Do filtromaniaczek:) - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 10:56   #2671
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hmmm....czyli powolutku możnaby zaryzykować stwierdzenie, że kosmetyki należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem ...na twarz kremik na ciało mleczko ?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 10:57   #2672
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

czy ta avenka łososiowa jest jaśniejsza od SVRki?
byłoby cudnie
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:06   #2673
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Witaj w Fanklubie, Sandija!

Hexxannie i Mariannie należy się wirtualny bukiet róż za wiadomość o istnieniu tego filtra!
L_V ale nie wiem co powiedziec

Podobnie jak Marianna weszlam przypadkowo w posiadanie owego cuda i TYLKO przypadek sprawil,ze w akcie desperacji to wlasnie Avene lososiowa miala byc juz ostatnia przymiarka do testow poniewaz bylam bardzo niezadowolona z uzywania filtrow,ktore doprowadzaly mnie do szalu.

Rzeso-powtorze po raz setny,ze Avenka lososiowa nie jest filtrem tonujacym i nie ma takiego zadania,jej kolor nie zmienia barwy cery-wlasciwie to stapiajac sie z cera podkresla jej naturalny koloryt i tyle.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:13   #2674
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

no dobra, dzięki
strach się odzywać
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:14   #2675
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
czy ta avenka łososiowa jest jaśniejsza od SVRki?
byłoby cudnie
Rzęsa, bez porównania, SVR wygląda i zachowuje się jak masa tynkarska przy tej avence - ona nie koloryzuje twarzy!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:15   #2676
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
strach się odzywać
Hej, no co Ty
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:27   #2677
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

nie no spoko
tylko jakaś ciemna jestem
za 101 razem do mnie dociera

a tak serio
to strasznie dużo tych avenek (jak się nie ma jeszcze pojęcia)
i szkoda, że nie ma nic jaśniejszego od SVRki
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 11:43   #2678
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
czy ta avenka łososiowa jest jaśniejsza od SVRki?
byłoby cudnie
Rzęsko, ona przede wszystkim nie kamulfluję i nie zachowuję się jak podkład czy nawet krem tonujący. Nic nie kryje, także nie można porównać do SVR.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:47   #2679
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

no tak, już wiem
i bardzo żałuję

zwłaszcza, że SVRka jednak wysusza mi buzię
a moje zmarszczki mimiczne
i tak kończą się pod pachami!
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:54   #2680
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
nie no spoko
tylko jakaś ciemna jestem
za 101 razem do mnie dociera

a tak serio
to strasznie dużo tych avenek (jak się nie ma jeszcze pojęcia)
i szkoda, że nie ma nic jaśniejszego od SVRki

Nie jestes ciemna jednak zauwaz ze kazda,ktora miala mozliwosc uzywania tego kremu wspomina o kolorze i efekcie jaki uzyskamy po nalozeniu.
Zdaje sobie sprawe ze oferta mazidel z filrami jest ogromna i mozna zginac w gaszczu nazw oraz skrotow jakie tutaj uzywamy

Uwazam,ze jak szukasz czegos jasniejszego od SVR to krem Avene bedzie dobry poza tym dodatkowym plusem jest to,ze zawsze mozesz poratowac sie podkladem,pudrem czy korektorem bez obawy,ze zostanie oslabiona ochrona.Niepodwazalna zaleta jest fakt,ze filtry Avene "nie gryza sie" z kosmetykami kolorywymi.

