Masaż - zachowanie masażysty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 20:22   #1
tomek202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2

Masaż - zachowanie masażysty


Witam, mimo, że jest to mój pierwszy post na tym forum to pytanie jest jak najbardziej poważne. Dzisiaj miałem swój pierwszy masaż i był to masaż pleców tzw. klasyczny. Ogólnie masażystka była bardzo profesjonalna i nie mogę jej nic zarzucić, jednakże nurtują mnie dwie kwestie i jako, że nie jestem doświadczony to nie wiem co w masowaniu uchodzi za "normalne". Mianowicie gdy położyłem się na łóżku do masażu usłyszałem, że za bardzo owinąłem się ręcznikiem i został mi on rozwiązany bez mojego udziału. Druga kwestia gdy masażystka kończyła już masaż zdjęła mi na chwilę ręcznik tak że leżałem na brzuchu przez jakieś dwie minuty kompletnie nago. Czy to jest częsta praktyka w masażach? Pozdrawiam i dziękuje za opinie, zwłaszcza osób z doświadczeniem z masażami z płcią przeciwną, lub profesjonalistów.
tomek202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 13:33   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Miałam robiony masaż i nic takiego mnie nie spotkało.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 23:00   #3
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Nie, absolutnie takie praktyki nie powinny mieć miejsca. Masażystka osłania zawsze części ciała, które nie są masowane i nie może pozostawić pacjenta w ten sposób jak w Twoim przypadku. Powinieneś śmiało zwrócić jej uwagę, bo podczas masażu masz prawo czuć się komfortowo. No chyba, że miał być to masaż erotyczny ;-)

Cytat:
Napisane przez tomek202 Pokaż wiadomość
Witam, mimo, że jest to mój pierwszy post na tym forum to pytanie jest jak najbardziej poważne. Dzisiaj miałem swój pierwszy masaż i był to masaż pleców tzw. klasyczny. Ogólnie masażystka była bardzo profesjonalna i nie mogę jej nic zarzucić, jednakże nurtują mnie dwie kwestie i jako, że nie jestem doświadczony to nie wiem co w masowaniu uchodzi za "normalne". Mianowicie gdy położyłem się na łóżku do masażu usłyszałem, że za bardzo owinąłem się ręcznikiem i został mi on rozwiązany bez mojego udziału. Druga kwestia gdy masażystka kończyła już masaż zdjęła mi na chwilę ręcznik tak że leżałem na brzuchu przez jakieś dwie minuty kompletnie nago. Czy to jest częsta praktyka w masażach? Pozdrawiam i dziękuje za opinie, zwłaszcza osób z doświadczeniem z masażami z płcią przeciwną, lub profesjonalistów.
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 06:26   #4
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Zgadzam się z agawawą masażysta zawsze! osłania niemasowane części ciała. Przy klasycznym faktycznie ten ręcznik znajduje się dosyć nisko, bo musimy mieć dostęp do jak największej części kręgosłupa, ale to nie moze być niekomfortowe dla pacjenta, on musi być rozluźniony i zrelaksowany Z tym zdjeciem ręcznika to naprawdę przesadziła i naruszyła pewne zasady
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 09:09   #5
malenstwo1986
Przyczajenie
 
Avatar malenstwo1986
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Ja byłam raz na takim masażu gdzie facet zachowywał się dziwnie.. Też miałam masaż klasyczny a gość ewidentnie próbował pchać łapska jak najdalej pod ręcznik. Drugi raz tam nie pójdę. To była jakaś masakra..
malenstwo1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:54   #6
jojo8923
Przyczajenie
 
Avatar jojo8923
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Oczywiście profesjonalny masażysta zawsze musi zasłonić te części ciała które nie są masowane. Pacjent pozostawiony bez jakiegokolwiek okrycia to niedopuszczalne. Pacjentowi musi być ciepło i komfortowo.
Ale nie dziwcie się, że przy masażu pleców/kręgosłupa ręcznik musi być odsunięty mniej więcej do połowy pośladków. Masażysta musi mieć dostęp do całej kości krzyżowej i mięśni do niej przylegających. Także trochę opuszczony ręcznik to normalne, ale całkiem bez to coś absurdalnego
__________________
Rzetelne recenzje kosmetyków: www.jowiuroda.blogspot.com
jojo8923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 22:22   #7
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Przepraszam, ale przyczepię się trochę. Ręcznik nie musi być odsunięty aż do połowy pośladków. Koleżanka masażystka zapewne zna tzw. zasadę dwóch palców ułożonych prostopadle do kręgosłupa, prawda? A te sławne "dwa palce" to nawet nie "trochę" a sporo mniej niż połowa pośladków. Nie trzeba obnażać pacjenta, aby się dostać do odcinka kości krzyżowej.


