Budżet domowy- jak planować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 10:53   #1
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051

Budżet domowy- jak planować


Postanowiłam załozyc ten watek z tego powodu, ponieważ nie potrafię , (mój małzonek również) gospodarzyc finansami .
Pieniadze nam uciekaja przez palce. Wiecznie nam brakuje do 1-wszego..Ba, czasami po 2 tyg. od wyplaty juz ledwo co mamy . A czasami z opłatami zalegamy ( a nie mamy ich duzo) Wiem, ze niektórzy majac mniej lub tyle samo jakos sobie radzą..
Nie wychodzimy do pubów itd, na ciuchy nie wydajemy duzo.

Prosiłabym Was o pomoc. Jak sie do tego zabrać, jak planować i to wszystko ogarnąć.

Cztałam, że są programy komp., moze używacie????
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:14   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Akurat to potrafimy, nawet w czasach gdy nie zarabialiśmy z mężem dużo, odkładaliśmy min. 10% dochodów.
Od czego zacząć? Spisz sobie wasze dochody, potem wydatki stałe (czynsz, energię telefony itp.), zobacz, ile zostaje po koniecznych opłatach, następnie podziel to na tygodnie: ile możesz wydać na jedzenie i inne rzeczy, jak się da postaraj się odłożyć chociaż 50 zł.
Początkowo nie jest to łatwe, bo ktoś, kto nie wie, na co wydaje i gdzie "giną" jego pieniądze, nie ma nawyku ich kontrolowania.
Zacznij też od zapisywania waszych wszystkich wydatków (sama się zdziwisz, bo zobaczysz na co przecieka ci kasa). Nie używam programów komputerowych, mam za to zeszyt , gdzie notuję wydatki, są 3 kolumny: rachunki stałe, jedzenie i tzw. reszta (ubrania, kosmetyki, książki, leki, wyjścia do knajpy itp.).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:48   #3
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Dziekuje Tobie bardzo

Wiem, że grudzień to nie jest moze najlepszy okres..
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 17:47   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Czy oboje posiadacie pracę?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 18:07   #5
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Małżonek pracuje, ja nie..< najnizszej nie zarabia>
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:01   #6
Lili40
Zadomowienie
 
Avatar Lili40
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 595
GG do Lili40
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Super watek...ja mam wciąż zaległoSci ...
Lili40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:08   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Małżonek pracuje, ja nie..< najnizszej nie zarabia>
- to tym bardziej policz, ile macie, podziel i zobacz, na ile możecie sobie pozwolić , aby nie popaść w długi, różne dziwne kredyty z szemranych firm, obciążone karty kredytowe itp.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 19:41   #8
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Zrobilam takie wstepne wyliczenie ile na tydzien nam potrzeba ( mało zawału nie dostalam, same podstawy zywieniowe+ cos na obiadki -- wszystko bez szaleństw)..
Ale jakos bedziemy musieli dac rade !! To moje postanowienie noworoczne

Jak mi sie marzy przyjazd, takiej osoby jak w ''Pogromczyni długów'' .
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:43   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Tego można się nauczyć, wiem, co mówię Życzę powodzenia. Poza tym, z czasem pewnie i ty znajdziesz pracę i wasz budżet zwiększy się.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 21:02   #10
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Poki co to porobiłam sobie tabelki w Officie i bede je codziennie uzupelniac.
Po tygodniu napisze co i jak

madana - jeszcze raz dzieki
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:22   #11
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Zrobilam takie wstepne wyliczenie ile na tydzien nam potrzeba ( mało zawału nie dostalam, same podstawy zywieniowe+ cos na obiadki -- wszystko bez szaleństw)..
Ale jakos bedziemy musieli dac rade !! To moje postanowienie noworoczne

