Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 20:43   #31
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Haegtesse Pokaż wiadomość
noo od czwartku leze...nici z pieknych planow silowniowych i masazowych...tylko czytam Was i zazdroszcze..

bidulka mam nadzieje,że to nic poważnego
u mnie z ćw też dziś nici bo jestem na wyjeździe służbowym a tu niestety jest spa ale nie ma silowni
no i piwkiem się dobijam
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:55   #32
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

jakies grypopodobne cos... a jakis spa zabieg mozna sobie w zamian zaaplikowac... a jak nie to jeden dzien nie zbawi
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:11   #33
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Haegtesse Pokaż wiadomość
noo od czwartku leze...nici z pieknych planow silowniowych i masazowych...tylko czytam Was i zazdroszcze..
to zdrowiej szybciutko
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:28   #34
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

dziekuje
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:48   #35
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Haegtesse Pokaż wiadomość
dziekuje
aaa i ogladaj jutro pytanie na sniadanie bo ma byc o jakies rewolucyjnej walce z panem cell
a ja niestety jutro w robocie
to dasz jutro znac ok?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 22:26   #36
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

a o ktorej to i na jakim programie?

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

oki juz widze, 8:30, moze sie zwloke z lozka do tego czasu :P nastawie budzik i sie postaram
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:57   #37
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

problemy zdrowotne i ogólne złe samopoczucie wymusiły na mnie pójcie na siłownię. w zasadzie wybrałam taka formę z uwagi na lenistwo, mam siłownię w okolicy pracy ;-)

potrzebuje porad odnośnie wyposażenia, najlepiej adresy sklepów internetowych, w których mogłabym się zaopatrzyć we właściwy strój i obuwie, sądzę, że to podstawowy wymóg.
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 13:46   #38
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

zależy co masz na myśli?
generalnie ja zaopatrzyłam się w sport-shopie, mogę też polecić kilka innych stron internetowych. decathlon też jest dobrze zaopatrzony.
tylko może sprecyzujesz, czy zależy ci bardziej na obuwiu, czy też może masz na myśli coś bardziej wyspecjalizowanego, nie wiem może mega wypasiony i obsisły strój
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 22:08   #39
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

to ja się podłącze z pytaniem bo nie chce zakładać nowego wątku:

Jestem szczupłą osobą i nie chcę chudnąć. Mam dość wysportowaną sylwetkę ale ostatnio (czyli jakiś rok temu:P) sobie odpuściłam i ciało straciło na jędrności. Chodzę na siłownie trzy razy w tygodniu i zastanawia mnie jaki wariant powinnam wybrać: dużo powtórzeń, małe obciążenie czy duże obciążenie+mało powtórzeń?

Mój cel: rzeźbienie i ujędrnienie. Broń boże odchudzanie

Niby wiem, że opcja z dużym obciążeniem jest na rzeźbę aleeee...

skoro chcę wyrzeźbić i jednocześnie ujędrnić ciałko to może lepiej wypośrodkować oba warianty? tj średnie obciążenie i "średnia" ilość powtórzeń? A może lepiej te duże obciążenia i ruszyć tyłek na aerobic? choć szczerze mówiąc bardziej pasowałaby mi opcja "uśredniona"- dużo pracy nad moim ciałem nie mam (tzn tak żeby osiągnęło zadowalający mnie efekt) więc może nie jest to taki zły pomysł?

I jeszcze jedno: słyszałam,że ćwiczenie na siłowni i niedostarczanie odpowiednich ilości białka w diecie powoduje efekt odwrotny od zamierzonego- spalanie mięśni. Czy to prawda? Szczerze się przyznam, że jak tak patrzę na swój jadłospis to na pewno nie dostarczam do organizmu odp ilości białka.... Nie przepadam za nabiałem a samego mięsa nie jem aż tyle w ciągu dnia
__________________
!!!Manchester United!!!
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 00:44   #40
speedcat007
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Ja zdecydowanie polecam karnet, ktory zawiera wszystkie opcje.
Chodz do klubu co drugi dzien, i zacznij od lekkich cwiczen aerobowych, takich jak marsz na biezni, lekki rower, maszyna eliptyczna, ale wszystko na malym obciazeniu, zeby sie nie przeforsowac i nie nabawic niecheci do cwiczen. Stopniowo ze wzrostem formy zwiekszaj obciazenie, sama bedziesz wiedziala na ile mozesz sobie pozwolic .
Jesli chodzi o cwiczenia silowe, to tez je powinnas wlaczyc do swojego planu treningowego. najlepiej popros instruktora na silowni o ulozenie planu cwiczen.
W diecie ogranicz cukier, tluszcze i troszke porcje, ktore spozywasz. Nie musisz wprowadzac zadnych wielkich restrykcji ani glodowek zeby zgubic wage.
Ruch i zmiana nawykow zywieniowych gwarantuja sukces , powodzenia!!!
speedcat007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 12:38   #41
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