Wybacz jezeli poczulas sie urazona ale nie bylo to moim zamiarem jednak temat lososiowej Avenki byl tak obszernie poruszony i wyczerpany,ze wydawalo mi sie,ze nie bedzie potrzeby do tego powracac
Po raz kolejny dochodzi do sytuacji,ze potrzebujemy uporzadkowanej wiedzy na temat nie tylko filtrow-ciekawe tylko czy szacowne Szefostwo wyrazi zgode.....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 11:57   #2681
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Nie jestes ciemna jednak zauwaz ze kazda,ktora miala mozliwosc uzywania tego kremu wspomina o kolorze i efekcie jaki uzyskamy po nalozeniu.
Zdaje sobie sprawe ze oferta mazidel z filrami jest ogromna i mozna zginac w gaszczu nazw oraz skrotow jakie tutaj uzywamy

Uwazam,ze jak szukasz czegos jasniejszego od SVR to krem Avene bedzie dobry poza tym dodatkowym plusem jest to,ze zawsze mozesz poratowac sie podkladem,pudrem czy korektorem bez obawy,ze zostanie oslabiona ochrona.Niepodwazalna zaleta jest fakt,ze filtry Avene "nie gryza sie" z kosmetykami kolorywymi.

Wybacz jezeli poczulas sie urazona ale nie bylo to moim zamiarem jednak temat lososiowej Avenki byl tak obszernie poruszony i wyczerpany,ze wydawalo mi sie,ze nie bedzie potrzeby do tego powracac
Po raz kolejny dochodzi do sytuacji,ze potrzebujemy uporzadkowanej wiedzy na temat nie tylko filtrow-ciekawe tylko czy szacowne Szefostwo wyrazi zgode.....
był, owszem, czytałam
ale czytając te Wasze kolorystyczne rozważania, doszłam do wniosku, że widocznie przeoczyłam jakąś wersję

niestety jest w tym wszystkim bałagan
ja np. nie mam dostępu do biochemii urody

a to podobno taka skarbnica wiedzy
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 12:12   #2682
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
był, owszem, czytałam
ale czytając te Wasze kolorystyczne rozważania, doszłam do wniosku, że widocznie przeoczyłam jakąś wersję

niestety jest w tym wszystkim bałagan
ja np. nie mam dostępu do biochemii urody

a to podobno taka skarbnica wiedzy

Moge Cie jedynie goraco zachecic do wyprobowania tego kremu Avene sama ocenisz wtedy efekt i czy bedzie pasowac Twojej cerze,pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 14:26   #2683
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
W kolejności od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru oraz od najsłabszego do najsilniejszego krycia: Bioderma Flush, Avene tonująca, Bioderma Creme tonująca. Avene ma zdecydowanie bardziej żółty odcień niż Bioderma tonująca. Bioderma kryje rewelacyjnie, ale daje bardzo ciemny kolor (opalenizna). Zmieszana z białą jaśnieje i słabiej kryje. Czyli cudów nie ma
Flush ma jasny kolor, ale się wałkuje jak wściekła, nie wiem czemu, skoro tonująca w ogóle tego nie robi. wrrrrrrrrrrr!
Ma mnie też się Bioderma Flush wałkuje, nawet bardziej niż Fluide. Swego czasu zamierzałam zrobić mix: na spód Fluid, na wierzch Flush, ale obie się na mnie niestety wałkują. Fluide lekko, ale bardzo bieli. Zaś Flush nie bieli, tylko nadaje taki leciutki kolorek, dzieki czemu twarz nie wyglada na chorobliwie białą, jednak wałkuje się masakrycznie. I jeśli chodzi o Biodermy to najpierw radzę zdobyć próbkę, by przekonać się czy nasza skóra ją polubi.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 14:45   #2684
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Po raz kolejny dochodzi do sytuacji, że potrzebujemy uporzadkowanej wiedzy na temat nie tylko filtrow-ciekawe tylko czy szacowne Szefostwo wyrazi zgode.....
Dokładnie tak

L_V i Sandija widzę, że macie w podpisie ten sam link co ja
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 14:57   #2685
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam!

