Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 23:22   #2731
yokoshimaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Pasuje mi TA do Ciebie. Ale niech ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie.
W burgundzie i w złocie Ci najlepiej, nie tolerujesz żadnych intensywniejszych, jaskrawych różów (spojrzałam na paletę DA i tam są takie róże, a dla TA są one bardziej stonowane), plus pasuje Ci raczej tylko złota biżuteria, bo srebrna kłóci się z Twoją karnacją (w tym aspekcie też pasuje TA)
SA raczej odpada.

Przepraszam, że spytam, ale co oznacza TA?
yokoshimaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 00:46   #2732
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

True autumn
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 02:21   #2733
trunfio
Rozeznanie
 
Avatar trunfio
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam kontrowersyjną opinię, że tak naprawdę niewiele da się określić na podstawie 'typu'. Ludzie są zbyt zróżnicowani. Kolor, który pasuje jednej 'wiośnie' może okazać się zupełnie niekorzystny dla drugiej i żadne kwestionariusze tutaj nie pomogą. Kolory dobiera się metodą prób i błędów, a poleganie na "sprawdzonych" rozwiązaniach często prowadzi do zupełnych nieporozumień. Ale spróbuję mimo wszystko, zobaczymy co z tego będzie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze - Czarny (najwięcej komplementów). Szary, chabrowy, karmin, bordo, koralowy, butelkowa zieleń, zgaszona biel, zgaszony róż.

Źle - jasne fiolety, jasne zielenie, oliwkowe zielenie, 'trawowe' zielenie, większość brązów, czysty róż, 'świecąca' biel, turkus.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Pierwsza niespójność Czysta czerń i ciemno szary jak najbardziej. Czysta biel nie. Ciemny brąz niespecjalnie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi intensywne czerwienie, ciemne intensywne fiolety i niebieskie też z tych ciemniejszych.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak - róże, też niebieskie ale ciemniejsze. W szaro zielonych wyglądam źle jak w większości zielonych.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Pasuje mi część ciepłych i część zimnych.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Wydaje mi się, że raczej mi to nie służy.

1. Jak się opalasz?

Wolno. Ale to nie znaczy, że na różowo. Generalnie zimą jestem śniada a latem blada bo moja skóra nie lubi zmieniać koloru

2. Kolor oczu

Jasno brązowe z ciemno brązowymi akcentami

3. Cera

Zielona. To chyba znaczy oliwkowa Nigdy się nie rumienię i wszystkie podkłady są albo za różowe albo za pomarańczowe.

4. Naturalny kolor włosów

Jasny brąz. W słońcu bywają złotawe, ale raczej nie rude.

5. Kolor ust

Dość ciemne. Raczej różowe niż czerwone.
trunfio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 07:52   #2734
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
Mam kontrowersyjną opinię, że tak naprawdę niewiele da się określić na podstawie 'typu'. Ludzie są zbyt zróżnicowani. Kolor, który pasuje jednej 'wiośnie' może okazać się zupełnie niekorzystny dla drugiej i żadne kwestionariusze tutaj nie pomogą. Kolory dobiera się metodą prób i błędów, a poleganie na "sprawdzonych" rozwiązaniach często prowadzi do zupełnych nieporozumień....
Nikt tutaj, ani w cytowanych na początku tego wątku paletach i radach nie sugeruje, aby w ciemno polegać na podanych paletach, zaś po to typy "standardowe" (Wiosna, Lato, etc.) są dodatkowo podzielone na podtypy.
Służy to raczej podpowiedzi i/lub zawężeniu poszukiwań, zaś przymierzać do siebe kolory każdy powinien już sam
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 10:50   #2735
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
Mam kontrowersyjną opinię, że tak naprawdę niewiele da się określić na podstawie 'typu'. Ludzie są zbyt zróżnicowani. Kolor, który pasuje jednej 'wiośnie' może okazać się zupełnie niekorzystny dla drugiej i żadne kwestionariusze tutaj nie pomogą. Kolory dobiera się metodą prób i błędów, a poleganie na "sprawdzonych" rozwiązaniach często prowadzi do zupełnych nieporozumień. Ale spróbuję mimo wszystko, zobaczymy co z tego będzie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze - Czarny (najwięcej komplementów). Szary, chabrowy, karmin, bordo, koralowy, butelkowa zieleń, zgaszona biel, zgaszony róż.

