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 18:26   #1506
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Śmieję się, bo tak właśnie przypuszczałam I co fajne pewnie, nie? Ja muszę wypróbować wreszcie manualną wersję, tzn ten taki płatek silikonowy.
Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
I jak Ci sie podoba? Mi zaraz stuknie miesiąc z moja mini, a cera jak u innego człowieka
cokolwiek o efektach to mogę napisać najwcześniej za jakieś 2 tygodnie...
teraz tylko kilka uwag: to nie jest produkt do mycia w tradycyjnym znaczeniu tego słowa; także myjką ani szczotką bym tego nie nazwała;to działa bardziej jak taka wytrząsarka, na o wiele niższym poziomie niż szczotka (niższym w sensie cząsteczkowym ja zresztą problemów z zanieczyszczoną cerą nie mam... skusiłam się, bo pogadałam z babką w douglasie o efektach sonicznego masażu... mam nadzieję, że się ich doczekam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 19:03   #1507
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Pierwsze mycie miodkiem za mną Fajnie się rozprowadza, myślałam, że za słabo się będzie zmywał, a poślizg ma taki, jak normalny żel pod prysznic. Poszłam dalej i nawet dekolt nim umyłam. Cudowne uczucie! Zapomniałam o najważniejszym - mam po nim bardzo gładką skórę.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 19:48   #1508
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
I taki miód stosujesz codziennie? Musze wypróbować Zmieszam z zieloną glinką i osobno miód, tylko muszę kupić Miód można dodać jeszcze do cynamonu, ale to hardkor chyba
A co do tej mąki, kiedyś na jakimś forum dziewczyna pisała, że ta maseczka z miodu i mąki powoduje, że z ciała wychodzą czarne "robaki"
Codziennie i nawet 2 razy dziennie, ale jak mam cerę wyciszoną i bez wyprysków, to odpuszczam na dzień, dwa, raczej z oszczędności miodu i też mam do zużywania inne produkty, nie chcę, żeby mi się marnowały.
Muszę wypróbować kiedyś z mąką, chociaż teraz mam malutko robaków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
cokolwiek o efektach to mogę napisać najwcześniej za jakieś 2 tygodnie...
teraz tylko kilka uwag: to nie jest produkt do mycia w tradycyjnym znaczeniu tego słowa; także myjką ani szczotką bym tego nie nazwała;to działa bardziej jak taka wytrząsarka, na o wiele niższym poziomie niż szczotka (niższym w sensie cząsteczkowym ja zresztą problemów z zanieczyszczoną cerą nie mam... skusiłam się, bo pogadałam z babką w douglasie o efektach sonicznego masażu... mam nadzieję, że się ich doczekam
To czekamy na relację

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Pierwsze mycie miodkiem za mną Fajnie się rozprowadza, myślałam, że za słabo się będzie zmywał, a poślizg ma taki, jak normalny żel pod prysznic. Poszłam dalej i nawet dekolt nim umyłam. Cudowne uczucie! Zapomniałam o najważniejszym - mam po nim bardzo gładką skórę.
Miałam takie samo odczucie, a z każdym użyciem jest coraz lepiej i mnie osobiście się go o wiele lepiej używa niż żeli, no może nie wszystkich, ale bardzo szybko się spłukuje, a żele to się lubią mazać i mazać

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Ja właśnie przytargałam litr miodu od zaprzyjznionego pszczelarza bo mi sie ostatni kończy.To podpowiedzcie jeszcze jaka mąka i jak to zmieszać .Tylko mąka i miód? i póżniej na gębule?

Do tej pory dzięki Waszym podpowiedziom po prostu smarowałam krostki i tworzył się taki przezroczysty plasterek.dobrze działał
Nie jest mąka konieczna, chociaż zależy od stanu skory i jeśli chcesz eksperymentować, to pewnie każda się nada, ziemniaczana, kukurydziana, ryżowa, owsiana i inne, pszenna od biedy pewnie też się nada.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
bardzo dobrze idzie mi zużywanie, nie jestem zawalona kosmetykami
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 20:42   #1509
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A taki miodek wielokwiatowy z Biedronki nadaje się? Czy polecacie jakiś lepszej jakości ze sprawdzonego źródła
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 22:40   #1510
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cześć dziewczyny, nie odzywałam się jakiś czas z powodu problemów, o których nawet nie chce mi się już myśleć, ale powoli wracamy już z tż do codzienności.
Przetestowałam sporo nowości i okazało się, że kilka z nich jest naprawdę wartych uwagi.