Jak mi sie marzy przyjazd, takiej osoby jak w ''Pogromczyni długów'' .
Halo , ja nie liczę ile potrzebuję na tydzień tylko ile na tydzień mogę wydać.
1. Robię opłaty ( wszystkie, obojętnie czy są do 3, 10 czy 25 dnia m-ca, po prostu tyle ile trzeba zrobić do kolejnej pensji). Wtedy wiem ile mi zostało kasy i nie martwię się, że jeszcze muszę to zapłacić albo tamto.
2. Podsumowuję ile mi zostało.
3. Dzielę to na tygodnie.
4. Kiedy już wiem, że mogę wydać np. 500 zł tygodniowo robię zakupy jedzeniowe z góry na kilka dni, zazwyczaj na około 4-5. Staram się nie kupować gotowych dań, bo są drogie.
5. Kiedy minie tydzień a mnie zostało z tego tygodnia np. 150zł wtedy mogę to odłożyć albo kupić sobie jakiś ciuch. Nigdy nie kupuję najpierw, bo wtedy łatwo popaść w błędne koło ( niespodziewana wizyta w aptece i już zabraknie kasy wydanej np. na bluzkę).
6. Staram się nie przekraczać kwoty ustalonej na dany tydzień.
To mój sposób aby nie pożyczać i nie mieć zaległości w opłatach.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 18:07   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Budżet domowy- jak planować

Mieliśmy podobny problem jak autorka wątku jakieś 2 lata temu. Spisaliśmy wszystkie konieczne wydatki oraz wszystkie te, które robimy - na początku nam wyszło, że wydajemy więcej niż zarabiamy ale z czasem dzięki takiej pisanej kontroli udało się wyjść na prostą a od ponad roku także sporo odkładać.

Również polecam miesiąc zaczynać od zapłacenia wszystkich rachunków, bez względu na to czy są do 5-go czy 10-go a resztą pieniędzy gospodarować na bieżąco. Jeśli zauważycie, że marnujecie jedzenie (np. wyrzucacie bo się przeterminowało) to sygnał, że kupujecie za dużo - wtedy najlepiej jest planować i nie kupować na zapas lub "wszelki wypadek" - z tym też mieliśmy spory problem, ale udało się nad tym zapanować
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:51   #13
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Mieliśmy podobny problem jak autorka wątku jakieś 2 lata temu. Spisaliśmy wszystkie konieczne wydatki oraz wszystkie te, które robimy - na początku nam wyszło, że wydajemy więcej niż zarabiamy
Boje sie, ze u nas to samo wyjdzie
ale z czasem dzięki takiej pisanej kontroli udało się wyjść na prostą a od ponad roku także sporo odkładać.

Również polecam miesiąc zaczynać od zapłacenia wszystkich rachunków, bez względu na to czy są do 5-go czy 10-go a resztą pieniędzy gospodarować na bieżąco.
Moja mama tez uwaza, ze najwiekszy blad jaki robimy, to -- odraczanie zaplat, a pozniej sie zaplaci <
Jeśli zauważycie, że marnujecie jedzenie (np. wyrzucacie bo się przeterminowało) to sygnał, że kupujecie za dużo - wtedy najlepiej jest planować i nie kupować na zapas lub "wszelki wypadek" - z tym też mieliśmy spory problem, ale udało się nad tym zapanować Akurat z marnotrawieniem jedzenia nie mamy problemu-- zakupy robimy na bierzaco..Ztym, ze moj malzonek lubi byc rozrzutny ,a to ciastka, a to chipsy, a to jeszcze cos innego do jedzenia< bo akurat ma ochote, to nic ze w lidowce na kolacje jest> Za to ja lubie oszczedzac na jedzeniu


