Grzybica paznokci!!!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 14:41   #91
Orchidea20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez pycia17 Pokaż wiadomość
Witam was,
przeczytałam dość uważnie forum, mam podobny problem bynajmniej tak mi się wydaje.
Podejrzewam, iż mam grzybice na dwóch paznokciach od stóp , leczyłam rok temu i paznokcie odrastały w lepszym stanie . Po jakimś czasie znowu to swiństwo wróciło .
Na jednym paznokciu wyraźne jest ,,odklejenie części paznokcia\'\' natomiast drugi jest lekko zółty . Stosuje płyn acifungin forte oraz mocze w occie .
Antybiotyki nie chodzą w gre jestem przeciwnikiem stosowania antybiotyku , zresztą są one drogie i nei wszystkim pomagają.
Martwi mnie tylko to że paznokcie nie chcą rosnąć niech mi ktoś powie co to może być .
Czekam na jakąś radę
pozdrawiam wszystkich zmartwionych
Nie chcę Cię martwić, ale to raczej grzybica paznokci. Przy grzybicy paznokcie robią się grubsze i w ten sposób nie rosną do góry jak powinny.
__________________
Orchidea
Orchidea20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 12:24   #92
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Mam pytanie bo piszecie o zmianie obuwia itp. a co z ręcznikiem przy grzybicy? Wycieramy nóżki i co z ręcznikiem? Na nim też powinny być bakterie po wytarciu.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 17:55   #93
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

no ja w czasie leczenia grzybicy używałam papierowych do stóp
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 17:09   #94
farmerkawodnik
Przyczajenie
 
Avatar farmerkawodnik
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

hey mam pytanie czy wiecie co może się dziać z moimi pazurkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00037.jpg (151,8 KB, 335 załadowań)
farmerkawodnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 15:11   #95
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

dzisiaj odpadl mi jeden paznokiec u stopy jakis czas temu stal sie tak jakby wypchniety na zewnatrz i nie przylegal juz do opuszka palca. myslicie, ze to grzybica?u drugiej stopy natomiast mam jeden paznokiec bardzo gruby, tez jest dziwny. u lekarza nie bylam, bo nie mam kasy do wyrzucania w bloto, ani czasu. wiadomo jacy czasto sa lekarze. wstyd sie przyznac, ale teraz to miejsce, gdzie byl paznokiec, pomalowalam lakierem, bo chodze w sandalach i nie wyobrazam sobie, zebym reszte lata przechodzila w adidasach... sprobuje ten sposob z octem. w sierpniu przyjade do PL, to postaram sie kupic ten nailner...
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:53   #96
jolanta31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: grzybica paznokci

