AZS spostrzeżenie i rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 21:43   #1
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118

AZS spostrzeżenie i rady


Witam serdecznie wszystkich AZS-owców

Ja mam wątpliwą przyjemność być jednym z nich. Miałem lekką atopię i rogowacenie mieszkowe na ciele już od maleńkości później dużo przycichło i niemal zniknęło ale za to kilka lat temu przeszło na dłonie i twarz na szczęście też w wersji w miarę łagodnej.Wypróbowałem na sobie wiele kosmetyków i w końcu wysnułem wnioski :

na aktywne zaczerwienione swędzące zmiany które na szczęście nie są zbyt duże i nie pojawiają się aż tak często traktuje hydrokortyzonem tylko do ustąpienia objawów żeby nie katować nie potrzebnie skóry sterydami szczególnie że to twarz. Przestałem niemal w ogóle myć twarz wodą stosuje 2 razy dziennie hypoalergiczne chusteczki dla niemowląt a raz na 2 dni myje twarz łagodnym dziecięcym żelem do kąpieli z użyciem tylko przegotowanej wody i po umyciu jak najszybciej osuszam twarz ligniną - nie używam normalnych ręczników na nich zawsze siedzi jakieś dziadostwo przez co nie nadkażam niczym twarzy gdy mam na niej nawet najmniejsze zmiany . unikam zapocenia twarzy
zmoczenia wodą nie stosuję żadnego kremu zawierającego choć minimalne ilości wody bo skóra moja na wodę w kosmetykach tak jak na tą z kranu reaguję dość histerycznie .Skórę mam b. suchą jak każdy kto ma tego typu problemy tylko na czole mam lekko przetłuszczającą się reszta twarzy sucha prawie jak przysłowiowa sahara. Jako nawilzacza/natłuszczacza stosuje z powodzeniem LINOMAG !! Cienką warstewkę tego specyfiku moja skóra przyjmuje dzięki bogu bez problemów , generalnie dobrze sprawdzają się maści/kremy na eucerynie dobrze nawilżają i nie mają w sobie wody ! Niestety w wielu dermokosmetykach z apteki niby przeznaczonych do skóry wrażliwej jest nieszczęsna woda mnie uczula nawet emolium !! A najgorszy jest chyba xerial kiedyś mi polecono po posmarowaniu spuchła mi twarz i 3 dni dochodziła do siebie !! Do tego łykam B-Complex witaminę F oraz A+E raz na 1,5-2tyg robie sobie delikatny peeling enzymatyczny i to wsio w sumie od czasu gdy przestrzegam tych reguł moja twarz wygląda w 99,5% tak jak twarz człowieka o zdrowej silnej cerze
jak mi coś zaczyna się dziać czuje jak zaczyna swędzieć to od razu hydrokortyzon i po 1góra 2 dniach jest luz lepiej 2 dni posmarować tym słabym sterydem i mieć spokój niż później smarować nim tydzień żeby bardziej zaogniona zmiana zeszła ,a już nie daj boże silniejszy steryd np. dermovate po którym dostałem jakiegoś liszaja co goił się z tydzień.

Reasumując moja metoda :

-Oczyszczanie chusteczkami dla niemowlaków
-Na ew. zmiany hydrokortyzon tylko do ustąpienia
-Rano po oczyszczeniu twarzy linomag cieniutko tak żeby
po paru minutach się już prawie cały wchłonął
-Raz na dwa dni ostrożne mycie łagodnym żelem dla dzieci + woda
przegotowana albo mineralka
-Raz na 1,5-2tyg delikatny peeling enzymatyczny
-Lignina do osuszania twarzy
-Starać się nie dotykać nie trzeć i nie drapać twarzy
mi pomaga lek p.histaminowy

Tak to nie ruinując się przesadnie chemią okiełznałem nieco moją skórę
dermatolog sama jest zdziwiona że metodą prób i błędów sobie podobierałem to i owo.

Teraz do facetów z AZS, i innymi kłopotami z cerą.

Nie gólcie się na mokro zwykłymi maszynkami
tylko dobry elektryk Was poratuje a najlepiej skracać zarost maszynką
do strzyżenia włosów bez nasadki wtedy wychodzi taki 2-3 dniowy zarost można też zapuścić brodę - ja mam przez to spokój jedynie policzki golę maszynką do włosów .Wiem że to dylemat dla osoby chcącej być gładko ogoloną ale macie wybór albo gładka twarz albo ciągłe niemal podrażnienia.Ja do niedawna mimo AZS goliłem się ale teraz wrastają mi dodatkowo włosy więc dałem se na luz - i widzę że skóra nie skrobana co1-2 dni tradycyjną maszynką odetchnęła.