Cytat:
Napisane przez jojo8923 Pokaż wiadomość
Oczywiście profesjonalny masażysta zawsze musi zasłonić te części ciała które nie są masowane. Pacjent pozostawiony bez jakiegokolwiek okrycia to niedopuszczalne. Pacjentowi musi być ciepło i komfortowo.
Ale nie dziwcie się, że przy masażu pleców/kręgosłupa ręcznik musi być odsunięty mniej więcej do połowy pośladków. Masażysta musi mieć dostęp do całej kości krzyżowej i mięśni do niej przylegających. Także trochę opuszczony ręcznik to normalne, ale całkiem bez to coś absurdalnego
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 08:11   #8
jojo8923
Przyczajenie
 
Avatar jojo8923
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez agawawa Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale przyczepię się trochę. Ręcznik nie musi być odsunięty aż do połowy pośladków. Koleżanka masażystka zapewne zna tzw. zasadę dwóch palców ułożonych prostopadle do kręgosłupa, prawda? A te sławne "dwa palce" to nawet nie "trochę" a sporo mniej niż połowa pośladków. Nie trzeba obnażać pacjenta, aby się dostać do odcinka kości krzyżowej.
A człowiek to jakiś przedmiot? Każdy wygląda tak samo, ma taką samą wielkość mięśni, że zawsze jakieś głupie dwa palce? Może te dwa palce to dla osób, które masują, ale nie widzą dokładnie co masują i mając klapki na oczach zawsze przykładają dwa palce.
Pracując np. ze sportowcami, którzy przychodzą z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pracuję też na powięzi i sorry, muszę odsłonić sobie więcej. Kto się na tym zna, ten wie.
__________________
Rzetelne recenzje kosmetyków: www.jowiuroda.blogspot.com

Edytowane przez jojo8923
Czas edycji: 2013-12-12 o 08:13 Powód: błąd merytoryczny
jojo8923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:23   #9
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Nie atakuj, nie unoś się... Nie napisałam nigdzie, że pacjent to "jakiś przedmiot". Dlaczego "głupie" dwa palce? Taka jest zasada. Uważam, że pacjent również ma prawo o tym wiedzieć. Sama byłam na masażu, gdzie masażysta zdjął mi bieliznę niemal z całego tyłka tłumacząc to w ten sposób, że "bielizna go podrażnia i musi mieć dostęp do całej masowanej części ciała". Sorry, ale w takiej sytuacji ważniejszy był jednak mój komfort, w imię zasady "to mój tyłek i ja decyduję komu chcę go pokazać". Pacjent również powinien mieć świadomość, na ile masażysta może sobie pozwolić. Co do powięzi i sportowców... Jasne, ale w tym wątku mowa była o masażu relaksacyjnym, a nie np sportowym czy też terapii powięziowej. Inną kwestią jest masaż relaksacyjny całego ciała a inną terapia mięśniowo-powięziowa i wejście masażysty/terapeuty np na punkty spustowe znajdujące się na pośladkach. Tylko, że gdy wchodzę na punkty spustowe to każdorazowo informuję pacjenta, dlaczego to robię i pacjent nie musi się zastanawiać dlaczego akurat masażystka majstruje przy jego pośladkach. Jak to określiłaś "kto się na tym zna ten wie". Tylko nie zapominajmy, że pacjent nie musi mieć takiej wiedzy i wypadałoby go poinformować. Pacjent powinien czuć się przede wszystkim komfortowo (chociaż jeżeli chodzi o pracę na punktach spustowych to komfort pacjent jest raczej kwestią dyskusyjną ;-) ).
Cytat:
Napisane przez jojo8923 Pokaż wiadomość
A człowiek to jakiś przedmiot? Każdy wygląda tak samo, ma taką samą wielkość mięśni, że zawsze jakieś głupie dwa palce? Może te dwa palce to dla osób, które masują, ale nie widzą dokładnie co masują i mając klapki na oczach zawsze przykładają dwa palce.
Pracując np. ze sportowcami, którzy przychodzą z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pracuję też na powięzi i sorry, muszę odsłonić sobie więcej. Kto się na tym zna, ten wie.
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 12:02   #10
Czeslaw88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Nie ma co przeżywać, że zsunęła ci ten ręcznik. Idąc na masaż np. grzbietu musimy być przygotowani, że zjedzie on w dół. Dużo problemów zaczyna się na początku kręgosłupa czyli odcinek krzyżowy/lędźwiowy
Ja przy wywiadzie pewnie zapytałbym się czy to twój 1 masaż i poinformował, że zsunę ręcznik by wymasować okolicę kości krzyżowej.
Dla mnie zsunięcie ręcznika do połowy pośladków jest jak najbardziej poprawne i intuicyjne. Nie stosuję tu jakiegoś mierzenia na 2 palce, bez przesady, nie jesteśmy rzemieślnikami.
A co do zostawienia cię bez ręcznika- może chciała ci dać do zrozumienia, że masz już wstać ze stołu czy iść ;D
Powinna cię zostawić przykrytego, powiedzieć, że to koniec zabiegu, że możesz chwilę poleżeć.
Czeslaw88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 11:26   #11
Kurakin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 22
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Dla mnie zachowanie normalnie nie jest i warto o tym wspomnieć przy następnym razie, albo poszukać kogoś innego.
Kurakin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 10:48   #12
snieznapogoda
Przyczajenie
 