Źle - jasne fiolety, jasne zielenie, oliwkowe zielenie, 'trawowe' zielenie, większość brązów, czysty róż, 'świecąca' biel, turkus.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Pierwsza niespójność Czysta czerń i ciemno szary jak najbardziej. Czysta biel nie. Ciemny brąz niespecjalnie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi intensywne czerwienie, ciemne intensywne fiolety i niebieskie też z tych ciemniejszych.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak - róże, też niebieskie ale ciemniejsze. W szaro zielonych wyglądam źle jak w większości zielonych.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Pasuje mi część ciepłych i część zimnych.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Wydaje mi się, że raczej mi to nie służy.

1. Jak się opalasz?

Wolno. Ale to nie znaczy, że na różowo. Generalnie zimą jestem śniada a latem blada bo moja skóra nie lubi zmieniać koloru

2. Kolor oczu

Jasno brązowe z ciemno brązowymi akcentami

3. Cera

Zielona. To chyba znaczy oliwkowa Nigdy się nie rumienię i wszystkie podkłady są albo za różowe albo za pomarańczowe.

4. Naturalny kolor włosów

Jasny brąz. W słońcu bywają złotawe, ale raczej nie rude.

5. Kolor ust

Dość ciemne. Raczej różowe niż czerwone.
Brzmisz Zimowo, czasem jak Ciemna Jesień, bo Ciemnej Zimie raczej pasuje czysta biel. Ciemnej Jesieni pasuje czerń, ale nie biel. Z tym że Ciemnej Jesieni pasują brązy na pewno nie jesteś typem Jasnym, na pewno nie czysto Ciepłym ani Chłodnym, na pewno nie Czystym.


edit: w grupie BS na facebooku pewna kobieta wrzuciła swoje zdjęcie (jest BW): biała cera, normalnie jak u Śnieżki, biało-szare włosy (najjaśniejszy popielaty blond, prawie biały - naturalne, bo nie jest już młoda), a i tak piekny kontrast między jasną cerą a jasnymi włosami (nie wiem, skąd te BW mają kontrasty między jasnymi kolorami) i niebieskimi oczami
Widać czystość, troche chłodu - piękna jest.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-04-12 o 12:46
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 17:32   #2736
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pozazdrościć muszę odnaleźć to zdjęcie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 18:03   #2737
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Doszłam do pewnych wniosków po ponownej analizie palety, poprzymierzaniu kolorów i poczytaniu Waszych opinii. Jednak jestem Soft Summer, a wątpliwości wyjaśniam poiżej:

- na palecie SS jest złoto jako dopuszczalne, ale rózni sie od złota dla LS, jest jakby przygaszone. A ja złota nie lubię i nigdy nie lubiłam i moze dlateg tak je widzę na sobie/dla siebie. Natomiast zauważyłam, że nienachalnie złoty cień w takim platynwym, czyli złoto-srebrnym kolorze dobrze wygląda na moich oczach (co mojego stosunku do złota nie zmienia) - mam nadzieję, że to klarowne, nie umiem inaczej tego wyjaśnić

- złotawa opalenizna - tak jak tu jedna z dziewczyn pisała i jak mi też do głowy przyszło, moja opalenizna może mi się wydawać złota na tle skóry nieopalonej, którą mogę obserwować obok opalonej. No i kiedy porównam się z innymi (a mam koleżanke ewidentnue "ciepłą) t jużtak nie będzie, tu poczekam i sprawdzę.