Naprawcze serum pod oczy Devita, które znalazłam w promocyjnej cenie w sklepie Biovea (wysyłka jednak pozostawia wiele do życzenia i trzeba mieć ogromną cierpliwość czekając na przesyłkę) jest w formie żelu, polecane szczególnie na opuchnięcia i sińce. Wygładza skórę pod oczami, zmarszki stają się trochę mniej widoczne, jeszcze za krótko używam by stwierdzić czy działa na sińce. Póki co jedyny minus to trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością, bo zbyt duża ilość żelu brzydko się łuszczy i powoduje mocny lifting.

Dobrym wyborem był też zakup kremowego cleansera Andalou Naturals z serii Brightening, po zmyciu skóra jest gładka, rozjaśniona, dobrze oczyszczona, ale nie wysuszona. Przyjemny, odświeżający cytrusowy zapach. Super.

Bardzo fajnie zapowiada się nawilżający krem Weledy z olejkiem migdałowym, próbka starczyła mi kilka użyć, można używać na dzień i na noc, choć zostawia delikatną warstewkę na skórze to makijaż na nim wygląda ładnie, ale wymaga zmatowienia, nic mi nie wyskakiwało po tym kremie. Ledwie wyczuwalny, migdałowy zapach.

Miałam też próbkę serum Primavery z różą i granatem , która starczyła mi dwa użycia i już po pierwszym byłam zachwycona. Twarz mega wygładzona, jak na serum dobrze nawilża, delikatnie napina. Nie mam pojęcia skąd ta cena 60 euro za buteleczkę 30ml. Zamówiłam wczoraj zestaw miniaturek (tonik, cleanser i krem) z tej serii i jeszcze kilka próbek tego serum bo cena buteleczki skutecznie odstrasza.

Dość fajny jest też cleanser Fruit Enzyme My Chelle , jednak po zmyciu powoduje dyskomfort kiedy skóra jest przesuszona, na pewno sprawdzi się lepiej u osób z tłustą cerą.

Serum Living Nature, które kupiłam na wyprzedaży w Minejo też mnie nie powaliło, jest dość odżywcze, więc nakładałam na noc zamiast kremu, ale powodowało niespodzianki, więc potem smarowałam tylko szyję i dekolt. Cieszę się, że nie kupiłam za cenę regularną.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 09:06   #1511
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Sok aloesowy pomógłby też na trądzik ? Dobra jest też zielona herbata jako tonik.
Ja dopiero zaczynam się zaznajamiać z naturalną kosmetyką, zrozumcie moje pytania kochane
Napewno zlagodzi podraznienie wywolane przez rozdrapane chrosty i delikatnie nawilzy skore. Owszem herbata jest super ale moj aloes juz mial konserwanty a herbata z dodatkami bez konserwantu szybko by mi 'wyszla'. Zrobilam to poniekad z lenistwa. Musze sobie kupic eco konserwant.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że miód mnie naprawdę zaskoczył. Makijaż najpierw zmywam czymś innym. Bardzo dobry, leczy stany zapalne w mig. Jest bardzo skuteczny i do tego nie daje skutków ubocznych typu przesuszenie czy coś. Po prostu doskonały. Nie odkryłam dotąd niczego lepszego do mojego ryjka. Bo nawet aloes, witamina C, nie mówiąc o olejach, których nie lubię nie robiły tak kompleksowej i spektakularnej roboty tak same z siebie. Wiadomo, że jak ktoś nie miewa stanów zapalnych, trądziku, to uzna miód za zbędny i nic nie robiący, ale przy trądzikowej skórze i do tego wrażliwej to jest strzał w 10. Zastanawiam się tylko, czy działałby wówczas, gdy miałam aktywny trądzik, bo teraz to ja już mam od lat paru tylko cerę trądzikową, ale trądziku jako takiego już nie. Żałuję, że wcześniej go nie odkryłam.

