Chow - problemy skórne i weterynarz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-25, 11:17   #1
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Angry

Chow - problemy skórne i weterynarz.


Witam,
Pierwsza część tekstu ma przestrzegać przed takimi weterynarzami, druga zaś jest pytaniem.

Mój chow chow, ma od jakiegoś czasu problemy skórne. Podejrzewam pchły (choć podawane na kark były kropelki przeciw) bądź alergie na jakiś składnik w jedzeniu - planuję zrobić testy.
Liże się (a nawet gryzie) w dwóch miejscach na nodze i nad nią. Byłam dziś u weterynarza, który kompletnie nie wiedział co mu jest i stwierdził iż psy kudłatych/z długą sierścią (bernardyny, chow chow i inne) ras będą zawsze się lizać, bo taka ich natura ;o (!!!) Nie chciał nawet niczego przepisać co przynajmniej na trochę mu pomoże :< i dopiero jak sama go pociągnęłam na informacjach wyczytanych z internetu (!) to coś tam powiedział, ale i tak nie pomógł :/
Zapytałam także o kołnierze, które w czasie leczenia mogły by pomóc (nie lizał by tych miejsc), a on mi na to, że "A panią jakby coś swędziało to by się nie podrapała?"... no ludzie...
Nie wspomnę iż do najmilszych nie należał.
W ogóle zero chęci pomocy.

Wspomniałam także iż ma problem z oczkiem, cały czas mu łazawi - stwierdził, żeby kupić najzwyklejsze krople do oczu dla ludzi i mu wpuszczać - można? Bo mi się wydaje, że "co dla ludzi to nie dla zwierząt" i nie wiem co zrobić. To raczej nie jest problem "opadającej powieki".
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 15:08   #2
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Lekarz koszmarny...
Jak ja byłam zmoim przeziębionym chomikiem u swojego, to on nawet go nie dotknął. Ale zwierzątko się na szczęście wyleczyło po antybiotyku.
Nie zmam się dobrze na psach, ale z tymi kroplami to myślę, że warto mu kupić świetlik a nawed sól fizjologiczną. Człowiek czy nie, ale pies jest organizmem i działa troche podobnie do nas.
A co do reszty to lepiej idź z pieskiem do innego weterynarza.
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 15:10   #3
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Niestety w okolicy brak innego i muszę się zebrać i wybrać do Warszawy. O świetliku słyszałam i jutro zamierzam go kupić
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 19:48   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Sprawdz czy cos go nie ugryzlo.
co do ew. alegrii to kontrolowac pozywienie.
ludzkie leki mozna podawac zwierzakom
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:16   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

jesli to z jedzenia to poszukaj karmy bez dodatku zboża, wypełniaczem mogą byc ziemniaki lub buraki np. hills z/d lub d/d albo wbrew pozorom TASTE OF THE WILDE (dla psów)

możesz psu podać - Efa Olie - preparat witaminowy poprawiający wygląd sierści dla psów i kotów

http://www.krakvet.pl/olie-preparat-...ml-p-5089.html
"- zapobiega chorobom skóry (wypadanie sierści, alergie skórne, egzemy, uczulenia, łupież...) "

weź pod uwagę, że alergia nie zawsze wychodzi na testach (tak było z moim MCO) a czasami leczenie jakie funduje vet też nie przynosi poprawy (przkonała sie o tym pewna hodowczyni kotó do czasu az zamieniła karme na TASTE ... i objawy alergi ustały)

możesz mu gotowac ryz z marchewką

w karmach silnym alergenem jest zboże (zawiera gluten)

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

co uczula:

cyt:"OKARM
Najczęstszymi alergenami pokarmowymi dla psów są wołowina, produkty mleczne i pszenica, zaś dla kotów wołowina, produkty mleczne i ryby.

INNE USZKODZENIA
Zapalenie, zakażenie, zabiegi chirurgiczne i niektóre leki mogą powodować uszkodzenie przewodu pokarmowego i zwiększać prawdopodobieństwo rozwinięcia się nadwrażliwości pokarmowej."

oraz

http://www.vetmozga.com/artykuly/alergiczne.php

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-06-25 o 20:05
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 11:43   #6
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

@sunshain,

Dziękuję za wyczerpującą i pomocną odpowiedz Na pewno sprawdzę!

