Wscieklizna u kota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 18:36   #1
Vicious
Przyczajenie
 
Avatar Vicious
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 5
GG do Vicious Wyślij wiadomość przez MSN do Vicious

Wscieklizna u kota


Od jakis paru tygodni przychodzi do mnie kat sasiadow. Zawsze zachowuje sie spokojnie byl nawet przestraszony ale czasami zdarzaja mu sie takie napady ze drapanie kogos. Dzisiaj probowal mnie ugryzc kiedy chcialam go poglaskac. Chwycil mnie za reke, bardziej to wyglada jak lekkie zadrapanie zebem, rana wogole nie krwawila. Teraz widac tylko czerwony slad w miejscu gdzie wbil zab. Czy jest jakas mozliwosc ze moglam sie zakazic wscieklizna nawet jesli rana nie krwawila? Po jakim czasie u kota pojawiaja sie objawy wscieklizny? Dziekuje za odpowiedzi
Vicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:58   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wscieklizna u kota

Cytat:
Napisane przez Vicious Pokaż wiadomość
Od jakis paru tygodni przychodzi do mnie kat sasiadow. Zawsze zachowuje sie spokojnie byl nawet przestraszony ale czasami zdarzaja mu sie takie napady ze drapanie kogos. Dzisiaj probowal mnie ugryzc kiedy chcialam go poglaskac. Chwycil mnie za reke, bardziej to wyglada jak lekkie zadrapanie zebem, rana wogole nie krwawila. Teraz widac tylko czerwony slad w miejscu gdzie wbil zab. Czy jest jakas mozliwosc ze moglam sie zakazic wscieklizna nawet jesli rana nie krwawila? Po jakim czasie u kota pojawiaja sie objawy wscieklizny? Dziekuje za odpowiedzi
ze strony http://www.cats.alpha.pl/wscieklizna.htm
Objawy wścieklizny u zwierząt.
Istnieją dwie formy wścieklizny:" agresywna" i "spokojna". Odmiana agresywna zwykła atakuje mózg i powoduje takie objawy, jak





  • Podniecenie, niepokój
  • Agresywne zachowanie (zwierzęta domowe wykazują wyraźny wzrost agresywności - najpierw w stosunku do obcych, następnie do wszystkich - nie rozpoznają domowników)
  • "Dzikie" spojrzenie
  • Zwierzę może gryźć prawdziwe lub wyimaginowane obiekty, a także samo siebie
  • Brak wrażliwości na ból
Wścieklizna "spokojna" zwykle atakuje rdzeń kręgowy i powoduje takie objawy, jak:
  • Chwiejny krok, brak koordynacji ruchowej
  • Niemożność uniesienia głowy i / lub wydania dźwięku, ponieważ szyja i mięśnie gardła są sparaliżowane
  • Wrażenie duszenia się
  • Dzikie zwierzęta wydają się przyjazne, uległe, oswojone
zwierzęta prowadzące nocny tryb życia, widywane są w dzień


  • Okres wylęgania wścieklizny, czyli czas od momentu wniknięcia wirusa do zdrowego organizmu do pojawienia się pierwszych symptomów choroby waha się od kilku dni do kilku miesięcy, w przypadku ludzi nawet do roku, najczęściej jednak jest to 20 - 60 dni. Długość okresu wylęgania zależy od miejsca wniknięcia wirusa (zw. ugryzienia) oraz jego dawki.

wg mnie ten kot nie jest wściekły, tylko po prostu ma takie 'napady agresji'. niektóre koty tak mają
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-10-02 o 20:00
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 18:57   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Wscieklizna u kota

moim zdaniem równiez zachowanie kota miesci się w normie, koty czasem atakuja reke, która je głaszcze. Jednak na Twoim miejscu bym porozmawiała z sasiadami o szczepieniu kota, koty wychodzace na dwór powinny byc szczepione na wscielkiznę tak samo, jak psy.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 19:05   #4
Vicious
Przyczajenie
 
Avatar Vicious
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 5
GG do Vicious Wyślij wiadomość przez MSN do Vicious
Dot.: Wscieklizna u kota

Z sasiadami rozmawialam, kot nie byl szczepiony ale sa pewni ze napewno nie jest chory Mieszkam w Wielkiej Brytaniii ktora ma status kraju wolnego od wscieklizny wiec kotek napewno jest zdrowy, zreszta od czasu kiedy mnie ugryzl obserwuje go i nie zauwazalam zadnych niepokojacych zmian w jego zachowaniu. Chcialam sie wybrac do lekarze na wszelki wypadek ale jesli krew nie leciala, po ugryzieniu zostal malutki strupek wiec lekarz pewni i tak odeslal by mnie do domu

Edytowane przez Vicious
Czas edycji: 2009-10-05 o 19:07
Vicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 09:22   #5
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wscieklizna u kota

Cytat:
Napisane przez Vicious Pokaż wiadomość
Z sasiadami rozmawialam, kot nie byl szczepiony ale sa pewni ze napewno nie jest chory Mieszkam w Wielkiej Brytaniii ktora ma status kraju wolnego od wscieklizny wiec kotek napewno jest zdrowy, zreszta od czasu kiedy mnie ugryzl obserwuje go i nie zauwazalam zadnych niepokojacych zmian w jego zachowaniu. Chcialam sie wybrac do lekarze na wszelki wypadek ale jesli krew nie leciala, po ugryzieniu zostal malutki strupek wiec lekarz pewni i tak odeslal by mnie do domu
no widzisz
a z sąsiadów zawsze warto 'uświadamiać' na temat szczepień kotów, bo paradoksalnie - koty (wychodzące)są bardziej narażone na zarażenie się wścieklizną niż psy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.