krem "miejski" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 15:26   #1
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG

krem "miejski"


witam wszystkich
poszukuje kremu na dzien z wysokim filtrem i mnostwem przeciwutleniaczy, czy polecacie cos dobrego??
uzywalam wczesniej Clinique Superdefence SPF 25, teraz pojawil sie nowy krem Clinique Continous.... i cos tam dalej( strasznie dluga nazwa;p) ktory ma w sobie podobno zastrzyk przeciwutleniaczy o przedluzonym dzialaniu ale...jest kompletnie pozbawiony filtrow a gdybym miala stowowac dodatkowo filrt to moja przetluszczajaca sie buzia by tego nie zniosla
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 15:34   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: krem "miejski"

Nie myslalas o polaczeniu serum z vit.C z filtrem?serum mozesz zrobic sama lub zdecydowac sie na zakup ktoregos preparatu;wtedy to bedzie optymalne dzialanie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 15:39   #3
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: krem "miejski"

Też polecałabym porządny filtr a pod spód serum z wit C zamiennie z innym - np. z zieloną herbatą lub winogronem (są bardzo lekkie). Sama jakos bardziej ufam takim świeżo zmieszanym przeciwutleniaczom niż kupowanym w drogerii, zleżałym (o trwałości kilkuletniej...)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 15:49   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem "miejski"

Przydalby sie sklad tego Continuous Rescue Antioxidant Moisturiser Clinique'a
Jesli ma dobre przeciwutleniacze, jego sklad nie koliduje ze skladnikami filtra a na dodatek ma silikony (pewnie ma, bo to Clinique ), ktore powoduja lepsze "zagruntowanie" twarzy pod filtry (wtedy nawet tluste Antki wchlaniaja sie lepiej) i cena Ci nie straszna - to bym kupila
Sama sie nad nim zastanawialam hihi, na Redermic juz nie moge patrzec...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 16:00   #5
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: krem "miejski"

no dobrze jak zastosuje serum z wit C i na to filtr a gdzie nawilzanie??? przeciez tez jest wazne? ja sie na biochemi nie znam i nie potrafilabym zrobic sama takiego serum

a kiedys na szkoleniu mialam ze wit c dziala sobie tylko przez 4 godzimy w skorze a potem ginie, to prawda?? i myslicie ze samo stosowanie wit C i filtrow da mi dobra ochorne przed wolnymi rodnikami???
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:52   #6
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: krem "miejski"

Monaliso, swoją wiedzę nt biochemii kosmetycznej czerpię z tego forum i artykułów tutaj polecanych, więc nie jestem specjalistką, ale... powiem Ci tak: kremy z filtrami tez nawilżają. Polecam pod tym kątem zwłaszcza emulsję avene. Również serum które kładziesz pod filtr zawiera substancje nawilżające: np. wspomniane przeze mnie serum z zieloną herbatą lub winogronowe zawiera hydromanil, który ładnie nawilża.
Co do wit. C to słyszałam że jest nietrwała nie wiem, czy działą akurat przez 4 godziny - ale zawsze to 4 godziny!

Acha, przepisy na serum znajdziesz na stronie www.mazidla.com a na stronie www.biochemiaurody.com możesz kupić gotowy zestaw do zrobienia serum z wit. C.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-04-08 o 19:54 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:03   #7
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: krem "miejski"

dzieki za odpowiedzi mam manie na punkcie ochrony przed wolnymi rodnikami duzo czytam o pielegnacji a jak przyjdzie co do czego to sama sobie nie umiem doradzic, bo na wielu kremach widzialam opisy ze np zatrzymuje 90% wolnych rodnikow, wogole jest taki wybor teraz na rynku ze nie wiadomo co wybrac :P a producenci pisza rozne dziwne rzeczy a wy drogie biochemiczki znacie sie na skladnikach i wiecie co dobre a co zle ja niestety nie wiem
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 20:14   #8
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: krem "miejski"