Avatar snieznapogoda
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Przerażające ejst to co piszecie :-O
snieznapogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 10:33   #13
WiktoriaPolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez Czeslaw88 Pokaż wiadomość
Nie ma co przeżywać, że zsunęła ci ten ręcznik. Idąc na masaż np. grzbietu musimy być przygotowani, że zjedzie on w dół. Dużo problemów zaczyna się na początku kręgosłupa czyli odcinek krzyżowy/lędźwiowy
Ja przy wywiadzie pewnie zapytałbym się czy to twój 1 masaż i poinformował, że zsunę ręcznik by wymasować okolicę kości krzyżowej.
Dla mnie zsunięcie ręcznika do połowy pośladków jest jak najbardziej poprawne i intuicyjne. Nie stosuję tu jakiegoś mierzenia na 2 palce, bez przesady, nie jesteśmy rzemieślnikami.
A co do zostawienia cię bez ręcznika- może chciała ci dać do zrozumienia, że masz już wstać ze stołu czy iść ;D
Powinna cię zostawić przykrytego, powiedzieć, że to koniec zabiegu, że możesz chwilę poleżeć.
no wlasnie, powinna powiedziec
1 wg mnie to nieprofesjonalne zachowanie, poza tym osoba leżąca nago jest i tak skrępowana, a co dopiero w takiej sytuacji...
WiktoriaPolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:49   #14
AshaiSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 242
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

nie ma zupełnie prawa! trzeba uprzedzać pacjenta o swoich działaniach a nawet pytać o pozwolenie. Podczas praktyki mój wykładowca zawsze nas uprzedza - trzeba nawet zapytać czy Pani życzy sobie pomoc w zapięciu stanika. Nigdy nie powinno się robić czegokolwiek bez zgody pacjenta.
Ja bym przy następnej okazji jeśli się taka zdarzy zwracała uwagę.
AshaiSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:36   #15
Krysia800
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Może chciała Cie poderwać Tomaszu bo wątpie by to zrobiła.. nie celowo
A do masazyty - tylko do zaufanego, niektórzy pomacają i jeszcze chca za to zapłaty.. ah Ci mezczyzni.
Krysia800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 03:15   #16
Marlena_pole_dance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Popieram, o ile nie był to masaż erotyczny zwany też w niektórych salonach egzotycznymi to takie zachowanie nie powinno mieć miejsca i na Twoim miejscu zgłosiłabym to bezpośrednio po zabiegu.
Marlena_pole_dance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 07:18   #17
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez Marlena_pole_dance Pokaż wiadomość
Popieram, o ile nie był to masaż erotyczny zwany też w niektórych salonach egzotycznymi to takie zachowanie nie powinno mieć miejsca i na Twoim miejscu zgłosiłabym to bezpośrednio po zabiegu.
Nie istnieje coś takiego jak MASAŻ EROTYCZNY.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 17:10   #18
Sylwiacze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Witajcie, Tomaszu a mógłbyś nam zdradzić z jakiego salonu korzystałeś w Krakowie ?.... to musiałobyć dla Ciebie straszne przeżycie
Sylwiacze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:19   #19
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez malenstwo1986 Pokaż wiadomość
Ja byłam raz na takim masażu gdzie facet zachowywał się dziwnie.. Też miałam masaż klasyczny a gość ewidentnie próbował pchać łapska jak najdalej pod ręcznik. Drugi raz tam nie pójdę. To była jakaś masakra..
masakra...
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 17:32   #20
vichtor
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
GG do vichtor
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Do Shanaya
Jest coś takiego jak masaż erotyczny. Ale nigdy nie jest on stosowany bez wiedzy osoby masowanej.