I nie mam żadnych problemów ze stosowaniem, nawet jak ze słoika wybierałam, to nie było papraniny, po prostu jak z żelem do mycia, taka sama papranina, jak dla mnie, ale z dozownikiem, to nawet pod prysznic można wejść.



Sok aloesowy pomoże, ale nie wyleczy trądziku, za to miód wyleczy
Moze faktycznie wroce do miodu. Poki co nigdy nie mialam lepszej cery. Nawet jedna kobietka z pracy ktora nie widziala mnie kilka miesiecy powiedziala ze mam cudna cere. Pochwalilam sie jej wiec swoja dieta, bo duzo osob podchodzi do tej diety jak do kija. Musze tez przekabacic kolezanke ktora jest dietetyczka i ma bardzo rozne poglady dot tego co potrzeba i kiedy potrzeba.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
I taki miód stosujesz codziennie? Musze wypróbować Zmieszam z zieloną glinką i osobno miód, tylko muszę kupić Miód można dodać jeszcze do cynamonu, ale to hardkor chyba
A co do tej mąki, kiedyś na jakimś forum dziewczyna pisała, że ta maseczka z miodu i mąki powoduje, że z ciała wychodzą czarne "robaki"
Rozwalilas mnie z tymi robakami No ale przyznam sie bez bicia ze kiedy nie mam zadnych 'robakow' i nie mam w czym dlubac to czuje lekkie rozczarowanie. Wiem ze to nienormalne. Dlubalam przez 20 lat. Typowy tradzik neuropatyczny - poza oczywistymi zmianami tradzikowymi jeszcze dochodzi psychika. Teraz sie przygladam rano w lusterku i na sile czegos szukam Nie ma to jak dzika satysfakcja w wydlubania robaka
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 09:27   #1512
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
A taki miodek wielokwiatowy z Biedronki nadaje się? Czy polecacie jakiś lepszej jakości ze sprawdzonego źródła
Wątpię, należy czytać etykiety, godny uwagi miód to taki wyprodukowany w całości w UE, jeśli jest tylko częściowo z UE, a częściowo z poza, to najprawdopodobniej pochodzi z Chin i taki miód nie jest "uczciwy" i zdecydowanie nie tak bogaty w substancje odżywcze. Wystrzegać powinno się też miodu sztucznego oraz wszelkich mieszanek.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie odzywałam się jakiś czas z powodu problemów, o których nawet nie chce mi się już myśleć, ale powoli wracamy już z tż do codzienności.
Przetestowałam sporo nowości i okazało się, że kilka z nich jest naprawdę wartych uwagi.

Naprawcze serum pod oczy Devita, które znalazłam w promocyjnej cenie w sklepie Biovea (wysyłka jednak pozostawia wiele do życzenia i trzeba mieć ogromną cierpliwość czekając na przesyłkę) jest w formie żelu, polecane szczególnie na opuchnięcia i sińce. Wygładza skórę pod oczami, zmarszki stają się trochę mniej widoczne, jeszcze za krótko używam by stwierdzić czy działa na sińce. Póki co jedyny minus to trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością, bo zbyt duża ilość żelu brzydko się łuszczy i powoduje mocny lifting.

Dobrym wyborem był też zakup kremowego cleansera Andalou Naturals z serii Brightening, po zmyciu skóra jest gładka, rozjaśniona, dobrze oczyszczona, ale nie wysuszona. Przyjemny, odświeżający cytrusowy zapach. Super.

Bardzo fajnie zapowiada się nawilżający krem Weledy z olejkiem migdałowym, próbka starczyła mi kilka użyć, można używać na dzień i na noc, choć zostawia delikatną warstewkę na skórze to makijaż na nim wygląda ładnie, ale wymaga zmatowienia, nic mi nie wyskakiwało po tym kremie. Ledwie wyczuwalny, migdałowy zapach.

Miałam też próbkę serum Primavery z różą i granatem , która starczyła mi dwa użycia i już po pierwszym byłam zachwycona. Twarz mega wygładzona, jak na serum dobrze nawilża, delikatnie napina. Nie mam pojęcia skąd ta cena 60 euro za buteleczkę 30ml. Zamówiłam wczoraj zestaw miniaturek (tonik, cleanser i krem) z tej serii i jeszcze kilka próbek tego serum bo cena buteleczki skutecznie odstrasza.