Jak pisałam w moim pierwszym poście, moja przygoda z filtrami dopiero się rozpoczyna. Na początek postanowiłam zdobyć próbki filtrów, aby nie być nie mile zaskoczoną po zakupie pełnowymiarowego opakowania. Najbardziej zależało mi na firmie Avene, gdyż na filtry tej firmy można nakładać swoje ulubione kosmetyki do malowania. Niestety na 6 aptek udało mi się zdobyć tylko 3 próbki-nie przypuszczałam, że to taki problem . Próbki zdobyte przeze mnie: Avene Very High Protection Lotion SPF 50, SVR 100 B Protection Extreme Peaux Photosensibles, Vichy Capital Soleil Lait Ecran 50+. Mam pytanie odnośnie Avene i Vichy. Które mleczko Avene jest lepsze- Avene Ultra High Protection Lotion SPF 50+/IPD 50 czy Avene Very High Protection Lotion SPF 50/UVA 10? Czy próbka Vichy, którą dostałam to ten sam produkt co Vichy Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF 60/PPD 20?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:00   #2686
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Alchemiczko pewno, że mamy taki podpis
Zaglądałaś na tamten wątek? Widziałaś, co się dzieję?
Już pisałam L_V, co ja myślę o tej sprawie. Jakiś absurd!
A szefostwo olało sprawę. Nieładnie. Może założyć odzielny wątek, żeby tamte wizażnki nie zagracały go, i żądać w nim konkretnej decyzji forum, czy to filtrowego, czy biochemicznego? Bo ochrona słoneczna jest moim zdaniem chybionym pomysłem, nam chodzi właśnie o kosmetykę zaawansowaną
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:07   #2687
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Alchemiczko pewno, że mamy taki podpis
Zaglądałaś na tamten wątek? Widziałaś, co się dzieję?
Już pisałam L_V, co ja myślę o tej sprawie. Jakiś absurd!
A szefostwo olało sprawę. Nieładnie. Może założyć odzielny wątek, żeby tamte wizażnki nie zagracały go, i żądać w nim konkretnej decyzji forum, czy to filtrowego, czy biochemicznego? Bo ochrona słoneczna jest moim zdaniem chybionym pomysłem, nam chodzi właśnie o kosmetykę zaawansowaną
No właśnie czytam i włoś mi sie jeży na głowie Na początku myślałam, ze najlepiej, jeśli zostawię watek w spokoju, nie będę naciskać, niech sie sam rozwija. Będzie tam Wasze wsparcie itd. A tu się okazuje, ze osoby niezainteresowane tym tematem sa przeciw! No Ludzie Kochani, co się tu wyprawia Eh Sandija nie wiem co robić Ale faktycznie, same filtry to za mało. Przydałoby się podforum o filtrach, kwasach i retinoidach. Co radzisz?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:11   #2688
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, ja też jestem bardzo niezadowolona z tego jak potoczył się wątek z propozycją podforum Już sama nie wiem co robić. Argumentować dalej czy dać spokój

Suri, jeśli chodzi o Vichy to Twoja próbka nie jest tym samym co Capital Soleil Fluide. A jeśli chodzi o Avene, to czy nie pomyliłaś nazwy tego drugiego mleczka? Bo coś mi się nie zgadza
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:12   #2689
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja bym poczekała do wieczora, czy Zło się tym zainteresuje.
Tamte wizażanki niech się tam mądrzą, my się już nie wypowiadajmy (wiem, ciężko).
Zło jest teraz na wizażu i nawet nie zajrzał na nasz wątek. Jeśli do wieczora nic nie napiszę, to ja bym radziła założyć nowy wątek, np. pod tytułem: "i co..." i w treści wiadomości napisać: "...z forum filtrowym czy biochemicznym? Bo chyba już trochę czasu minęło, a nikt z szefostwa się nie wypowiedział. Watek o forum dla zwierzaków powstał później niż nasz, a ich forum już działa. Dlaczego nam nawet nie odpowiedziano? Jaka jest decyzja?"

