ten pierwszy raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-05, 23:17   #1
ulcik1
Przyczajenie
 
Avatar ulcik1
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Question

ten pierwszy raz


Witam bardzo serdecznie bywalców tego oto forum.mam pewien problem i zwracam się do Was z prośbą o radę .mam 21 lat i jeszcze nie byłam u ginekologa...no ale czas najwyższy chyba go odwiedzić.jak do te pory było ze mną wszystko w porządku,ale od niedawna mój okres stał się jakiś dziwny,tzn. rozregulował mi się.krwawienia raz wysępują raz nie...poza tym podejrzewam też u siebie zapalenie pochwy. a więc nezbędna jest wizyta u specjalisty.tylko że jakoś tak mi głupio do niego iść ... w takim wieku... dopiero pierwszy raz .poprostu się wstydzę. mam jeszcze jedną wątpliwość -co odpowiedzieć lekarzowi na pytanie czy jestem dziewicą,bo sama tego nie wiem.mam narzeczonego ,nie kochaliśmy się jeszcze bo czekamy do naszego ślubu<który już za pól roku >ale zdażyła się tak sytuacja po której mogę mieć wątpliwości.a więc co mam zrobić..pomóżcie proszę.
ulcik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 23:40   #2
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: ten pierwszy raz

myśle, że nie musisz się martwić pierwszą wizytą. lekarz na pewno spotykal sie z takimi przypadkami i nie bedzie to dla niego dziwne. ze swojej strony polecam Ci poszukanie wątku na temat pierwszej wizyty u ginekologa. tam dowiesz się, jak sie przygotować, jak wygląda badanie...i że nie ma sie czego bać.

a jesli chodzi o Twoje drugie pytanie, to po prostu powiedz lekarzowi, że jeszcze nigdy nie współżyłaś, ale nie masz pewności czy podczas pieszczot błona nie została uszkodzona. lekarz na pewno szybko się zorientuje czy jesteś jeszcze dziewicą czy też już nie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 23:57   #3
bonec
Rozeznanie
 
Avatar bonec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 635
GG do bonec
Dot.: ten pierwszy raz

lekarz jest przyzwyczajony do takich pytań i wątpliwości, spokojnie wybadaj wśród koleżanek, czy nie znają jakiegoś delikatnego pana dokrota/pani doktor i po kłopocie. im szybciej, tym lepiej. pierwszej wizyty nie można odkładać w nieskończoność
__________________
Mój blog o modzie. Fashion as my lifestyle.
http://nowohucianka.blox.pl/html



Powiększ sobie biust

Bransoletki hand-made

Do czytania - nowości z 23.09

Kosmetyki i wishlista

brak komputera przez najbliższe dni
bonec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 09:28   #4
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: ten pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez ulcik1 Pokaż wiadomość
Witam bardzo serdecznie bywalców tego oto forum.mam pewien problem i zwracam się do Was z prośbą o radę .mam 21 lat i jeszcze nie byłam u ginekologa...no ale czas najwyższy chyba go odwiedzić.jak do te pory było ze mną wszystko w porządku,ale od niedawna mój okres stał się jakiś dziwny,tzn. rozregulował mi się.krwawienia raz wysępują raz nie...poza tym podejrzewam też u siebie zapalenie pochwy. a więc nezbędna jest wizyta u specjalisty.tylko że jakoś tak mi głupio do niego iść ... w takim wieku... dopiero pierwszy raz .poprostu się wstydzę. mam jeszcze jedną wątpliwość -co odpowiedzieć lekarzowi na pytanie czy jestem dziewicą,bo sama tego nie wiem.mam narzeczonego ,nie kochaliśmy się jeszcze bo czekamy do naszego ślubu<który już za pól roku >ale zdażyła się tak sytuacja po której mogę mieć wątpliwości.a więc co mam zrobić..pomóżcie proszę.
__nie masz co sie obawiac, lekarza na codzien spotykaja sie z roznymi sytuacjami. Napewno Ciebie zrozumie, bedzie pytal delikatnie. Tak jak dziewczyny radza, popytaj wsrod znajomych o dobrego specjaliste
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 17:05   #5
ulcik1
Przyczajenie
 