Dość fajny jest też cleanser Fruit Enzyme My Chelle , jednak po zmyciu powoduje dyskomfort kiedy skóra jest przesuszona, na pewno sprawdzi się lepiej u osób z tłustą cerą.

Serum Living Nature, które kupiłam na wyprzedaży w Minejo też mnie nie powaliło, jest dość odżywcze, więc nakładałam na noc zamiast kremu, ale powodowało niespodzianki, więc potem smarowałam tylko szyję i dekolt. Cieszę się, że nie kupiłam za cenę regularną.
Życzę, żeby problemy szybko poszły w las. Tak ładnie opisujesz te produkty, że aż zerknę

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Rozwalilas mnie z tymi robakami No ale przyznam sie bez bicia ze kiedy nie mam zadnych 'robakow' i nie mam w czym dlubac to czuje lekkie rozczarowanie. Wiem ze to nienormalne. Dlubalam przez 20 lat. Typowy tradzik neuropatyczny - poza oczywistymi zmianami tradzikowymi jeszcze dochodzi psychika. Teraz sie przygladam rano w lusterku i na sile czegos szukam Nie ma to jak dzika satysfakcja w wydlubania robaka
Ja przypuszczam, że gdyby nie moja nadgorliwość ( gorsza od faszyzmu), to moje problemy z cerą byłyby mniejsze o połowę, nie mówię, że wszystko by było inaczej i na cacy, ale zdecydowanie nie należy dłubać przy skórze, a jeśli już, to robić to z głową. Dopiero teraz jak już wzrok tracę to mi przeszedł trądzik neuropatyczny, poza tym odkąd nie mam lustra powiększającego, to i nie ma przy czym dłubać
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 09:45   #1513
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Ja przypuszczam, że gdyby nie moja nadgorliwość ( gorsza od faszyzmu), to moje problemy z cerą byłyby mniejsze o połowę, nie mówię, że wszystko by było inaczej i na cacy, ale zdecydowanie nie należy dłubać przy skórze, a jeśli już, to robić to z głową. Dopiero teraz jak już wzrok tracę to mi przeszedł trądzik neuropatyczny, poza tym odkąd nie mam lustra powiększającego, to i nie ma przy czym dłubać


z mojego doświadczenia: jako osoba zawsze dbająca o siebie przez ponad 20 lat biegałam co miesiąc do kosmetyczki
zaczęłam jakoś w liceum, czyli pod koniec lat 80tych; przez ten cały czas manualne oczyszczanie to była pierwsza rzecz, za którą się kosmetyczka brała i nie było innej gadki
po maturze 2 lata mieszkałam w Brukseli i to samo (chodziłam do gabinetu YvesRocher
po tych dwudziestu latach miałam tak porozszerzane i zanieczyszczające się pory, że

dopiero kilka lat temu, tuż przed (moją) 40stką kosmetyczki zaczęły od tego odchodzić... ja zresztą przerzuciłam się na dermatologa (peelingi dermatologiczne ewentualnie mezoterapia) zamiast pitu pitu u kosmetyczki i jakoś kwasami udało się zrobić z tym porządek
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 10:58   #1514
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość


z mojego doświadczenia: jako osoba zawsze dbająca o siebie przez ponad 20 lat biegałam co miesiąc do kosmetyczki
zaczęłam jakoś w liceum, czyli pod koniec lat 80tych; przez ten cały czas manualne oczyszczanie to była pierwsza rzecz, za którą się kosmetyczka brała i nie było innej gadki
po maturze 2 lata mieszkałam w Brukseli i to samo (chodziłam do gabinetu YvesRocher
po tych dwudziestu latach miałam tak porozszerzane i zanieczyszczające się pory, że