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Aha, na razie się uspokoił, dostał krople od pcheł i nie wariuje, nie liże się, nie gryzie <jupi>
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 12:06   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

najlepiej wejdź na dogomanię i poszukaj w twojej okolicy weta, który specjalizuje się w dermatologii i tej rasie. Niestety chow chow ma czesto problemy ze skórą, w środowisku weterynaryjnym jest nawet takie powiedzonko, ze wet, który ma pacjenta chow chow albo shar pei napewno nie zbankrutuje...
http://www.vetmozga.com/artykuly/alergiczne.php
dziwny ten twój weterynarz, ze nawet zastrzyku ze sterydu albo czegoś innego p-histaminowego na swędzenie nie dał :/ lepiej go zmień
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 23:10   #8
negra27
Raczkowanie
 
Avatar negra27
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 52
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
najlepiej wejdź na dogomanię i poszukaj w twojej okolicy weta, który specjalizuje się w dermatologii i tej rasie. Niestety chow chow ma czesto problemy ze skórą, w środowisku weterynaryjnym jest nawet takie powiedzonko, ze wet, który ma pacjenta chow chow albo shar pei napewno nie zbankrutuje...
http://www.vetmozga.com/artykuly/alergiczne.php
dziwny ten twój weterynarz, ze nawet zastrzyku ze sterydu albo czegoś innego p-histaminowego na swędzenie nie dał :/ lepiej go zmień
Nie rozumiem,dlaczego właściciele zwierząt tak lubią sterydy?Znaczy rozumiem...bo szybko dają efekt-tylko krótkotrwały i często nie rozwiązują problemu
Lekarz rzeczywiście niezbyt fachowy:/
Gdyby pies miał pchły -zauważyłabyś je na nim,albo ich odchody-czarne kropeczki.Bywa i tak,że pchła skoczy z sąsiada,ugryzie i wraca tam,gdzie jej dobrze.
Przy uczuleniu na pchły(APZS) psy zazwyczaj wygryzają się w okolicy ogona i zadu.
Jak już wyżej napisano częstym alergenem jest też karma
Warto zrobić testy,a nie leczyć w ślepo!
Warto wybrać się z takim psiaczkiem do dobrego lekarza!!!
Do karmy można codziennie łyżkę oliwy z oliwek dodawać,żeby sierść była błyszcząca.
Co do oczka,to bym tego nie bagatelizowała.
Leki ludzkie są również dla zwierząt(nie wszystkie),ale nie odwrotnie
Często przepisuję właśnie te "ludzkie",bo są tańsze.No i mój pies jest świetnym tego przykładem (na biegunkę tylko SMECTA)
Pozdrawiam
negra27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 01:06   #9
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Na testy się wybieram jednak miałam nadzieję, że wet coś poradzi do czasu.
Trochę ciężko zauważyć u niego pchły, bo ma okropnie gęstą sierść i nie lubi jak mu się w niej grzebie, ale jak już mówiłam, poprawiło się właśnie po użyciu specyfiku na pchły
A tak przy okazji, może się lizać z tego powodu, że jest mu gorąco?
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:38   #10
Paola
Raczkowanie
 
Avatar Paola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 220
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Ile ma lat?? Czy powieki mu się zawijają, czy sierść wchodzi do oka i je drażni???
Z tego co słyszałam chow-chowy cierpią często na entropię. Zwykły wet zazwyczaj o takich rzeczach nie wie, na Twoim miejscu wybrałabym się do okulisty!! Nieleczona prowadzi nawet do ślepoty, a pies cały czas czuje dyskomfort... Nawet najlepsze kropelki nie pomogą...
__________________
Konsultantka Avon
Paola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:00   #11
negra27
Raczkowanie
 
Avatar negra27
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 52
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Wiem ile sierści ma chow chow
Tylko w pachwinach można zauważyć odchody pcheł -jeśli są,no i jeśli pies pozwoli sobie tam zaglądnąć
Dobrze,że po zastosowaniu preparatu na pchły przestał się drapać-najwidoczniej było to przyczyną świądu.
Jeśli chodzi o lizanie,to psy nie robią tego z powodu upału.Nie mają gruczołów potowych(jedynie na poduszkach łap),więc dlatego ziają i łatwo o tragedię,gdy zostaną zamknięte np.w samochodzie, gdy jest gorąco.
Niektóre psy wręcz uwielbiają się"opalać"i wylegiwać na słońcu.

Co do wypowiedzi Paoli, to tekst"Z tego co słyszałam chow-chowy cierpią często na entropię. Zwykły wet zazwyczaj o takich rzeczach nie wie"
mnie po prostu wkurzył.Bo nie ma zwykłych i niezwykłych wetów!Tylko jedni pracują w terenie i mogą się nie znać dobrze na leczeniu psów i kotów,a drudzy pracują ze zwierzętami towarzyszącymi.
Uwierz-entropium i ektropium jest rozpoznawane przez lekarzy bez większego trudu!
Pies może mieć równie dobrze grudkowe zapalenie 3 powieki (wtedy wykonuje się łyżeczkowanie.) Gdybanie jednak nic nie da
Warto więc pojechać z psem do lekarza.Nie wierzę,żeby w Warszawie mu nie pomogli
Pozdrawiam!
negra27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 08:21   #12
Paola
Raczkowanie
 
