Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 10:21   #631
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Umylam dzis wlosy i splukalam woda z octem, ale ja wyczytalam po plukance powinno sie jeszcze wyplukac wlosy woda na koniec a mama jak zobaczyla ze plukam wlosy jeszcze po plukance to mowila ze nie powinno sie juz plukac ale ja splukalam no bo tak wyczytalam faktycznie wlosy staly sie miekkie i sliskie ze nawet daly sie rozczesac bez odzywki ale smierdza tym octem ze mnie ciagle w nosie korci:/ a wy plukacie je na koniec czy juz nie?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 10:49   #632
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość


też tak robię choć przyznaję, że zaczyna mnie już ten rytuał wk..urzać.
no jest to trochę uciążliwe

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Umylam dzis wlosy i splukalam woda z octem, ale ja wyczytalam po plukance powinno sie jeszcze wyplukac wlosy woda na koniec a mama jak zobaczyla ze plukam wlosy jeszcze po plukance to mowila ze nie powinno sie juz plukac ale ja splukalam no bo tak wyczytalam faktycznie wlosy staly sie miekkie i sliskie ze nawet daly sie rozczesac bez odzywki ale smierdza tym octem ze mnie ciagle w nosie korci:/ a wy plukacie je na koniec czy juz nie?

ja tez płuczę ,ale dosłownie parę sekund letnią wodą, ale mi po wyschnięciu octem nie śmierdzą, na szczęście a użyłaś tego jabłkowego czy zwykłego spirytusowego?bo on to dopiero capi
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 13:04   #633
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No jablkowego uzylam zeby mi nie rozjasnilo tak jak pisalas ze jablkowy do ciemnych no ale niestety ja ten ocet wyczuwam :P
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 16:52   #634
calineczka87
Raczkowanie
 
Avatar calineczka87
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 127
Thumbs up Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A może opiszesz, jaką masz cerę i jakie mydełka się u ciebie sprawdziły?
Rumiankowe - bardzo fajne, używałam pod prysznicem, moja skóra była taka świeża i naturalna. Polecam szczególnie dla wrażliwców
Jogurtowe - używałam do mycia twarzy (mam cerę mieszaną), ładnie myje i co najważniejsze już nie ma uczucia ściągniętej skóry jak w przypadku zwykłych drogeryjnych mydeł czy żeli do mycia paszczy
Biała Róża - używane do mycia rąk, do twarzy jakoś mi nie pasuje, czasem szczypnie w oko
Lawendowe - kocham ten zapach, dlatego go zamówiłam, ale czeka jeszcze grzecznie w szafce łazienkowej na używanie.
Dostałam także próbki mydełek :
cynamonowe - dla mnie za mocny zapach jak do twarzy/ciała, ale komuś innemu może spasuje,używałam do mycia nóg.
żywokostowe - ciekawie wygląda, ale się nie wypowiem, bo jeszcze nie używałam.
W ogóle to jestem wniebowzięta, że trafiłam na sklep Lawendowej Farmy, same dobrodziejstwa w przystępnej cenie!
__________________
tatuaż z emocji wypalany...

Edytowane przez calineczka87
Czas edycji: 2011-07-19 o 17:07 Powód: dopisek
calineczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:21   #635
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
No jablkowego uzylam zeby mi nie rozjasnilo tak jak pisalas ze jablkowy do ciemnych no ale niestety ja ten ocet wyczuwam :P
no to zostaje tylko kw.mlekowy, mi ten ocet też nie na rękę,ale na szczęście po wyschnięciu włosów zapach się ulatnia ,chociaż tyle