- czysta biel - no fakt, tu mogłam wziąć niebieskawą biel za czystą, a mam bardzo mało białych rzeczy (2-3?) i to tylko letnie, więc niełatwo było o miarodajne testy

Tak czy owak dziękuję ślicznie
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 16:09   #2738
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Doszłam do pewnych wniosków po ponownej analizie palety, poprzymierzaniu kolorów i poczytaniu Waszych opinii. Jednak jestem Soft Summer, a wątpliwości wyjaśniam poiżej:

- na palecie SS jest złoto jako dopuszczalne, ale rózni sie od złota dla LS, jest jakby przygaszone. A ja złota nie lubię i nigdy nie lubiłam i moze dlateg tak je widzę na sobie/dla siebie. Natomiast zauważyłam, że nienachalnie złoty cień w takim platynwym, czyli złoto-srebrnym kolorze dobrze wygląda na moich oczach (co mojego stosunku do złota nie zmienia) - mam nadzieję, że to klarowne, nie umiem inaczej tego wyjaśnić

- złotawa opalenizna - tak jak tu jedna z dziewczyn pisała i jak mi też do głowy przyszło, moja opalenizna może mi się wydawać złota na tle skóry nieopalonej, którą mogę obserwować obok opalonej. No i kiedy porównam się z innymi (a mam koleżanke ewidentnue "ciepłą) t jużtak nie będzie, tu poczekam i sprawdzę.

- czysta biel - no fakt, tu mogłam wziąć niebieskawą biel za czystą, a mam bardzo mało białych rzeczy (2-3?) i to tylko letnie, więc niełatwo było o miarodajne testy

Tak czy owak dziękuję ślicznie
Cieszymy się razem z tobą ja też złota nie lubię, ale - niestety - trochę mi pasuje, tzn. pasuje dlatego, że jest ciepłe (czyste srebro się odcina - ale mówię o dużej ilości srebra przy twarzy, stwierdziłam to, przykładając złota i srebrną chustę; jako biżuteria srebro jest ok), ale wyglądam w nim tandetnie (jesienne mi nie pasują). Ubrania w złotym kolorze są ok, bo cera wydaje się zdrowa, ciepła i lekko opalona (w srebrze mam sińce), ale jednak wyglądam tanio i tandetnie, może dlatego, że jest zbyt ciężkie i jesienne. Czysty pomarańczowy (nie złoty) jest idealny.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pozazdrościć muszę odnaleźć to zdjęcie
Poszukam, może Google też je ma.

Edit: nie, nie ma. A pokazać nie mogę, bo to zdjęcie z grupy zamkniętej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:42   #2739
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Poznanie swojego typu kolorystycznego zajmuje naprawdę sporo czasu, a ciągle nowe fakty wychodzą na wierzch np.ja nie lubiąca złota zauważyłam, że w jasnym czystym złocie jest mi dobrze, ale nie takim ciepłym "tureckim" tylko delikatniejszym. Poprzymierzałam biżu kilku osób chodzących w złocie, stąd wnioski Jestem w szoku jak zwykle kwestia odcienia Np.w zgaszonym, starym złocie jest mi tragicznie...w taki ciepłym także. Kupiłam sobie z tej okazji zegarek biały z dodatkiem tego jasnego złota-super
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:22   #2740
trunfio
Rozeznanie
 
Avatar trunfio
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Brzmisz Zimowo, czasem jak Ciemna Jesień, bo Ciemnej Zimie raczej pasuje czysta biel. Ciemnej Jesieni pasuje czerń, ale nie biel. Z tym że Ciemnej Jesieni pasują brązy na pewno nie jesteś typem Jasnym, na pewno nie czysto Ciepłym ani Chłodnym, na pewno nie Czystym.
Jest chyba jeden odcień brązu, który mi pasuje - ciemna czekolada. Ale w innych wyglądam jak szara myszka. Tak mi się przynajmniej wydaje

A jeśli chodzi o jasne to prawie we wszystkich wyglądam źle poza właśnie złamaną bielą i mniej chodzi mi o kremową (tak niefortunnie wcześniej napisałam mlecznobiały) a bardziej taką szarawą, jak grubo tkany len.