Avatar ulcik1
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: ten pierwszy raz

dziękuję za odpowidźi.właśnie poszukuję jakiegoś dobrego lekarza no i poświętach moja pierwsza wizyta
__________________
idk
ulcik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 16:07   #6
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: ten pierwszy raz

no jak Ci wstyd isc w wieku 21 lat, to co bedzie potem? przeciez kiedys bedziesz musiala isc, i co pojdziesz jak bedziesz miala 31? myslisz ze to bedzie mniej krepujace? lekarz tez czlowiek na pewno Cie nie wysmieje przeciez
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 14:24   #7
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: ten pierwszy raz

Najważniejsza jest szczerość - powiedz że to Twoja pierwsza wizyta i na wszystkie ptania odpowiadaj dokładnie, zgodnie z prawdą. Nie masz co się wstydzić - wyobraź sobie że osoba która będzie Cię badała robi to codziennie... Dla niego/niej to to samo co mycie zębów lub jedzenie.

Powodzenia!
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 19:03   #8
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: ten pierwszy raz

kochana nie ma się czego wstydzic ja sama mam 21 lat i dopiero jakieś 2 tygodnie temu byłam pierwszy raz u ginekologa.
lekarza to ani ziębi ani grzeje, bedzie sie tylko cieszyl ze się zdecydowałaś.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 10:15   #9
Ingene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: ten pierwszy raz

Kochana,
ja byłam pierwszy raz w wieku 24 lat. Też się wstydziłam, że tak późno ale pani ginekolog w ogóle się nie zdziwiła i powiedziała, że nie jestem wyjątkiem jeśli chodzsi o wiek. Wizyta przebiegła miło. Żadnego wstydu. Liczy się podejście lekarza dlatego koniecznie zrób wywiad co do jego zachowania i kompetencji. Powodzenia. Trzymam kciuki.
Ingene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:43   #10
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: ten pierwszy raz

1 wizyta wiadomo, to taka niewiadoma ale warto iśc, bo to w końcu chodzi o nasze zdrowie a lekarz jak każdy inny.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:55   #11
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: ten pierwszy raz

Dodam tylko że pierwszy jest najgorszy - ale to tylko dlatego że strach ma wielkie oczy Wychodzisz z gabinetu i czujesz niesamowitą ulgę i radosć że się zdecydowałaś i że kontrolujesz stan zdrowia.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 13:50   #12
magda17x
Zadomowienie
 
Avatar magda17x
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 523
GG do magda17x
Dot.: ten pierwszy raz

ja pamiętam swoją pierwszą wizyte... ile ja się napanikowałam zanim do tego gabinetu weszłam... :P ale okazało się, że lekarka była bardzo sympatyczna, sama zapytała się czy to moja pierwsza wizyta i wszystko na spokojnie tłumaczyła nie takie to straszne jak się wydaje..
magda17x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:32   #13
ulcik1
Przyczajenie
 
Avatar ulcik1
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: ten pierwszy raz

.a mam jeszcze pytanie jedno.jak pójdę do lekarza państwowo,to co mam ze sobą wziąść?jakąś książeczkę ubezpieczeniowa ?chciałabym pójść do lekarza w mieście w którym studiuję,a więc co mam ze sobą wziąść aby się zarejestrować? dzięki za odpowiedzi!!!
__________________
idk
ulcik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 22:06   #14
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: ten pierwszy raz

ksiazeczke ubezpieczeniowa
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 14:38   #15
iryda
Raczkowanie
 
Avatar iryda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
GG do iryda
Dot.: ten pierwszy raz

często wystarczy tylko legitymacja studencka
iryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.