Cytat:
Napisane przez calineczka87 Pokaż wiadomość
Rumiankowe - bardzo fajne, używałam pod prysznicem, moja skóra była taka świeża i naturalna. Polecam szczególnie dla wrażliwców
Jogurtowe - używałam do mycia twarzy (mam cerę mieszaną), ładnie myje i co najważniejsze już nie ma uczucia ściągniętej skóry jak w przypadku zwykłych drogeryjnych mydeł czy żeli do mycia paszczy
Biała Róża - używane do mycia rąk, do twarzy jakoś mi nie pasuje, czasem szczypnie w oko
Lawendowe - kocham ten zapach, dlatego go zamówiłam, ale czeka jeszcze grzecznie w szafce łazienkowej na używanie.
Dostałam także próbki mydełek :
cynamonowe - dla mnie za mocny zapach jak do twarzy/ciała, ale komuś innemu może spasuje,używałam do mycia nóg.
żywokostowe - ciekawie wygląda, ale się nie wypowiem, bo jeszcze nie używałam.
W ogóle to jestem wniebowzięta, że trafiłam na sklep Lawendowej Farmy, same dobrodziejstwa w przystępnej cenie!
a czy po jogurtowym zostaje na twarzy taki film natłuszczający? mam zamiar je kupić, na razie używam miodowy krem i ono właśnie taką warstewkę na skórze zostawia co mi bardzo odpowiada

mocno cynamonowe pachnie dla mnie coca-colą
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2011-07-20 o 11:24
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:05   #636
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez calineczka87 Pokaż wiadomość
Rumiankowe - bardzo fajne, używałam pod prysznicem, moja skóra była taka świeża i naturalna. Polecam szczególnie dla wrażliwców
Jogurtowe - używałam do mycia twarzy (mam cerę mieszaną), ładnie myje i co najważniejsze już nie ma uczucia ściągniętej skóry jak w przypadku zwykłych drogeryjnych mydeł czy żeli do mycia paszczy
Biała Róża - używane do mycia rąk, do twarzy jakoś mi nie pasuje, czasem szczypnie w oko
Lawendowe - kocham ten zapach, dlatego go zamówiłam, ale czeka jeszcze grzecznie w szafce łazienkowej na używanie.
Dostałam także próbki mydełek :
cynamonowe - dla mnie za mocny zapach jak do twarzy/ciała, ale komuś innemu może spasuje,używałam do mycia nóg.
żywokostowe - ciekawie wygląda, ale się nie wypowiem, bo jeszcze nie używałam.
W ogóle to jestem wniebowzięta, że trafiłam na sklep Lawendowej Farmy, same dobrodziejstwa w przystępnej cenie!
Dzięki za relację. Mnie kusi właśnie jogurtowe, ale dopiero co otwarłam jedno mydło z olejem laurowym, także muszę chwilę poczekać.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:38   #637
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

alunialunia ten miodowy krem masz z lawendowej farmy?? Chwale sobie mydlo kleopatry bo nawilza moja skore na ciele i wlasnie planuje kupic jeszcze jogurtowe, plaster miodu i miodowy krem zeby uzywac do ciala, po zelach jednak musialam uzywac balsamow a po tym mydelku nie musze

a i nie wiem czy mydlo kleopatry nie zapchalo mnie na twarzy bo nigdy mnie nic nie zapchalo, ale kilka razy mylam nim twarz bo twarz tez zostawial taka mila nawilzona i nic innego w pielegnacji nie zmienilam a ostatnio mi cos krostek przybylo czytalam ze olej kokosowy moze zrobic gugu dlatego zostawilam je tylko do ciala

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-07-21 o 09:40
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 10:13   #638
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Na ile starcza wam takie 100g mydło? Bo mydełka w sumie to dość droga inwestycja, jakby używać je do ciała. Czy się mylę? Ja dopiero zaczynam przygodę z mydełkami, także ciężko mi powiedzieć.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:15   #639
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
alunialunia ten miodowy krem masz z lawendowej farmy?? Chwale sobie mydlo kleopatry bo nawilza moja skore na ciele i wlasnie planuje kupic jeszcze jogurtowe, plaster miodu i miodowy krem zeby uzywac do ciala, po zelach jednak musialam uzywac balsamow a po tym mydelku nie musze

a i nie wiem czy mydlo kleopatry nie zapchalo mnie na twarzy bo nigdy mnie nic nie zapchalo, ale kilka razy mylam nim twarz bo twarz tez zostawial taka mila nawilzona i nic innego w pielegnacji nie zmienilam a ostatnio mi cos krostek przybylo czytalam ze olej kokosowy moze zrobic gugu dlatego zostawilam je tylko do ciala

tak,tak z Lawendowej Farmyja właśnie chciałam wypróbować te mydełka co wymieniłaś,tylko jak ja zamawiałam nie było ani mydła kleopatry, jogurtowego ani plastra miodu,a zależało mi na mydle co cery suchej