Generalnie zasada jest taka: ciemne - pasują mi czyste i intensywne, jasne - przygaszone i szare.

Edytowane przez trunfio
Czas edycji: 2015-04-13 o 21:27
trunfio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 07:03   #2741
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A jak śnieżna biel (ta z prawej)?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-04-14 o 07:04
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 15:48   #2742
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
J
Generalnie zasada jest taka: ciemne - pasują mi czyste i intensywne, jasne - przygaszone i szare.
Na początku należy wyjaśnić, czy tak samo rozumiemy kolory "czyste" i przygaszone (przygaszony nie zawsze równa sie szary).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 17:37   #2743
Michal2512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzień dobry Paniom

Chciałbym prosić Was, o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego.
Zamieszczam tu moje zdjęcie ("rozpikselizowane", bo jestem nieśmiały )
Podejrzewam , że jestem "latem" Ale nie mam pewności.

Dodam też, że lubię od czasu do czasu zapuścić lekką brodę, która w świetle dziennym ma mocny rudy kolor (jak Van Gogh Poniżej są moje odpowiedzi, na Wasz kwestionariusz. Bardzo proszę mi pomóc, bo chciałbym
bardziej świadomie dobierać kolory do mojej twarzy. A póki co nie ma mi kto doradzić
Dziękuję z góry -Michał

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

-W szarosciach, kolorach złamanych szarością, pastelowych.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

-Czerń -absolutnie nie.
-Biel -też nie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

-Nie pasują.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

-Tak, zgaszone szarością.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

-Zimne.

6. Jak się opalasz?

-Szybko na rózowo

7. Kolor oczu.

-szaro-niebieskie

8. Cera.

-Jasna, różowawa, gdzieniegdzie wchodzi w pomarancz (poniżej oczu).
Mocno rudy zarost.

9.Naturalny kolor włosów.

-Jestem łysy. Gdy miałem włosy to byłem szatynem.

10. Kolor ust.

Jasno różowe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (29,7 KB, 33 załadowań)
Michal2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 09:43   #2744
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Możesz być latem a zgaszone kolory i rudy zarost mogą nasuwać soft summer, ale to tylko mój strzał, bo udzieliłeś mało informacji a rozpikselowane zdjęcie to sorry
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 11:09   #2745
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak konkretnie i "po męsku" te odpowiedzi możesz być Latem, a możesz i nie być. Więcej info prosimy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 22:48   #2746
Michal2512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki za odpowiedzi.
Zdjęcie jest rozpikselizowane, ale przecież bardzo dokładnie i wyraźnie widać jaki mam kolor skóry, oczu i ust.
Jakich informacji jeszcze potrzebujecie by lepiej określić mój typ?
Michal2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 23:19   #2747
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak na pierwszy rzut oka skłaniałabym się ku jakiemuś summer...chyba najbardziej soft summer lub light summer.Ten rudy zarost mnie zaciekawił... Wiadomo, że wszystko jest kwestią odcienia jak zwykle, bo np.pastele też są różne, kwestia temperatury koloru.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 06:21   #2748
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Michal2512 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.
Zdjęcie jest rozpikselizowane, ale przecież bardzo dokładnie i wyraźnie widać jaki mam kolor skóry, oczu i ust.
Jakich informacji jeszcze potrzebujecie by lepiej określić mój typ?