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie jest typowo kosmetyczny temat, ale potrzebuję porady. Już od jakiegoś czasu bezkutecznie walczę z grzybica paznokcia u nogi. Wydałam już majątek a efektów nie widać. Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w tej materii. Będę wdzięczna bo swojemu dermatologowi już przestaję ufać.
Znalazłem kilka dobrych informacji na temat leczenia grzybicy paznokci usłyszeć: Leczenie grzybicy paznokci. Być może będzie to przydatne dla kogoś. Zetaclear jest bardzo popularny lek homeopatyczny w Stanach Zjednoczonych. W języku angielskim znalazłam tylko pozytywne komentarze na temat tego leku.
jolanta31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 19:53   #97
amicco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Witam wszystkich którzy maja wieloletnie problemy z różnorakimi patologiami paznokci stóp i rąk,tych którzy przez lata ,odwiedzali dermatologów,chirurgow i kosmetyczki,bez wiekszych skutków stopniowo tracac pieniądze i nadzieje na zdrowe stopy i dłonie.
Udajcie się do gabinetów PODOLOGICZNYCH gdzie wyspecjalizowany personel zajmie sie waszymi stopami.Podologia, podiatria – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Podolodzy szczególnie często leczą sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą,ale na szczescie dla nas wszystkich przybywa co raz wiecej specjalistów,którzy swoja praktyke głównie zdobywali za granicą.Ja z podologią zetknołem sie 20 lat temu we Włoszech gdzie była juz bardzo popularna wśród jednego z najszybciej starzejacych spoleczenstw Europy.Wtedy jeszcze bedac młodym czlowiekiem nie musialem korzystac z jej dobrodziejstw.Niestety po przebytej chorobie nowotworowej,zaczeły sie problemy z moimi paznokciami,z którymi żaden dermatolog i chirurg skutecznie nie mógł sobie poradzić.Po paru latach nieskutecznych terapi farmakologicznych i chirurgicznych przypomniałem sobie o włoskich doswiadzceniach z podologia zasiegnałem informacji wsrod wloskich podologow,ktorzy doradzili mi zebym znalazł gabinet podologiczny gabinet w Polsce,wiedzieli ,ze takowe juz istnieja,bo coraz czesciej spotykali podologów z Polski na róznych konferencjach i sympozjach we Włoszech i Niemczech.
Tak o to trafiłem do gabinetu podolog Magdaleny Hafezi-Chojeckiej dyplomowany podolog z Niemiec. Od ponad 20 lat w zawodzie, od 17 lat posiada własny zakład podologiczny w Niemczech w okolicach Kassel.Państwowy egzamin – udzielający jej prawa używania tytułu podologa, zdała w październiku 2002, a od kwietnia 2003 – współpracuje z kasami chorych w Niemczech.Obecnie prowadzi dwa gabinety podologiczne: w Łodzi na Zdrowiu i w Helsie .Jej profesjonalizm wieloletnie doświadzczenie w leczeniu tysiecy stóp i osobiste zaangarzowanie w to co robi,jest szansą dla wielu z was ,ktorzy tak jak ja przez wiele czasu nie znależli skutecznego lekarstwa dla swoich stóp.Jej gabinet pośredniczy pomiędzy pacjentem a specjalistami takimi jak: interniści, diabetolodzy, dermatolodzy, flebolodzy, chirurdzy, masażyści, fizjoterapeuci czy rehabilitanci.
Ja dzięki doświadczeniu Pani Magdy ,mam załozone klamry ortonyksyjne typu Fraser’a ,które z pewnością wyprowadzą moje paznokcie na prostą i dadzą odpocząć mojej wątrobie,która dostała w kość po wielu bezskutecznych terapiach Orungalem i pochodnych Kortyzolu,proponowanych przez bezradnych dermatologów,którzy sugerowali takowe terapie,mimo tego,że badania Mykologiczne nie wykazywały obecności grzybicy paznokci,zalecali spróbować terapii pulsowych może pomogą,oczywiście nigdy nie pomogły,bo na genetyczne rogowacenie paznokci lub tak zwane paznokcie rurkowate farmaceutyki nie pomogą i nie jest to winna absolutnie dermatologów.A leczenie za pomocą klamr zakładanych przez doświadczonych specjalistów daje szanse na całkowite pozbycie sie uciażliwego problemu związanego z codziennym funkcjonowaniem i estetyką całej naszej osoby,przecież nasze dłonie i stopy,tak jak zdrowy,piękny usmiech są naszą wizytówką.
