pęcherzyk w jajniku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-19, 06:48   #1
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Witam! Byłam parę dni temu u ginekologa po recepty na tabletki antykoncepcyjne, przyszedł także czas na badania. Lekarz oprócz zwykłego badania zrobił mi także USG. Na zdjęciu wyszło, że mam 2,3 mm pęcherzyk w jajniku. Na początku przystawał na tym, że jest to jakaś torbiel, jednak ostatnim jego słowem był pęcherzyk. Jednak nie wytłumaczył mi o co chodzi. Nie wiem co to jest, czy to jest dla mnie groźne. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?to jest dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam

Chciałam jeszcze dodać, że wczoraj powinnam dostać okres i go jeszcze nie dostałam. Rozmawiałam z moim lekarzem i stwierdził, że mam czekać do piątku. Przecież ja się zadręczę na śmierć
__________________





Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-06-19 o 12:59 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytowania, z której proszę korzystać!
sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:19   #2
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: pęcherzyk w jajniku

moze mu chodzilo o jajeczko -wtedy czesto mowia ze pecherzyk dojrzewa-i bedzie owulacja
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:02   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: pęcherzyk w jajniku

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
moze mu chodzilo o jajeczko -wtedy czesto mowia ze pecherzyk dojrzewa-i bedzie owulacja
potwierdzam, zapewne chodzilo lekarzowi o pecherzyk, ktory powstaje przed owulacja, a w ktorym znajduje sie komorka jajowa to tzw pecherzyk graafa, ktory po owulacji, czzyli popeknieciu i uwolnieniu komorki jajowej przeksztalca sie w cialko zolte
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:24   #4
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: pęcherzyk w jajniku

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
potwierdzam, zapewne chodzilo lekarzowi o pecherzyk, ktory powstaje przed owulacja, a w ktorym znajduje sie komorka jajowa to tzw pecherzyk graafa, ktory po owulacji, czzyli popeknieciu i uwolnieniu komorki jajowej przeksztalca sie w cialko zolte
Dziękuję za odpowiedzi. Ale jeśli zażywam tabletki antykoncepcyjne to nie powinno się dziać tak, że nie powinny się one pojawiać? bo jeśli taki pęcherzyk jest to jestem płodna tak?
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:38   #5
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: pęcherzyk w jajniku

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Ale jeśli zażywam tabletki antykoncepcyjne to nie powinno się dziać tak, że nie powinny się one pojawiać? bo jeśli taki pęcherzyk jest to jestem płodna tak?
tak, tabletki powinny zatrzymywac owulacje, lecz czasem tabletki jak widac nie dzialaja...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:13   #6
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: pęcherzyk w jajniku

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
tak, tabletki powinny zatrzymywac owulacje, lecz czasem tabletki jak widac nie dzialaja...
czyli mam zmienić na jakieś mocniejsze? chyba nie byłaby bezpieczna taka ciąża jakbym zaszła prawda?
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:51   #7
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: pęcherzyk w jajniku

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
czyli mam zmienić na jakieś mocniejsze? chyba nie byłaby bezpieczna taka ciąża jakbym zaszła prawda?
jedna zwizazanek tez miala owulacje przy braniu tabletek anty, zmienila na mocniejsze a i tak zaszla w bardzo krotkim czasie w ciaze, tak wiec jesli zmienisz na mocniejsze i tak nie masz pewnosci, ze w ciaze nie zajdziesz. Poza tym nie wiadomo jak na te mocniejsze zareaguje Twoj organizm. Tabletki i tak dobiera ginekolog a nie pacjent. Tabletki dziecku nie zaszkodza. Mozes za to dodatkowo zabezpieczac sie prezerwatywa
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.