Co do odsłanianych części ciała:
- dla pacjenta/klienta - może to być coś nowego i dziwnego, ale dla masażysty ciao to rzecz normalna
nie robi z tego wielkiego wow oczywiście nie powinien sobie pozwalać na... ale np odsłonięcie kości krzyżowej do masażu to praktyka normalna.

Edytowane przez vichtor
Czas edycji: 2014-04-06 o 17:34
vichtor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 15:17   #21
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez vichtor Pokaż wiadomość
Do Shanaya
Jest coś takiego jak masaż erotyczny. Ale nigdy nie jest on stosowany bez wiedzy osoby masowanej.

Czynności wykonywane w celu pobudzenia seksualnego klienta to petting a nie masaż erotyczny.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 19:00   #22
vichtor
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
GG do vichtor
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Nie zgadzam się z Tobą. Masaż erotyczny wcale nie musi polegać na penetracji miejsc intymnych...
vichtor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 07:40   #23
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez vichtor Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z Tobą. Masaż erotyczny wcale nie musi polegać na penetracji miejsc intymnych...
Dotykanie to nie penetracja. Celowe dotykanie miejsc intymnych nawet bez penetracji może wywołać podniecenie a kontynuowanie NAWET bez penetracji to petting.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 22:26   #24
Anellia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Ja zdecydowanie odradzam uslugi Pana Konrada Dąbrowskiego z Warszawy. Nie chodzi tu o zadne nieprzyzwoite zachowanie, przynajmniej nie w tym opisanym ponizej sensie. Otoz znalazlam jego strone internetowa w internecie, napisalam, umowilismy sie. Zaczne od tego, ze podal cene wieksza o 20 zl niz bylo podane na stronie, co juz jest nieuczciwym posunieciem, ale nie zrazilo mnie to. Po drugie, masaz twral max.40-45 min, a nie godzine, tak jak umawialismy sie. Po trzecie, masazysta bez pytania uzyl moje drogiej poduszki dekoracyjnej pod nogi, niestety, zorientowalam sie, kiedy bylo juz za pozno... Poduszka zniszczona, poplamiona olejkiem do masazu, natomiast pan masazysta szybko sie uwinal i wyszedl z mieszkania. Nie powinnam placic za taka usluge, zdecydowanie. Brak profesjonalizmu, kultury osobistej, manier. Mieszkam za granica i jezeli w Polsce ma to tak wygladac - to naprawde wspolczuje i brak mi slow.
Anellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 10:57   #25
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Ja często przechodzę terapię manualną.
Terapeuci zwykle uprzedzają, że muszą podnieść mi koszulkę, bądź rozpiąć stanik by wymasować plecy.
Zdarzył mi się jeden terapeuta, który się wstydził i odmówił mi masażu.
Oraz jeden, który wykonał mi tak mocny zabieg, że mój kręgosłup nie może dojść do siebie(pomimo terapii) od wielu miesięcy .
Pan też mnie zwyzywał. Nie wiem, gdzie mogłabym to zgłosić.
Wiem(z innego forum), że nie byłam jedyną osobą tak potraktowaną
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 16:39   #26
Konikaaa
Przyczajenie
 
Avatar Konikaaa
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Ja raczej w ogóle nie chodzę.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-12-20 o 04:12
Konikaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 15:14   #27
kocikoci02
Przyczajenie
 
Avatar kocikoci02
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

W ŻYYYYCIUUUU!!!! Ja chodziłam na masaż klasyczny i jeszcze na masaże lodami, ale coś takiego to jest jakiś absurd! ;/
__________________
Wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością.
kocikoci02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 10:22   #28
trinna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Uważam, że takie zachowanie podczas masażu jest niedopuszczalne i powinno się zwrócić uwagę masażystce.
trinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 14:02   #29
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Pierwsze słysze o rozbieraniu przy masażu innym niz erotyczny
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 10:44   #30
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Masaż - zachowanie masażysty

Cytat:
Napisane przez ciasteczkowa_panna Pokaż wiadomość
Pierwsze słysze o rozbieraniu przy masażu innym niz erotyczny
1. Nie istnieje coś takiego jak masaż erotyczny.
2. Czy uważasz, że standardem jest masaż przez... sweter? To normalne, że pacjent się rozbiera. Często jedynym sposobem na przeprowadzenie skutecznej diagnostyki jest badanie w samej bieliźnie.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-12 13:50:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.