Studenci dzienni - pracujecie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 00:09   #31
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Studiuje dziennie i mam stałą prace, był okres, że imałam się dwóch zajęć jednocześnie - tylko że jedna to była praca zdalna.
U mnie na kierunku jest całkiem sporo osób, które pracują, głównie na weekendy, lub dorywczo.

Pracuje na 1/4 etatu jako grafik, pracowałam zdalnie jako ilustrator, pracowałam też w weekendy jako hostessa. Koleżanka pracuje w kwiaciarni, dwie dziewczyny u mnie na kierunku pracują jako barmanki w pubach. Znajomy pracuje dorywczo, sprzątając mieszkania. Dwie znajome pracują też dorywczo robiąc w nocy inwentaryzację w magazynach/marketach. Tyle pamiętam Myślę, że da się pogodzić studia dzienne z pracą, widać to tu z resztą w wypowiedziach
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 00:29   #32
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
smieszne to jest twoje uogolnianie. ja na pierwszym roku zapieprzalam jak dziki osiol, na drugim mam ogromne luzy. to, ze u ciebie tak bylo nie znaczy, ze wszedzie tak jest.
Z tego co zrozumiałam, to Hedvigis pisała konkretnie o dziennym prawie
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 00:47   #33
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

A ja sie odnisosłam do IŚ o której pisała autorka. Znajomi studiują naprawdę rozne kierunki na politechnice i chyba kazdy mial pierwszy rok dość lajtowy, a masakra zaczynała się od drugiego. Miliony godzin zajęć, trudniejszy material, wiecej wymagan, projekty, sprawozdania, o wolnym dniu mozna bylo pomarzyć.
Nie wiem, może na humanistycznych jest inaczej. Pewnie tak, bo z uniwerka zdecydowanie większośc znajomych pracuje od drugiego/trzeciego roku. I zeby nie bylo, nie twierdzę, ze na uniwerkach jest łatwiej. Twierdze tylko, ze jest mniej godzin zajęć.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2012-06-25 o 00:50
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:16   #34
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Da się pogodzić indywidualnie, zalezy jak kto ma plan.
Ja studiuje dwa kierunki dziennie i mam dwie prace, jakoś się dało.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:56   #35
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja też.

Jak tak mówicie że pracujecie, to moglibyście powiedzieć w jakiej branży? Zastanawiam się nad jakąś dorywczą pracą, ale nie mam pojęcia czym bym mogła się zająć.
u nas jezeli ktos juz pracuje to zazwyczaj inwentaryzacje, puby, restauracje, sluchawki...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:16   #36
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

studia dzienne plus praca w weekendy jako hostessa. ale, że kończę w tygodniu szybko zajęcia planuję od przyszłego roku poszukać jakiejś pracy w kawiarni popołudniami plus weekendy.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:36   #37
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;34908560]A ja sie odnisosłam do IŚ o której pisała autorka. Znajomi studiują naprawdę rozne kierunki na politechnice i chyba kazdy mial pierwszy rok dość lajtowy, a masakra zaczynała się od drugiego. Miliony godzin zajęć, trudniejszy material, wiecej wymagan, projekty, sprawozdania, o wolnym dniu mozna bylo pomarzyć.
Nie wiem, może na humanistycznych jest inaczej. Pewnie tak, bo z uniwerka zdecydowanie większośc znajomych pracuje od drugiego/trzeciego roku. I zeby nie bylo, nie twierdzę, ze na uniwerkach jest łatwiej. Twierdze tylko, ze jest mniej godzin zajęć. [/QUOTE]
mam sporo znajomych na polibudzie, Ci co pracują zaczęli od II roku
naprawdę, nie ma reguły, na którym roku jest więcej zajęć.