Z własnego doświadzcenia szczerze polecam Centrum Podologiczne
na Zdrowiu
ul.Michałowicza 18 94-306 Łódź tel. 426111215 kom. 509 559 250
Gdzie doświadczony personel pomoże wam uporać się z problemem waszych stóp i odzyskać codzienny uśmiech,który dzięki ich pomocy ja odzyskałem.
Ci którzy borykają się z podobnymi problemami od lat wiedzą o czym mówie.
Życzę wszystkim,żeby tak jak ja,trafili do profesjalnego gabinetu Podologicznego.
Pozdrawiam Maciej K.(amicco) amicco@interia.pl
amicco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 15:19   #98
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Od ok. 4 tygodni przyjmuję lek Zelefion. Niestety, bardzo źle znoszę kurację. Jest mi ciągle niedobrze, nie mam apetytu, schudłam, zaczęły mnie boleć mięśnie Czy to normalne objawy przy przyjmowaniu tego leku? Ze względu na chorobę neurologiczną, którą mam muszę być rehabilitowana, ale mój obecny stan to uniemożliwia .
Wizytę u lekarza mam dopiero prze świętami
Stan moich paznokci niewiele się zmienił i obawiam się przedłużenia tego leczenia(dermatolog mówił coś o 12 tygodniach).
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 23:11   #99
amicco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Radze pokazć sowoje paznokcie podologowi,ponieważ nie wszystkie problemy wrastających paznokci,wiążą sie z grzybicą,wręcz nie liczne z nich,dermatolodzy nie radząc sobie z postawieniem poprawnej diagnozy,która wbrew pozorom nie należy do prostych,przepisują doustne leki przeciw grzybiczne które rzadko bywają skuteczne,natomiast założenie odpowiedniego rodzaju klamry na paznokieć przynosi natychmiastową ulge ,a po mniej więcej roku wielu przypadkach daje szanse na trwałe wyzdrowinie chorego paznokcia.
amicco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 17:24   #100
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Byłam u lekarza na wcześniejszej wizycie. Ze względu na problemy z układem pokarmowym i pogłębiające się objawy neurologiczne, zamienił mi Zelefion na lakier Pirolam. Mam nadzieję że pomoże, choć okres leczenia ponoć się wydłuży- no ale, coś za coś....
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:59   #101
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Agata! Jako że widze, że jestes z Wrocławia, może dysponujesz jakimis namiarami na dobrego (ale niedrogiego) dermatologa... Mam problem z paznokciem u ręki i jestem kompletnie zalamana, nie wiem co robić i gdzie się zgłosić...
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 09:40   #102
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Agata! Jako że widze, że jestes z Wrocławia, może dysponujesz jakimis namiarami na dobrego (ale niedrogiego) dermatologa... Mam problem z paznokciem u ręki i jestem kompletnie zalamana, nie wiem co robić i gdzie się zgłosić...
Ja leczę się w http://www.zdrowakobieta.com.pl/?page_id=12
Wizyta 80 zł bo od września skończyły się limity nfz Może od nowego roku będą mieli nfz, nie wiem. Ten sam lekarz przyjmuje w Dolmedzie też za 80 zł.
W ZK tylko we wtorki w godz. 8.00-10.00!
Mam nadzieję, że pomogłam
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 12:09   #103
After08
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