Avatar Paola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 220
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

negra27, niestety muszę Cię zapewnić, że nie wszyscy potrafią to rozpoznać. Nie ważne w jakiej lecznicy pracują, czy w mieście czy na wsi. Weterynarz w lecznicy jest jak internista - nie może się na wszystkim znać.
Słyszałam o wielu przypadkach nieudolnego leczenia oczu tylko dlatego, że wetowi zabrakło na ten temat wiedzy.
__________________
Konsultantka Avon
Paola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 11:42   #13
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Już mówiłam. To żadne zawijanie powieki, wchodzenie sierści etc. Oko wygląda tak samo jak drugie, które nie łzawi.
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 15:45   #14
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

pchły akurat łatwo stwierdzić- wyczesac trochę sierści z zadu na mokrą bibułkę, jeśli sa pchły, to ich odchody rozpuszczą się i zabarwią na czerwono. Poza tym pchła nie 'mieszka' na psie, tylko na jego posłaniu- najlepiej je porządnie wyprac lub wymienić.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 17:59   #15
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Tak. Wiem. Posłanie, a raczej legowisko ma prane dość często.
A co do wyczesywania pcheł, to jednak już wspominałam. Nie lubi być czesany ani macany po sierści, szczególnie wtedy kiedy zacznie się lizać, bo go coś swędzi/boli, bo boi się, że ktoś chce mu czymś polać (wspomnienia po weterynarzu).
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:32   #16
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

znalazłam cos takiego - na ile skuteczne to nie wiem

szampon na sucho

Officinalis Dry Shampoo Malva e Deris for Cats suchy szampon malwowy dla kotów 250ml (pewnie jest wersja i dla psów - jesli nie to krzywdy mu nie zrobi)


http://animalia.pl/produkt,15745,Off..._for_Cats.html


cyt:"Tworzy naturalną tarczę ochronną przeciw insektom - pchłom, kleszczom, pasożytom i grzybicom (grzybica woszczynowa, grzybica strzygąca)."

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-07-01 o 19:34
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:01   #17
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Cytat:
Napisane przez ewaxx16 Pokaż wiadomość
Tak. Wiem. Posłanie, a raczej legowisko ma prane dość często.
a może to jest przyczyną? proszki są bardzo częstą przyczyną uczuleń, nie tylko u psów.
Mój pies jest ze mną 3 lata a było prane raz- jak zasikał, i ma się dobrze a brudne będzie zawsze, w końcu to jego królestwo...
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 06:39   #18
ewaxx16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Szampon na sucho posiadam
A co do legowiska - musi mieć prane często, bo robi mi na złość i przynosi do legowiska swoje jedzenie :P Od małego miał prane i dopiero teraz mu się "coś dzieje". Poza tym posiadam proszek dla alergików, ponieważ w rodzinie jest osoba, która miewa alergie na zwykłe proszki

Na razie jest spokój. Nie liże się się, nie gryzie. Czasami się tylko obejrzy
ewaxx16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 07:29   #19
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Cytat:
Napisane przez ewaxx16 Pokaż wiadomość
Szampon na sucho posiadam

ten szampon to nie jest zwykły szampon - poczytaj przed czym chroni
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 23:29   #20
justyna0610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
moj shar pei wydrapuje sobie siersc

Witam

bardzo przepraszam ze tutaj pisze ale jestem nowa na tej stronie i nie dokonca wiem jak rozpoczac wlasny watek :/

posiadam 4 miesiecznego szczeniaczka rasy shar pei,ostatnio zauwazylam ze piesek ma lyse pola na calym ciele,po namysle doszlam do wniansku ze on je sobie wydrapuje,juz od pierwszego dnia kiedy go kupilam widzialam ze on bardzo czesto sie drapie.
nie myslalam ze bylo to cos powaznego wiec to zignorowalam(wiem nie powinnam ale to moj pierwszy piesek ktorego mam od malego)

dzisiaj zauwazylam u niego wielka gola plame na mojego szczeniaka szyji,obejrzalalm sobie cale jego cialo i okazuje sie ze ma tegoduzo wieceje,zadrapuje sie do krwi.

slyszalam ze rasa shar pei ma problemy ze skora a wiec bardzo mnie to martwi.
niestety do weterynarza trzeba sie umawiac i mam wizyte dopiero za 1 i pol tygodnia a on ciagle sie drapie.

bardzo boje sie o mojego szczeniaczka bo bardzo sie juz z nim zwiazalam.

czy ktos jeszce mial taki problemz pieskiem?
co to moze byc?
pchel on raczej nie ma,ogladalam go dokladnie i zadnej nie widzialam
a moze brakuje mu jakiejs witaminy?
prosze was bardzo o odpowiedz bo juz nie moge patrzec jak robi sobie krzywde.

z gory dziekuje

justyna0610
justyna0610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:54   #21
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Chow - problemy skórne i weterynarz.

Gdzie mieszkasz że tyle musisz czekać?
To może być wszystko od zoonoz,po infekcje bakteryjne, grzybicze i alergie.
Konieczna jest zeskrobina naskórka do badania mikroskopowego, niestety samo nie przejdzie. Poszukaj innego weta jak do tego tyle się czeka,tydzień czasu to dużo a choroba jeszcze bardziej się zaogni.
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2010-01-09 o 09:57
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.