Dziekuje Wam za porady ...Poki co spisuje wszystko--- ciezko jest, ale jakos daje rade .. I tak jak patrze ile faktycznier wychodzi za jdzenie to sie lapie za glowe.. Ciekawa jestem tego bilansu miesiecznego < z tym, ze odejme to co na swieta w wiekszosci>
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 20:08   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Grudzień jest trochę niedobrym miesiącem na spisywanie wydatków, bo akurat w tym miesiącu się robi wiele wyjątków ale postaraj się już teraz coś zmienić, a w styczniu przeprowadzisz taką selekcję na poważnie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 20:28   #15
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Niestety doskonale wiem, ze grudzien wcale nie jest dobry .... Chce sie troszke przez to przygotowac i zaobaczyc jak to funkcjonuje.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 14:17   #16
piet33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 78
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Ja na samym początku małżeństwa to byłam bez centa już po 15 i był dramat. Pamiętam jak czasami budziłam się w nocy i myślałam co zrobić. Mama moja nie miała a do teściowej to naprawdę w ostatecznej ostateczności mogłam iść. Trochę sie namęczyłam ale się udało. Tak jak koleżanki wszystki rachunki robię jednego dnia wypłaty i nie ma zmiłuj się że jakiś tam może poczekać. Doliczam paliwo i bilety. Z tego co mi zostaję juz na początku odkładam na osobne konto takie niby ratunkowo-oszczędnościowe. I dziele na tygodnie resztę. Na weekend robię tylko zakupy 2-dniowe a w poniedziałek już wiem na 100% co będę gotować i dokupuję resztę. Staram się trzymać tych tygodniowych limitów. Ale gdy mi jenak brakie kasy już do końca dopier sięgam do tego konta/koła ratunkowego. Zazwyczaj jest to 50-100 zł. I ciężko się bierze z juz odłożonych pieniędzy. Nie wiem jak u Was ale u mnie kasa rządze tylko ja i moj TŻ siega po kase tylko sporadycznie w nagłych wypadkach. Nie ma u mnie tak ze każdy bierze ile chce kiedy chce, o nie. Ja nie przewalam na pierdoły to on też musi się powstrzymać. I tak jakoś sobie żyjemy całkiem spokojnie
piet33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 11:51   #17
zabalia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Ostatnio przypadkiem przeglądając strony natknęłam się na stronę edufinance.pl Bardzo ciekawie zrobiona strona, można zaplanować swój budżet oraz określić cel jaki chcemy osiągnąć (np. chcemy zbierać na samochód). Strona ułatwia nam wybór sposobu finansowania własnych celów.

Edytowane przez zabalia
Czas edycji: 2015-01-23 o 11:27
zabalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:55   #18
braksada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 23
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Moim zdaniem najlepiej zrobić listę wydatków, o której wspominały wcześniej wizażanki. Ja ją sporządzam wypisując, ile muszę wydać, ile mogę, a ile jestem w stanie odłożyć, tak żeby tego nie czuć. Dodatkowo zastanówcie się na co wydajecie pieniądze.
Być może z czegoś można zrezygnować.
Pamiętam jeden przykład wydawania pieniędzy z przyzwyczajenia.
Osoby pracujące chętnie kupują kawę w drodze do pracy, chociaż mogą ją sobie zrobić w biurze. Jeśli policzymy kawę za 3,5 przez 24 dni, wyłączając kilka dni, to zbiera się jakaś sumka, a pewnie takich wydatków trochę będzie.
__________________
<ciach_reklama>
braksada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:51   #19
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Postanowiłam załozyc ten watek z tego powodu, ponieważ nie potrafię , (mój małzonek również) gospodarzyc finansami .
Pieniadze nam uciekaja przez palce. Wiecznie nam brakuje do 1-wszego..Ba, czasami po 2 tyg. od wyplaty juz ledwo co mamy . A czasami z opłatami zalegamy ( a nie mamy ich duzo) Wiem, ze niektórzy majac mniej lub tyle samo jakos sobie radzą..
Nie wychodzimy do pubów itd, na ciuchy nie wydajemy duzo.

Prosiłabym Was o pomoc. Jak sie do tego zabrać, jak planować i to wszystko ogarnąć.

Cztałam, że są programy komp., moze używacie????
u mnie jest tak:

ja zajmuję się domową księgowością, mamy z mężem dwa konta, żadne tam jedno wspólne

1. zasada najważniejsza, 1 raz w miesiącu płacę na raz wszystkie rachunki i kredyty. Nie ma zmiłuj sie, nawet jakby miało mi zabraknąć na chleb, rachunki sa zawsze zapłacone i w terminie.

2. jedzenie kupuję, 2-3 razy w miesiącu, wychodzi mi taniej niz kupowanie co kilka dni w małym sklepie. Menu planuje z tego co mam w domu.

Reszta pieniędzy na moim koncie zostaje na tzw. przyjemności
: ciuchy, kosmetyki, książki, wypad do kawiarni, leki - to juz mniejsza przyjemność
Na koncie mojego męża na paliwo, sprawy samochodowe, domowe czyt: cos sie zepsuje/ opona/ kran/ odkurzacz

od stycznia założyłam sobie konto oszczędnościowe i przelewam sobie tam drobne sumy


Dobrze tez jest, kiedy budżetem zajmuje sie jedna osoba, a nie dwie!