nie ma nic gorszego dla mnie jak grzybica... bleee, koszmar..ja na szczescie wyleczylam grzybice paznokci trioxalem, przepisal mi go lekarz i okazal sie zbawienny, zrobilam terapie pulsowa, czyli 7 dni brania, 3 tygodnie bez i tak 3 razy i mam zdrowe pazurki ( i w koncu mi nie wstyd oprzed chlopakiem)
After08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:24   #104
kasienkakasia91
Wtajemniczenie
 
Avatar kasienkakasia91
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 599
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Hej, dziewczyny.
Ja też od dłuższego czasu borykam się z tym problem... Mianowice mnie grzybica dopadła na dużych palcach u nóg. Stosowałam różnego typu środki. Nailnery, domowe sposoby i nic... Wybrałam się do dermatologa, przepisał mi proszki Ketokonazol, maść Pimafucort oraz płyn z pędzelkiem Polfungicid. Maść mam używać przez 5 dni, a nastepnie kolejne 5 dni płyn. Po 10 dniach mam zgłosić się do niego i zobaczymy co dalej. Niestety kiedy spytałam, czy to mi kiedykolwiek zniknie, zapewnił mnie, że tak, aczkolwiek czeka mnie dłuuuugie leczenie... Nie ukrywam, że zwlekałam dosyć długo, żeby się wybrać do jakiegokolwiek lekarza i teraz żałuję, bo czym wcześniej to ponoć lepiej. Dlatego mam nadzieję, i wierzę w to głęboko, że pozbędę się z czasem tego cholerstwa... :/
Pozdrawiam.
kasienkakasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:15   #105
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez kasienkakasia91 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny.
Ja też od dłuższego czasu borykam się z tym problem... Mianowice mnie grzybica dopadła na dużych palcach u nóg. Stosowałam różnego typu środki. Nailnery, domowe sposoby i nic... Wybrałam się do dermatologa, przepisał mi proszki Ketokonazol, maść Pimafucort oraz płyn z pędzelkiem Polfungicid. Maść mam używać przez 5 dni, a nastepnie kolejne 5 dni płyn. Po 10 dniach mam zgłosić się do niego i zobaczymy co dalej. Niestety kiedy spytałam, czy to mi kiedykolwiek zniknie, zapewnił mnie, że tak, aczkolwiek czeka mnie dłuuuugie leczenie... Nie ukrywam, że zwlekałam dosyć długo, żeby się wybrać do jakiegokolwiek lekarza i teraz żałuję, bo czym wcześniej to ponoć lepiej. Dlatego mam nadzieję, i wierzę w to głęboko, że pozbędę się z czasem tego cholerstwa... :/
Pozdrawiam.
Mnie także dopadła grzybica, jednak paznokci przy dłoniach Jest mi tak wstyd wystawiać pazurki na światło dzienne, bo jednak każdy na nie patrzy zimą w miejscu publicznym nie zdejmowałam rękawiczek, jednak teraz idzie już wiosna i nie wiem co ja pocznę Byłam u dermatologa akurat dzisiaj i przepisał mi Trioxal, tabletki które mam brać przez tydzień czasu, potem przerwa 3 tygodnie i znów tak samo jeszcze 2 razy.. Do tego maść Myconafine.. Dodatkowo moczę jeszcze pazurki w occie, gdyż przeczytałam na jakimś forum że ma działanie grzybobójcze. Mam nadzieję że uda mi się szybko z tym uporać, bo chyba wpadnę w depresję Pozdrawiam!
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 10:03   #106
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Byłam na kolejnej wizycie u lekarza. Niestety, kazał mi wrócić do leków doustnych. Na szczęście tym razem branych co drugi tydzień, więc mam nadzieję, że mój układ pokarmowy się nie zbuntuje.
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:33   #107
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Czesć.
Mam pytanie do stosujących Acifungin Forte. Dlaczego one zółkną i robią się coraz ciemniejsze? to z powodu grzyba czy tak poprostu barwi? bo mam całe żólte paznokcie i nie wiem czy on już się leczy czy jeszcze mu daleko?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 16:46   #108
Skodzia
Przyczajenie
 
Avatar Skodzia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Mnie też się jakiś syf zrobił, koszmar... spróbuję octu, spróbuję czosnku, najpierw domowe sposoby
Skodzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:53   #109
Zielarka_abc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

SPRAWDZONE I SKUTECZNE.
Dziewczyny, dziś mija 4 tydzień mojej walki z grzybicą paznokcia. Od dłuższego czasu zajmuję się ziołolecznictwem i uważam, że ta forma jest NAJLEPSZA i NAJTAŃSZA!! Moja walka kosztuje 17zł.
Pierwszy tydzień kuracji rozpoczęłam herbatą z pokrzywy (min. 1 litr dziennie, w moim przypadku do 2 litrów dziennie, pokrzywa oczyszcza krew z drobnoustrojów i trucizn).
W drugim tygodniu dodatkowo zakupiłam Czepotę Puszystą (tzw. Koci Pazur- także działanie grzybobójcze, 1 mała łyżeczka kory na pół litra wody, pić jedną szklankę rano i wieczorem) i piłam ją dodatkowo obok herbaty z pokrzywy.
Herbatę z Czepoty puszystej można zażywać przez 3 tygodnie, później robi się przerwę tygodniową. Swoje efekty sfotografowałam bo byłam po prostu ciekawa czy to wyjdzie Dla osób "niebrzydzący się"- możecie zobaczyć w załączniku. 1 zdjęcie to przed kuracją, każde kolejne zdjęcie jest robione po tygodniu. Najlepsze efekty widać w tygodniu 4.