dopiero kilka lat temu, tuż przed (moją) 40stką kosmetyczki zaczęły od tego odchodzić... ja zresztą przerzuciłam się na dermatologa (peelingi dermatologiczne ewentualnie mezoterapia) zamiast pitu pitu u kosmetyczki i jakoś kwasami udało się zrobić z tym porządek
Zaczęłam wyciągać podobne wnioski. Co do kwasów, to długo musiałam się do nich przekonywać, pierwsze próby były nie do końca dla mnie trafione i za każdym razem niefortunne, jeśli chodzi o czas. Z moich obserwacji bowiem wynika, że lepiej kwasić się podczas, gdy cera jest we w miarę dobrym stanie, w okresie zaleczenia, a ja robiłam zupełnie na odwrót, brałam się za nie w okresach największych kryzysów skórnych. Odkąd pierwszy raz zabieg przeprowadziłam poprawnie i wcelowałam w dobry moment, a potem z poparzeniem niekontrolowanym, które okazało się potrzebne i medycznie nazwano by je kontrolowanym moja skóra jest odmieniona i widzą to też osoby w moim otoczeniu. Nie dążę też do coraz większych stężeń, wystarczy mi lekkie podsuszenie i mam spokój na długi czas. Moim największym problemem był po prostu naskórek, który się nazbierał przez lata, nic przez niego nie wychodziło na wierzch, wszystko że tak powiem gotowało się w porach, nie mogłam opanować stanów zapalnych, zwykłe kosmetyki też nie miały szans działać tak, jak producenci obiecywali. I po tym poparzeniu, co opisywałam, jak mi zeszła skóra wraz z centymetrową warstwą tłustego syfu mam spokój i zaskórniki, jak już się pojawią, to łatwo wychodzą (bez rozlewu krwi i ran szarpanych), miód z kolei ma w ogóle tę możliwość dotrzeć i wygoić ewentualne stany zapalne. Co do kosmetyczki, to jestem jak najbardziej za, tylko że ze mnie taki typ Zosi Samosi, ale w końcu się wybiorę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-12 o 11:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 11:04   #1515
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

cóż, oczyszczanie mechaniczne porów przynosi wprawdzie skutek widoczny gołym okiem, ale też konsekwencje w postaci coraz to bardziej rozszerzonych porów co dalej skutkuje coraz to większą ilością sebum je zatykającą....
U mnie złuszczanie (retinol+aha) sprawiło, że skóra szybciej schodziła niż się zanieczyszczała (w normalnym cyklu regeneracji naskórka pory pozostawały takie same (a nawet coraz to wieksze z powodu wyciskania ) i po kilku seriach udało się doprowadzić do znacznego pomniejszenia porów (co poskutkowało znacznie mniejszą produkcją sebum
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 11:10   #1516
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
cóż, oczyszczanie mechaniczne porów przynosi wprawdzie skutek widoczny gołym okiem, ale też konsekwencje w postaci coraz to bardziej rozszerzonych porów co dalej skutkuje coraz to większą ilością sebum je zatykającą....
U mnie złuszczanie (retinol+aha) sprawiło, że skóra szybciej schodziła niż się zanieczyszczała (w normalnym cyklu regeneracji naskórka pory pozostawały takie same (a nawet coraz to wieksze z powodu wyciskania ) i po kilku seriach udało się doprowadzić do znacznego pomniejszenia porów (co poskutkowało znacznie mniejszą produkcją sebum
O, dokładnie tak samo miałam i jak mi kwas oczyścił te najgłębiej siedzące zaskórniki, to miałam po nich rozszerzone pory, takie dziurki, ale podczas całej serii 4 czy 5 zabiegów skóra się wygładziła i już wróciły do normalnego rozmiaru. A retinol przede mną i już w tym roku na Jesień planuję, w moim wieku nie ma już na co czekać, oprócz zachodu słońca
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 12:36   #1517
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O, dokładnie tak samo miałam i jak mi kwas oczyścił te najgłębiej siedzące zaskórniki, to miałam po nich rozszerzone pory, takie dziurki, ale podczas całej serii 4 czy 5 zabiegów skóra się wygładziła i już wróciły do normalnego rozmiaru. A retinol przede mną i już w tym roku na Jesień planuję, w moim wieku nie ma już na co czekać, oprócz zachodu słońca
weź mnie nie denerwuj
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 17:57   #1518
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Skandal. Właśnie mi wycofali z iherb ukochane mydła plantlife z serii skin bar
Spojrzalam na swoją liste ukochanych mydeł i mało mam łatwo dostępnych muszę zacząć odprawiać modły do tk maxx
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 20:06   #1519
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość


z mojego doświadczenia: jako osoba zawsze dbająca o siebie przez ponad 20 lat biegałam co miesiąc do kosmetyczki
zaczęłam jakoś w liceum, czyli pod koniec lat 80tych; przez ten cały czas manualne oczyszczanie to była pierwsza rzecz, za którą się kosmetyczka brała i nie było innej gadki
po maturze 2 lata mieszkałam w Brukseli i to samo (chodziłam do gabinetu YvesRocher
po tych dwudziestu latach miałam tak porozszerzane i zanieczyszczające się pory, że

dopiero kilka lat temu, tuż przed (moją) 40stką kosmetyczki zaczęły od tego odchodzić... ja zresztą przerzuciłam się na dermatologa (peelingi dermatologiczne ewentualnie mezoterapia) zamiast pitu pitu u kosmetyczki i jakoś kwasami udało się zrobić z tym porządek
Moje pierwsze wizyty u kosmetyczki to też było ręczne wyciskanie pryszczy. Wyglądało się potem przez 2 dni tragicznie... Na szczęście był to dla mnie tak bolesny i nieprzyjemny zabieg, że przestałam regularnie chodzić do kosmetyczki i paradoksalnie to było najlepsze rozwiązanie na tamte czasy
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 06:58   #1520
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Skandal. Właśnie mi wycofali z iherb ukochane mydła plantlife z serii skin bar
Spojrzalam na swoją liste ukochanych mydeł i mało mam łatwo dostępnych muszę zacząć odprawiać modły do tk maxx
Ojej A one takie dobre bardzo? Ja kupilm sobie arganowe w tkmaxx ale jeszcze nie odwazylam sie uzyc na twarz. Zmywasz nimi buzie?

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zaczęłam wyciągać podobne wnioski. Co do kwasów, to długo musiałam się do nich przekonywać, pierwsze próby były nie do końca dla mnie trafione i za każdym razem niefortunne, jeśli chodzi o czas. Z moich obserwacji bowiem wynika, że lepiej kwasić się podczas, gdy cera jest we w miarę dobrym stanie, w okresie zaleczenia, a ja robiłam zupełnie na odwrót, brałam się za nie w okresach największych kryzysów skórnych. Odkąd pierwszy raz zabieg przeprowadziłam poprawnie i wcelowałam w dobry moment, a potem z poparzeniem niekontrolowanym, które okazało się potrzebne i medycznie nazwano by je kontrolowanym moja skóra jest odmieniona i widzą to też osoby w moim otoczeniu. Nie dążę też do coraz większych stężeń, wystarczy mi lekkie podsuszenie i mam spokój na długi czas. Moim największym problemem był po prostu naskórek, który się nazbierał przez lata, nic przez niego nie wychodziło na wierzch, wszystko że tak powiem gotowało się w porach, nie mogłam opanować stanów zapalnych, zwykłe kosmetyki też nie miały szans działać tak, jak producenci obiecywali. I po tym poparzeniu, co opisywałam, jak mi zeszła skóra wraz z centymetrową warstwą tłustego syfu mam spokój i zaskórniki, jak już się pojawią, to łatwo wychodzą (bez rozlewu krwi i ran szarpanych), miód z kolei ma w ogóle tę możliwość dotrzeć i wygoić ewentualne stany zapalne. Co do kosmetyczki, to jestem jak najbardziej za, tylko że ze mnie taki typ Zosi Samosi, ale w końcu się wybiorę.
Brzmi strasznie taka wylinka. Tez chcialam sie skwasic tej zimy ale zapomnialam w tym calym ferworze zakupowym zanowic poprodukty w Polsce na jesien. A szkoda. Odrobina zycia przydalaby sie moim kraterom Korah pochwale sie ze wczoraj zakupilam kolejny miodek z Chile. Jest juz skryatalizowany ale w kazdym sloiku byl roznie po czym wnosze ze produkt jest calkiem teges... Do tego pachnie oblednie kwiatem z jakiego miodu jeszcze nie mialam (szkoda ze nie pisze co to za miod). Zmylam sobie wiec makijaz nowym mleczkiem Organic Surge (polecam ci) sciereczka z mikrofibry na cieplo a w kapieli nalozylam miod robiac przy tym lekki peeling. Zostawilam jako maseczke na ok 10 min i splukalam.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 08:48   #1521
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Dziękuję za możliwość wypróbowania "czarnego diabła". Użyłam go wczoraj do twarzy i do rąk i na pewno nie zaszkodziło, a świetnie oczyszcza. Jest naprawdę węglowe, co czuć pod palcami, ale jest tak jak mówiłaś, robi niesamowity syf na armaturze i zdecydowanie nie nadaje się do częstego stosowania, bo jest bardzo mocne, moim zdaniem tylko do zadań specjalnych i do tłustej skóry. Mam nadzieję, że Purite ma łagodniejsze mydła w swojej ofercie
Miała może któraś z Was do czynienia z innymi kosmetykami tego producenta?
Jakoś przypadkiem wpadłam na ich stronę (via FB) i mnóstwo rzeczy wygląda interesująco
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 09:12   #1522
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
weź mnie nie denerwuj
Starzeję się i niestety nie należę do osób, dla których czas jest łaskawy, wszyscy mi mowią, że wyglądam na swój wiek, całe szczęście, że nie starzej. Za to Ty kochana jesteś 20 lat młodsza z wyglądu, niż metryka mówi Wszyscy polecają, żeby zacząć z retinolem ok 30-tki, choc są oczywiście odstępstwa od reguły i niektórzy powinni wcześniej lub później.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Miała może któraś z Was do czynienia z innymi kosmetykami tego producenta?
Jakoś przypadkiem wpadłam na ich stronę (via FB) i mnóstwo rzeczy wygląda interesująco
Mnie to mydło jednak ostatecznie zawiodło, uczuliło i do tego zalatuje paczulą, nic innego nie miałam, choć kusi parę rzeczy.