Wiesz, ja jestem baaaardzo początkująca, ale juz się nauczyłam patrzeć przez palce na to, co wypisują na kremach producenci. A już z pewnością nie kupią mnie hasłem o zatrzymywaniu 90% wolnych rodników, buhaha, albo morfokremach, inteligentnych mikrocząsteczkach beta, peptydach IQ, biowektorach i tego typu bzdurach.
Nie uważam jednak, że należy drogerie omijać wielkim łukiem, daleko mi do popadania w samouwielbienie i uznanie że sama ukręcę sobie lepszy kosmetyk Ale jeśli chodzi o kosmetyki, które mają mi dostarczyć "świeżych" składników - takich jak np. ta nieszczęsna witamina C - to jednak polegam na tym, co ma mało składników, robi się w niewielkich ilościach (żeby nie zdążyło się zepsuć) i last but not least - co widzę na twarzy, że działa
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 09:53   #9
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: krem "miejski"

to teraz kolejne pytanie o serum z wit C
czy jest po tym bielsza skora i czy jak bede sie opalac( oczywiscie z wysokim filtrem ) to nie bede miec przebarwien??
i jeszzce jedno wic C dziala chyba troche zluszczajaco czy mimo to mozna stosowac peeling??
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 10:00   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: krem "miejski"

Jak sie bedziesz opalac to przed wolnymi rodnikami sie nie ochronisz, wtedy dopiero jest ich produkcja. Na przebarienia nie ma znaczenia czy sie opalasz z filtrem czy bez. Jesli sie opalasz, a skora sie brazowi, tzn ze do niej dochodza promienie UV, czyli przebarwienia tez mozesz sie nabawic. Nie odrazu, ale z czasem tak. Musisz sama wybrac wolne rodniki pod wpylewem opalania i co za tym idzie szybsze starzenie sie skory i mozliwosc przebarwien, albo zero opalania.

Wit. C dziala z lekka rozjasniajaco.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:52   #11
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: krem "miejski"

ehhh, chyba jednak zrobie tak:
sprobuje zrobic to serum w wit C i ponownie zuzyje tego Clinique superdefence to jest jego sklad:
Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 12:00   #12
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: krem "miejski"

zblizaja sie wakacje i napewno bede sie opalac przeciez chlowiek tez potrzebuje slonca na twarz stosuje filrt SPF 50 Lancaster

:aqua, isoamyl p-methoxycinnamate, ethylhexylmethoxycinnamat e, cyclohexasiloxane, 4-methyl benzylidene camphor, butylmethoxydibenzoylmeth ane, methylene bis-benzotriazolyl tetramethybutylphenol, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, cetaryl alcohol, ethylhexyl triazone, isopropyl palmitate, methyl methacrylate crosspolymer, dimethicone, bis-ethylhexyloxyphentol methoxyphenyl triazine, alcohol denat., alpha-isomethyl ionone, angelica archangelica root extract, anthemis nobilis flower extract, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, benzyl benzoate, benzyl salicylate, bht, butylene glycol, butylphenyl methylpropional, camellia sinesis leaf extract, cetrimonium chloride, cetyl ricinoleate, cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid, citronellol, citrullus vulgaris(watermelon) fruit extract, coffea, arabica, (coffe) extract, cyclopentasiloxane, decyl glucoside, disodium edta, eugenol, farnesol, geraniol, glyceryn, glyceryl, stearate citrate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolyzed enteromorpha compressa extract, hydrolyzed lupine protein, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, lecithin, linalool, morus nigraroot exstract, peg-8, pongamiapinnata extract, pvp, saxifraga sarmentosa extract, scutellaria baicalensis root extract, silica, sodium dicocoylethylenadiamine peg-15 sulfate, sodium metabisulfite, sodium polyacrylate, sodium sulfite, tocopherol, tocopheryl acetate, vitis vinifera (grape)fruit extract, xanthan gum, chlorphenesin, methylpareben, phenoxyethanol, fragrance( parfum)
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:58   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: krem "miejski"

To ja przepraszam, ale juz nic nie rozumiem. Obawisz sie wolnych rodnikow , a robisz wszystko co je produkuje i to w duzych ilosciach. Jak chcesz miec cialo zabrazowione, to mozesz sie posmarowac samoopalaczem, badz balsamem samoopalajacym, to samo zrobic z twarza. Na twarz mozesz uzyc takze brazera.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 11:17   #14
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: krem "miejski"

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Przydalby sie sklad tego Continuous Rescue Antioxidant Moisturiser Clinique'a
Jesli ma dobre przeciwutleniacze, jego sklad nie koliduje ze skladnikami filtra a na dodatek ma silikony (pewnie ma, bo to Clinique ), ktore powoduja lepsze "zagruntowanie" twarzy pod filtry (wtedy nawet tluste Antki wchlaniaja sie lepiej) i cena Ci nie straszna - to bym kupila
Sama sie nad nim zastanawialam hihi, na Redermic juz nie moge patrzec...
Tutaj dałam jego skład
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...93#post4395293
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.