---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez wredek Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam, to Hedvigis pisała konkretnie o dziennym prawie
to czemu później poparła osobę, która pisała o dziennej IŚ?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-06-25 o 09:38
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 10:50   #38
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Jeśli chodzi o IŚ na PW to moja przyjaciółka zaczęła pracować na 2 roku a od 3 roku pracuje w zawodzie
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:58   #39
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Jeśli porównujesz pierwszy rok do drugiego to gratuluję, pierwszy rok zawsze tak wygląda, że człowiek się "obija". Zobaczysz jak to fajnie jest na 2.
Tak, wiem jakie przedmioty są na drugim i wiem, że są nieporównywalnie bardziej wymagające w stosunku do pierwszego roku. Jednak większość moich znajomych na drugim roku pracuje i jakoś dobrze sobie radzi, zwłaszcza, że w tej chwili bez wpisu w CV w odpowiednim momencie same studia niewiele dadzą. Uważam, że mając 5 godzin w tygodniu obowiązkowo i mogąc je sobie dowolnie rozpracować grzechem jest niezagospodarowanie pozostałego czasu w jakiś sensowny sposób
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 15:01   #40
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Łączę studia dzienne z pracą od ponad trzech lat (w zasadzie to zaczęłam jeszcze w liceum).
Pracuję 2-3 dni w tygodniu (zazwyczaj piątek+weekend), przed sesją zazwyczaj biorę sobie urlop (bo na szczęście mam umowę o pracę) a podczas wszelkich przerw świątecznych i wakacje pracuję więcej.

U mnie na uczelni (UW) jest o tyle fajnie, że plan układa się właściwie samemu, tzn. jeśli chodzi o ćwiczenia. Wiadomo, że trzeba wybrać którąś z istniejących grup, ale zazwyczaj są grupy zarówno poranne jak i popołudniowe. Wykłady są zazwyczaj rano, a i tak nie trzeba na nie chodzić

Myślę, że powinnaś dowiedzieć się jak to jest u Ciebie, bo na niektórych uczelniach narzucają plan z góry, często bez możliwości przeniesienia się do innej grupy i często zajęcia są również popołudniu


Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja też.

Jak tak mówicie że pracujecie, to moglibyście powiedzieć w jakiej branży? Zastanawiam się nad jakąś dorywczą pracą, ale nie mam pojęcia czym bym mogła się zająć.
Branże gdzie najłatwiej o pracę dorywczą z elastycznym grafikiem dla osoby bez wykształcenia to przede wszystkim:

- handel i usługi (czyli praca w różnego rodzaju sklepach, supermarketach, na stoiskach, itp. itd.)

- gastronomia (praca za barem, na kuchni, jako kelnerka itp. itd.)

- hostessowanie i statystowanie (np. podczas nagrywania programów do tv)
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:06   #41
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

1,2 rok - praca w weekendy i wakacje;
3,4,5 rok - miałam indywidualny tryb nauczania, nie byłam przypisana do grupy, więc plan ustalałam sobie sama, wiedziałam jakie zajęcia są obowiązkowe i mogłam je dopasować tak, żeby rano móc pracować.

Warto zatem sprawdzić:
1. w jakich godzinach są zajęcia,
2. jak dla 1 roku wyglądał plan zajęć wcześniej (czasami na stronie uczelni jest on zamieszczony),
3. dowiedzieć się, czy dla studentów z nietypową sytuacją jest przewidziany indywidualny tryb nauczania,
4. jeśli Twoja sytuacja wymaga dodatkowego dochodu, to może zorientuj się, czy kwalifikujesz się do stypendium socjalnego,
5. sprawdź u pracodawcy, czy istnieje szansa elastycznego doboru godzin.

Powodzenia!
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 16:36   #42
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez dorotek88 Pokaż wiadomość
Łączę studia dzienne z pracą od ponad trzech lat (w zasadzie to zaczęłam jeszcze w liceum).
Pracuję 2-3 dni w tygodniu (zazwyczaj piątek+weekend), przed sesją zazwyczaj biorę sobie urlop (bo na szczęście mam umowę o pracę) a podczas wszelkich przerw świątecznych i wakacje pracuję więcej.