ja te mydełko miodowy krem używam tylko do twarzy,szyi i dekoltu i fajnie nawilża skórę i ładnie pachnie, nie powinno wysuszyć ,skoro mnie nie wysuszyło

do ciała używałam tylko próbek:cytrynowy sorbet i mocno cynamonowego i też nie musiałam stosować balsamu po nich,bo skóra była przyjemnie natłuszczona

miodowy krem nie zawiera oleju kokosowego ale jest dosyć tłuste,więc też może zapchać, ja na razie niczego takiego u siebie nie zauważyłam,stosuję od 3tyg.

mydło kleopatry na pewno zamówię,ale widzę,że znowu niedostępne,czekam, aż wejdzie do sprzedaży mydło rozmarynowe do włosów i od razu zamówię kilka, a jak z wydajnością mydła kleopatry przy używaniu na całe ciało?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:46   #640
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie jest droga inwestycja bo mydelko kosztuje 8 zl to wcale nie duzo, odkroilam sobie z mydelka jakas 1/5 tak miej wiecej pasek o grubosci 1 cm mowie tak na oko, i myje sie ta kostka juz prawie tydzien, bardzo ladnie sie pieni a zdarzalo sie ze nawet 2 razy dziennie sie kapalam a mydelka mam calkiem sporo jeszcze mysle ze polowa z tego co ukroilam moze ciut wiecej wiec mysle ze taka kostka moze starczyc na 10 tygodni biorac pod uwage ze 1/5 kostki wytrace w 2 tygodnie, to jest prawie 3 miesiace wiec sie oplaca

gratis dostalam kawaleczki ogrodowej sciezki i delikatnego peelingu, ogrodowej sciezki jeszcze nie uzywalam a na delikatny peeling golilam nogi, ja w sumie podraznien na nogach po goleniu nie mialam nigdy i zawsze sie golilam tylko na wode podczas kapieli wiec sie nie wypowiem czy jakos dobrze koi skore po goleniu albo cus

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-07-21 o 10:55
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:02   #641
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mi moje próbki mydełek wystarczyły na kilka dni, więc podejrzewam, że kostka tak na ok. miesiąc przy stosowaniu na całe ciało, ale ja nie używam gąbek i myjek tylko bezpośrednio namydlam mydłem skórę, więc pewnie prze to jest mniej wydajne ale i tak się opłaca, bo już nie stosuję potem żadnego balsamu
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 11:10   #642
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja tez nie uzywalam myjek do mydelek tylko tak poprostu namoczylam mydelko i mydelkiem przecieralam cale cialo i jak wytworzyla sie piana to zostawialam mydelko i masowalam sie dlonmi i przy tym piany wytwarzalo sie jeszcze wiecej, moze kazde mydelko ma inna wydajnosc bo np. to do golenia wydaje mi sie ze sie szybciej konczy a przeciez nie gole sie codziennie, zaraz sobie zapisze kiedy zaczelam uzywac mydelka i jak sie skonczy to zobacze na ile mi starczylo wtedy sie okaze czy sie oplaca czy nie
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:16   #643
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

też mi się wydaję,że wydajność zależy od mydełka,ale jak starczy na miesiąc to już dla mnie jest ok
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:18   #644
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
(...) moze kazde mydelko ma inna wydajnosc bo np. to do golenia wydaje mi sie ze sie szybciej konczy a przeciez nie gole sie codziennie, zaraz sobie zapisze kiedy zaczelam uzywac mydelka i jak sie skonczy to zobacze na ile mi starczylo wtedy sie okaze czy sie oplaca czy nie
Każde jest inne. Różnią się bazą (w niektórych jest oliwa z oliwek i olej kokosowy, a w innych też palmowy) i dodatkami (tluszczami, glinkami, ziołami). Jeżeli w mydle jest dużo suszu, to chyba będzie mniej wydajne niż taka sama bazowa kostka.
Prawdopodobnie...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:26   #645
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
też mi się wydaję,że wydajność zależy od mydełka,ale jak starczy na miesiąc to już dla mnie jest ok
pewnie, na miesiac to i tak duzo 8 zl to nie majatek a wiem ze robie cos dobrego dla skory i przynajmniej nie wysuszaja jak wszystkie zele z SLS ktore potrafia czasem zrobic ze skory wior