Do tej pory zużyłam:
dwa op. pokrzywy sypanej- 1 op. 2,5 zł
pół op. czepoty puszystej- 1 op. 12 zł
Można kupić w każdym sklepie zielarskim.

Dostępne są także soki z pokrzywy (do 24 zł), tabletki z pokrzywy (25 tabl. 9 zł), tabletki z Kociego Pazura (100 tabl. 35 zł)- ale ja wybrałam tańsza formę.

0 palec.jpg

1 palec.jpg

2 palec.jpg

3 palec.jpg

4 palec.jpg
Zielarka_abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 21:29   #110
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Czesć.
Mam pytanie do stosujących Acifungin Forte. Dlaczego one zółkną i robią się coraz ciemniejsze? to z powodu grzyba czy tak poprostu barwi? bo mam całe żólte paznokcie i nie wiem czy on już się leczy czy jeszcze mu daleko?
To od tego środka masz zabarwiony paznokieć również tak miałam po tym, raz lekarz przepisał mi niby odpowiednik, który nie barwił. Przede wszystkim najpierw trzeba zrobić badania
Ja byłam święcie przekonana że mam grzybice i próbowałam kilku środków, jednak nic nie pomagało udałam się do dermatologa, zrobiłam badania okazało się że to nie grzybica.
Niestety nie znalazłam skutecznego sposobu na dolegliwość mojego paznokcia dermatolog również :/
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 06:41   #111
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

ja byłam u dermatologa brałam erffin przez długi okres czasu, a jak ptzrstałam to znowu sie pogorszyło.. nie wiem jak mam działać, wstyd mi nawet przed TŻ jak zmyję lakier z paznokci..
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 08:15   #112
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
ja byłam u dermatologa brałam erffin przez długi okres czasu, a jak ptzrstałam to znowu sie pogorszyło.. nie wiem jak mam działać, wstyd mi nawet przed TŻ jak zmyję lakier z paznokci..
Ale chociaż dermatolog wie że grzybek się wdał i przepisuję różne leki, wiadomo walka z nim nie jest łatwa często dość długa niestety :/
Ale mój dermatolog nie wie kompletnie nic, przepisując mi leki powiedział że nie jest pewny ich działania bo przepisuje je w ciemno :/ przepisał mi tabletki Revalid - jakiś suplement witamin, aminokwasów, na budowę, włosów, skóry, paznokci.
Dermovate - jakiś płyn, w ulotce było napisane, że jest to na stany zapalne skóry :/
Zużyłam po opakowaniu i efektu nie ma, w tego lekarza też zwątpiłam, po ostatniej wizycie, gdyż było widać, że totalnie nie ma na to pomysłu :/ Więc po co mam ciągle chodzić i wydawać pieniądze na leki które nie działają :/

Wygląda to u mnie tak że przy dużych palcach u nogi, z boku jakby podeszło powietrze, nie są żółte, mają normalny kolor, może koś miał coś takiego i wyleczył ?
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:03   #113
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

moje są przebarwione ale to chyba acifungin, ale na paznokciu mam poziomy pas, czarny, jakbym nacieła nożem i zamalowała lakierem którego nie moge zmyć na dodatek paznokcie są miękkie ze skłonnością do wrastania a na rekach oba paznokcie palców wskazujących rozdwajają mi się niemiłosiernie do połowy paznokcia, cały czas się łamią ...
idź skonsultowac sie z innym dermatologiem, ale wex ze soba kartę przebiegu choroby od lekarza
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:24   #114
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

witam

Około 3 dni temu zauważyłam, że duży paznokieć u stopy zrobił się ciemniejszy (pod czerwonym lakierem). Wczorj, gdy zmyłam lakier zobaczyłam, że jest pod nim spora zielona plamka. Paznokieć nie boli, nie rozdwaja się etc... Co to może być ?! Mam odrazu iść do dermatologa (polska służba zdrowia-termin pewnie za 2 miesiące), czy kupić jakąś maść? Na paznokciu drugiej stopy chyba też jest delikatne przebarwienie. O higienę stóp dbam, co tydzień maluję je na nowo, obcinam, piłuję. Chodzę czasami na basen.

