PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-23, 21:45   #1
abella92
Przyczajenie
 
Avatar abella92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 25
Exclamation

PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc


Witam, , mam następujący problem i proszę o pomoc:
dziś rano kochałam się z moim TŻem i jest to mój trzeci dzień okresu. (zawsze mam bardzo długie dość regularne okresy 6-7dni) Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Po kilku godzinach zaczełam odczuwać ból, szczególnie przy oddawaniu moczu, mam spuchnięte i zaczerwienione wargi sromowe (miejscami sine), i jakby cofnięte (nie umiem tego lepiej wyjaśnić) wejście do pochwy, dodatkowo całkowcie zasłonięte mniejszymi wargami. Ponadto od czasu stosunku zanikł okres. Objawy sugerują zwykłe obtarcie, ale możliwa jest też infekcja lub grzybica, więc oczywiście zgłoszę się do ginekologa - ale to przecież dopiero za kilka dni (weekend, rejestracja). Niepokoi mnie jednak ten nagły zanik okresu. Czy może to być związane ze zwykłym obtarciem? Bo w przypadku ciąży okres chyba nie zanika aż tak natychmiast? Proszę o pilną odpowiedź, bo w przypadku zwiększonego prawdopodobieństwa ciąży zażyłabym tabletkę "po", ale znów -nie wiem czy jest to potrzebne, a dowiedzieć się trzeba jak najszybciej - nie mam kiedy poradzić się ginekologa. Wiem, że okres może występować nawet do trzech miesięcy od zajścia w ciąże, ale nie znalazłam informacji jak to jest w drugą stronę - jak szybko zanika okres jeżeli zapłodnienie nastąpi w czasie menstruacji.
Z góry dziękuję za pomoc!
__________________

"Ludzie starali się usilnie przekonać ją, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się wnętrze – tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek."
Terry Pratchett


xoxo.
abella92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 08:22   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Ciąża raczej to nie jest bo jakbyś była w ciąży to być okresu nie miała wcale.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 08:41   #3
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Wszystko zależy od organizmu. W jednym przypadku okres może zaniknąć od razu, w innym kobieta będąca nawet w piątym miesiącu ciąży może mieć okres regularny. Nie powiem Ci czy jesteś w ciąży czy nie - prawdopodobieństwo jest zawsze, ale jeżeli nie pękła Wam prezerwatywa ani nie miałaś nasienia na rękach mogąc je na siebie przenieś to prawdopodobieństwo jest znikome. W każdym razie, jak ja dostałam infekcji (objawy podobne do Twoich) to okres skończył mi się wcześniej (zawsze mam 7 dni, wtedy miałam 3) co mnie zaniepokoiło, a kolejnym razem przy infekcji, okres spóźnił mi się ponad dwa tygodnie, a więc Twoje zaniknięcie okresu może być tym spowodowane. Jednak udaj się do ginekologa
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 09:36   #4
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Kasha - nie masz racji. W trakcie ciąży nie ma okresu. Mogą pojawić się plamienia ale nie okres. To po pierwsze.
Po drugie - autorko wątku - wątpię, żebyś była w ciąży - w 3 dniu cyklu masz na 99% dni niepłodne. To oczywiście w takim przypadku, że to co trwało trzy dni to był okres a nie plamienia.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 09:51   #5
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

mezaga, powiem Ci tak. Pracowałam z kobietą, która dowiedziała się, że jest w ciąży przez przypadek, na standardowej wizycie u lekarza. Nie wiedziała o ciąży ponieważ jej okres nie uległ w żaden sposób zmianie. Dowiedziała się o dziecku dopiero w 5 miesiącu. I wiem, że kobiety mogą mieć plamienie w ciąży, ale ona miała normalny, jak zawsze okres.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:06   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
mezaga, powiem Ci tak. Pracowałam z kobietą, która dowiedziała się, że jest w ciąży przez przypadek, na standardowej wizycie u lekarza. Nie wiedziała o ciąży ponieważ jej okres nie uległ w żaden sposób zmianie. Dowiedziała się o dziecku dopiero w 5 miesiącu. I wiem, że kobiety mogą mieć plamienie w ciąży, ale ona miała normalny, jak zawsze okres.
no jest to FIZYCZNIE niemozliwe. co najwyzej nie zauwazyla, ze zmniejszyla sie obfitosc tego okresu.

