Moje dziecko traci sluch... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-18, 11:05   #1
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307

Moje dziecko traci sluch...


No wlasnie. Na szczescie odwracalnie, bo za 2 tygodnie mala idzie na zabieg,ale chcialabym ostrzec mamy zeby zwrocily na to uwage, bo ja to przegapilam. Moja 4- letnia coreczka ma wode i polipy w uszkach. Gdybym moze wczesniej to wylapala... skonczyloby sie byc moze tylko na kropelkach, a teraz niestety czeka nas zabieg w pelnej narkozie. MOje dziecko jest dwujezyczne, ale troche nas zaniepokoila jej wymowa. W obu jezykach mowila dosc niepoprawnie i sepleni. Tak samo od jakiegos czasu gdy ja wolalismy mala nie reagowala. Myslelismy, ze ona po prostu nauczy sie mowic poprawnie, a to ze nie reagowala to po prostu jej widzimisie. Ale jednak nie. Przeprowadzilismy prosty test w domu, ja posadzilam mala przodem do siebie na kolanach, zatkalam jej najpierw jedno uszko i bawilismy sie sie w "echo", czyli miala powtorzyc to co tatus mowil z drugiej kanapy (w odleglosci 1.20m od nas normalnym glosem). Efekt byl taki, ze corka nie uslyszala co powiedzial tatus. To byl najdluzszy weekend w naszym zyciu. W poniedzialek laryngolog postawil diagnoze i czeka nas zabieg. Troche sie podlamalismy, ale lekarz powiedzial nam, ze woda w uszkach jest bardzo powszechnym problemem u dzieci. Jesli nie jest w pore zauwazony to moze dojsc do zatrzymania sie mowy. Dzieci slysza tak jakby mieszkaly w sloiku.
Ten tytul brzmi zapewne troche dramatycznie, ale dla mnie to jest taki maly dramat, w koncu wiekszosc matek chcialoby miec idealnie zdrowe dzieci. A moze ten tytul zwroci uwage jakiejs mamy i obejdzie sie bez operacji?
Pozdrawiam
__________________
Moze nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze!
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 12:00   #2
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Moje dziecko traci sluch...

Trzymam kciukasy za zabieg, aby obyło się bez komplikacji. Buźka
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 23:22   #3
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Moje dziecko traci sluch...

Trzymam kciuki

Mnie tez kilka spraw niepokoiło u córki, m.in. slaba wymowa, duze bledy w wymowie (tak jakby nie slyszala roznicy), domagala sie tez zeby robic glosniej telewizor itp.
Bylismy w marcu na badaniu sluchu, ktore wypadlo bardzo dobrze ale na wszelki wypadek bedzie za jakis czas powtorzone
Mogla miec czasowe oslabienie sluchu spowodowane tym ze od wrzesnia do stycznia prawie caly czas chorowala.
Niepokoilo mnie to rowniez z tego wzgledu, ze we wrzesniu idzie do angielskiej szkoly a z angielskim u niej na razie slabo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:06   #4
iwon1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Moje dziecko traci sluch...

Witam. Mój 9 letni syn też miał drenaż ucha bo zbierała mu sie woda. Niestety dren mu wypadł i teraz w czerwcu czeka go drugi zabieg. Mam nadzieje ze juz ostatni.
iwon1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 22:08   #5
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Moje dziecko traci sluch...

no dobrze, ale jak uniknac takiej sytuacji? mala kapie jak normalnego czlowieka, owszem jak jej sie naleje do uszek to patyczkiem czy recznikiem wycieram, ale na basen tez chodzimy

troche sie zmartwilam bo to rzecz o ktorej po raz kolejny slysze. znajomej coreczka miala wlasnie taki zabieg, bo nie slyszala kompletnie na jedno uszko
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 10:46   #6
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307
Dot.: Moje dziecko traci sluch...

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
no dobrze, ale jak uniknac takiej sytuacji? mala kapie jak normalnego czlowieka, owszem jak jej sie naleje do uszek to patyczkiem czy recznikiem wycieram, ale na basen tez chodzimy

troche sie zmartwilam bo to rzecz o ktorej po raz kolejny slysze. znajomej coreczka miala wlasnie taki zabieg, bo nie slyszala kompletnie na jedno uszko
Tu nie chodzi o to ile wody dziecku naleje sie do uszu podczas kapieli tylko o wenetrzne narzady nosowo-sluchowe (nie wiem jak to po polsku nazwac). Wlasciwie calkiem "zwyczajny katar" moze do tego doprowadzic. Wiec jesli Twoje dziecko ma katar to przy zwyklym badaniu popros lekarza o zabadannie uszu dziecka.
__________________
Moze nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze!
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.