tez czekam na rozmarynowy twist ) i wtedy dopiero zamowie reszte mydelek
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Każde jest inne. Różnią się bazą (w niektórych jest oliwa z oliwek i olej kokosowy, a w innych też palmowy) i dodatkami (tluszczami, glinkami, ziołami). Jeżeli w mydle jest dużo suszu, to chyba będzie mniej wydajne niż taka sama bazowa kostka.
Prawdopodobnie...
Dokladnie tak, innych nie mam bo zamowilam tylko to do ciala i szampon wiec z innymi porownac nie moge ale kleopatry pieni sie bardzo dobrze wg mnie

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-07-21 o 11:29
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:37   #646
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
pewnie, na miesiac to i tak duzo 8 zl to nie majatek a wiem ze robie cos dobrego dla skory i przynajmniej nie wysuszaja jak wszystkie zele z SLS ktore potrafia czasem zrobic ze skory wior

tez czekam na rozmarynowy twist ) i wtedy dopiero zamowie reszte mydelek
no to chyba zamówimy podobne mydełka
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:06   #647
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a jeszcze co do mycia wlosow faktycznie po wysuszeniu zapach octu alatnial sie ze po 2 godzinach nie czulam go juz w ogole, ale nie wiem czy mi sie wydaje czy po mydle bardziej przetluszczaja mi sie wlosy... moze tylko mam takie wrazenie bo w sumie moje wlosy i tak sie szybko przetluszczaly, ale sa takie troche inne niz po szamponach moze faktycznie potrzebuja kilka tygodni zeby sie przyzwyczaily do zmiany na mydlo?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:21   #648
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

możliwe, że włosy muszą się przestawić u mnie to niezależnie czy myję szamponem czy mydłem, włosy wytrzymują góra 2 dni,może po dłuższym kilkumiesięcznym stosowaniu mydła to się zmieni,czytałam takie opinie, na to po cichu liczę

po mydle tylko dłużej spłukuję włosy i te płukanki octowe, przy zwykłych szamponach nie było tyle zachoduale do wszystkiego można się przyzwyczaić
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:48   #649
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
pewnie, na miesiac to i tak duzo 8 zl to nie majatek a wiem ze robie cos dobrego dla skory i przynajmniej nie wysuszaja jak wszystkie zele z SLS ktore potrafia czasem zrobic ze skory wior

tez czekam na rozmarynowy twist ) i wtedy dopiero zamowie reszte mydelek

Dokladnie tak, innych nie mam bo zamowilam tylko to do ciala i szampon wiec z innymi porownac nie moge ale kleopatry pieni sie bardzo dobrze wg mnie
W porównaniu do żeli np. z Alterry 8zł na miesiąc to moi zdaniem dużo, zwykłe mydło kosztuje 1/2 złote.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-07-21 o 12:48 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 13:59   #650
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
możliwe, że włosy muszą się przestawić u mnie to niezależnie czy myję szamponem czy mydłem, włosy wytrzymują góra 2 dni,może po dłuższym kilkumiesięcznym stosowaniu mydła to się zmieni,czytałam takie opinie, na to po cichu liczę

po mydle tylko dłużej spłukuję włosy i te płukanki octowe, przy zwykłych szamponach nie było tyle zachoduale do wszystkiego można się przyzwyczaić
w sumie skora tez potrzebuje przyzwyczajenia do roznych nowosci wiec mam cicha ndzieje ze bedzie lepie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
W porównaniu do żeli np. z Alterry 8zł na miesiąc to moi zdaniem dużo, zwykłe mydło kosztuje 1/2 złote.
Ja za moje zele z ziaji 6 zl za 500 ml dawalam ale nawet nie wiem na ile mi starczaly napewno nie dluzej niz jakies 1,5 miesiaca a 2 zl wiecej to nie majatek tym bardziej ze to naturalne bez zadnych chemi, konserwantow i barwnikow, no ale jak kto woli nikogo nie namawiam przeciez tylko wyrazam swoja opinie
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:17   #651
calineczka87
Raczkowanie
 