szybkiej pomocy to moze udzielic, uwaga, LEKARZ
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:20   #7
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
mezaga, powiem Ci tak. Pracowałam z kobietą, która dowiedziała się, że jest w ciąży przez przypadek, na standardowej wizycie u lekarza. Nie wiedziała o ciąży ponieważ jej okres nie uległ w żaden sposób zmianie. Dowiedziała się o dziecku dopiero w 5 miesiącu. I wiem, że kobiety mogą mieć plamienie w ciąży, ale ona miała normalny, jak zawsze okres.
Kasha nie zaglądałaś jej w majtki więc nie wiesz jak było naprawdę. To jest nie możliwe, żeby kobieta w ciąży miała okres. Jak to mawia dr House - pacjenci zawsze kłamią
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 20:31   #8
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Niewątpliwie okres nie zanika bezposrednio po stosunku zapładniającym i dopiero po przeminieciu standardowego czasu fazy lutealnej ( ok 14 dni licząc od owulacji) obserwuje sie jego 'zanik' wynikający z przetrwania ciałka żółtego (czytaj - brak miesiączki jako objaw ciązy może byc dla niej znamienny dopiero w następnym cyklu)
Jednakże krwawienia nawet regularne i obfite moga występowac w ciąży do czasu połączenia sie doczesnej torebkowej z doczesna ścienną czyli do ok 17 tygodnia (o ile dobrze pamiętam) - są one wynikiem złuszczania delikatnych tkanek doczesnej,wrażliwych również na zmiany hormonalne
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 21:24   #9
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Zabezpieczyliście się. Okres czasem się skraca, różnie bywa.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 04:20   #10
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Kasha nie zaglądałaś jej w majtki więc nie wiesz jak było naprawdę. To jest nie możliwe, żeby kobieta w ciąży miała okres. Jak to mawia dr House - pacjenci zawsze kłamią
No masz rację, nie zaglądałam. Wiem tylko to co sama mi mówiła, co wydało mi się mało prawdopodobne, ale stwierdziłam, że nie takie cuda na świecie się dzieją
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 06:49   #11
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez abella92 Pokaż wiadomość
dziś rano kochałam się z moim TŻem i jest to mój trzeci dzień okresu. Ponadto od czasu stosunku zanikł okres.
Czy może to być związane ze zwykłym obtarciem? Bo w przypadku ciąży okres chyba nie zanika aż tak natychmiast? nie znalazłam informacji jak to jest w drugą stronę - jak szybko zanika okres jeżeli zapłodnienie nastąpi w czasie menstruacji.
Z góry dziękuję za pomoc!
Naprawdę Chce się Wam dziewczyny odpowiadać na takie rewelacje?

Do autorki - poczytaj o cyklu kobiety i jak przebiega zapłodnienie, proszę....
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 19:10   #12
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Kasha nie zaglądałaś jej w majtki więc nie wiesz jak było naprawdę. To jest nie możliwe, żeby kobieta w ciąży miała okres. Jak to mawia dr House - pacjenci zawsze kłamią

no tu się troszkę nie zgodzę z tobą u mnie w rodzinie był taki przypadek moja babcia a mama mojej mamy miała normalny okres do 6 mc ciązy , od jakiegoś czasu oglądam na tlc program ciąza z zaskoczenia gdzie kobiety się dowiadują ze są w ciązy dopiero gdy zaczynają rodzić i opowiadają właśnie ze niezmieniał im się ani apetyt ani humor że miały normalnie okres więc nic nie podejrzewały ja będąc w ciązy też obficie krwawiłam bardziej nawet niż podczas okresu i napoczątku myślałam własnie że moze genetycznie jakoś mogę mieć tak jak moja babcia okres do pewnego czasu potem się okazało ze to przez polip ale czy faktycznie to był polip to do teraz nie wiem bo jeden lekarz go widział drugi go nie widział stwierdził że niema polipa tak więc nigdy się już niedowiem dlaczego tak obficie krwawiłam
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 19:12   #13
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
no tu się troszkę nie zgodzę z tobą u mnie w rodzinie był taki przypadek moja babcia a mama mojej mamy miała normalny okres do 6 mc ciązy , od jakiegoś czasu oglądam na tlc program ciąza z zaskoczenia gdzie kobiety się dowiadują ze są w ciązy dopiero gdy zaczynają rodzić i opowiadają właśnie ze niezmieniał im się ani apetyt ani humor że miały normalnie okres więc nic nie podejrzewały ja będąc w ciązy też obficie krwawiłam bardziej nawet niż podczas okresu i napoczątku myślałam własnie że moze genetycznie jakoś mogę mieć tak jak moja babcia okres do pewnego czasu potem się okazało ze to przez polip ale czy faktycznie to był polip to do teraz nie wiem bo jeden lekarz go widział drugi go nie widział stwierdził że niema polipa tak więc nigdy się już niedowiem dlaczego tak obficie krwawiłam
Jak dla mnie ten program to jedna wielka bujda
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 19:16   #14
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: PILNE! Zanik okresu, opuchlizna, ból. proszę o SZYBKĄ pomoc

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ten program to jedna wielka bujda

a jednak coś w nim jest po pierwszym odcinku też nie wierzyłam dopiero po kilku i po rozmowie z koleżanką która mi opowiadała o koleżance z którą pracuje która jest w 7 mc ciązy i ma płaski brzuszek ze nawet nikt sie niedomyslał ze moze byc w ciazy zaczełam w to wierzyć ze możliwe są takie przypadki wkońcu niezbadany jest organizm kobiety że niezawsze lekarze nawet są w stanie wyjaśnic takie przypadki
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.