Spójrz na odpowiedzi innych na ankietę, są nieco bardziej rozwinięte
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 10:23   #2749
Michal2512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiem, że Wasze odpowiedzi są rozwinięte Ale Wy Panie macie większą świadomość swojego wyglądu niż faceci Nie chcę ujawniać swojej twarzy (jak już mówiłem jestem , powiedzmy wstydliwy Ale może lepsza jakość zdjęcia mojej skóry przybliży , jakim typem jestem. Gdy robiłem fotke, to akurat zgoliłem brodę, więc na drugim zdjęciu ją domalowałem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja2.jpg (30,4 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez Michal2512
Czas edycji: 2015-04-20 o 11:10
Michal2512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 11:13   #2750
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No dobra, może i jesteś latem, po zdjęciu i oko i skóra wydaje się być chłodna. Lepiej się czujesz w chłodnych, szarawych kolorach, to też się zgadza. Jeśli chcesz poznać swój dokładny typ kolorystyczny musisz mierzyć kolory z palet, może ułatwią Ci odróżnianie odcieni kolorów wpisy z bloga ubierajsieklasycznie.pl
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...-niebieskiego/
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...omaranczowego/
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...dcien-bialego/
etc etc
polecam przy szukaniu odpowiednich kolorów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 13:41   #2751
Ashara91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

1. Jak się opalasz?


Zależy od części ciała. Brzuch łapie mi błyskawicznie na brąz. Reszta ciała jest najpierw czerwono - brązowa. Po jakimś czasie robi się złotawo - brązowa.
Twarz od razu na brąz.

2. Kolor oczu.

Brązowe. Im dalej od źrenicy tym bardziej widoczna jest zielonkawo - złota nutka. Obwódka bardzo ciemnobrązowa.
Koloru białka nie jestem w stanie określić.
Brwi gęste, niemal czarne.

3. Piegi.

Brak. Nigdy.

4. Cera.

Żółto - brązowa. Nie rumienię się w ogóle.
Żyły zdecydowanie zielone.

5. Naturalny kolor włosów.

Ciemnobrązowe ze złotymi refleksami, na słońcu nawet miedzianymi.

6. Kolor ust.

Ciemne. Ciężko mi określić kolor, ale coś z bordo.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: pomarańcz, złoty, musztardowy, bursztynowy, oberżyna, granat, bordo, koral, brązowy. Szał jest w pomarańczowym swetrze ze złotą nitką.
Źle: czarny - stapiam się z nim, staję się niewidoczna; biały, zielonożółty, szary (chyba, że złamany brązem), intensywny zimny niebieski.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Zdecydowanie nie. Dużo lepiej beże, kremowe itp.
Ciemne kolory złamane brązem.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Nie. Odciągają uwagę od mojej twarzy.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Lekko zgaszone tak, ale nie za bardzo, bo wyglądam nijako, jakbym była chora.

11.Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

Ciepłe na pewno mi pasują. Zimny niebieski jest raczej na nie.
A np. czerwony dużo bardziej ciepły - ceglasty.

12.Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?


Nie.

Mam nadzieję, że jestem którąś jesienią.
Z góry dziękuję za pomoc.
Ashara91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 13:43   #2752
Michal2512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję
Michal2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 15:15   #2753
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ashara, całkiem możliwe. Piszesz, że mocno zgaszone nie pasują, więc odrzucamy Zgaszoną. Czerń nie pasuje, a jak z ciemnymi kolorami? Mogą być bardzo ciemne, mroczne i będziesz w nich wyglądać dobrze? Takie ciepławe, lekko przykurzone, ale bardzo głebokie (nie czyste i jaskrawe)? Paletka Ciemnej https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...909d47fca8.jpg raczej by odpadała, bo piszesz, że nie pasuje ci czerń.

Jeśli wymienione złoty, pomarańczowy, musztardowy, brązowy itd. są ciepłe, wtedy stawiałabym na Ciepłą ale nie powinny ci pasować żadne nawet odrobine chłodne kolory ani srebro.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 17:00   #2754
Ashara91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czerń nie pasuje, a jak z ciemnymi kolorami? Mogą być bardzo ciemne, mroczne i będziesz w nich wyglądać dobrze? Takie ciepławe, lekko przykurzone, ale bardzo głebokie (nie czyste i jaskrawe)?
Szału nie ma. Jeśli bardzo ciemne to najlepsze jest takie bardzo, bardzo ciemne bordo.