Jestem przerażona, czy to może być grzybica?
Dodaję zdjęcie w załączniku.

Bardzo proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130531_110540.jpg (96,9 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130531_105919.jpg (83,6 KB, 171 załadowań)
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:40   #115
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Witam. wiem, że powinnam się udać do dermatologa tak tez zrobię, ale wizytę mam umówioną dopiero na za 2 miesiące a że spokoju mi już to nie daje przychodzę z pytaniem tutaj, może ktoś miał podobnie. Jakieś dwa lata temu zrobiłam sobie żel na paznokciach u stóp, po ściągnięciu paznokcie były takie cieniutkie aż bolały czasami, czekałam aż odrosną. jakiś czas było wszystko dobrze. Później miałam nowe dość twarde buty które spowodowały, że jak ściągnęłam buty całe paznokcie i stopy były we krwi, paznokcie w nich wbijał mi się w skórę. Zaczęłam je piłować od skóry, żeby się nie wbijały, ale po prostu musiałam zrezygnować z tamtych butów. Od tamtej pory mam paznokcie takie jak na zdjęciu, czyli boki koloru wolnego brzegu, a od nich idzie takie ciemniejsze zabarwienie jakby paznokcie w tamtym miejscu były odklejone od łożyska. zaraz jak tylko to zobaczyłam poleciałam do apteki i kupiłam ACIFUNGIN-FORTE smarowałam jakiś czas, ale nic to nie dawało, potem wyczytałam w internecie że olejek herbaciany może pomóc, bardzo długo nim smarowałam paznokcie, wyglądały ładnie jak ten olejek wszedł miedzy palca a paznokieć, wtedy wyglądało jakby paznokieć znowu się przykleił, a białe boczki były dużo mniejsze, ale to był stan tylko chwilowy zaraz po zaaplikowaniu olejku. Byłam zmęczona dalsza walką uznałam że paznokcie wyrosną. Myliłam się mija już 2 lata a paznokcie się nie poprawiły ani troszkę, cieszy mnie jedynie fakt, że ich stan się też nie pogorszył. Może ktoś miał przypadek podobny do mojego? Może ktoś pomoże?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000038.jpg (67,7 KB, 240 załadowań)
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:57   #116
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez moniaa727 Pokaż wiadomość
Od tamtej pory mam paznokcie takie jak na zdjęciu, czyli boki koloru wolnego brzegu, a od nich idzie takie ciemniejsze zabarwienie jakby paznokcie w tamtym miejscu były odklejone od łożyska. zaraz jak tylko to zobaczyłam poleciałam do apteki i kupiłam ACIFUNGIN-FORTE smarowałam jakiś czas, ale nic to nie dawało, potem wyczytałam w internecie że olejek herbaciany może pomóc, bardzo długo nim smarowałam paznokcie, wyglądały ładnie jak ten olejek wszedł miedzy palca a paznokieć, wtedy wyglądało jakby paznokieć znowu się przykleił, a białe boczki były dużo mniejsze, ale to był stan tylko chwilowy zaraz po zaaplikowaniu olejku. Byłam zmęczona dalsza walką uznałam że paznokcie wyrosną. Myliłam się mija już 2 lata a paznokcie się nie poprawiły ani troszkę, cieszy mnie jedynie fakt, że ich stan się też nie pogorszył. Może ktoś miał przypadek podobny do mojego? Może ktoś pomoże?
Mam identyczny przypadek ! Tylko że ja nie miałam żelu na paznokciach u stóp, anie takich przygód z butami. I tak jak kilka postów wyżej pisałam, dermatolog wykluczył grzybicę (musisz to na wszelki wypadek zbadać) i również męczę się z tym od dłuższego czasu, paznokieć wygląda ok, nie kruszy się, nie schodzi, tylko to boczne jakby odklejenie :/ lekami od dermatologa walczę od końca lutego niestety bez żadnych skutków, najpierw miałam leki na grzybice, gdy jednak z badań wyszło że to nie grzybica przepisał pierwszy lepszy lek jak pisałam u góry, koniecznie daj znać co powie na to Twój dermatolog ! Bo mój był wręcz załamany gdy okazało się że to nie grzybica bo cytuje "Nie mam z kim powalczyć"
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:01   #117
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Wizytę mam dopiero za 2 miesiące, ale pójdę w poniedziałek prosić żeby wcześniej przyjęła. Kiedyś byłam o kosmetyczki i nic na to nie powiedziała, jakby zdrowy paznokieć był. Tylko taki brzydki, że wstyd w niepomalowanych wychodzić Też nie wydaje mi się żeby to był grzyb, przeciez za taki okres czasu rozwinęło by się. A co Ci przepisywał? lub Ty stosowałas bez recepty?
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:05   #118
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