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Brzmi strasznie taka wylinka. Tez chcialam sie skwasic tej zimy ale zapomnialam w tym calym ferworze zakupowym zanowic poprodukty w Polsce na jesien. A szkoda. Odrobina zycia przydalaby sie moim kraterom Korah pochwale sie ze wczoraj zakupilam kolejny miodek z Chile. Jest juz skryatalizowany ale w kazdym sloiku byl roznie po czym wnosze ze produkt jest calkiem teges... Do tego pachnie oblednie kwiatem z jakiego miodu jeszcze nie mialam (szkoda ze nie pisze co to za miod). Zmylam sobie wiec makijaz nowym mleczkiem Organic Surge (polecam ci) sciereczka z mikrofibry na cieplo a w kapieli nalozylam miod robiac przy tym lekki peeling. Zostawilam jako maseczke na ok 10 min i splukalam.
I wierz mi, była straszna, jak zdjęłam to wszystko z twarzy ręcznikiem, to zmienił kolor z białego na żółty i widać było ok. centymetrową warstwę takiej żółtej dziwnej mazi, byłam w ciężkim szoku, że coś tak obrzydliwego siedziało w mojej skórze i doszło do mnie, w jak opłakanym była stanie, ale za to teraz mam skórę, jak nową

Dzięki za polecenie, kiedyś już zawiesiłam oko na tym mleczku w jakimś sklepie internetowym, podobał mi się skład i cena. Mówisz, że fajne

I jak efekty po miodzie?
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-13 o 09:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 10:51   #1523
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Małgosia ja od bardzo dawna uwazam, że manualne oczyszczanie twarzy to jest wyłącznie działanie doraźne (i to nie najlepsze) a nie sposób na walkę z problemami.
Ale co ja tam wiem, byłam u kosmetyczki jeden raz w zyciu, 20 lat temu, i tylko mi maseczkę nawilżającą nakładała.

