zakupy na diecie - POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 18:28   #1
ArkonaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1

zakupy na diecie - POMOCY!!!


Witajcie,
Dziś właśnie rozpoczęłam swoją pierwszą w życiu dietę metodą Dukana. Nie chciałam jednak podejść do problemu w sposób przypadkowy więc przeczytałam kilka pozycji dotyczących odchudzania - wszystkie właściwie autorów amerykańskich lub zachodnioeuropejskich. W książkach zawsze podany jest zestw przepisów do wykorzystania. I tu zaczyna się mój problem - nie umiem znaleźć w sklepach produktów dozwolonych w dietach
Powinnam jeść:
beztłuszczowy serek wiejski - brak z sklepie (najchudszy: lekki Piątnicy 3%)
beztłudzczowy twarożek - tylko twaróg wiejski Piątnicy
beztłuszczowy serek homogenizowany - brak
beztłuszczowe jogurty - brak (najchudszy Jogo Vita 1% Zott)
beztłuszczowe jogurty smakowe. aromatyzowane - brak (najchudszy Actimel truskawkowy 0,1% - ale nie jestem pewna czy można...)
Co kupujecie - bardzo proszę o radę, nazwę firmy, może sklep w którym zazwyczaj ten produkt znajdujecie...
Bardzo dziękuję za wprowadzenie w arkana odchudzania się w Polsce
ArkonaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:50   #2
alpensilver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: zakupy na diecie - POMOCY!!!

Po pierwsze wybrałbym dietę zbilansowaną, a nie żadnych Ducanów i innych. Poczytaj o niej może się przekonasz.

Co do produktów beztłuszczowych to np. w Lidlu są jogurty naturalne beztłuszczowe, w Biedronie dostaniesz beztłuszczowe maślanki. Gdzieś na forum widziałem wątek o produktach z Biedronki, przejrzyj je czasami są tam wymieniane tego typu produkty. Pamięta jednak o jednym, dieta to nie apteka i nie musisz aż tak bardzo skrupulatnie do tego podchodzić. Twaróg chudy czy serek wiejski 3% tłuszczu na pewno mieszczą się w dopuszczalnych granicach. Najważniejsza jest konsekwencja.
alpensilver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 20:01   #3
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: zakupy na diecie - POMOCY!!!

Te w Lidlu, chyba Pilos sie nazywaja i maja b. zla opinie(testy konsumenckie). Dzisiaj kupilam sereg twarogowu chudy Łowicz i właśnie zauważyłam, że on też ma zero procent tłuszczu, chociaz sie tym nie pochwalili na opakowaniu A kefir i jogurt 0% mam z firmy Jovi, ale jeszcze tego nie sprawdziłam.
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:20   #4
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: zakupy na diecie - POMOCY!!!

a co się wszyscy uparli na beztłuszczowe produkty? Tłuszcz jest niezbędny, aby pozbyć się niechcianych kilogramów, więc radzę się zastanowić nad sposobem odżywiania...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:31   #5
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: zakupy na diecie - POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez ArkonaK Pokaż wiadomość
Witajcie,

beztłuszczowy serek wiejski - brak z sklepie (najchudszy: lekki Piątnicy 3%) w Lidlu Linessy serek wiejski ma 0,4%
beztłudzczowy twarożek - tylko twaróg wiejski Piątnicy
beztłuszczowy serek homogenizowany - brak ostrowia taki produkuje,do kupienia np. w Carrefourze
beztłuszczowe jogurty - brak (najchudszy Jogo Vita 1% Zott) Sanok robi 0% naturalny i smakowe bez cukru i tłuszczu tez, do dostania np w Almie,Lewiatanie
beztłuszczowe jogurty smakowe. aromatyzowane - brak (najchudszy Actimel truskawkowy 0,1% - ale nie jestem pewna czy można...)
Co kupujecie - bardzo proszę o radę, nazwę firmy, może sklep w którym zazwyczaj ten produkt znajdujecie...
Bardzo dziękuję za wprowadzenie w arkana odchudzania się w Polsce
pozatym w Carrefourz jest jeszcze maslanka 400 g bez tlusczu i kefir ,oba pod marką Jedynki Nie polecam jednak jogurtu naturalnego 0% tez z Jedynki bo w skladzie ma cukier.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.