moje paznokcie podobnie wyglądają, wydaje mi się, że nie ma tu nic złego typu grzybica, ale dla swietego spokoju mozesz pobrac materiał do badania w laboratorium to koszt ok 40 zł. w związku ze ścinaniem paznokci w taki kształt i noszenia nieprawidłowego obuwia pazurek w tym miejscu oddzielił się od łożyska. Spróboj ścinać pazurki w ten sposób, mi pomogło, doradziła mi to pani podolog, która zajmuje się szkoleniami.
WP_000038.jpg
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:18   #119
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Dziękuję jeszcze dziś podetnę tak paznokcie. Tylko obawiam się trochę jak to będzie wyglądało np. przy pomalowanych paznokciach. Zawsze mnie uczono że paznokcie muszą być na kwadrat ścinane. A takie badanie można bez skierowania od lekarza sobie zrobić? I czy polecacie jakieś preparaty wspomagające?

Edytowane przez moniaa727
Czas edycji: 2013-05-31 o 11:20
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 12:03   #120
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez moniaa727 Pokaż wiadomość
Wizytę mam dopiero za 2 miesiące, ale pójdę w poniedziałek prosić żeby wcześniej przyjęła. Kiedyś byłam o kosmetyczki i nic na to nie powiedziała, jakby zdrowy paznokieć był. Tylko taki brzydki, że wstyd w niepomalowanych wychodzić Też nie wydaje mi się żeby to był grzyb, przeciez za taki okres czasu rozwinęło by się. A co Ci przepisywał? lub Ty stosowałas bez recepty?
Właśnie jestem tego samego zdania, że gdyby to grzybica to paznokieć po takim okresie wyglądał by strasznie paskudnie, i u mnie właśnie badania wykluczyły grzybice.
Sama stosowałam acifungin forte, nailexpert, dość długo je stosowałam.
Później udałam się do dermatologa no i przepisał mi (przed badaniem-dostałam środki na grzybice) - Polfungicid - mówił że to odpowiednik acifunginu tylko nie barwi paznokcia, i jakiś taki lakier ale go nawet nie wykupowałam bo był strasznie drogi 60 zł kosztował :/ no i w sumie dobrze zrobiłam bo grzybicy nie było.
Po zapoznaniu się z wynikami przepisał mi jak już wcześniej pisałam revalid - tabletki, na budowe skóry, włosów, paznokci oraz dermovate - płyn, w ulotce wyczytałam że to na stany zapalne skóry.
Jednakże po 2 miesięcznej kuracji, wykończeniu tego co przepisał nie widzę poprawy.

Wyczytałam coś o tym olejku herbacianym, muszę go kupić i spróbuję z nim, może zadziała
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.