łyżeczkowanie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-09, 18:32   #1
bera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 3
Exclamation

łyżeczkowanie??


po dzisiejszej wizycie u dermatologa specjalisty zostałam skierowana na zabieg o dość nieprzyjemnie kojarzącej sie nazwie.. mianowicie łyżeczkowanie.
chciałabym sie od was dowiedzieć czy ktoras z was miala to moze robione, mowie oczywiscie o zabiegu twarzy, np z powodu trądziku? Dermatolog powiedział mi ze twarz sie "zamraża" i to absolutnie nic nie boli, i gdyby miało boleć to by mnie oczywiscie o tym poinformował. ja natomiast po powrocie do domu wskoczyłam na net i zaczełam studiowac co sie dało, i niestety zalamałam sie bo znalazlam same negatywne wypowiedzi,tzn takie ze boli cholernie i ze jest to potwornie nieprzyjemne. malo tego, moja kolezanka też miała łyzeczkowanie , co prawda cos z pod pachy, ale mowila ze pomimo miejscowego znieczulenia ból byl taki, ze myslala ze nie wytrzyma- a ma wysoki próg bólu,bo dobrze ją znam.
Zatem błagam was o jakies informacje na ten temat, czy kotras z was to miala robione? Licze albo na wsparcie i slowa otuchy
bera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 19:03   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: łyżeczkowanie??

Chodzi o zamrażanie ciekłym azotem? Ja to miałam robione, nic nie boli, choć to zależy też od stopnia, w jakim lekarz chce wyleczyć skórę. Im zmiany są większe i głębiej skóry leżą, tym bardziej boli.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 19:05   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: łyżeczkowanie??

www.borgis.pl/czytelnia/nm_dermatologia/29.php
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 19:11   #4
bera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 3
Dot.: łyżeczkowanie??

moja twarz na szczeście nie jest strasznie zmasakrowana, mam na czole taka kaszke sucha, ktora chcial w ten sposob zlikwidowac, plus kilka standartowych pryszczy na brodzie.co to metody to nie mam pojecia, ale pewnie bedzie to jak w twoim przypadku azot. mam wiec nadzieje że ze wzgledu na to ze moje zmiany skorne nie sa bardzo głębokie,to zabieg nie bedzie az tak bolesny jak sie obawiałam. bardzo Ci dziekuje za ta informacje, uspokoiłas mnie.
bera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 21:58   #5
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: łyżeczkowanie??

ja mialam lyzeczkowanie dos dawno,mialam brodawki na stopach i pamiętam,ze bolało okropnie,ale bylo warto-to świństwo więcej się nie pojawiło.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.