U mnie na uczelni (UW) jest o tyle fajnie, że plan układa się właściwie samemu, tzn. jeśli chodzi o ćwiczenia. Wiadomo, że trzeba wybrać którąś z istniejących grup, ale zazwyczaj są grupy zarówno poranne jak i popołudniowe. Wykłady są zazwyczaj rano, a i tak nie trzeba na nie chodzić

Myślę, że powinnaś dowiedzieć się jak to jest u Ciebie, bo na niektórych uczelniach narzucają plan z góry, często bez możliwości przeniesienia się do innej grupy i często zajęcia są również popołudniu




Branże gdzie najłatwiej o pracę dorywczą z elastycznym grafikiem dla osoby bez wykształcenia to przede wszystkim:

- handel i usługi (czyli praca w różnego rodzaju sklepach, supermarketach, na stoiskach, itp. itd.)

- gastronomia (praca za barem, na kuchni, jako kelnerka itp. itd.)

- hostessowanie i statystowanie (np. podczas nagrywania programów do tv)
Orientujesz się jak to jest z tym statystowaniem? 2 razy wysłałam zgłoszenie i zapraszali mnie na casting, a nie poszłam i chciałabym spróbować po raz trzeci, ale najpierw wolałabym się zorientować, jak to się odbywa
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:50   #43
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Orientujesz się jak to jest z tym statystowaniem? 2 razy wysłałam zgłoszenie i zapraszali mnie na casting, a nie poszłam i chciałabym spróbować po raz trzeci, ale najpierw wolałabym się zorientować, jak to się odbywa

statystuje w jednym z seriali. castong to ogolnie bylo zapisanie sie do bazy. czyli oplata 30 zlotych (jednorazowa) i kilka zdjec mojej osoby. nastepnie jak potrzebuja ludzi do statystowania to wysylaja mejle a ty odpissujesz jak jestes chetna. ale jest to zazwyczaj praca w tygodniu (choc w weekendy tez sie zdarza,ale duzo rzadziej). wiec z zajeciami tez mozeci kolidowac. bo trzeba miec caly dzien dyspozycyjny, bo nigdy nie wiesz ile beda trwaly zdjecia.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:56   #44
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
statystuje w jednym z seriali. castong to ogolnie bylo zapisanie sie do bazy. czyli oplata 30 zlotych (jednorazowa) i kilka zdjec mojej osoby. nastepnie jak potrzebuja ludzi do statystowania to wysylaja mejle a ty odpissujesz jak jestes chetna. ale jest to zazwyczaj praca w tygodniu (choc w weekendy tez sie zdarza,ale duzo rzadziej). wiec z zajeciami tez mozeci kolidowac. bo trzeba miec caly dzien dyspozycyjny, bo nigdy nie wiesz ile beda trwaly zdjecia.
Dzięki za informacje, akurat o opłacie nie miałam pojęcia
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:11   #45
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje, akurat o opłacie nie miałam pojęcia
tzn. wiesz oplata nie musi byc wszedzie. akurat zebym byla w bazie to musialam to zaplacic. ale zaraz po pierwszym statsysowaniu mi sie to zwrocilo.

ale podejrzewam, ze sa tez castongi jakiespojedyncze, ktore sabezplattne. wiec sie dopytaj poprostu
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:22   #46
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Studenci dzienni - pracujecie?

oh Mandy,
Ja pracowałam tylko jako widz w programach, bodajże w agencji Bojar - szukają ludzi do teleturniejów, programów typu Mam talent itp.

Na pewno jest się łatwiej dostać niż do statystowania w jakimś filmie albo serialu bo po prostu potrzebują więcej ludzi a jest mniej chętnych. Nie trzeba też nic płacić, a oni sami płacą od ręki, stawka zależy od programu ale na pewno mniej niż 10 zł/h, ja miałam bodajże niecałe 8 zł/h netto. Ale średnio podobała mi się taka praca - wbrew pozorom klaskanie, owacje i takie tam są bardzo męczące... :-/ W dodatku czasami nagranie przeciągało się do późnych godzin i wychodziłam ledwo żywa.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.