na jędronść mi stepper bardzo pomógł. tez kupiłam w sport shopie. tyle że nie ćwiczyłam już długo, ale jędrna pupa nadal sie utrzymuje ! ostatnio mój caet mnie pochwalił za nia
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 21:36   #42
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Podbijam temat. Chciałabym pójść na jakiś fitness/siłownię, ale jak patrzę na te nazwy, to nie wiem, o co chodzi.

Tradycyjny aerobik odpada, bo mam chyba najgorszą koordynację ruchową w całym województwie. Chciałabym poprawić swoją fatalną kondycję i może trochę powalczyć z cellulitem.

Co polecacie?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:47   #43
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Chcę iść na siłownię ale mam kilka pytań - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podbijam temat. Chciałabym pójść na jakiś fitness/siłownię, ale jak patrzę na te nazwy, to nie wiem, o co chodzi.

Tradycyjny aerobik odpada, bo mam chyba najgorszą koordynację ruchową w całym województwie. Chciałabym poprawić swoją fatalną kondycję i może trochę powalczyć z cellulitem.

Co polecacie?
ja to zawsze tak rozumialam, ze fitness zajecia to wlasnie takie grupowe a silka to silka....nawet z aerobikow znajdziesz cos na co podpolasz z kondycja, ale osobiscie wlasnie wole jednak silke bo nikt nie bedzie mi narzucal tempa, jak chce zwolnic to zwolnie, jakc chce odpoczac to odpoczne...wiec jesli Cie krepuje to, ze musisz za kims nadazyc to polecam silownie

ogolne zasady treningowe:
1. przed KAZDYM absolutnie KAZDYM treningiem należy sie ROZGRZAĆ. ok 10-15 minut cwiczen aerobowych (czyli bieżnia, rower, stepper, orbitrek itd)
2. Pozniej mozna robic cwiczenia silowe (jelsi Cie to interesuje) czyli na wyżeźbienie i uksztaltowanie sylwetki. Tu nie bede Ci rozpisywac cwiczen, moglabym to co ja np robie, ale to bez sensu bo i tak Ci nie pokaze jak wykonywac te cwiczenia bo Cie nie widze:P Najlepiej tu znalezc silownie z instruktowem, ktory pokaze Ci po kolei jak dane cwiczenia wykonywac. Bo jak sie zle wykonuje mozna sobie zrobic krzywde albo moze to nie miec po prostu zbytnio sensu. Generalnie wazne zeby cwiczyc partiami, tzn jak cwiczysz nogi to kilka cwiczen na nogi po 3 serie np i po 12-15 powtorzen. a jak rece to rece itp. na koncu cwiczymy brzuch (na koncu bo stanowi on podpore dla ciala przy innych cwiczeniach).
3. po treningu silowym wchodzimy na cwiczenia aerobowe czyli tak jak wymienilam wyzej - rower lub bieznia lub orbitrek itp...minimum 40 min.

tak to mniej wiecej wyglada. porzedny trening tak ze 2h Ci zejdzie, minimum 2x w tyg, mniej nie ma sensu. jesli chcesz wiecej razy mozesz sobie rozbic ilosc cwiczen silowych na np 3 dni + aeroby wiec treningi beda krotsze

pozdrawiam, jak cos pomieszalam to mnie poprawcie Dziewczyny
__________________
start: 26.01.2013
wzrost: 172 cm
Waga: 73 kg
Cel: 65 kg

Obwody:
talia: 80 - 79 - 78 - 77- 76 - 75- 74 - 73 - 72 - 71 - 70
biodra: 111-110-109-108-107-106-105
uda: 68-67-66-65-64-63

78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.