Srebro nie.
Ashara91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:07   #2755
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam jedno pytanie.
Czy do przymiarki kolorów należy być bezwzględnie bez makijażu?
Czaję się i czaję żeby zrobić genaralną przymiarkę kolorów, ale powstrzymuje mnie jedna rzecz- nie przepadam za widokiem mojej twarzy bez makijażu, co sprawia, że kiedy mierzę ubrania, żaden kolor mi się nie podoba. Nie umiem oddzielić tych dwóch rzeczy. Czy pociągnięcie rzęs czarnym tuszem (takie mam rzęsy naturalnie) i zamaskowanie pryszczy korektorem w odcieniu mojej cery wiele zmieni? Zaznaczam, że nie zamierzam używać pudru/różu/ podkładu, co mogłoby wpłynąć na koloryt skóry.
Czekam na odpowiedź
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:20   #2756
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanie.
Czy do przymiarki kolorów należy być bezwzględnie bez makijażu?
Czaję się i czaję żeby zrobić genaralną przymiarkę kolorów, ale powstrzymuje mnie jedna rzecz- nie przepadam za widokiem mojej twarzy bez makijażu, co sprawia, że kiedy mierzę ubrania, żaden kolor mi się nie podoba. Nie umiem oddzielić tych dwóch rzeczy. Czy pociągnięcie rzęs czarnym tuszem (takie mam rzęsy naturalnie) i zamaskowanie pryszczy korektorem w odcieniu mojej cery wiele zmieni? Zaznaczam, że nie zamierzam używać pudru/różu/ podkładu, co mogłoby wpłynąć na koloryt skóry.
Czekam na odpowiedź
Skoro rzęsy i tak masz ciemne, to co zmieni tusz? <Maskować możesz, tylko nie nakładaj pudru.
Ale polecam i tak przymiarkę robić bez makijażu. Możesz być zdziwiona, gdy odkryjesz, jak "twoje" kolory działają na cerę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 18:51   #2757
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Skoro rzęsy i tak masz ciemne, to co zmieni tusz? <Maskować możesz, tylko nie nakładaj pudru.
Ale polecam i tak przymiarkę robić bez makijażu. Możesz być zdziwiona, gdy odkryjesz, jak "twoje" kolory działają na cerę
dłuższe i nieco bardziej wyraźne rzęsy-> optycznie większe oczy->brak efektu spojrzenia narkomanki :p
Dobra, to sobie korektor odpuszczę.
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 19:23   #2758
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć! Zastanawiam się od jakiegoś czasu, jaki typ kolorystyczny może mnie określać, choćby pi razy drzwi - zależy mi na tym głównie pod kątem makijażu kolorowego, z ubraniami nie szaleję Nie mam jednak całkiem oka do tego. Czy ktoś by pomógł?

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Właściwie wszystkie moje ubrania są czarne, więc ciężko mi coś na ten temat powiedzieć. Wydaje mi się, że pasują do mnie.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Czerń raczej tak, z bielą wyglądam trochę topielczo.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Raczej nie, chyba by zagłuszały mój wygląd.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak, choć może bardziej: pastelowe.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Nie wiem. Obie grupy zdają się podkreślać płytko unaczynioną skórę.

6. Jak się opalasz?

Raczej ciężko, początkowo całkiem na różowo, potem przechodzi to przez brzoskwinię i kończy się na raczej ciepłym, jasnym brązie.

7. Kolor oczu.

Szaro-niebieskie, niekiedy wybija się trochę zieleni.

8. Cera.

Jasna, różowa na twarzy (niewykluczone, że to kwestia jedynie naczynek), na reszcie ciała ma odrobinę więcej żółci, ale w porównaniu z koleżankami mam jej w sobie niewiele. Nieliczne piegi na twarzy, jasne.