Czy coś w tym stylu. Albo może tytuł wątku: "Do Zło"? Chyba to jedyny wyjście, bo jak się nie wypowie do wieczora, to nasz wątek-petycja zostanie zapchany postami przeciwniczek
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 15:17   #2690
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, ten Vichy, o którym wspomina Suri to to samo co Fluide, bo ja się już pogubiłam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:23   #2691
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja bym poczekała do wieczora, czy Zło się tym zainteresuje.
Tamte wizażanki niech się tam mądrzą, my się już nie wypowiadajmy (wiem, ciężko).
Zło jest teraz na wizażu i nawet nie zajrzał na nasz wątek. Jeśli do wieczora nic nie napiszę, to ja bym radziła założyć nowy wątek, np. pod tytułem: "i co..." i w treści wiadomości napisać: "...z forum filtrowym czy biochemicznym? Bo chyba już trochę czasu minęło, a nikt z szefostwa się nie wypowiedział. Watek o forum dla zwierzaków powstał później niż nasz, a ich forum już działa. Dlaczego nam nawet nie odpowiedziano? Jaka jest decyzja?"

Czy coś w tym stylu. Albo może tytuł wątku: "Do Zło"? Chyba to jedyny wyjście, bo jak się nie wypowie do wieczora, to nasz wątek-petycja zostanie zapchany postami przeciwniczek
Dokładnie. Zobaczysz Sandija, że pewnie jeszcze niedługo przeciwniczki będą się domagać Bana dla nas, ponieważ jesteśmy mafią filtrowo-kwasowo-retinoidową. Grrrr, nie wypowiadam się tam już do wieczora, ponieważ jeszcze walnęłabym jakiegoś "zakazanego" posta. Poczekamy, zobaczymy.

Przepraszam za kolejny off topic w tym wątku, ale sprawa podforum jest ważna, a tak na dobrą sprawę to nie ma się gdzie wypowiadać, bo jak tam coś się napiosze, to zaraz się głosy przeciw odzywają.

A tak BWT to podkarmijcie mnie troszke (jeśli mnie lubicie), bo mi trochę karmy zeżarli za tamten wątek o podforum i niedługo nie bedzie przy mnie pisać "jest po prostu bardzo miłą". Swoja drogą, to nie podoba mi sie ta karma, za inne poglady jestem karana Gdzie tu wolność słowa i pogladów
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:24   #2692
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Dziewczyny, ja też jestem bardzo niezadowolona z tego jak potoczył się wątek z propozycją podforum Już sama nie wiem co robić. Argumentować dalej czy dać spokój

Suri, jeśli chodzi o Vichy to Twoja próbka nie jest tym samym co Capital Soleil Fluide. A jeśli chodzi o Avene, to czy nie pomyliłaś nazwy tego drugiego mleczka? Bo coś mi się nie zgadza
Nie pomyliłam nazwy. Sama byłam zdziwiona. Nawet nie wiedziałam, że są dwa różne. Sprawdziłam także na BU-Basia zamieściła listę wszystkich istniejących produktów z linii słonecznej Avene i to mleczko jest tam wymienione.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:36   #2693
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Alchemiczko, odjęli Ci karmę za tamten wątek??? No nie.... Jakby już nie mieli za co...A tak miło byłoby wejść sobie na pod-forum filtrowe i mić wszystko jasne, a tak trzeba się przebijać i ta ilośc postów robi niezły zamęt w głowie...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:45   #2694
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Alchemiczko, odjęli Ci karmę za tamten wątek??? No nie.... Jakby już nie mieli za co...A tak miło byłoby wejść sobie na pod-forum filtrowe i mić wszystko jasne, a tak trzeba się przebijać i ta ilośc postów robi niezły zamęt w głowie...
O rany, co się wyrabia. Śledziłam rozwój dyskusji wątku o podforum od samego rana, ale cały czas wstrzymywałam się od głosu. Nie chciałam powielać Waszych twardych argumentów... Bo są naprawdę mocne i się ich podważyć nie da
Mam nadzieję, że wszystko potoczy się zgodnie z naszą myślą!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 15:55   #2695
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Zdecydowanie popieram pomysl pod-forum, bo np. w tym watku to juz sie zupelnie mozna pogubic.
Tyle roznorodnych tematow jest poruszanych, a wyszukiwarka pomaga szczerze mowiac tylko troszeczke

