Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 20:12   #1
Vendeur
Przyczajenie
 
Avatar Vendeur
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27

Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.


Witam,

jestem 28-letnim mężczyzną, który boryka się z problemami trądzikowymi. Od 2,5 miesiąca stosuję Tretinex. Objawy jak dotąd były typowe, niezbyt przeszkadzające. Suchość skóry na twarzy i ust. Typowy trądzik od 1 dnia stosowania przestał się pojawiać. Po około 2 miesiącach pojawiła się suchość skóry całego ciała.

Jednak od tygodnia mam nową przypadłość, bardzo poważną i proszę o pomoc, gdyż tak dalej być nie może. Pojawiają się na twarzy pęcherzyki z płynem; po mocniejszym przetarciu pękają od razu i wierzchni naskórek w tym miejscu odchodzi - efektem są małe ranki. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to, że one się NIE GOJĄ i POWIĘKSZAJĄ!!! No może nie wszystkie, jednak na brodzie miałem 3 niewielkie i połączyły się już one tak, że zajmują 1/4 powierzchni brody... Rana się nie chce goić, w kółko się sączy, a jeśli już zaschnie, to strupek cały czas rośnie, pęka (szczególnie podczas jedzenia), piecze... i jest coraz bardziej widoczny - jednym słowem NIE DA SIĘ ŻYĆ.

Błagam o pomoc jak sobie z tym poradzić.
Vendeur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 10:53   #2
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Cytat:
Napisane przez Vendeur Pokaż wiadomość
Witam,

jestem 28-letnim mężczyzną, który boryka się z problemami trądzikowymi. Od 2,5 miesiąca stosuję Tretinex. Objawy jak dotąd były typowe, niezbyt przeszkadzające. Suchość skóry na twarzy i ust. Typowy trądzik od 1 dnia stosowania przestał się pojawiać. Po około 2 miesiącach pojawiła się suchość skóry całego ciała.

Jednak od tygodnia mam nową przypadłość, bardzo poważną i proszę o pomoc, gdyż tak dalej być nie może. Pojawiają się na twarzy pęcherzyki z płynem; po mocniejszym przetarciu pękają od razu i wierzchni naskórek w tym miejscu odchodzi - efektem są małe ranki. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to, że one się NIE GOJĄ i POWIĘKSZAJĄ!!! No może nie wszystkie, jednak na brodzie miałem 3 niewielkie i połączyły się już one tak, że zajmują 1/4 powierzchni brody... Rana się nie chce goić, w kółko się sączy, a jeśli już zaschnie, to strupek cały czas rośnie, pęka (szczególnie podczas jedzenia), piecze... i jest coraz bardziej widoczny - jednym słowem NIE DA SIĘ ŻYĆ.

Błagam o pomoc jak sobie z tym poradzić.
ja brałam prawie przez 1,5 roku Izotek i nic takiego nie miałam.....
Jest wątek na Biochemii Urody o retinoidach wewnętrznych - poradź się tam.... chociaż moim zdaniem jak najszybciej powinieneś isć do dermatologa !!!!
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:42   #3
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Ja takie sączące rany przemywałam nagietkiem ,a na noc smarowałam maścią z nagietkiem .Nagietek szybko goi rane i buduje nowy naskórek .Jeżeli chodzi o suchość całego ciała to pomoże ci olej z wiesiołka w tabletkach najlepszy jest firmy Oeparol .Olej pomaga też na trądzik.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 14:36   #4
Vendeur
Przyczajenie
 
Avatar Vendeur
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Dziękuję za informacje. Do dermatologa oczywiście pójdę, zapewne w tym tygodniu, i tak zbliża mi się wizyta kontrolna.

1,5 roku... trochę długo :/.

Nagietek dziękuję za pewną nadzieję. Dziś już nigdzie się nie będę wybierał, gdyż nie chcę marnować godziny na doprowadzenie twarzy do stanu, w którym mógłbym wyjść na ulicę, ale w poniedziałek z pewnością coś zakupię. Od czwartku staram się nie dotykać nic (co niemożliwe, ale staram się...) i nie używać kremu Effaclar H - niech to wszystko się dosuszy, a od jutra jakoś doprowadzę się do normalności.
W każdym razie lekka poprawa jest i chyba coraz mniej nowych pęcherzyków się pojawia.
Vendeur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:39   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Cytat:
Napisane przez Vendeur Pokaż wiadomość
Suchość skóry na twarzy i ust. (...) Po około 2 miesiącach pojawiła się suchość skóry całego ciała.
Czy Ty w ogóle w jakikolwiek sposób nawilżasz tą przesuszoną skórę?
Bo trądzik to jedno a nawilżanie drugie - przesuszona zmaltertowana skóra łatwiej pęka i przez to zakaża.
Przynajmniej ja tak mam, zwłaszcza na ustach.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 14:21   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja brałam prawie przez 1,5 roku Izotek i nic takiego nie miałam.....
Jest wątek na Biochemii Urody o retinoidach wewnętrznych - poradź się tam.... chociaż moim zdaniem jak najszybciej powinieneś isć do dermatologa !!!!
1,5 roku brałaś Izotek? jakoś długo, ja słyszałam że można go brac przez max 24 tygodnie, bo to dość mocny lek...

Na te pęcherzyki polecam także nagietek, możesz nawet sam zrobić wywar i delikatnie przemywać. Napisz po wizycie u dermatologa co Ci zlecił
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 20:22   #7
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Retinoidy i ropiejące rany po 2 miesiącach - szukam pomocy.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
1,5 roku brałaś Izotek? jakoś długo, ja słyszałam że można go brac przez max 24 tygodnie, bo to dość mocny lek...

Na te pęcherzyki polecam także nagietek, możesz nawet sam zrobić wywar i delikatnie przemywać. Napisz po wizycie u dermatologa co Ci zlecił
Te problemy wynikają z przesuszenia skóry i upośledzonej zdolności do regeneracji naskórka. To typowe skutki niepożądane leczenia. Jeśli są tak dramatyczne jak w opisie powinno się zmniejszyć dawkę przyjmowanego leku.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.