9.Naturalny kolor włosów.

Dość łatwo się zmieniał, początkowo oscylował między jasnym brązem/ciemnym blondem, parę lat później zmienił się na dość jasny blond, żółto-szary.

10. Kolor ust.
Blady róż.

Dołączam zdjęcia, po kolei:
1. naturalny kolor włosów, cera opalona
2. włosy rozjaśnione (w późniejszym czasie podobne odrastały), cera taka, jak zwykle
3. włosy silnie rozjaśnione, widać tę różowość na twarzy
4. włosy farbowane na rudo, różowość dalej widoczna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2004.jpg (30,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IObraz076.jpg (10,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130701_183052.jpg (30,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150330_125649.jpg (33,9 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez saintfreak
Czas edycji: 2015-04-21 o 19:24
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 17:20   #2759
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez saintfreak Pokaż wiadomość
Cześć! Zastanawiam się od jakiegoś czasu, jaki typ kolorystyczny może mnie określać, choćby pi razy drzwi - zależy mi na tym głównie pod kątem makijażu kolorowego, z ubraniami nie szaleję Nie mam jednak całkiem oka do tego. Czy ktoś by pomógł?

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Właściwie wszystkie moje ubrania są czarne, więc ciężko mi coś na ten temat powiedzieć. Wydaje mi się, że pasują do mnie.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Czerń raczej tak, z bielą wyglądam trochę topielczo.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Raczej nie, chyba by zagłuszały mój wygląd.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak, choć może bardziej: pastelowe.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Nie wiem. Obie grupy zdają się podkreślać płytko unaczynioną skórę.

6. Jak się opalasz?

Raczej ciężko, początkowo całkiem na różowo, potem przechodzi to przez brzoskwinię i kończy się na raczej ciepłym, jasnym brązie.

7. Kolor oczu.

Szaro-niebieskie, niekiedy wybija się trochę zieleni.

8. Cera.

Jasna, różowa na twarzy (niewykluczone, że to kwestia jedynie naczynek), na reszcie ciała ma odrobinę więcej żółci, ale w porównaniu z koleżankami mam jej w sobie niewiele. Nieliczne piegi na twarzy, jasne.

9.Naturalny kolor włosów.

Dość łatwo się zmieniał, początkowo oscylował między jasnym brązem/ciemnym blondem, parę lat później zmienił się na dość jasny blond, żółto-szary.

10. Kolor ust.
Blady róż.

Dołączam zdjęcia, po kolei:
1. naturalny kolor włosów, cera opalona
2. włosy rozjaśnione (w późniejszym czasie podobne odrastały), cera taka, jak zwykle
3. włosy silnie rozjaśnione, widać tę różowość na twarzy
4. włosy farbowane na rudo, różowość dalej widoczna.
No czerń ci nie pasuje, po prostu ją lubisz. Skoro nie pasują ani jaskrawe, ani głebokie, ani ciemne, czerń NIE MOŻE pasować
Skoro nosisz się na czarno, możesz nie być obiektywna. Musisz przymierzać kolory.
I powtarzam: odpowiadajcie na pytania szczegółowo, inaczej nie możemy pomóc.
Jak kolory ciemne? Zgaduję, że źle ci w bardzo dużej ilości ciemnych, bo z wyglądu jesteś jasna i delikatna.
Jak jasne? Pasują pastelowe i jasne? Jeśli kolory łagodne i zgaszone (nie zszarzałe) w stronę ciepłych to Zgaszona Jesień, choć nie odrzucałabym typów Jasnych.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 11:43   #2760
AniaTaAnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam, z góry przepraszam za zaśmiecanie forum. Zbieram dane na temat korzystania z usług kosmetycznych. Może mi pomożenie to tylko 5 pytań - anonimowo. Z góry bardzo dziękuję - Ania

http://www.ankietka.pl/ankieta/18548...smetyczne.html
AniaTaAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.