I mam nowe pytanie do filtromaniaczek - co polecacie tej wiosny pod oczy w ramach wysokiej jako uzupelnienie do LRP Fluid Extreme kladzionego na pyszczek? Tenze fluid sie dla mnie samodzielnie nie nadaje, bo migruje do oka i podszczypuje.
Z gory dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz
Buziaki
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 16:10   #2696
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Zdecydowanie popieram pomysl pod-forum, bo np. w tym watku to juz sie zupelnie mozna pogubic.
Tyle roznorodnych tematow jest poruszanych, a wyszukiwarka pomaga szczerze mowiac tylko troszeczke

I mam nowe pytanie do filtromaniaczek - co polecacie tej wiosny pod oczy w ramach wysokiej jako uzupelnienie do LRP Fluid Extreme kladzionego na pyszczek? Tenze fluid sie dla mnie samodzielnie nie nadaje, bo migruje do oka i podszczypuje.
Z gory dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz
Buziaki
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=2 91d3c9469522eeded1527b779 509729&cmd=details&itemid =11308
To filtr Avene do specjalnie wrażliwych okolic ciała np. okolic oczu. Ja bez problemu kładę normalny filtr Avene z dzieciaczkiem pod oczy, ale konsystencja i wchłanialnośc benzadziejna u mnie
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 16:12   #2697
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

'Macnęłabym' Cię Alchemiczko, niestety jeszcze nie mogę
Ale lada chwila ; )))
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 16:15   #2698
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Suri, Avene Very High Protection Lotion SPF 50/UVA 10 - to jest filtr mineralny (białe opakowanie), więc go nie polecam, bo daje zbyt małą ochronę UVA. Ale nie wiedziałam, że on jest u nas dostępny...
Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 16:26   #2699
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Suri, Avene Very High Protection Lotion SPF 50/UVA 10 - to jest filtr mineralny (białe opakowanie), więc go nie polecam, bo daje zbyt małą ochronę UVA. Ale nie wiedziałam, że on jest u nas dostępny...
Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedz na moje pytanie. Ja bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem mleczka Avene Ultra High Protection Lotion SPF 50+ ale jeszcze się wstrzymam.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-24, 16:59   #2700
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dostałam dziś próbkę kremu anthelios xl 50+ LRP - nie wiem czy to nowość bo LRP nie śledzę - w każdym razie nie ma w składzie alkoholu.
Znacie ten krem? W nazwie ma creme fondante, jest bezbarwny.
znamy, pisałam już o nim w tym wątku, właśnie skończyłam opakowanie. ja alkoholu jakoś specjalnie w nim nie czułam. a próbka nie zawsze jest taka sama jak preparat pełnowymiarowy, co ciekawe... np. ostatnio miałam od Joasi próbkę fluidu LRP, miał w sobie jakieś grudki - dziś użyłam normalnego i żadnych grudek nie ma


Cytat:
Napisane przez mckabi
Sandija, z tego co pamiętam to masz cerę naczynkową ,prawda? Ja niestety też, stąd moje pytanie: czy Antki nie wpływają źle na Twoje naczynka? Chciałabym po Avence spróbować mleczka LRP, ale boję się trochę tego alkoholu
ja też mam cerę naczynkową i mi alkohol w filtrach nie szkodzi.