Avatar calineczka87
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 127
Smile Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
a czy po jogurtowym zostaje na twarzy taki film natłuszczający? mam zamiar je kupić, na razie używam miodowy krem i ono właśnie taką warstewkę na skórze zostawia co mi bardzo odpowiada
Wydaje mi się ,że trochę tak. Twarz jest po nim taka delikatna i mięciutka. W każdym bądź razie jest fajne
__________________
tatuaż z emocji wypalany...
calineczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:34   #652
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
w sumie skora tez potrzebuje przyzwyczajenia do roznych nowosci wiec mam cicha ndzieje ze bedzie lepie


Ja za moje zele z ziaji 6 zl za 500 ml dawalam ale nawet nie wiem na ile mi starczaly napewno nie dluzej niz jakies 1,5 miesiaca a 2 zl wiecej to nie majatek tym bardziej ze to naturalne bez zadnych chemi, konserwantow i barwnikow, no ale jak kto woli nikogo nie namawiam przeciez tylko wyrazam swoja opinie
Jasne, ja tak sobie rozważam, czy lepiej mydełko czy normalny żel kupić do ciała. Do twarzy na razie i się sprawdza mydło Aleppo, więc pewnie na ciało też miałoby dobry wpływ.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 21:20   #653
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Super są te mydełka . Dzisiaj otrzymałam swoją paczuchę z Tuli. Na razie użyłam węglowego - skóra jest czysta, gładka i mięciutka. Jako gratis dostałam próbkę balsamu do ciała. Następne zamówienie zrobię na LF.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 21:40   #654
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja sie zastanawialam nad tym weglowym mydelkiem z LF ale tym lux co podobno dodatkowo nawilza zeby buzi nie wysuszylo, tylko tez ma w sobie olej kokosowy a moze nie przez to mnie troche wysypalo no nie wiem
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 06:17   #655
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez calineczka87 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się ,że trochę tak. Twarz jest po nim taka delikatna i mięciutka. W każdym bądź razie jest fajne

to super,dzięki
na pewno wezmę jogurtowe przy następnym zamówieniu
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 09:57   #656
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

W końcu mogę coś napisać o tych mydełkach...Od około 2tyg. używam tych z Tuli.
Węglowe - bardzo dobrze oczyszcza, skóra jest taka wygładzona, rozjaśniona.
Z glinką czerwoną- używam do ciała, też bardzo dobrze się sprawdza, nie czuć napięcia skóry jak po zwykłych żelach, a balsam nie jest konieczny.
Kokosowe - świetnie sprawdza się przy goleniu nóg , łagodzi podrażnienia i nawilża

Jeśli chodzi o mycie włosów mydełkami, hmm...robiłam 3 podejścia z glinką czerwona i za każdym razem włosy poklejone sztywne (płukałam woda z octem ), sama nie wiem , może robię coś nie tak

Natomiast kokosowe jak na razie rewelacyjnie sprawdza się na moich włosach ! Robię obfita pianę (tak jak bym myła włosy) i zostawiam na jakiś czas... następnie spłukuje i myję włosy łagodnym szamponem (babydream) tylko trzeba pamiętać żeby zmyć dokładnie.
Nie mogłam wyjść z podziwu, że moje włosy mogą tak wyglądać, miękkie, gładkie, do tego jakby uniesione od nasady. Także jak na razie mydełka zagoszczą u mnie na dłużej
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:09   #657
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Teraz to mnie korci zeby tez na tuli zrobic zamowienie

No i zamowilam weglowe, glinka multani mitti, peeling kawowy i kokosowe

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-07-22 o 16:28
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:51   #658
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A o to moje mydełko, które powstało z bazy mydlanej dostępnej na lawendowej farmie. Dodałam ususzone liście pokrzywy i lawendę oraz olejek lawendowy. Mydełko stoi na biurku i wciąż czekam, aż stwardnieje, żebym mogła je wystawić na leżakowanie na dworze.
Polecam taką zabawę w alchemika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg LF 035.jpg (140,4 KB, 37 załadowań)
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:15   #659
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Super Ci to wyszlo ja jestem len wiec wole kupic juz gotowe
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:06   #660
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A czy ktoś używał mydeł Feniqia? widzę, że w kosmetykach natury mają je jakos od niedawna i zastanawiam się czy warto kupic.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.