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

W systemie, zapisywania i liczenia ile co i na co, gubię się
Myślę, że każdy musi znaleźć swoją metodę
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2015-01-23 o 14:44
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 15:55   #20
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Reszta pieniędzy na moim koncie zostaje na tzw. przyjemności[/U]: ciuchy, kosmetyki, książki, wypad do kawiarni, leki - to juz mniejsza przyjemność
Na koncie mojego męża na paliwo, sprawy samochodowe, domowe czyt: cos sie zepsuje/ opona/ kran/ odkurzacz
Podoba mi się ten podział; na moim koncie na przyjemności, na koncie męża na naprawy Jeszcze powinno być: niewykorzystane na naprawy przechodzi na konto zony do wykorzystania na przyjemności
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 09:37   #21
magdaalenach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Postanowiłam załozyc ten watek z tego powodu, ponieważ nie potrafię , (mój małzonek również) gospodarzyc finansami .
Pieniadze nam uciekaja przez palce. Wiecznie nam brakuje do 1-wszego..Ba, czasami po 2 tyg. od wyplaty juz ledwo co mamy . A czasami z opłatami zalegamy ( a nie mamy ich duzo) Wiem, ze niektórzy majac mniej lub tyle samo jakos sobie radzą..
Nie wychodzimy do pubów itd, na ciuchy nie wydajemy duzo.

Prosiłabym Was o pomoc. Jak sie do tego zabrać, jak planować i to wszystko ogarnąć.

Cztałam, że są programy komp., moze używacie????
Moja droga planowanie wydatków to trudna sprawa na samym poczatku. Też mi pieniądze znikały nie wiadomo gdzie i kiedy ale sytuacja wymusiła ukrócenia pasa i się zaczeło. Ciągłe monitorowanie co jest konieczne a co można odpuścić sobie. ile trzeba odłożyć żeby w razie sytuacji kryzysowej mieć na podstwowe przeżycie. Jak ma się kredyt na mieszkanie i małe dzieci to niestety konieczne jest zorganizowanie także iwłasnych finansów. Mnie natchneły publikacje typu http://abrfinanse.pl/planuj-swoj-budzet-domowy/ i zaczęłam robić plan tygodniowy, msc roczny itdd. okazło się że jak nie bedę wydawać na nieplanowane pierdółki to mogę sporo odozyć tera konsekwencja w odkładaniu weszła mi w krew i jakoś nie wyobrażam sobie jak ja mogłam wczesniej funkcjonować. Backup na koncie jest i sporo spokoju więc jak najbardziej bez względu na formę czy program warto konsekwentnie pilnowac swoich złotówek
magdaalenach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:20   #22
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Mamy taki zwyczaj, że 2-3x w roku zapisujemy wszystkie wydatki poniesione w danym miesiącu. Tak aby mieć czarno na białym na co wydajemy i gdzie można szukać oszczędności.
Dobra rzecz, ale wymaga 100% dyscypliny finansowej.
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:54   #23
Wonder Woman
Zadomowienie
 
Avatar Wonder Woman
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: jardin du diable
Wiadomości: 1 971
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Mnie się udało ograniczyć nieco wydatki po tym , jak dokładniej przyjrzałam sie zakupom żywności, często kupowaliśmy w osiedlowym sklepiku z wyższymi cenami, zamiast pójść do większego sklepu i zrobic zakupy raz na jakiś czas. Staram sie tez lepiej planować takie zakupy, aby nie wyrzucać jedzenia ( ze wstydem przyznaję, ze zdarzało sie to..... ), po pierwsze uważam, ze wyrzucanie jedzenia jest rzeczą okropną, po drugie to pieniądze wyrzucone w błoto. I zaczęłam walczyć z moim zakupoholizmem kosmetycznym, to także pozwoliło mi mniej wydawać.
__________________
Viens avec moi dans le jardin du Diable, endroit dans lequel tout est acceptable. J'ai des invitations pour le jardin du Diable, tous les plaisirs y sont inoubliables
Wonder Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 08:31   #24
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Budżet domowy- jak planować

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dobrze tez jest, kiedy budżetem zajmuje sie jedna osoba, a nie dwie!
O, to to!!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Podoba mi się ten podział; na moim koncie na przyjemności, na koncie męża na naprawy Jeszcze powinno być: niewykorzystane na naprawy przechodzi na konto zony do wykorzystania na przyjemności
Tak, tak!! jestem za .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 08:31:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.