Cytat:
Napisane przez mckabi
Tak w ogóle to jak to jest z cerą naczynkową i alkoholem w składzie filtrów. Czy alkohol ogólnie źle wpływa na taką cerę i naczyńkowcy powinni sobie owe filtry całkowicie odpuścić? Czy to bardziej kwestia indywidualna- Jeśli nie podrażnia, to wszystko jest w porządku i nie powinnam się obawiać negatywnego działania na naczynka?
nie wiem, jak to jest, czy zawsze szkodzi... u mnie nie podrażnia, więc się nim nie przejmuję (chociaż zapach mi nie odpowiada).


Cytat:
Napisane przez Contax
PPD 20 to trochę mało, ale Vichy Fluide też ma PPD 20 i dziewczyny go chwalą.
ale chwalą za lekką konsystencję a zamiast niego można używać fluidu extreme LRP, który jest niemal identyczny (identyczna pierwsza połowa składu, inne składniki dopiero w okolicy parabenów, czyli tylko składniki, których jest ok. 1%), za to PPD 28. relacja cenowa (w mojej aptece ): Vichy 56 zł/40 ml, LRP 65 zł/50 ml.


Cytat:
Napisane przez crumb
Contax vel Rufek
no proszę, nie wiedziałam, że się znamy


Cytat:
Napisane przez NesHi
Dziewczyny a znacie jakis w miarę dobry i niedrogi filr? Dopiero w LO jestem, więc na jakies drogie kremiki nie mogę sobie pozwolić.
Starałam się przejrzec cały wątek, nic nie znalazłam...no ale znając mnie pewnie coś pominęłam...bo tutaj tyyyle tego wszystkiego jest
Baaardzo Was proszę....poradźcie
może coś z Klorane - chociaż najwyższy faktor to chyba tylko SPF 40 i nie wiem, jakie ma PPD, albo z nowej serii Iwostin Solecrin - która, o dziwo, zawiera Tinosorby


Cytat:
Napisane przez anytsuj
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3182
mam prośbę : co sądzicie o takim kremie ? Czy te filtry są dobre ?
nie, była już o tym mowa, że Eris nie ma porządnych, fotostabilnych filtrów (oprócz kremu doskonalącego cerę z serii Young&Unique, który ma jednak stosunkowo niski faktor SPF 25).


Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
No właśnie i Kajol i Justa79, obie do nas nie zaglądają ostatnio
dzięki za pamięć byłam ostatnio w rozjazdach


Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Czy w Polsce są jeszcze dostepne jakieś inne filtry prócz Avene na które można nakładać podkład z talkiem i miką czy nie ma innych? Bo tego sie nie doczytałam nigdzie.
Klorane, tego samego koncernu, co Avene. tylko mają niskie faktory (max. SPF 40, PPD ?).


Cytat:
Napisane przez rzęsa
Kobietki koffane, mam małe pytanko: CZYM WY TO ZMYWACIE?
najpierw zmywam mleczkiem do demakijażu i wacikiem, a później myję twarz żelem.


Cytat:
Napisane przez eevvaa
czy te kremy wybielają buźkę?
czy można się opalać?
i czy możecie polecić mi jakiś dobry krem z filtrami?
niektóre kremy bielą twarz, ale nie wszystkie.
opalanie niweczy działanie filtrów tzn. na pewno lepiej się opalać z porządnymi filtrami niż bez nich, ale najlepiej nie opalać się wcale
ja również mam cerę mieszaną, najlżejsze wg mnie są fluidy, np. Bioderma, La Roche Posay czy Vichy, chociaż toleruję też emulsję Avene czy LRP creme fondante. emulsja to po prostu określenie konsystencji, jest zwykle nieco rzadsza niż krem, zaś fluid jest bardzo płynny.


Cytat:
Napisane przez Suri
Vichy Capital Soleil Lait Ecran 50+. (...) Czy próbka Vichy, którą dostałam to ten sam produkt co Vichy Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF 60/PPD 20?
nie, lait to mleczko, fluide to fluid znam tylko ten drugi, ale nazwa sugeruje, że jest rzadszy i lżejszy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.