Może mój sposób pielęgnacji skóry komuś się przyda.

Ps.Na zajady(też często u atopików) LINOMAG i jeszcze raz linomag po długotrwałym stosowaniu odbudowuje naskórek i zmniejsza przebarwienia po zajadach a nawet je czasem zupełnie usuwa na uporczywe zajady albo pękające usta można też dać laticort z linomagiem pół na pół efekty piorunujące nawet w 3-4 dni można się wyleczyć ale nie wolno długo stosować .Na same usta zaś tisane działa i nie uczula jak wiele sztyftów ochronnych. Ostatnia rada NIE SMARUJCIE ZAJADÓW ANI UST ANI OKOLIC niczym co zawiera w swym składzie wodę !! bo chcąc wyleczyć zajady albo wyschnięte usta nabawicie się zapalenia okołustnego a skóra zgrubieje pomarszczy się i może pękać skutek będzie odwrotny zwykły krem NIVEA ma w sobie mnóstwo wody i można tym sobie zaszkodzić już zwykła wazelina lepsza !!

Pozdrawiam serdecznie
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:36   #2
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: AZS spostrzeżenie i rady

Wiesz ja wczoraj zastosowalam linomag u mojej córy z azs tak na chybił trafił a dziś przeczytałam Twój post. Widzę, że podobny trop podjełam

Tyle, że u nas woda jak najbardziej - nawet sama termalka w spraju pomaga - kiedyś czytałam artykuł o leczeniu w kurocie Vishy. Może to nie sam woda a jakiś dodatek uczula? Emulgator czy co innego?

Tyle, że nie może woda wyschnac na ciele, czyli - sprejuję dziecko a za moment ciut osuszam i kremuję.
Do mycia fajna jest emulsja SVR - ona zawiera kwas jablkowy zdaje się, a dużo osób do kąpieli jak nie ma zaostrzonych zmian dodaje własnie troszkę octu jabłkowego.

Aha, teraz trafiłam na krem Atoperal Baby, lekarz dał mi próbki - u dziecka działa tak samo jak hydrokortyzon, a wiadomo, że delikatniejszy - ma jakiś substancje przeciwświądowe również - pewnie i drogi nie jest, bo to polska produkcja - może nada się i Tobie.

W ogóle mam teraz dość dużo różnych próbek i testujemy sobie.
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 12:54   #3
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: AZS spostrzeżenie i rady

Hej

U mnie woda zawarta w kosmetykach robi wiele szkody jakbym nie osuszył skóry zaraz po myciu i natychmiast nie posmarował się czymś co wody nie zawiera i mnie nie uczula to również zaczęła by mnie piec skóra.Jak dotąd sprawdza się linomag cieniutką warstewką zdolną się wchłonąć w ok pół godziny-godziny więc się go trzymam i jak dotąd jest ok.

Ps.Prawie wszystkie specyfiki z SVR mnie uczulają , oraz niemal połowa kosmetyków z "Emolium" również choć podobno są hypoalergiczne i dla atopików to mi jednak nie służą.Lekarka mówiła mi e to nic dziwnego każde AZS jest inne i stwierdziła że często atopicy źle reagują na dłuższe pozostawianie na skórze wody/kremu z zaw. wody i u mnie właśnie tak jest.

Edytowane przez ManY?
Czas edycji: 2009-11-27 o 13:03
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 13:48   #4
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: AZS spostrzeżenie i rady

Słuchaj już kolejny dzień jedziemy głownie na linomagu - super sprawa.

Mała miała/ma zmiany też na buzi - takie liszajowate jakby - jak było zaognione dawałam ten hydrokortyzon a później atoperal i było ciut lepiej, ale po linomagu poprawa szybka i znaczna.

Co u niej dziwne jest - wygląda, że ją te zmiany nie swędzą(ja miałam raz "atopowy placek" - przez parę miesięcy to koszmarnie swędział właśnie).

Emolium też mi się wydaje mało skuteczne - dziecka nie uczula co prawda, ale nie ma szału jakiegoś.

Używamy też maści z wit a, ale tej tlustej gotowej, bo robiona jest zbyt delikatna.

Mój tata miał podobnie do Ciebie - też woda bardzo pogarszała - nie mógł rąk myć nawet, a zmiany miał wlaśnie tam(wywołane przez coś w pracy). Długo się ciągnęło, ale po kilku zaleczeniach i odnowieniach się minęło jak na razie bezpowrotnie - już zreszta nie ma kontaktu z tymi subtancjami co wtedy.

No nic zobaczymy kurację linomagową - dobrze, że znalazłam tubkę za kanapą
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.