Ja miałam z purite mydło (bardzo fajne) i testowałam balsam do ciała - tłusty, taki "maściowy", ale głaskałam się po ręku do nocy chłopaki z bioorganiki bardzo mnie tez namawiali na ich peeling do ciała. Wpadnij do nich - mają testery purite.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-03-13 o 10:54
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 15:45   #1524
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Ojej A one takie dobre bardzo? Ja kupilm sobie arganowe w tkmaxx ale jeszcze nie odwazylam sie uzyc na twarz. Zmywasz nimi buzie?[COLOR="Silver"]
Plantlife są boskie super zakup.
ja nie zmywam twarz kostkami

mam u siebie stacjonarnie włoskie kosmetyki makijażowe http://www.naarei.it/.
idę jutro obadać. tylko na zakup się nie nastawiam, bo jednak ceny powalają. szminka w cenie 17-19 euro czy podkład ok. 30 euro.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2015-03-13 o 15:49
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 16:03   #1525
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Małgosia ja od bardzo dawna uwazam, że manualne oczyszczanie twarzy to jest wyłącznie działanie doraźne (i to nie najlepsze) a nie sposób na walkę z problemami.
Ale co ja tam wiem, byłam u kosmetyczki jeden raz w zyciu, 20 lat temu, i tylko mi maseczkę nawilżającą nakładała.

Ja miałam z purite mydło (bardzo fajne) i testowałam balsam do ciała - tłusty, taki "maściowy", ale głaskałam się po ręku do nocy chłopaki z bioorganiki bardzo mnie tez namawiali na ich peeling do ciała. Wpadnij do nich - mają testery purite.
muszę się wybrać właśnie. Ciekawe, czy % mają stacjonarnie to samo co na stronie... i muszę poszukać, czy da się zamówić z odbiorem osobistym
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 16:36   #1526
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
muszę się wybrać właśnie. Ciekawe, czy % mają stacjonarnie to samo co na stronie... i muszę poszukać, czy da się zamówić z odbiorem osobistym
dla mnie mydło i balsam do ust Purite to porażka.
A obadałam wszystkie ich testety i tylko krem do twarzy mi się podoba
http://purite.pl/oleum-zywokostowe-duplikat-1.html
tylko przesadzają z ceną za 30 ml

czy ktoś miał te szampony O'Right?
http://www.feelunique.com/brands/oright/shampoo
ceny w Polsce ok. 100 zł za 400 ml.
http://www.sobio.com.pl/produkt/orig...itive-shampoo/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2015-03-13 o 17:21
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 20:58   #1527
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Tatoonko, kosmetyki Tołpy dostępne w Biedronce składowo spodobały mi się, nie są oczywiście super naturalne, ale nie mają też zbyt wiele brzydkich składników, pojedyńcze i na końcu składu, mają np parfum, albo Edtę, caprylyl glicol. Napaliłam się na krem nawilżający, bo wydaje się lekki (co dla mnie jest plusem) i płyn micelarny i mleczko. Jedyne co mi się nie podobało, to żel do mycia twarzy, na początku składu ma glikol propylenowy. Reszta produktów naprawdę ujdzie, jestem pozytywnie zaskoczona, chociaż na ten wątek za bardzo się nie mieszczą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-13 o 21:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 22:05   #1528
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A co myślicie o tym? Żel do mycia ciała Czarna Róża z Tołpy:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Sodium Lactate, Styrene/ Acrylates Copolymer, Peat Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Lactic Acid, Parfum, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crossopolymer, Xanthan Gum, Celullose Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

Widzę tam parę brzydkich składników ale może całościowo da się przeżyc? Niestety jestem zakochana w ich zapachach, są przecudne.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 22:15   #1529
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym? Żel do mycia ciała Czarna Róża z Tołpy:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Sodium Lactate, Styrene/ Acrylates Copolymer, Peat Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Lactic Acid, Parfum, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crossopolymer, Xanthan Gum, Celullose Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

Widzę tam parę brzydkich składników ale może całościowo da się przeżyc? Niestety jestem zakochana w ich zapachach, są przecudne.
Całościowo ja osobiście bym przeżyła Dokładnie tak mniej więcej wyglądają składy serii Green w Biedrze.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 22:51   #1530
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Całościowo ja osobiście bym przeżyła Dokładnie tak mniej więcej wyglądają składy serii Green w Biedrze.
Dziękuję To lecę dokupic jutro jeszcze dwa rodzaje. Mam nadzieję, że będzie jeszcze promocja w Tesco na nie. Ostatnio kupiłam po 10,50 zł.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.